Єдиний державний реєстр судових рішень ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД МІСТА СЕВАСТОПОЛЯ
ПОСТАНОВА
Іменем України
02.02.10Справа №2а-2755/09/2770 Окружний адміністративний суд міста Севастополя в складі:
Судді Майсак О.І.,
при секретарі: Слонімець Т.І,
за участю: представника позивача Летючої Д.Г. (довіреність № 344/10-004 від 12.06.2009 року);
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Державної податкової інспекції у Ленінському районі м. Севастополя до Фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 про стягнення заборгованості перед бюджетом в розмірі 800,00 грн.,
ВСТАНОВИВ:
Державна податкова інспекція у Ленінському районі м. Севастополя звернулась до Окружного адміністративного суду міста Севастополя з позовною заявою до Фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 про стягнення заборгованості перед бюджетом в розмірі 1895,80 грн. Вказує, що 11.03.2009 р., 03.08.2009 р. позивачем були проведені перевірки з питання дотримання субєктами господарювання порядку проведення розрахунків за товари, вимог з регулювання обігу готівки, наявності торгових патентів і ліцензій господарської одиниці магазину, який розташований за адресою м. Севастополь, вул. Мельника, 1Б, що належить відповідачу. За результатами вказаних перевірок складені Акти № 0452/27/02/23/НОМЕР_1 від 04.08.2009 та № 2702/0135/2330 від 11.03.2009. На підставі актів керівництвом ДПІ у Ленінському районів м. Севастополя прийняті рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій № 0001352330 від 27.03.2009 на суму 2787,05 грн. та № 0004362330 від 14.08.2009 на суму 1108,75 грн. Із загальної суми заборгованості перед бюджетом у розмірі 3895,80 грн. боржником в добровільному порядку сплачено лише 2000,00 грн. Отже сума несплачених штрафних (фінансових) санкцій складає 1895,80 грн.
Просить стягнути з відповідача суму заборгованості перед бюджетом в розмірі 1895,80 грн.
Ухвалою від 10 грудня 2009 року відкрито провадження по адміністративній справі. Ухвалою від 11 грудня підготовче провадження по справі закінчено та призначено до судового розгляду.
В процесі розгляду справи представник позивача неодноразово уточняла адміністративний позов, остаточно просить стягнути з відповідача суму заборгованості в розмірі 800,00 грн. (арк. с. 49).
Відповідач у судове засідання не зявилася явку повноважних представників у судове засідання не забезпечила, до початку судового засідання надала телефонограму з проханням розглянути справу за її відсутності, адміністративний позов визнає (арк. с. 48).
З огляду на вказане, суд вважає за можливе, в порядку статті 128 Кодексу адміністративного судочинства України розглянути справу у відсутності відповідача за наявними у справі матеріалами.
У судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримала уточнений адміністративний позов у повному обсязі, просить задовольнити. Повідомила, що 11.03.2009 р., 03.08.2009 р. позивачем були проведені перевірки з питання дотримання субєктами господарювання порядку проведення розрахунків за товари, вимог з регулювання обігу готівки, наявності торгових патентів і ліцензій господарської одиниці магазину, який розташований за адресою м. Севастополь, вул. Мельника, 1Б, що належить відповідачу. За результатами вказаних перевірок складені Акти № 0452/27/02/23/НОМЕР_1 від 04.08.2009 та № 2702/0135/2330 від 11.03.2009. На підставі актів керівництвом ДПІ у Ленінському районів м. Севастополя прийняті рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій № 0001352330 від 27.03.2009 на суму 2787,05 грн. та № 0004362330 від 14.08.2009 на суму 1108,75 грн. Із загальної суми заборгованості перед бюджетом у розмірі 3895,80 грн. боржником в добровільному порядку сплачено лише 2000,00 грн. В процесі розгляду справи відповідачем також сплачено суму заборгованості в розмірі 1095,80 грн. Отже на момент розгляду справи сума несплачених штрафних (фінансових) санкцій складає 800,00 грн.
Розглянувши матеріали справи, заслухавши пояснення представника позивача та дослідивши інші докази в межах позовних вимог, суд дійшов висновку, що позовні вимоги підлягають задоволенню з таких підстав.
Згідно з пунктом 4 частини першої статті 17 Кодексу адміністративного судочинства України до компетенції адміністративних судів входить розгляд спорів за зверненням суб'єктів владних повноважень у випадках, встановлених законом.
Фізична особа підприємець ОСОБА_2 зареєстрована Ленінською районною державною адміністрацією м. Севастополя 08.09.2004 р., внесена та знаходиться на обліку в Державної податкової інспекції у Ленінському району м. Севастополя як платних податків і зборів.
11.03.2009 року співробітниками Державної податкової інспекції у Ленінському району м. Севастополя була проведена перевірка з питання дотримання субєктами господарювання порядку проведення розрахунків за товари (послуги), вимог з регулювання обігу готівки, наявності торгових патентів і ліцензій господарської одиниці магазину, який розташований за адресою м. Севастополь, вул. Мельника, 1Б, що належить ОСОБА_2. За результатами перевірки було складено акт перевірки № 2702/0135/2330 від 11.03.2009 року (арк. с. 17-18). Перевірку було проведено у присутності продавця ОСОБА_3, яка підписала акт перевірки та опис купюр, складений до акту (арк. с. 19), без заперечень.
Перевіркою були встановлені наступні порушення:
- при продажу споживачу товару на загальну суму 23,85 грн. розрахункові операції на повну суму покупку (надання послуги) через зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи реєстратори розрахункових операцій з роздрукуванням відповідних розрахункових документів не проводились, що є порушенням п. п. 1, 2 ст. 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» № 1776-ІІІ від 01.06.2000 р. (далі Закон України № 1776-ІІІ). За вказане порушення відповідно до п. 1 ст. 17 Закону України № 1776-ІІІ до відповідача застосована фінансова санкція в розмірі 119,25 грн.;
- сума готівкових коштів на місці проведення розрахунків без врахування покупки, склала 523,35 грн., сума вказана в денному звіті РРО 193,79 грн., що є порушення п. 13 ст. 3 Закону України № 1776-ІІІ. За вказане порушення згідно зі ст. 22 Закону України № 1776-ІІІ до відповідача застосована фінансова санкція в розмірі 1647,80 грн.;
- при перевірки книги ОРО виявлено, що фіскальні звіти друкуються не щоденно, а саме звіт за 18.09.2008 р. № 1389 знятий 19.09.2008 р.; звіт № 1411 за 10.10.2008 р. знятий 11.10.2008 р.; звіт № 1491 за 29.12.2008 р. знятий 30.12.2008 р., що є порушенням п. 9 ст. 3 Закону України № 1776-ІІІ. За вказане порушення відповідно до п. 4 ст. 17 Закону України № 1776-ІІІ до відповідача застосована фінансова санкція в розмірі 1020,00 грн.
Отже перевіркою встановлено, що в магазині, що належить ОСОБА_2 не забезпечено дотримання вимог п. 1, п. 2, п. 9, п. 13 ст. 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» № 1776-ІІІ від 01.06.2000 р.
На підставі акту перевірки керівництвом ДПІ у Ленінському районі м. Севастополя прийнято рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій № 0001352330 від 27.03.2009 р. на суму 2787,05 грн., яке було отримано ФОП ОСОБА_2 27.03.2009 р. особисто,згідно підпису на коринці рішення (арк. с. 15).
03.08.2009 року співробітниками Державної податкової інспекції у Ленінському району м. Севастополя була проведена перевірка з питання дотримання субєктами господарювання порядку проведення розрахунків за товари (послуги), вимог з регулювання обігу готівки, наявності торгових патентів і ліцензій господарської одиниці магазину, який розташований за адресою м. Севастополь, вул. Мельника, 1Б, що належить ОСОБА_2. За результатами перевірки було складено акт перевірки № 0452/27/02/23/НОМЕР_1 від 03.08.2009 року (арк. с. 10-11). Перевірку було проведено у присутності продавця ОСОБА_4, яка підписала акт перевірки та опис купюр, складений до акту (арк. с. 12), без заперечень.
Перевіркою були встановлені наступні порушення:
- при продажу споживачу товару на загальну суму 34,55 грн. розрахункові операції на повну суму покупку (надання послуги) через зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи реєстратори розрахункових операцій з роздрукуванням відповідних розрахункових документів не проводились, що є порушенням п. п. 1, 2 ст. 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» № 1776-ІІІ від 01.06.2000 р. (далі Закон України № 1776-ІІІ). За вказане порушення відповідно до п. 1 ст. 17 Закону України № 1776-ІІІ до відповідача застосована фінансова санкція в розмірі 172,75 грн.;
- сума готівкових коштів на місці проведення розрахунків без врахування покупки, склала 449,95 грн., сума вказана в денному звіті РРО 596,15 грн., що є порушення п. 13 ст. 3 Закону України № 1776-ІІІ. За вказане порушення згідно зі ст. 22 Закону України № 1776-ІІІ до відповідача застосована фінансова санкція в розмірі 596,00 грн.;
- при перевірки книги ОРО виявлено, що фіскальні звіти друкуються не щоденно, а саме звіт за 21.03.2009 р. № 1573 знятий 22.03.2009 р., що є порушенням п. 9 ст. 3 Закону України № 1776-ІІІ. За вказане порушення відповідно до п. 4 ст. 17 Закону України № 1776-ІІІдо відповідача застосована фінансова санкція в розмірі 340,00 грн.
Отже перевіркою встановлено, що в магазині, що належить ОСОБА_2 не забезпечено дотримання вимог п. 1, п. 2, п. 9, п. 13 ст. 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» № 1776-ІІІ від 01.06.2000 р.
На підставі акту перевірки керівництвом ДПІ у Ленінському районі м. Севастополя прийнято рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій № 000436 від 11.08.2009 р. на суму 1108,75 грн., яке було отримано ФОП ОСОБА_2 11.08.2009 р. особисто, згідно підпису на коринці рішення (арк. с. 8).
Відповідно до ст. 3 «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» № 1776-ІІІ від 01.06.2000 р. суб'єкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов'язані: 1) проводити розрахункові операції на повну суму покупки (надання послуги) через зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи реєстратори розрахункових операцій з роздрукуванням відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій, або у випадках, передбачених цим Законом, із застосуванням зареєстрованих у встановленому порядку розрахункових книжок; 2) видавати особі, яка отримує або повертає товар, отримує послугу або відмовляється від неї, розрахунковий документ встановленої форми на повну суму проведеної операції; 3) застосовувати реєстратори розрахункових операцій, що включені до Державного реєстру реєстраторів розрахункових операцій, з додержанням встановленого порядку їх застосування; 4) забезпечувати цілісність пломб реєстратора розрахункових операцій та незмінність його конструкції та програмного забезпечення; 5) у разі незастосування реєстраторів розрахункових операцій у випадках, визначених цим Законом, проводити розрахунки з використанням книги обліку розрахункових операцій та розрахункової книжки з додержанням встановленого порядку їх ведення, крім випадків, коли ведеться облік через електронні системи прийняття ставок, що контролюються у режимі реального часу Державним казначейством України; 6) забезпечувати зберігання використаних книг обліку розрахункових операцій та розрахункових книжок протягом трьох років після їх закінчення; 7) подавати до органів державної податкової служби звітність, пов'язану із застосуванням реєстратора розрахункових операцій та розрахункових книжок, не пізніше 15 числа наступного за звітним місяця; 8) реалізовувати товари (надавати послуги) за умови наявності цінника на товар (меню, прейскуранта, тарифу на послугу, що надається) у грошовій одиниці України; 9) щоденно друкувати на реєстраторах розрахункових операцій (за виключенням автоматів з продажу товарів (послуг) фіскальні звітні чеки і забезпечувати їх зберігання в книгах обліку розрахункових операцій; 10) друкувати на реєстраторах розрахункових операцій (за виключенням автоматів з продажу товарів (послуг) контрольні стрічки і забезпечувати їх зберігання протягом трьох років; 11) проводити розрахункові операції через реєстратори розрахункових операцій з використанням режиму попереднього програмування найменування, цін товарів (послуг) та обліку їх кількості; 12) вести у порядку, встановленому законодавством, облік товарних запасів на складах та/або за місцем їх реалізації, здійснювати продаж лише тих товарів, які відображені в такому обліку, за винятком продажу товарів особами, які відповідно до законодавства оподатковуються за правилами, що не передбачають ведення обліку обсягів реалізованих товарів (наданих послуг); 13) забезпечувати відповідність сум готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті реєстратора розрахункових операцій, а у випадку використання розрахункової книжки - загальній сумі продажу за розрахунковими квитанціями, виданими з початку робочого дня; 14) вводити в експлуатацію, проводити технічне обслуговування, ремонтувати реєстратори розрахункових операцій через центри сервісного обслуговування у встановленому порядку; 15) надавати покупцю товарів (послуг) за його вимогою чек, накладну або інший письмовий документ, що засвідчує передання права власності на них від продавця до покупця з метою виконання вимог Закону України "Про захист прав споживачів". Порушення цього правила тягне за собою відповідальність, передбачену зазначеним законом, але не може бути підставою для застосування до порушника адміністративних чи фінансових санкцій, передбачених законодавством з питань оподаткування.
Згідно зі ст. 22 Закону України № 1776-ІІІ, у разі невідповідності суми готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті, а у випадку використання розрахункової книжки - загальній сумі продажу за розрахунковими квитанціями, виданими з початку робочого дня, до суб'єктів підприємницької діяльності застосовується фінансова санкція у п'ятикратному розмірі суми, на яку виявлено невідповідність.
Пунктом четвертим статті 17 Закону України № 1776-ІІІ передбачено, що за порушення вимог цього Закону до суб'єктів підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції за товари (послуги), за рішенням відповідних органів державної податкової служби України застосовуються фінансові санкції у таких розмірах: двадцять неоподатковуваних мінімумів доходів громадян - у разі невиконання щоденного друку фіскального звітного чеку або його незберігання в книзі обліку розрахункових операцій.
Із загальної суми заборгованості перед бюджетом в розмірі 3895,80грн., боржником в добровільному порядку сплачено лише 2000,00 грн.
На момент знаходження адміністративної справи у суді відповідач ОСОБА_2 частково погасила заборгованість в розмірі 1095,80 грн.
Отже на даний час загальна сума заборгованості відповідача перед бюджетом складає 800,00 грн.
З огляду на зазначене, заборгованість зі штрафних санкцій загальною сумою 800,00 грн. підлягає стягненню з відповідача у судовому порядку, позовні вимоги - задоволенню.
Враховуючи викладене, керуючись статтями 158-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -
ПОСТАНОВИВ:
1.Адміністративний позов задовольнити повністю.
2.Стягнути з Фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 (АДРЕСА_1 ідентифікаційний код НОМЕР_1, р/р 260050294501, МФО 384812 у СФ ВАТ «Банк «Фінанси та кредит» у м. Севастополі) в доход Державного бюджету (р/р 31112104700007, код платежу 21080900, в УДК м. Севастополя, МФО 824509, ЄДРПОУ 24035598) заборгованість в розмірі 800,00 грн., стягувач (отримувач) Державна податкова інспекція у Ленінському районі м. Севастополя (99011, м. Севастополь, вул. Кулакова, 37, код ЄДРПОУ 2319148).
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Севастопольського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі в 10-денний строк з дня складання постанови в повному обсязі заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, з подачею її копії до апеляційної інстанції або в порядку частини пятої статті 186 Кодексу адміністративного судочинства України.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана в строк, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку.
СуддяпідписО.І. Майсак