Постанова № 7767457, 01.02.2010, Окружний адміністративний суд міста Севастополя

Дата ухвалення
01.02.2010
Номер справи
2а-2703/09/2770
Номер документу
7767457
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД МІСТА СЕВАСТОПОЛЯ

ПОСТАНОВА

Іменем України

01.02.10Справа №2а-2703/09/2770 Окружний адміністративний суд міста Севастополя в складі: головуючого судді - Лотовой Ю.В.;

при секретарі - Мамедової Е.С.,

за участю представників:

позивача Новіковій І.В., довіреність від 23.04.2008 р. № 11/10-013;

відповідача не зявився;

розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду в м. Севастополі адміністративну справу за позовомДержавної податкової інспекції у Гагарінському районі міста Севастополя (вул. Пролетарська, 24, м. Севастополь, 99014),дофізичної особи підприємця ОСОБА_2 (АДРЕСА_1, 99045),

про стягнення заборгованості,

Обставини справи:

08.12.2009 р. Державна податкова інспекція у Гагарінському районі міста Севастополя звернулась до Окружного адміністративного суду міста Севастополя з адміністративним позовом до фізичної особи підприємця ОСОБА_2 про стягнення заборгованості перед бюджетом в розмірі 2637,31 грн.

Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Севастополя від 09 грудня 2009 р. відкрито провадження в адміністративній справі № 2а-2703/09/2770.

Ухвалою Окружного адміністративного суду м. Севастополя від 09 грудня 2009 р. по справі № 2а-2703/09/2770 закінчено підготовче провадження, справу призначено до судового розгляду.

Позивач у судовому засіданні позовні вимоги підтримав, просив позов задовольнити повністю. Позовні вимоги обґрунтовані ст.3, ст. 17 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування і послуг» від 06 липня 1995 р. N 265/95-ВР зі змінами та доповненнями (далі Закон України № 265), п. 11 ст. 10 Закону України «Про державну податкову службу в Україні»від 04 грудня 1990 р. N 509-XII зі змінами та доповненнями (далі Закон України № 509).

Відповідач у судове засідання не зявився, ухвали Окружного адміністративного суду міста Севастополя від 09.12.2009 р. не виконав, надав суду заяву про розгляд справи за його відсутності, з позовними вимогами згодний.

Розглянувши документи і матеріали та заслухавши пояснення представника позивача, всебічно і повно з'ясувавши всі обставини у справі, об'єктивно оцінивши докази, досліджені в судовому засіданні, суд

ВСТАНОВИВ:

Правосуддя в адміністративних справах здійснюється адміністративними судами. Юрисдикція адміністративних судів поширюється на всі публічно-правові спори, крім спорів, для яких законом встановлений інший порядок судового вирішення ст. 4 Кодексу адміністративного судочинства України.

Згідно з п. 4 ч. 1 ст. 17 Кодексу адміністративного судочинства України до компетенції адміністративних судів відносяться спори за зверненням субєкта владних повноважень у випадках, встановлених законом.

Суб'єкт владних повноважень - орган державної влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа, інший суб'єкт при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень (п. 7 ст. 3 Кодексу адміністративного судочинства України).

Відповідно до п. 11 ст. 10 Закону України «Про державну податкову службу» органи державної податкової служби подають до судів позови до підприємств, установ, організацій та громадян про визнання угод недійсними і стягнення в доход держави коштів, одержаних ними за такими угодами, а в інших випадках - коштів, одержаних без установлених законом підстав, а також про стягнення заборгованості перед бюджетом і державними цільовими фондами за рахунок їх майна.

Згідно з п. 3 ч. 1 ст. 10 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» до функцій державної податкової служби належить контроль за своєчасністю подання платниками податків податкових звітів, декларацій, розрахунків та інших документів, повязаних з обчисленням податків, інших платежів.

Таким чином позивач є субєктом владних повноважень, що має право звернутись до Окружного адміністративного суду міста Севастополя з позовом про стягнення заборгованості зі штрафних санкцій за порушення норм Закону України № 265.

Згідно зі ст. 136 Кодексу адміністративного судочинства України позивач може відмовитися від адміністративного позову, а відповідач - визнати адміністративний позов протягом всього часу судового розгляду, зробивши усну заяву. Судове рішення у зв'язку з відмовою від адміністративного позову, визнанням адміністративного позову чи примиренням сторін ухвалюється за правилами, встановленими статтями 112, 113 цього Кодексу.

Відповідно до ч. 3 ст. 112 Кодексу адміністративного судочинства України у разі часткового визнання адміністративного позову відповідачем і прийняття його судом може бути прийнята постанова суду про задоволення визнаних відповідачем позовних вимог відповідно до статті 164 цього Кодексу, у разі повного визнання відповідачем адміністративного позову і прийняття його судом приймається постанова суду про задоволення адміністративного позову.

Відповідно до ст. 1 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування і послуг» реєстратори розрахункових операцій застосовуються фізичними особами субєктами підприємницької діяльності або юридичними особами (їх філіями, відділеннями, іншими відокремленими підрозділами) (далі субєкти підприємницької діяльності), які здійснюють операції з розрахунків в готівкової та/або в безготівкової формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, а також уповноваженими банками та субєктами підприємницької діяльності, які виконують операції купівлі-продажу іноземної валюти.

Згідно зі ст. 15 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування і послуг» контроль за додержанням субєктами підприємницької діяльності порядку проведення розрахунків за товари (послуги), інших вимог цього Закону здійснюють органи державної податкової служби України шляхом проведення планових або позапланових перевірок згідно із законодавством України.

Співробітниками позивача 12.03.2009 р. була проведена перевірка з питання дотримання субєктами господарювання порядку проведення розрахунків за товари (послуги), вимог з регулювання обігу готівки, наявності торгових патентів і ліцензій господарської одиниці магазину «Островок», що належить відповідачу який розташований за адресою м. Севастополь, вул. Жиділова, 11-А. За результатами перевірки був складений акт перевірки № 27051622/2330 від 12.03.2009 р. В ході перевірки були встановлені та зафіксовані факти порушення відповідачем п.п. 9, 13 ст. 3 Закону України № 265, що виразилось у наступному: не забезпечено відповідність сум готівкових коштів, яка зазначена у денному Х-звіті РРО сумі коштів на місці проведення розрахунків, а саме, сума коштів на місці проведення розрахунків становить 310,00 грн., сума ж коштів, що зазначена в денному Х-звіті РРО, становить 110,00 грн. та встановлено порушення щоденного друкування фіскальних чеків (Z-звітів).

Відповідальність за порушення зазначених норм передбачена ст. 17 Закону України № 265 - двадцять неоподатковуваних мінімумів доходів громадян - у разі невиконання щоденного друку фіскального звітного чеку або його незберігання в книзі обліку розрахункових операцій. Згідно зі ст. 22 Закону України № 265 у разі невідповідності суми готівкових коштів на місці проведення розрахунків суми коштів, яка зазначена в денному звіті, а у випадку використання розрахункової книжки загальній сумі продажу за розрахунковими квитанціями, виданими з початку робочого дня, до субєктів підприємницької діяльності застосовується фінансова санкція у пятикратному розмірі суми, на яку виявлено невідповідність.

За результатами розгляду матеріалів перевірки відповідача, позивачем було прийнято рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій № 0001122330/0 від 12.05.2009 р. на суму 4060,00 грн., яке було отримано представником відповідача.

Відповідно до ст. 25 Закону України № 265 суми фінансових санкцій, які визначені статтями 17-24 цього Закону, підлягають перерахуванню субєктами підприємницької діяльності до Державного бюджету України в десятиденний термін з дня прийняття органами державної податкової служби України рішення про застосування таких фінансових санкцій.

У погашення суми заборгованості відповідачем було сплачено 1420,00 грн., таким враховуючи переплату у розмірі 2,69 грн., що малась на картці особового рахунку платника, сума заборгованості перед бюджетом складає 2637,31 грн., яка на час розгляду справи по суті відповідачем до бюджету не сплачена.

Суд дійшов до висновку, що дії відповідача щодо визнання цього адміністративного позову не суперечать закону та не порушують чиї-небудь права, свободи або інтереси.

За таких обставин позов підлягає задоволенню у повному обсязі.

Керуючись ст. 6, 17, 69 - 71, 94, 98, 158-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

ПОСТАНОВИВ:

1.Адміністративний позов задовольнити повністю.

2. Стягнути з фізичної особи підприємця ОСОБА_2 (АДРЕСА_1, 99045, ідентифікаційний код НОМЕР_1) в дохід Державного бюджету (на р/р 31113104700006, код платежу 21080901, в УДК м. Севастополя, МФО 824509, ЄДРПОУ 24035612) заборгованість із штрафних санкцій за порушення законодавства про застосування реєстраторів розрахункових операцій в розмірі 2637,31 грн. (дві тисячі шістсот тридцять сім грн. 31 коп.), стягував (отримувач) Державна податкова інспекція у Гагарінському районі м. Севастополя (99014, м. Севастополь, вул. Пролетарська, 24, ідентифікаційний код 23443220).

Постанова набирає законної сили у порядку та строки передбачені ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України.

Постанова може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції протягом десяти днів з дня її проголошення, встановленими статтями 185 - 187 Кодексу адміністративного судочинства України, шляхом подання через суд першої інстанції заяви про апеляційне оскарження з наступним поданням протягом двадцяти днів апеляційної скарги. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

Суддя

Судді:

Суддя Судді: