Постанова № 77668560, 06.11.2018, Березанський міський суд Київської області

Дата ухвалення
06.11.2018
Номер справи
356/519/18
Номер документу
77668560
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Державний герб України

БЕРЕЗАНСЬКИЙ МІСЬКИЙ СУД КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

07541, вул. Шевченків шлях, 32, м. Березань, Київська обл.

№ провадження 3/356/185/18

Справа № 356/519/18

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

06.11.2018 року суддя Березанського міського суду Київської області Голік Г.К., розглянувши матеріали адміністративної справи, що надійшли від Березанського ВП Переяслав-Хмельницького ВП ГУ НП у Київській області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, проживає: ІНФОРМАЦІЯ_2,

за ч. 1 ст. 130 КУпАП,

ВСТАНОВИВ:

03.09.2018 року поліцейський СРПП № 3 Березанського ВП сержант поліції ОСОБА_2 склав адміністративний протокол відносно гр. ОСОБА_1 про те, що він 03.09.2018 року о 19 год. 00 хв. в Київській області, м. Березань, по вул. Кірова, керував мопедом ALPHA, д.н.з. НОМЕР_1 в стані алкогольного сп’яніння. Медичний огляд було проведено у встановленому законом порядку у Березанській міській лікарні по вул. Михайлівська, 50. ОСОБА_1 порушив вимоги п. 2.9.а ПДР, за що передбачена відповідальність згідно із ч. 1 ст. 130 КУпАП.

Права, передбачені ст. 268 КУпАП особі, яка притягується до адміністративної відповідальності, судом роз'яснено.

ОСОБА_1 вину у вчиненні адміністративного правопорушення не визнав, пояснивши, що того дня він їхав на мопеді, об’єм двигуна якого складає 49 куб. м, а тому відповідно до Віденської конвенції мопед не є транспортним засобом. Крім того, ОСОБА_1 пояснив, що в медичному закладі огляд на стан сп’яніння проводився лікарем за допомогою "Драгера".

Заслухавши пояснення ОСОБА_1, дослідивши письмові докази по справі суд приходить до наступного висновку.

Відповідно до ч. 1 ст. 130 КУпАП до адміністративної відповідальності притягуються особи за керування транспортними засобами в стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп"яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, а також передача керування транспортними засобом особі, яка перебуває в стані такого сп’яніння чи під впливом таких лікарських препаратів, а також відмова особи, яка керує транспортним засобом, від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп"яніння або щодо вживання лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції.

Згідно з п. m ст. 1 Віденської конвенції про дорожній рух, прийнятої 08.11.1968 року, ратифікованої Указом Президії ВР УРСР від 25.05.1974 року термін «велосипед з підвісним двигуном» означає будь-який дво-або триколісний транспортний засіб, з двигуном внутрішнього згоряння з об’ємом циліндра, що не перевищує 50 кубічних сантиметрів, і максимальна конструктивна швидкість якого не перевищує 50 км/год (30 миль/год); однак Договірні сторони можуть не вважати велосипедами з підвісним двигуном у відповідності зі своїм національним законодавством ті транспортні засоби, які не мають характеристик велосипедів відносно можливостей використання, зокрема, можливості їх приведення в рух за допомогою педалей, чи які за своєю максимальною конструктивною швидкістю, масою чи деяким характеристикам двигуна перевищують встановлені межі. Жодне положення цього визначення не повинно тлумачитися як перешкода Договірним сторонам повністю прирівняти велосипеди з підвісним двигуном до велосипедів при застосуванні приписів своїх національних законодавств, що стосуються дорожнього руху.

Виходячи із аналізу зазначеного вище положення Віденської Конвенції про дорожній рух, вбачається, що країнам — учасникам конвенції рекомендовано велосипед з підвісним двигуном (мопед) прирівнювати до велосипедів, але не встановлено таке зобов’язання. Тобто така норма Конвенції має лише рекомендаційний, а не імперативний характер.

Відповідно до п. 1.10 Правил дорожнього руху, мопед — двоколісний транспортний засіб, що має двигун з робочим об'ємом до 50 куб. см або електродвигун потужністю до 4 кВт.

Крім того, як вбачається з п. 10 додатку 6 «Національне посвідчення водія» Глави 5 «Перехідні положення» Віденської Конвенції про дорожній рух, окрім перелічених у п. 9 категорій і підкатегорій, національним законодавством можуть передбачатися й інші категорії та підкатегорії транспортних засобів.

Згідно із ч. 1 ст. 9 КУпАП адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.

Наказом Міністерства внутрішніх справ України та Міністерства охорони здоров'я України № 1452/735 від 09 листопада 2015 року затверджено Інструкцію про порядок виявлення у водіїв транспортних засобів ознак алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції (далі - Інструкція) встановлено порядок проведення дослідження біологічного середовища або крові на вміст алкоголю, наркотичних чи психотропних речовин у закладах охорони здоров’я, який проводиться відносно водія транспортного засобу.

Згідно з п. 15, 16 Інструкції за результатами огляду на стан сп’яніння та лабораторними дослідженнями встановлюється діагноз, який вноситься до акта медичного огляду. Висновок щодо результатів медичного огляду з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції (далі – висновок щодо результатів медичного огляду особи на стан сп’яніння), видається на підставі акта медичного огляду.

Відповідно до висновку щодо результатів медичного огляду з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції № 86 від 03.09.2018 року ОСОБА_1 перебував в стані алкогольного сп’яніння, 2,25 ‰ (а.с. 2).

На виконання запиту суду адміністрацією КНП «Березанська міська лікарня Березанської міської ради» було надано належним чином завірені копії документів, а саме: копію акту медичного огляду для встановлення факту вживання психоактивної речовини та стану сп’яніння № 86 від 03.09.2018 року відносно ОСОБА_1, з якого вбачається, що огляд на стан сп’яніння проводився черговим лікарем ОСОБА_3 за допомогою газового аналізатора АлкоФор 307, результат алкогольне сп’яніння 2,25 ‰.

Крім того адміністрацією КНП «Березанська міська лікарня Березанської міської ради» надано копію свідоцтва про повірку законодавчо регульованого засобу вимірювальної техніки газоаналізатор АлкоФор 307 № 12-01/1467, чинне до 27.03.2019 року.

Вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення повністю підтверджується матеріалами адміністративної справи, саме: протоколом про адміністративне правопорушення серії БД № 010201 від 03.09.2018 року (а.с. 1), рапортом поліцейського СРПП Березанського ВП сержанта поліції ОСОБА_4 від 03.09.2018 року (а.с. 4), рапортом поліцейського СРПП № 3 Березанського ВП сержанта поліції ОСОБА_2 від 04.09.2018 року (а.с. 5).

З рапорту поліцейського СРПП № 3 Березанського ВП сержанта поліції ОСОБА_2 від 04.09.2018 року вбачається, що враховуючи вимоги наказу МВС № 1376 фабулу протоколу про адміністративне правопорушення від 03.09.2018 року серії БД № 010201 слід читати наступним чином: «Київська область, м. Березань по вул. Кірова, водій керував мопедом ALPHA, д.н.з. НОМЕР_1 в стані алкогольного сп’яніння. Медичний огляд було проведено у встановленому законом порядку у Березанській міській лікарні по вул. Михайлівська, 50» (а.с. 5).

Враховуючи обставини вчинення адміністративного правопорушення, обставини, що пом'якшують та обтяжують відповідальність за адміністративне правопорушення, суд вважає, що вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення доведена наявними матеріалами у справі.

За таких обставин суд визнає ОСОБА_1 винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 130 КУпАП.

Враховуючи особу порушника і характер правопорушення, вважаю за необхідне обрати стягнення у виді штрафу з позбавленням права керування всіма видами транспортних засобів.

Крім того, згідно ст. 40-1 КУпАП судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку покладено таке стягнення.

Отже, судовий збір в розмірі 0,2 розміру прожиткового мінімуму на одну працездатну особу, а саме 352,40 грн., підлягає стягненню з ОСОБА_1

Керуючись ст. 40-1, ч. 1 ст. 130, 221,280,284,285 КУпАП, суд

ПОСТАНОВИВ:

ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, проживає: ІНФОРМАЦІЯ_2, РНОКПП: НОМЕР_2, визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 130 КУпАП і накласти на нього адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі 600 неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що становить 10200 (десять тисяч двісті) грн., з позбавленням права керування транспортними засобами на 1 (один) рік.

Сума штрафу підлягає сплаті на користь держави: (рахунок: 31118149010001. Банк одержувача: ГУ ДКСУ у Київській області та м.Києві. МФО: 899998. Код одержувача: 37955989. Код класифікації доходів бюджету: 21081300).

Стягнути з ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, проживає: ІНФОРМАЦІЯ_2, РНОКПП: НОМЕР_2, до державного бюджету України (отримувач коштів: ГУК у м. Києві/м. Київ/22030106. Код отримувача (код за ЄДРПОУ): 37993783. Банк отримувача: Казначейство України (ЕАП). Код банку отримувача (МФО): 899998. Рахунок отримувача: 31211256026001. Код класифікації доходів бюджету: 22030106) судовий збір в розмірі 352 (триста п’ятдесят дві) гривні 40 копійок.

Постанова судді у справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржена прокурором у випадках, передбачених частиною пятою статті 7 КУпАП, особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником протягом десяти днів з дня винесення постанови.

Апеляційна скарга подається до Київського апеляційного суду через Березанський міський суд Київської області.

Постанова може бути пред’явлена до виконання протягом 3 (трьох ) місяців з дня набрання нею законної сили.

Суддя: Г. К. Голік