
№ 207/3495/17
№ 2-а/207/17/18
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
02 листопада 2018 року Баглійський районний суд м. Дніпродзержинська Дніпропетровської області у складі:
головуючого судді Тюлюнової В.Г.
при секретарі Куцевол Л.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в режимі відеоконференції у м. Кам'янське Дніпропетровської області адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області, Ліквідаційної комісії Головного управління Міністерства внутрішніх справ України в Дніпропетровській області, Головного управління Державної казначейської служби України у Дніпропетровській області, Міністерства внутрішніх справ України про визнання дій незаконними та зобов'язання вчинити певні дії, відшкодування моральної шкоди.
В С Т А Н О В И В:
07.12.2017 року ОСОБА_1 звернувся з позовом до Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області, Ліквідаційної комісії Головного управління Міністерства внутрішніх справ України в Дніпропетровській області, Головного управління Державної казначейської служби України в Дніпропетровській області, Міністерства внутрішніх справ України про визнання дій незаконними та зобов'язання вчинити певні дії, відшкодування моральної шкоди.
В обгрунтування своїх позовних вимог зазначив, що він є пенсіонером МВС України та отримує пенсійне забезпечення з 2008 року, яка призначена відповідно до Законі України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб"
02 липня 2015 року був прийнятий Закон України № 580-VIII "Про Національну поліцію" (Відомості Верховної Ради (ВВР), 2015, № 40-41, ст.379).
П.п.6 п.6 розділ XI "Прикінцеві та перехідні положення" ЗУ "Про Національні поліцію" внесені зміни у Законі України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", в п «ґ» якого зазначено :
ґ) статтю 43 доповнити частинами п'ятнадцятою і шістнадцятою такого змісту:
"Особам, зазначеним у пункті "ж" статті 12, пенсія обчислюється відповідно до частини третьої цієї статті з розміру грошового забезпечення, яке вони мали на день звільнення зі служби в органах внутрішніх справ.
У разі якщо на момент призначення пенсії відбулася зміна розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення та/або були введені для зазначених категорій осіб нові щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії у розмірах, встановлених законодавством, призначена пенсія підлягає негайному перерахунку".
П.1 розділ XI "Прикінцеві та перехідні положення" ЗУ "Про Національні поліцію" встановлено, що цей Закон набирає чинності через три місяці з дня, наступного за днем його опублікування.
Публікація Закон України № 580-VIII "Про Національну поліцію" (Відомості Верховної Ради (ВВР), 2015, № 40-41, ст.379) була здійснена 09.10.2015 року. Право на отримання перерахованої пенсії виникло з 01 січня 2016 року.
29 грудня 2015 року набув чинності Закон України "Про внесення змін до деяких законів України, щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їх сімей" №900-VIII від 23 грудня 2015 року, згідно якого внесено зміни до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб."
Відповідно до ч.16 ст.43 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" у разі, якщо на момент призначення або виплати пенсії відбулася зміна розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення та/або були введені для зазначених категорій осіб нові щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії у розмірах, встановлених законодавством, пенсія призначається з урахуванням таких змін та/або нововведень, а призначена пенсія підлягає невідкладному перерахунку."
Відповідно до ч.3 ст.51 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" перерахунок пенсій у зв'язку із зміною розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на такий перерахунок згідно з цим Законом, або у зв'язку із введенням для зазначених категорій осіб нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством, не проведений з вини органів Пенсійного фонду України та/або державних органів, які видають довідки для перерахунку пенсії, провадиться з дати виникнення права на нього без обмеження строком.
Згідно до ч.3,4 ст. 63 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб." перерахунок пенсій особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ України (міліції), які мають право на пенсійне забезпечення або одержують пенсію на умовах цього Закону, здійснюється з урахуванням видів грошового забезпечення, щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством для поліцейських.
Усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв'язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, на умовах, у порядку та розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України. У разі якщо внаслідок перерахунку пенсій, передбаченого цією частиною, розміри пенсій звільненим із служби військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, є нижчими, зберігаються розміри раніше призначених пенсій.
Грошове забезпечення поліцейських встановлено постановою Кабінету Міністрів №988 від 11.11.2015 "Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції", де встановлені значно вищі посадові оклади та спеціальні звання, ніж ті, які були нараховані позивачу на день звільнення зі служби.
28 жовтня 2017 року ОСОБА_1 звернувся до Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області про надання інформації про здійснення перерахунку. 27 листопада 2017 року отримана відповідь №Б4788-17 від 15.11.2017, в якій зазначено, що йому призначена пенсія відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" за 22 роки вислуги в розмірі 56% від грошового забезпечення, яке береться для обчислення пенсії. Також зазначено, що відповідно довідки про розмір грошового забезпечення №83/28380 від 24.03.2008 року нарахування пенсії здійснено з урахуванням наступних видів грошового забезпечення: - посадовий оклад; - оклад за спеціальним званням; - 30% надбавки за вислугу років; - 47% надбавки за виконання особливо важливих завдань; - 15% надбавки за службу в умовах режимних обмежень; - 12% надбавки за оперативно-розшукову діяльність; - 23% премії. Та зазначено, що перерахунок буде здійснено після виділення додаткових коштів з Державного бюджету України та підготовки Кабінетом Міністрів України та подачі на розгляд Верховної Ради України законопроект про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо перерахунку пенсій військовослужбовців з урахуванням оновленого грошового забезпечення, що фактично є відмовою і тому вважає, що таким чином були порушені його права як громадянина України.
28 жовтня 2017 року він звернувся до Головного управління МВС України в Дніпропетровській області про надання інформації про здійснення перерахунку. 27 листопада 2017 року отримана відповідь №1/Б-7188/Бр від 22.11.2017, в якій зазначено, що згідно поданих Головним управлінням Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області списків осіб, пенсії яких підлягають перерахунку з 01.01.2016 року зазначено ОСОБА_1. Також зазначено, що в довідку №83/28380 від 29.06.2017 про в розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії ОСОБА_1, відповідно до вимог законодавства, включені наступні складові: - посадовий оклад 3400,00грн; - оклад за звання майор міліції 2000,00грн; - надбавка за стаж служби 35% 1890,00грн; - надбавка за службу в умовах режимних обмежень 15% 510,00грн; - премія 1% 78,00грн.
Вважає, що зазначені складові грошового забезпечення для здійснення перерахунку не відповідають вимогам діючого законодавства, в довідку не включені деякі види грошового забезпечення, які були встановлені на час звільнення зі служби. Довідка про грошове забезпечення для здійснення його перерахунку повинна містити наступні складові, а саме: за 22 роки вислуги в розмірі 56% від грошового забезпечення, яке береться для обчислення пенсії; - посадовий оклад 3400,00грн; - оклад за звання майор міліції 2000,00грн; - надбавка за стаж служби 45% 2430,00грн; - 47% надбавки за виконання особливо важливих завдань 3426,30грн; - 15% надбавки за службу в умовах режимних обмежень 510,00грн; - 12% надбавки за оперативно-розшукову діяльність 408,00 грн; - 23% премії 2558,59 грн.
Також зазначив, що згідно ст.17 ЗУ "Про виконання рішень та застосування практики Європейського суду з прав людини" суди застосовують при розгляді справ Конвенцію ( 995_004 ) та практику Суду як джерело права. Отже встановлена законодавчо пенсія, та що виплачується, та пенсія, що повинна бути перерахована з 01.01.2016 року державними органами та виплачуватись, в розумінні рішень Європейського Суду та Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, є власністю.
Згідно ст.19 Конституції України правовий порядок в Україні ґрунтується на засадах, відповідно до яких ніхто не може бути примушений робити те, що не передбачено законодавством. Органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Відповідно до вимог ст. 21, ст.22 Конституції України права і свободи людини є невідчужуваними та непорушними; при прийнятті нових законів або внесенні змін до чинних законів не допускається звуження змісту та обсягу існуючих прав і свобод. Стаття 24 Конституції України визначає рівність конституційних прав і свобод та рівність всіх громадян перед законом.
В обґрунтування позовних вимог, щодо стягнення моральної шкоди зазначає наступне: відповідно до ст.11 ЦК України цивільні права та обов'язки виникають із дій осіб, що передбачені актами цивільного законодавства. Цивільні права та обов'язки можуть виникати безпосередньо з актів цивільного законодавства. У випадках, встановлених актами цивільного законодавства, цивільні права та обов'язки виникають безпосередньо з актів органів державної влади, органів влади Автономної Республіки Крим або органів місцевого самоврядування.
В ст.14 ЦК України зазначено, що цивільні обов'язки виконуються у межах, встановлених договором або актом цивільного законодавства. Виконання цивільних обов'язків забезпечується засобами заохочення та відповідальністю, які встановлені договором або актом цивільного законодавства.
Згідно ст.22 ЦК України особа, якій завдано збитків у результаті порушення її цивільного права, має право на їх відшкодування.
Відповідно до ст. 65 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» особи, винні в порушенні законодавства про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб, зазначених у цьому Законі, а також у несвоєчасному оформленні або поданні документів для призначення пенсії, у видачі для оформлення пенсій недостовірних даних і документів, несуть цивільно-правову, адміністративну або кримінальну відповідальність згідно із законом.
Згідно ст. 610, 611 ЦК України порушенням зобов'язання є його невиконання або виконання з порушенням умов, визначених змістом зобов'язання (неналежне виконання). У разі порушення зобов'язання настають правові наслідки, встановлені договором або законом, зокрема: сплата неустойки; відшкодування збитків та моральної шкоди.
В ч.1 ст. 1166 ЦК України зазначено, що майнова шкода, завдана неправомірними рішеннями, діями чи бездіяльністю особистим немайновим правам фізичної або юридичної особи, а також шкода, завдана майну фізичної або юридичної особи, відшкодовується в повному обсязі особою, яка її завдала.
Згідно ст. 1167 ЦК України моральна шкода, завдана фізичній або юридичній особі неправомірними рішеннями, діями чи бездіяльністю, відшкодовується особою, яка її завдала, за наявності її вини. Моральна шкода відшкодовується незалежно від вини органу державної влади, органу влади Автономної Республіки Крим, органу місцевого самоврядування, фізичної або юридичної особи, яка її завдала: 3) в інших випадках, встановлених законом.
Статтею 1173 ЦК України зазначено, що шкода, завдана фізичній або юридичній особі незаконними рішеннями, дією чи бездіяльністю органу державної влади, органу влади Автономної Республіки Крим або органу місцевого самоврядування при здійсненні ними своїх повноважень, відшкодовується державою, Автономною Республікою Крим або органом місцевого самоврядування незалежно від вини цих органів.
В ст.1174 ЦК України передбачено, що шкода, завдана фізичній або юридичній особі незаконними рішеннями, діями чи бездіяльністю посадової або службової особи органу державної влади, органу влади Автономної Республіки Крим або органу місцевого самоврядування при здійсненні нею своїх повноважень, відшкодовується державою, Автономною Республікою Крим або органом місцевого самоврядування незалежно від вини цієї особи.
Згідно ст. 56 Конституції України кожен має право на відшкодування за рахунок держави чи органів місцевого самоврядування матеріальної та моральної шкоди, завданої незаконними рішеннями, діями чи бездіяльністю органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їх посадових і службових осіб при здійсненні ними своїх повноважень.
В п.п.1,2 Положення про Пенсійний фонд України затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 23 липня 2014 р. № 280 (далі - Положення) зазначено, що Пенсійний фонд України є центральним органом виконавчої влади, діяльність якого спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України через Міністра соціальної політики, що реалізує державну політику з питань пенсійного забезпечення та ведення обліку осіб, які підлягають загальнообов'язковому державному соціальному страхуванню. Пенсійний фонд України у своїй діяльності керується Конституцією та законами України, указами Президента України та постановами Верховної Ради України, прийнятими відповідно до Конституції та законів України, актами Кабінету Міністрів України, іншими актами законодавства.
В п.4 Положення визначені завданя, які покладені на Пенсійний Фонд України, серед яких подання Мінсоцполітики пропозиції щодо:
застосування законодавства про ведення обліку застрахованих осіб у системі загальнообов'язкового державного соціального страхування та разом з Міністерством надає роз'яснення з питань призначення, перерахунку та виплати пенсій (п.п.11 абз.2); внесення пропозиції Мінсоцполітики та іншим центральним органам виконавчої влади щодо розроблення прогнозних показників економічного і соціального розвитку України та проекту Державного бюджету України, ведення обліку сплати єдиного внеску, формування та подання звітності в частині ведення обліку застрахованих осіб у системі загальнообов'язкового державного соціального страхування (п.п.12);
В пункті 7 Положення зазначено, що Пенсійний фонд України здійснює свої повноваження безпосередньо та через утворені в установленому порядку територіальні органи.
В п.3 Постанови Кабінету Міністрів України №1522 від 02.11.2006 року «Про передачу органам Пенсійного фонду України функцій з призначення і виплати пенсій деяким категоріям громадян» предписано Міністерству оборони, Міністерству внутрішніх справ, Міністерству з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи, Службі безпеки, Державній податковій адміністрації, Державному департаменту з питань виконання покарань та іншим органам, що здійснюють призначення пенсій відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" ( 2262-12 ), забезпечити проведення інвентаризації пенсійних справ, виплатних та інших документів, необхідних для виконання функцій з призначення і виплати пенсій особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам, які мають право на пенсію відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" ( 2262-12 )(далі - призначення і виплата пенсій), передачу їх до 1 січня 2007 р. органам Пенсійного фонду України згідно з актами, складеними за формою, що затверджується органами, зазначеними у цьому пункті, за погодженням з Пенсійним фондом України, та виплату пенсій до визначеного строку.
В «Положенні про головні управління Пенсійного фонду України в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі» затвердженого Постановою правління Пенсійного фонду України від 22.12.2014 №28-2, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 15 січня 2015р. за № 40/26485 зазначено, що Головні управління Пенсійного фонду України в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі (далі - головне управління Фонду) є територіальними органами Пенсійного фонду України (далі - Фонд). Головні управління Фонду підпорядковуються Фонду та разом з управліннями Фонду в районах, містах, районах у містах, а також у містах та районах (далі - управління Фонду) утворюють систему територіальних органів Фонду.(п.1); Головне управління Фонду у своїй діяльності керується Конституцією та законами України, указами Президента України та постановами Верховної Ради України, прийнятими відповідно до Конституції та законів України, актами Кабінету Міністрів України, іншими нормативно-правовими актами, а також постановами правління Фонду, у тому числі цим Положенням, та наказами Фонду.(п.2); Головне управління Фонду відповідно до покладених на нього завдань: здійснює призначення (перерахунок) та виплату пенсій військовослужбовцям, особам рядового і начальницького складу та іншим особам (крім військовослужбовців строкової служби та членів їх сімей), які мають право на пенсію згідно із Законом України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб"(п.п.5 п.4). Управління є юридичною особою публічного права, має самостійний баланс та кошторис видатків, рахунки в органах Казначейства та уповноважених банках, печатку із зображенням Державного Герба України та своїм найменуванням.(п.12).
Враховуючи викладене та посилаючись на вимоги ст.ст. 3, 19, 21, 22, 24, 46, 64 Конституції України; ст.ст.1, 2, 6, 69-71, 73, 79, 94, 104-106, 158-167 Кодекса адміністративного судочинства України; ст.43, ч.3 ст.51, 63-66 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб»; ст.ст. 11,14, 23, ч.3 ст. 386, 526, 546, 549, 610, 611, 614, ч.1 ст.1166, 1167, 1173 Цивільного кодексу України позивач просить суд:
- визнати бездіяльність Міністерства Внутрішніх Справ України щодо ненадання своєчасно інформації про наявність підстав для проведення перерахунку пенсій до Пенсійного Фонду України з 1 січня 2016 року відповідно до Закону України "Про Національну поліцію"; ч.3 ст.51, 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб»; Закону України "Про внесення змін до деяких законів України, щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їх сімей"; Постанови Кабінету Міністрів України від 13 лютого 2008 р. N 45 "Про затвердження "Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», та внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 17 липня 1992 р. N 393"; Постанови Кабінет Міністрів України № 988 від 11.11.2015 р. "Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції" протиправною;
- визнати бездіяльність Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області щодо не проведення перерахунку та виплати пенсії ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1 іпн НОМЕР_1, паспорт НОМЕР_2 виданий 05.04.1996 року Заводським РВ Дніпродзержинського МУ УМВС України в Дніпропетровській області з 1 січня 2016 року відповідно до Закону України "Про Національну поліцію"; ч.3 ст.51, 63 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб"; Закону України "Про внесення змін до деяких законів України, щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їх сімей"; Постанови Кабінету Міністрів України від 13 лютого 2008 р. N 45 "Про затвердження "Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", та внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 17 липня 1992 р. N 393"; Постанови Кабінет Міністрів України № 988 від 11.11.2015 р. "Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції" протиправною;
- визнати бездіяльність ліквідаційної комісії головного управління МВС України в Дніпропетровській області щодо надання довідки до головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області про грошове забезпечення ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1 іпн НОМЕР_1, паспорт НОМЕР_2 виданий 05.04.1996 року Заводським РВ Дніпродзержинського МУ УМВС України в Дніпропетровській області з 1 січня 2016 року відповідно до Закону України "Про Національну поліцію"; ч.3 ст.51, 63 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб"; Закону України "Про внесення змін до деяких законів України, щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їх сімей"; Постанови Кабінету Міністрів України від 13 лютого 2008 р. N 45 "Про затвердження "Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", та внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 17 липня 1992 р. N 393"; Постанови Кабінет Міністрів України № 988 від 11.11.2015 р. "Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції" незаконною;
- зобов'язати ліквідаційну комісію головного управління МВС України в Дніпропетровській області надати довідку до Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області про грошове забезпечення ОСОБА_1, відповідно до Закону України "Про Національні поліцію"; ч.3 ст.51, 63 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб"; Закону України "Про внесення змін до деяких законів України, щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їх сімей"; Постанови Кабінету Міністрів України № 988 від 11.11.2015р. "Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції" з урахуванням видів грошового забезпечення врахованих на день звільнення зі служби.
- зобов'язати головне управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області здійснити перерахунок та виплату пенсії ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1 іпн НОМЕР_1, паспорт НОМЕР_2 виданий 05.04.1996 року Заводським РВ Дніпродзержинського МУ УМВС України в Дніпропетровській області з 1 січня 2016 року відповідно до Закону України "Про Національну поліцію"; ч.3 ст.51, 63 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб"; Закону України "Про внесення змін до деяких законів України, щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їх сімей", Постанови Кабінету Міністрів України № 988 від 11.11.2015р. "Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції";
- зобов'язати головне управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області здійснити виплату різниці пенсії на день винесення рішення суду ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1 іпн НОМЕР_1, паспорт НОМЕР_2 виданий 05.04.1996 року Заводським РВ Дніпродзержинського МУ УМВС України в Дніпропетровській області з 1 січня 2016 року, яка нарахована та не виплачена відповідно до Закону України "Про Національну поліцію"; ч.3 ст.51, 63 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб"; Закону України "Про внесення змін до деяких законів України, щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їх сімей"; Постанови Кабінету Міністрів України № 988 від 11.11.2015 р. "Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції";
- стягнути солідарно з Міністерства Внутрішніх Справ України та головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області на користь ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1 іпн НОМЕР_1, паспорт НОМЕР_2 виданий 05.04.1996 року Заводським РВ Дніпродзержинського МУ УМВС України в Дніпропетровській області моральну шкоду в розмірі 45000,00 (сорок п'ять тисяч)грн 00коп
- стягнути солідарно з Відповідачів на користь ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1 іпн НОМЕР_1, паспорт НОМЕР_2 виданий 05.04.1996 року Заводським РВ Дніпродзержинського МУ УМВС України в Дніпропетровській області сплачений судовий збір в розмірі 2240,00грн;
- встановити судовий контроль за виконанням рішення суду шляхом зобов'язання:
- ліквідаційної комісії головного управління МВС України в Дніпропетровській області надати довідку про грошове забезпечення до Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області, для здійснення перерахунку, в якій зазначені складові грошового забезпечення, встановлені на час звільнення зі служби ОСОБА_1, з урахуванням підвищених складових грошового забезпечення, відповідно до законодавства та подати в триденний строк з моменту набрання рішення законної сили звіт про виконання рішення суду.
- Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області подати у десятиденний строк з моменту набрання рішення законної сили звіт про виконання рішення суду.
Позивач ОСОБА_1 в судовому засіданні позовні вимоги підтримав повністю, вважаючи, що заперечення відповідачів є не обґрунтованими, так як він є пенсіонером МВС України з 2008 року та отримує пенсійне забезпечення, його особова справа як майора міліції, в якій зазначена його посада, з якої він звільнився на пенсію, види та розмір нарахованого грошового забезпечення при звільненні зі служби, вислуга років, до теперішнього часу зберігається саме в Головному управлінні Національної поліції в Дніпропетровській області. Зазначена обставина сторонами не заперечується. При цьому, відповідно до Прикінцевих та перехідних положень Закону України "Про Національну поліцію" за колишніми працівниками міліції, в тому числі пенсіонерами, а також членами їх сімей, іншими особами зберігаються пільги, компенсації і гарантії, передбачені цим Законом для колишніх поліцейських, членів їх сімей, інших осіб. Постанова Кабінету Міністрів України від 11 листопада 2015 р. № 988 "Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції" є чинною з дня її опублікування та застосовується на виконання Закону України "Про Національну поліцію" з дня набрання його чинності. Зазначені нормативні акти до теперішнього часу є чинними та застосовуються для призначення пенсій поліцейським згідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб". Зазначив, що підстави перерахунку пенсі ї виникли в січні 2016 року, а фактично повідомлення про перерахунок пенсій особам рядового і начальницького складу органів внутрішніх справ оприлюднено 03.02.2017 листом №1461/05/22-2017. За цих умов вважає дії МВС України, Пенсійного фонду України, Ліквідаційної комісії Головного управління МВС України в Дніпропетровській області протиправними.
Представник відповідача - Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області в судове засідання не з'явився. Надав суду відзив на позовну заяву, в якому зазначив, що позовні вимоги не визнає, вважаючи їх безпідставними та не обґрунтованими. Головним управлянням Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області здійснені всі дії, відповідно до вимог Постанови Кабінету Міністрів України від 13 лютого 2008 р. N 45 "Про затвердження "Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб"
Представник відповідача - Ліквідаційної комісії Головного управління МВС України в Дніпропетровській області позовні вимоги не визнає, вважаючи їх безпідставними та не обґрунтованими. Зазначив, що Ліквідаційною комісією Головного управління МВС України в Дніпропетровській області здійснені всі дії, відповідно до вимог Постанови Кабінету Міністрів України від 13 лютого 2008 р. N 45 "Про затвердження "Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" та довідка виготовлена відповідно до постанови Кабінету Міністрів України №103 від 21 лютого 2018 «Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб». Просить в позові відмовити.
Представник відповідача - Головного управління Державної казначейської служби України в Дніпропетровській області в судовому засіданні позовні вимоги не визнав, вважаючи їх безпідставними та не обґрунтованими. Просить у задоволені позовних вимог відмовити.
Представник відповідача - Міністерства внутрішніх справ України в судовому засіданні позовні вимоги не визнав, вважаючи їх безпідставними та не обґрунтованими. Зауважив, що МВС України діяло відповідно до вимог Постанови Кабінету Міністрів України від 13 лютого 2008 р. N 45 "Про затвердження "Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб". Також зазначив, що ОСОБА_1 в трудових відносинах з МВС України не перебував, тому МСВ України є неналежний відповідач по справі. Щодо відшкодування моральної шкоди позивачу зазначено, що вона не доведена, доказів вини з боку МСВ України у спричиненні моральної шкоди в матеріалах справи відсутні. Просить у задоволені позовних вимог відмовити.
Суд, заслухавши доводи позивача ОСОБА_1, представника Ліквідаційної комісії Головного управління МВС України в Дніпропетровській області, представника Головного управління Державної казначейської служби України в Дніпропетровській області, представника Міністерства внутрішніх справ України, дослідивши матеріали справи, приходить до наступного.
Згідно ст.2 КАС України завданням адміністративного судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів у сфері публічно-правових відносин з метою ефективного захисту прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб від порушень з боку суб'єктів владних повноважень.
Відповідно до ст.ст.5, 6 КАС України кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до адміністративного суду, якщо вважає, що рішенням, дією чи бездіяльністю суб'єкта владних повноважень порушені її права, свободи або законні інтереси, і просити про їх захист. Суд при вирішенні справи керується принципом верховенства права, відповідно до якого, зокрема, людина, її права та свободи визнаються найвищими цінностями та визначають зміст і спрямованість діяльності держави. Суд застосовує принцип верховенства права з урахуванням судової практики Європейського суду з прав людини. Звернення до адміністративного суду для захисту прав і свобод людини і громадянина безпосередньо на підставі Конституції України гарантується.
Згідно ст.71 КАС України доказами в адміністративному судочинстві є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
02.07.2015 року був прийнятий Закон України "Про Національну поліцію". П.п.6 п.6 розділу XI Прикінцевих та перехідних положень цього закону внесені зміни у Законі України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", а саме
ґ) статтю 43 доповнити частинами п'ятнадцятою і шістнадцятою такого змісту:
"Особам, зазначеним у пункті "ж" статті 12, пенсія обчислюється відповідно до частини третьої цієї статті з розміру грошового забезпечення, яке вони мали на день звільнення зі служби в органах внутрішніх справ.
У разі якщо на момент призначення пенсії відбулася зміна розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення та/або були введені для зазначених категорій осіб нові щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії у розмірах, встановлених законодавством, призначена пенсія підлягає негайному перерахунку";. ";
П.1 розділу XI "Прикінцеві та перехідні положення" ЗУ "Про Національні поліцію" встановлено, що Цей Закон набирає чинності через три місяці з дня, наступного за днем його опублікування. ,Публікація Закон України № 580-VIII "Про Національну поліцію" була здійснена 09.10.2015 року. Право на отримання перерахованої пенсії виникло з 01 січня 2016 року.
29 грудня 2015 року набув чинності Закон України "Про внесення змін до деяких законів України, щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їх сімей" №900-VIII від 23 грудня 2015 року.
В п.3 Цього закону зазначено: п.15 розділу XI "Прикінцеві та перехідні положення" Закону України "Про Національну поліцію" доповнити абзацами другим і третім такого змісту: "За колишніми працівниками міліції, у тому числі пенсіонерами, а також членами їхніх сімей, іншими особами зберігаються пільги, компенсації і гарантії, передбачені цим Законом для колишніх поліцейських, членів їхніх сімей, інших осіб.
Також цим законом внесені зміни до ст.43 та доповнення в ст.63 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", а саме: ч.16 ст.43 Закону викладена в такій редакції: "У разі якщо на момент призначення або виплати пенсії відбулася зміна розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення та/або були введені для зазначених категорій осіб нові щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії у розмірах, встановлених законодавством, пенсія призначається з урахуванням таких змін та/або нововведень, а призначена пенсія підлягає невідкладному перерахунку. " а ст.63 доповнена новою частиною такого змісту: "Перерахунок пенсій особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ України (міліції), які мають право на пенсійне забезпечення або одержують пенсію на умовах цього Закону, здійснюється з урахуванням видів грошового забезпечення, щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством для поліцейських. "
Частиною 4 ст. 63 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" передбачено, що усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв'язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, на умовах, у порядку та розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України.
Порядок проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" визначено постановою Кабінету Міністрів України від 13 лютого 2008 року №45 "Про затвердження "Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", та внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 17 липня 1992 р. N 393" (далі - Порядок)
Пунктом 1, 2 Порядку зазначено, що перерахунок раніше призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" пенсій проводиться у разі прийняття рішення Кабінетом Міністрів України про зміну розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення для відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за Законом, або у зв'язку із введенням для них нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, установлених законодавством.
На підставі зазначеного в пункті 1 цього Порядку рішення Кабінету Міністрів України Міноборони, МВС, Мінінфраструктури, СБУ, Служба зовнішньої розвідки, ДПС, Управління державної охорони, Адміністрація Держспецзв'язку, Адміністрація Держприкордонслужби, ДПтС, ДСНС (далі - державні органи) повідомляють у п'ятиденний строк Пенсійному фонду України про підстави перерахунку пенсій військовослужбовцям.
Пенсійний фонд України повідомляє у п'ятиденний строк з моменту надходження інформації від державних органів своїм головним управлінням в Автономній Республіці Крим, областях, мм. Києві та Севастополі (далі - головні управління Пенсійного фонду України) про підстави для проведення перерахунку пенсій та про необхідність підготовки списків осіб, пенсії яких підлягають перерахунку (далі - списки).
Головні управління Пенсійного фонду України складають у десятиденний строк з моменту надходження зазначеної інформації списки та подають їх органам, які уповноважені рішеннями керівників державних органів видавати довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії.
В п.3 Порядку зазначено, що на підставі списків уповноважені органи готують для перерахунку пенсії довідки про розмір грошового забезпечення кожної особи, зазначеної в списку, за відповідною формою (далі - довідка) та у місячний строк подають їх головним управлінням Пенсійного фонду України. (пункти 1-3 постанови Кабінету Міністрів України від 13 лютого 2008 року №45 "Про затвердження "Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", та внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 17 липня 1992 р. N 393"в редакції в редакції, яка діяла на момент виниклих правовідносин).
МВС України своїм листом від 03.02.2017 №1461/05/22-2017, листом від 22.03.2017 №4019/02/22-2017 повідомило Пенсійний фонд України та листом від 03.02.2017 №1545/05/22-2017 повідомило Міністерство соціальної політики України про наявність підстав для перерахунку пенсій пенсіонерам з числа колишніх працівників міліції.
Як було зазначено судом, підстави для перерахунку пенсій пенсіонерам з числа колишніх працівників міліції виникли до 01.01. 2016 року, а повідомлення МВС України здійснило 03.02.2017 року, що не відповідає вимогам Порядку.
З огляду на зазначене суд вважає дії Міністерства внутрішніх справ України щодо неповідомлення Пенсійному фонду України у п'ятиденний строк про підстави перерахунку пенсій особам, визначеним ЗУ "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", незаконними. За цих умов Головне управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області та ліквідаційна комісія МВС в Дніпропетровській області діяли поза вимогами Порядку, що дає суду підстави вважати дії Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області щодо ненадання списків до ліквідаційної комісії МВС в Дніпропетровській області для підготовки довідок, а дії ліквідаційної комісії МВС в Дніпропетровській області щодо ненадання довідок про розміри та види грошового забезпечення в строки передбаченими Порядком до Головного управляння Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області незаконними.
Постановою Кабінет Міністрів України № 988 від 11.11.2015 р. "Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції" встановлені розміри грошового забезпечення для поліцейських. В п.8 Постанови зазначено, що ця постанова набирає чинності з дня її опублікування та застосовується з дня набрання чинності ЗУ "Про Національну поліцію". Як вбачається з зазначеного документу, що встановлені оклади значно перевищують розміри грошового забезпечення при нарахуванні пенсії ОСОБА_1 при звільнені зі служби.
В п.23, п.24 Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", затвердженого постановою правління Пенсійного фонду України від 30 січня 2007 р. N 3-1, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 15 лютого 2015 року за №135/13402 передбачено, перерахунок раніше призначених пенсій проводиться органами, що призначають пенсії, в порядку, встановленому статтею 63 Закону. При цьому пенсіонери звертаються до органів, що призначають пенсії з відповідними заявами та в разі необхідності подають документи, які дають право на підвищення пенсії. Про виникнення підстав для проведення перерахунку пенсій згідно зі статтею 63 Закону уповноважені структурні підрозділи зобов'язані у п'ятиденний строк після прийняття відповідного нормативно-правового акту, на підставі якого змінюється хоча б один з видів грошового забезпечення для відповідних категорій осіб, або у зв'язку з уведенням для зазначених категорій військовослужбовців нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством, повідомити про це орган, що призначає пенсії.
Згідно до ст. 8 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" виплата пенсій, у тому числі додаткових пенсій, доплат, надбавок та підвищень до них, компенсаційних виплат, встановлених законодавством, звільненим із служби військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, та членам їх сімей забезпечується за рахунок коштів Державного бюджету України.
В ст.10 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" зазначено, що призначення і виплата пенсій особам, зазначеним у статті 1-2 цього Закону, здійснюються органами Пенсійного фонду України.
Листом від 28.03.2017 року №9493/02-23 Пенсійний фонд України повідомив головні управління Пенсійного фонду України в областях, що перерахунок пенсій особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ України (міліції) проводиться з урахуванням грошового забезпечення, установленого для поліцейських згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 11.11.2015 №988 «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції» з 01.01.2016 року на підставі довідок про грошове забезпечення, виданих ліквідаційними комісіями ГУМВС (УМВС) в областях. Зобов'язав у строки, визначені Законом, підготувати та надати ліквідаційним комісіям списки осіб, які мають право на перерахунок пенсії. Одночасно зазначив, що перерахунок та виплату перерахованих пенсій забезпечити після виділення додаткових коштів з Державного бюджету України.
Листом від 15.11.2017 №Б4788-17 головне управління Пенсійного фонду України повідомило, що пенсія Позивачу на день звільнення зі служби була призначена за 22 роки вислуги в розмірі 56% грошового забезпечення, яке береться для обчислення пенсії. На підставі довідки про розмір грошового забезпечення №83/28380 від 23.04.2008 року пенсія була нарахована з урахуванням наступних видів грошового забезпечення: посадовий оклад; оклад за спеціальним званням; 30% надбавки за вислугу років; 47% надбавки за виконання особливо важливих завдань; 15% надбавки за службу в умовах режимних обмежень; 12% надбавки за оперативно-розшукову діяльність; 23% премії.
Листом від 22.11.2017 року №1/Б-7188/Бр головне управління МВС України в Дніпропетровській області повідомило, що згідно поданих Головним управлінням Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області списків осіб, пенсії яких підлягають перерахунку з 01.01.2016 року зазначено ОСОБА_1. Також зазначено, що в довідку №83/28380 від 29.06.2017 про в розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії ОСОБА_1, відповідно до вимог законодавства, включені наступні складові: - посадовий оклад 3400,00грн; - оклад за звання майор міліції 2000,00грн; - надбавка за стаж служби 35% 1890,00грн; - надбавка за службу в умовах режимних обмежень 15% 510,00грн; - премія 1% 78,00грн.
Із аналізу правових норм, які регулюють правовідносини з питань перерахунку пенсій пенсіонерам МВС (колишнім працівникам міліції) суд приходить до висновку, що вони не містять приписів, що скасовують види грошового забезпечення, які були призначені для обчислення пенсії ОСОБА_1 на час звільнення зі служби, отже повинні бути враховані при здійсненні її перерахунку.
Доцільно вказати, що на момент вирішення справи по суті частково змінилось правове регулювання спірних правовідносин, які слугували підставою для звернення позивача з позовом до суду внаслідок прийняття Кабінетом Міністрів України постанови №103 від 21.02.2018 року «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», якою врегульовано здійснення перерахунку та виплату перерахованої пенсії відповідно до постанови Кабінету Міністрів України №988 від 15.11.2015 року. Проте слід зауважити, що постанова №103 від 21.02.2018 року прийнята після виникнення спірних правовідносин та звернення позивача з позовом до суду. Також суд зазначає, що постанова №103 від 21.02.2018 року погіршує становище позивача в частині строків виплати належної йому пенсії, а відтак не підлягає застосуванню судом в спірних правовідносинах при прийнятті цього рішення.
Суд надає оцінку тим правовідносинам, які виникли до звернення особи з позовом до суду, відхиляючи ті, що виникли в процесі розгляду справи.
Суд зазначає, що частиною 3 ст.22 Конституції України передбачено, що при прийнятті нових законів або внесенні змін до чинних законів не допускається звуження змісту та обсягу існуючих прав і свобод.
В п.7.1. рішення N 10-рп/2008 від 22 травня 2008 року Конституційного Суду України було зазначено, що однією з конституційних гарантій прав і свобод людини і громадянина є недопущення їх скасування (частина друга статті 22 Конституції України) чи звуження їх змісту та обсягу при прийнятті нових законів або внесенні змін до чинних законів (частина третя статті 22 Конституції України).
Тлумачення словосполучення "звуження змісту та обсягу прав і свобод людини і громадянина", що міститься в частині третій статті 22 Конституції України, Конституційний Суд України дав у Рішенні від 22 вересня 2005 року N 5-п/2005 (справа про постійне користування земельними ділянками), згідно з яким "конституційні права і свободи гарантуються і не можуть бути скасовані (частина друга), при прийнятті нових законів або внесенні змін до чинних законів не допускається звуження змісту та обсягу існуючих прав і свобод (частина третя). Скасування конституційних прав і свобод - це їх офіційна (юридична або фактична) ліквідація. Звуження змісту та обсягу прав і свобод є їх обмеженням. У традиційному розумінні діяльності визначальними поняття змісту прав людини є умови і засоби, які становлять можливості людини, необхідні для задоволення потреб її існування та розвитку. Обсяг прав людини - це їх сутнісна властивість, виражена кількісними показниками можливостей людини, які відображені відповідними правами, що не є однорідними і загальними". При цьому Конституційний Суд України зазначив, що "загальновизнаним є правило, згідно з яким сутність змісту основного права в жодному разі не може бути порушена" (абзац четвертий підпункту 5.2 пункту 5 мотивувальної частини).
В ст.58 Конституції України зазначено, що закони та інші нормативно-правові акти не мають зворотної дії в часі, крім випадків, коли вони пом'якшують або скасовують відповідальність особи.
Стаття 64 Конституції визначає, що конституційні права і свободи людини і громадянина не можуть бути обмежені, крім випадків, передбачених Конституцією України.
Зазначена правова позиція викладена у Рішенні Конституційного Суду України від 9 лютого 1999 №1-рп/99 (справа про зворотну дію в часі законів та інших нормативно-правових актів) де зазначено, що дію нормативно-правового акту в часі треба розуміти так, що вона починається з моменту набрання цим актом чинності і припиняється з втратою ним чинності, тобто до події, факту застосовується той закон та інший нормативно-правовий акт, під час дії якого вони настали або мали місце. Положення частини першої ст.58 Конституції України про зворотню дію в часі законів та інших нормативно-правових актів у випадках, коли вони пом'якшують або скасовують відповідальність особи, стосується фізичних осіб і не поширюється на юридичних осіб.
Відповідно до ст.3 Конституції України людина, її життя і здоров'я, честь і гідність, недоторканність і безпека визнаються в Україні найвищою соціальною цінністю. Права і свободи людини та їх гарантії визначають зміст і спрямованість діяльності держави. Держава відповідає перед людиною за свою діяльність. Утвердження і забезпечення прав і свобод людини є головним обов'язком держави.
Згідно з вимогами статті 64 Конституції України конституційні права і свободи людини і громадянина не можуть бути обмежені, крім випадків, передбачених Конституцією України.
Відповідно до вимог ст. 21, ст.22 Конституції України права і свободи людини є невідчужуваними та непорушними; при прийнятті нових законів або внесенні змін до чинних законів не допускається звуження змісту та обсягу існуючих прав і свобод. Стаття 24 Конституції України визначає рівність конституційних прав і свобод та рівність всіх громадян перед законом.
Стаття 46 Конституції України зазначає, що громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом.
Конституційний Суд України в Рішенні від 6 липня 1999 року N 8-рп/99 ) у справі за конституційним поданням Міністерства внутрішніх справ України щодо офіційного тлумачення положень статті 5 Закону України "Про статус ветеранів військової служби і ветеранів органів внутрішніх справ та їх соціальний захист" (справа про ветеранів органів внутрішніх справ) прямо зазначив, що служба в органах внутрішніх справ має ряд специфічних властивостей, що повинно компенсуватись наявністю підвищених гарантій соціальної захищеності, тобто комплексом організаційно-правових та економічних заходів, спрямованих на забезпечення добробуту саме цієї категорії громадян як під час проходження служби в органах внутрішніх справ, так і після звільнення у запас або у відставку.
Як зазначено в Листі від 15.11.2017 №Б4788-17 головного управління Пенсійного фонду України, що пенсія Позивачу на день звільнення зі служби була призначена за 22 роки вислуги в розмірі 56% грошового забезпечення, яке береться для обчислення пенсії. В довідці про розмір грошового забезпечення №83/28380 від 23.04.2008 року вбачається, що пенсія була нарахована з урахуванням наступних видів грошового забезпечення: посадовий оклад; оклад за спеціальним званням; 30% надбавки за вислугу років; 47% надбавки за виконання особливо важливих завдань; 15% надбавки за службу в умовах режимних обмежень; 12% надбавки за оперативно-розшукову діяльність; 23% премії. Зазначені види та розміри грошового забезпечення були нараховані відповідно до чинного законодавства та виплачувались пенсіонеру ОСОБА_1
Листом від 22.11.2017 року №1/Б-7188/Бр головне управління МВС України в Дніпропетровській області повідомило, що в довідку №83/28380 від 29.06.2017 про в розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії ОСОБА_1, відповідно до вимог законодавства, включені наступні складові: - посадовий оклад 3400,00грн; - оклад за звання майор міліції 2000,00грн; - надбавка за стаж служби 35% 1890,00грн; - надбавка за службу в умовах режимних обмежень 15% 510,00грн; - премія 1% 78,00грн.
Як вбачається, що до довідки для перерахунку пенсії ОСОБА_1 ліквідаційною комісією головного управління МВС України були виключені такі види грошового забезпечення : - 47% надбавки за виконання особливо важливих завдань; - 12% надбавки за оперативно-розшукову діяльність; - 23% премії, зазначена надбавка за стаж служби 35%, замість 45% - надбавка за стаж служби від 22 до 25 років (додаток 11 Постанова Кабінету Міністрів України №988 від 11 листопада 2015 року). Суд зазначає, що ліквідаційною комісією головного управління МВС України в Дніпропетровській області безпідставно занижений даний показник для перерахунку пенсії.
Відповідно до ст.63 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" перерахунок раніше призначених пенсій військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом та членам їх сімей у зв'язку із введенням в дію цього Закону провадиться за документами, що є у пенсійній справі, а також додатковими документами, поданими пенсіонерами на час перерахунку. (ч.1)
Перерахунок пенсій особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ України (міліції), які мають право на пенсійне забезпечення або одержують пенсію на умовах цього Закону, здійснюється з урахуванням видів грошового забезпечення, щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством для поліцейських.(ч.3)
Усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв'язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, на умовах, у порядку та розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України (ч.4).
Наказом МВС України №138 від 17.02.2017 року зареєстрований в Міністерстві юстиції України 15.03.2017 за №348/30216 «Про затвердження Переліку посад осіб начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ України (міліції), які мають право на пенсійне забезпечення або одержують пенсію на умовах Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», що прирівнюються посадам поліцейських. Посада ОСОБА_1 прирівняна до посади «Заступник начальника відділу поліції»
Розміри грошового забезпечення встановлені постановою Кабінету Міністрів України №988 від 11.11.2015 року. Відповідно до Додатку 1 (Схема окладів поліцейських за с спеціальним званням) зазначеної постанови Майор поліції - розмір окладу 2000,00грн; в Додатку 7 (схема посадових окладів поліцейських управлінь, відділів (відділень) поліції Постанові №988 Заступник начальника відділу поліції - розмір посадового окладу - 3400,00грн.
Суд зазначає, що перерахунок пенсії повинен здійснюватися на підставі документів, що є у пенсійній справі, а саме з тих видів грошового забезпечення, які встановлені на день звільнення зі служби ОСОБА_1, а саме: посадовий оклад; оклад за спеціальним званням; надбавки за вислугу років; 47% надбавки за виконання особливо важливих завдань; 15% надбавки за службу в умовах режимних обмежень; 12% надбавки за оперативно-розшукову діяльність; 23% премії. На підставі цих даних ліквідаційна комісія ГУ МВС у Дніпропетровській області вносить змінені (збільшені) розмір посадового окладу (3400,00грн), розмір окладу за звання майор міліції (2000,00грн) та розмір надбавки за стаж служби 45% (2430,00грн). Та на підставі цих даних здійснюється перерахунок інших зазначених в довідці складових грошового забезпечення.
Отже довідка для перерахунку пенсії ОСОБА_1 повинна містити
- посадовий оклад............................................................................... 3400,00 грн
- оклад за звання майор міліції.......................................................... 2000,00 грн
- надбавка за стаж служби 45%........................................................ 2430,00 грн
- надбавка за службу в умовах режимних обмежень 15%.............. 510,00 грн
- 47% надбавки за виконання особливо важливих завдань....... 3680,10 грн
- 12% надбавки за оперативно-розшукову діяльність................. 408,00 грн
- 23% премії....................................................................................... 2858,47 грн
З огляду на це суд вважає бездіяльність ліквідаційної комісії ГУ МВС у Дніпропетровській області щодо не надання головному управлінню Пенсійному фонду України в Дніпропетровській області довідки про грошове забезпечення для перерахунку пенсії ОСОБА_1 на підставі видів грошового забезпечення, встановлених на день звільнення зі служби з урахуванням видів грошового забезпечення, щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством для поліцейських протиправною.
Також суд вважає бездіяльність головного управління Пенсійного фонду України щодо нездійснення перерахунку пенсії позивачу ОСОБА_1 з 01.01.2016 року відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб"; Закону України "Про внесення змін до деяких законів України, щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їх сімей"; Постанови Кабінету Міністрів України від 13 лютого 2008 р. N 45 "Про затвердження "Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", та внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 17 липня 1992 р. N 393"; Постанови Кабінет Міністрів України № 988 від 11.11.2015 р. "Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції" протиправною.
Згідно ст.19 Конституції України правовий порядок в Україні ґрунтується на засадах, відповідно до яких ніхто не може бути примушений робити те, що не передбачено законодавством. Органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Відповідно до ч.3 ст.51 ЗУ "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" перерахунок пенсій у зв'язку із зміною розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на такий перерахунок згідно з цим Законом, або у зв'язку із введенням для зазначених категорій осіб нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством, не проведений з вини органів Пенсійного фонду України та/або державних органів, які видають довідки для перерахунку пенсії, провадиться з дати виникнення права на нього без обмеження строком.
Статтею 17 Закону України "Про виконання рішень та застосування практики Європейського суду з прав людини" від 23.02.2006 N 3477-IV визначено, що суди застосовують при розгляді справ Конвенцію та практику Суду як джерело права.
Відповідно до статті 1 Протоколу N 1 до Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод кожна фізична або юридична особа має право мирно володіти своїм майном. Ніхто не може бути позбавлений своєї власності інакше як в інтересах суспільства і на умовах, передбачених законом і загальними принципами міжнародного права.
У своїх висновках Європейський суд з прав людини неодноразово нагадував, що перша та найважливіша вимога статті 1 Першого протоколу полягає в тому, що будь-яке втручання публічної влади в право на мирне володіння майном має бути законним: друге речення пункту 1 дозволяє позбавлення власності лише "на умовах, передбачених законом", а пункт 2 визнає, що держави мають право здійснювати контроль за користуванням майном шляхом введення в дію "законів" (рішення у справах "Амюр проти Франції", "Колишній король Греції та інші проти Греції" та "Малама проти Греції"). "Майном" може бути як "існуюче майно", так і активи, включаючи вимоги, стосовно яких особа може стверджувати, що вона має принаймні "легітимні сподівання" на реалізацію майнового права (пункт 83 рішення від 12.07.2001 у справі Ганс-Адам II проти Німеччини"). "Легітимні сподівання" за своїм характером повинні бути більш конкретними, ніж просто надія й повинні ґрунтуватися на законодавчому положенні або юридичному акті, такому як судовий вердикт (рішення у справі "Копецький проти Словаччини").
У даному випадку легітимні сподівання позивачів на отримання пенсії у більшому розмірі передбачені чинними нормами Законів України, тобто вони є конкретними. Таким чином на них поширюється режим "існуючого майна".
Крім того, Європейський Суд з прав людини у рішенні від 24.04.2015 за заявою N 38667/06 у справі "Будченко проти України" наголосив, що відсутність механізму реалізації законодавчого положення становить втручання у право заявника за статтею 1 Першого протоколу до Конвенції (пункт 39). А у рішенні від 10.03.2011 у справі "Сук проти України" (заява N 10972/05) - вказав, що держава на власний розсуд визначає, які доплати надавати своїм працівникам із державного бюджету. Держава може ввести, призупинити або припинити їх виплату, вносячи відповідні законодавчі зміни. Однак, якщо законодавча норма, яка передбачає певні доплати, є чинною, а передбачені умови - дотриманими, державні органи не можуть відмовляти у їх наданні, доки законодавче положення залишається чинним (пункт 23).
В ст.41 Конституції України зазначено, що кожен має право володіти, користуватися і розпоряджатися своєю власністю, результатами своєї інтелектуальної, творчої діяльності. Право приватної власності набувається в порядку, визначеному законом. Ніхто не може бути протиправно позбавлений права власності. Право приватної власності є непорушним.
Згідно ст.321 ЦК України право власності є непорушним. Ніхто не може бути протиправно позбавлений цього права чи обмежений у його здійсненні.
Отже встановлена законодавчо пенсия (до якої включені види грошового забезпечення на день звільнення ОСОБА_1,а саме; посадовий оклад; оклад за спеціальним званням; 30% надбавки за вислугу років; 47% надбавки за виконання особливо важливих завдань; 15% надбавки за службу в умовах режимних обмежень; 12% надбавки за оперативно-розшукову діяльність; 23% премії), яка з 01.01.2016 року повинна бути перерахована державними органами та виплачуватись, в розумінні рішень Європейського Суду та Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, є власністю позивача.
У пункті 26 рішення Європейського Суду з прав людини від 08.11.2005 у справі "Кечко проти України" зазначено, що органи державної влади не можуть посилатися на відсутність коштів як на причину невиконання своїх зобов'язань.
Так само, Конституційний Суд України неодноразово висловлював правову позицію щодо неможливості поставити гарантовані законом виплати, пільги тощо в залежність від видатків бюджету (рішення від 20.03.2002 N 5-рп/2002, від 17.03.2004 N 7-рп/2004, від 01.12.2004 N 20-рп/2004, від 09.07.2007 N 6-рп/2007).
Зокрема, у Рішенні від 09.07.2007 N 6-рп/2007 Конституційний Суд України вказав на те, що невиконання державою своїх соціальних зобов'язань щодо окремих осіб ставить громадян у нерівні умови, підриває принцип довіри особи до держави, що закономірно призводить до порушення принципів соціальної, правової держави (підпункт 3.2).
До того ж, Верховний Суд України у своїх рішеннях неодноразово вказував на те, що відсутність чи скорочення бюджетних асигнувань не може бути підставою для зменшення посадових окладів, доплат, надбавок до них (постанови Верховного Суду України від 22.06.2010 у справі N 21-399во10, від 07.12.2012 у справі N 21-977во10, від 03.12.2010 у справі N 21-44а10).
Так, у спірних відносинах положення Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», постанови Кабінет Міністрів України № 988 від 11.11.2015 р. "Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції", постанови Кабінету Міністрів України від 13 лютого 2008 р. N 45 "Про затвердження "Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", та внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 17 липня 1992 р. N 393" залишаються чинними з моменту введення їх в дію, жодні підстави для відтермінування їх реалізації не можуть бути визнані судом прийнятними. Таким чином, невиплата позивачу пенсії у розмірі, гарантованому Законом, у розумінні Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод та за практикою Європейського Суду з прав людини становить втручання у право позивача на мирне володіння майном.
Щодо відшкодування моральної шкоди суд зазначає наступне.
Відповідно до ст.65 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» особи, винні в порушенні законодавства про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб, зазначених у цьому Законі, а також у несвоєчасному оформленні або поданні документів для призначення пенсії, у видачі для оформлення пенсій недостовірних даних і документів, несуть цивільно-правову, адміністративну або кримінальну відповідальність згідно із законом.
В ч.1 ст. 1166 ЦК України зазначено, що майнова шкода, завдана неправомірними рішеннями, діями чи бездіяльністю особистим немайновим правам фізичної або юридичної особи, а також шкода, завдана майну фізичної або юридичної особи, відшкодовується в повному обсязі особою, яка її завдала.
Поняття особистих немайнових прав визначено в ст. 201 ЦК України. «Особисті немайнові блага» - Особистими немайновими благами, які охороняються цивільним законодавством, є: здоров'я, життя; честь, гідність і ділова репутація; ім'я (найменування); авторство; свобода літературної, художньої, наукової і технічної творчості, а також інші блага, які охороняються цивільним законодавством. Це право на соціальний захист, що включає право на забезпечення державою громадян у старості, на достатній рівень життя, можливість отримувати встановлені Конституцією та законом гарантії, непорушність та невідчужуваність права і свободи людини при прийнятті нових законів або внесенні змін до чинних законів щодо недопущення звуження змісту та обсягу існуючих прав і свобод, право власності на пенсію в розумінні ст.1 Першого Протоколу Конвенції та інші.
Згідно ст 56 Конституції України кожен має право на відшкодування за рахунок держави чи органів місцевого самоврядування матеріальної та моральної шкоди, завданої незаконними рішеннями, діями чи бездіяльністю органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їх посадових і службових осіб при здійсненні ними своїх повноважень.
Згідно ст. 1167 ЦК України моральна шкода, завдана фізичній або юридичній особі неправомірними рішеннями, діями чи бездіяльністю, відшкодовується особою, яка її завдала, за наявності її вини. Моральна шкода відшкодовується незалежно від вини органу державної влади, органу влади Автономної Республіки Крим, органу місцевого самоврядування, фізичної або юридичної особи, яка її завдала: 3) в інших випадках, встановлених законом.
Статтею 1173 ЦК України зазначено, що шкода, завдана фізичній або юридичній особі незаконними рішеннями, дією чи бездіяльністю органу державної влади, органу влади Автономної Республіки Крим або органу місцевого самоврядування при здійсненні ними своїх повноважень, відшкодовується державою, Автономною Республікою Крим або органом місцевого самоврядування незалежно від вини цих органів.
В ст.1174 ЦК України передбачено, що шкода, завдана фізичній або юридичній особі незаконними рішеннями, діями чи бездіяльністю посадової або службової особи органу державної влади, органу влади Автономної Республіки Крим або органу місцевого самоврядування при здійсненні нею своїх повноважень, відшкодовується державою, Автономною Республікою Крим або органом місцевого самоврядування незалежно від вини цієї особи.
З цього приводу суд зазначає наступне, що проведений перерахунок пенсії на підставі рішення суду, встановлення судового контролю за його виконанням буде достатньою сатисфакцією у відшкодуванні моральної шкоди, а тому в задоволені позовних вимог щодо стягнення моральної шкоди з Міністерства Внутрішніх Справ України та головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області на користь ОСОБА_1 відмовляє.
Стосовно вимоги позивача про встановлення судового контролю за виконанням рішення суду шляхом зобов'язання: - ліквідаційної комісії головного управління МВС України в Дніпропетровській області надати довідку про грошове забезпечення до Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області, для здійснення перерахунку, в якій зазначені складові грошового забезпечення, встановлені на час звільнення зі служби ОСОБА_1, з урахуванням підвищених складових грошового забезпечення, відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України № 988 від 11.11.2015 р. "Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції": посадовий оклад; оклад за спеціальним званням; 45% надбавки за вислугу років; 47% надбавки за виконання особливо важливих завдань; 15% надбавки за службу в умовах режимних обмежень; 12% надбавки за оперативно-розшукову діяльність; 23% премії. Подати суду в триденний строк з моменту набрання рішення законної сили звіт про виконання рішення суду.
- Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області подати у десятиденний строк з моменту набрання рішення законної сили звіт про виконання рішення суду, суд зазначає наступне.
У відповідності до частини 1 статті 382 КАС України, суд, який ухвалює судове рішення в адміністративній справі, може зобов'язати суб'єкта владних повноважень, не на користь якого ухвалене судове рішення, подати у встановлений строк звіт про виконання судового рішення.
Тобто, Кодексом адміністративного судочинства України визначено встановлення судом судового контролю, як право суду, а не його обов'язок. Враховуючи важливість для позивача скорішого виконання судового рішення, отримання передбаченого законом пенсійного забезпечення суд приходить до висновку щодо задоволення позивачу даної вимоги.
При вирішені цієї справи судом були враховані положення частини 2 статті 2 та часини 2 статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України.
Відповідно до частини першої статті 139 Кодексу адміністративного судочинства України при задоволенні позову сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа, тому судовий збір в розмірі 640 грн.00 коп. стягнути на користь ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1 ІПН НОМЕР_1, за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області (код ЄДРПОУ 21910427, вул..Набережна Перемоги, 26 м.Дніпро, 49094).
Відповідно до наведеного, керуючись ст.ст. 3, 19, 21, 22, 24, 46, 64 Конституції України; ст.ст.1, 2, 6, 69-71, 73, 79, 94, 104-106, 139, 158-167, 382 Кодексу адміністративного судочинства України; П.п.6 п.6 розділ XI "Прикінцеві та перехідні положення" Закону України "Про Національні поліцію"; ст.43, ч.3 ст.51, 63-66 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб"; Закону України "Про внесення змін до деяких законів України, щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їх сімей"; Постановою Кабінету Міністрів України від 13 лютого 2008 р. N 45 "Про затвердження "Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", та внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 17 липня 1992 р. N 393"; Постановою Кабінет Міністрів України № 988 від 11.11.2015 р. "Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції", п.7.1 рішення N 10-рп/2008 від 22 травня 2008 року Конституційного Суду України
П О С Т А Н О В И В:
Позовні вимоги ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області, Ліквідаційної комісії Головного управління Міністерства внутрішніх справ України в Дніпропетровській області, Головного управління Державної казначейської служби України в Дніпропетровській області, Міністерства внутрішніх справ України про визнання дій незаконними та зобов'язання вчинити певні дії, відшкодування моральної шкоди задовольнити частково.
Визнати бездіяльність Міністерства Внутрішніх Справ України щодо ненадання інформації про наявність підстав для проведення перерахунку пенсій до Пенсійного Фонду України з 1 січня 2016 року відповідно до Закону України "Про Національні поліцію"; ч.3 ст.51, 63 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб"; Закону України "Про внесення змін до деяких законів України, щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їх сімей"; Постанови Кабінету Міністрів України від 13 лютого 2008 р. N 45 "Про затвердження "Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", та внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 17 липня 1992 р. N 393"; Постанови Кабінет Міністрів України № 988 від 11.11.2015 р. "Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції" протиправною.
Визнати бездіяльність Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області щодо непроведення прерахунку та виплати пенсії ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1 іпн НОМЕР_1, паспорт НОМЕР_2 виданий 05.04.1996 року Заводським РВ Дніпродзержинського МУ УМВС України в Дніпропетровській області з 1 січня 2016 року відповідно до Закону України "Про Національні поліцію"; ч.3 ст.51, 63 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб"; Закону України "Про внесення змін до деяких законів України, щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їх сімей"; Постанови Кабінету Міністрів України від 13 лютого 2008 р. N 45 "Про затвердження "Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", та внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 17 липня 1992 р. N 393"; Постанови Кабінет Міністрів України № 988 від 11.11.2015 р. "Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції" протиправною.
Визнати бездіяльність ліквідаційної комісії головного управління МВС України в Дніпропетровській області щодо надання довідки до головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області про грошове забезпечення ОСОБА_1, відповідно до Закону України "Про Національні поліцію"; ч.3 ст.51, 63 Закону України "Про Національні поліцію"; ч.3 ст.51, 63 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб"; Закону України "Про внесення змін до деяких законів України, щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їх сімей"; Постанови Кабінету Міністрів України від 13 лютого 2008 р. N 45 "Про затвердження "Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", та внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 17 липня 1992 р. N 393"; Постанови Кабінет Міністрів України № 988 від 11.11.2015 р. "Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції" протиправною.
Зобов'язати ліквідаційну комісію головного управління МВС України в Дніпропетровській області надати довідку до Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області про грошове забезпечення ОСОБА_1, відповідно до Закону України "Про Національні поліцію"; ч.3 ст.51, 63 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб"; Закону України "Про внесення змін до деяких законів України, щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їх сімей", Постанови Кабінету Міністрів України № 988 від 11.11.2015р. "Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції" з зазначенням видів грошового забезпечення призначених на день звільнення зі служби6 : посадовий оклад; оклад за спеціальним званням; 45% надбавки за вислугу років; 47% надбавки за виконання особливо важливих завдань; 15% надбавки за службу в умовах режимних обмежень; 12% надбавки за оперативно-розшукову діяльність; 23% премії
Зобов'язати головне управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області здійснити перерахунок та виплату пенсії ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1 іпн НОМЕР_1, паспорт НОМЕР_2 виданий 05.04.1996 року Заводським РВ Дніпродзержинського МУ УМВС України в Дніпропетровській області з 1 січня 2016 року відповідно до Закону України "Про Національні поліцію"; ч.3 ст.51, 63 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб"; Закону України "Про внесення змін до деяких законів України, щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їх сімей", Постанови Кабінету Міністрів України № 988 від 11.11.2015р. "Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції".
Головному управлінню Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області здійснити виплату різниці пенсії на день винесення рішення суду ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1 іпн НОМЕР_1, паспорт НОМЕР_2 виданий 05.04.1996 року Заводським РВ Дніпродзержинського МУ УМВС України в Дніпропетровській області з 1 січня 2016 року, яка нарахована та не виплачена до вимог Закону України "Про Національні поліцію"; ч.3 ст.51, 63 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб"; Закону України "Про внесення змін до деяких законів України, щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їх сімей", Постанови Кабінету Міністрів України № 988 від 11.11.2015р. "Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції".
Стягнути на користь ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1 іпн НОМЕР_1, за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області (код ЄДРПОУ 21910427, вул..Набережна Перемоги, 26 м.Дніпро, 49094) судовий збір в розмірі 640 грн.00 коп.
Встановити судовий контроль за виконанням рішення суду шляхом зобов'язання:
- ліквідаційної комісії головного управління МВС України в Дніпропетровській області надати довідку про грошове забезпечення до Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області, для здійснення перерахунку, в якій зазначені складові грошового забезпечення, встановлені на час звільнення зі служби ОСОБА_1, з урахуванням підвищених складових грошового забезпечення, відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України № 988 від 11.11.2015 р. "Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції": посадовий оклад; оклад за спеціальним званням; 45% надбавки за вислугу років; 47% надбавки за виконання особливо важливих завдань; 15% надбавки за службу в умовах режимних обмежень; 12% надбавки за оперативно-розшукову діяльність; 23% премії. Подати суду в триденний строк з моменту набрання рішення законної сили звіт про виконання рішення суду.
- Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області подати у десятиденний строк з моменту набрання рішення законної сили звіт про виконання рішення суду.
В задоволенні решти позовних вимог відмовити.
Постанова може бути оскаржена до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду шляхом подання апеляційної скарги протягом 30 днів з дня складання повного судового рішення.
Головуючий суддя В.Г. Тюлюнова