
10.2.4
ЛУГАНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
про прийняття позовної заяви до розгляду та відкриття провадження у справі
06 листопада 2018 року СєвєродонецькСправа № 360/3500/18
Суддя Луганського окружного адміністративного суду Шембелян В.С, перевіривши матеріали позовної заяви адвоката ОСОБА_1 в інтересах ОСОБА_2 (93118, Луганська область, м.Лисичанськ, кв.Східний, 23/55) до Управління Пенсійного фонду України в м.Лисичанську Луганської області (93113, Луганська область, м.Лисичанськ, вул.В.Сосюри, 345) про визнання дій протиправними, зобов’язання вчинити певні дії,
ВСТАНОВИВ:
01 листопада 2018 року до Луганського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов адвоката ОСОБА_1 в інтересах ОСОБА_2 до Управління Пенсійного фонду України в м.Лисичанську Луганської області, з такими вимогами:
- визнати протиправною бездіяльність Управління Пенсійного фонду України в м. Лисичанську Луганської області щодо невиплати ОСОБА_2 пенсії з 01 липня 2018року;
- скасувати розпорядження Управління Пенсійного фонду України в м. Лисичанську Луганської області від 09.07.2018 року, яким призупинено з 01.07.2018 року виплату пенсії ОСОБА_2;
- зобов'язати Управління Пенсійного фонду України в м. Лисичанську Луганської області поновити нарахування та виплату пенсії ОСОБА_2 та сплатити заборгованість за період, починаючи з 01 липня 2018року.
В обґрунтування позовних вимог зазначено, що позивач з 26.04.2016 перебуває на обліку в Управлінні Пенсійного фонду України в м.Лисичанськ Луганської області, як внутрішньо переміщена особа. Розпорядженням відповідача від 18.05.2016 року електрона пенсійна справа позивача була взята на облік з 01.06.2016 року. Але з 01.07.2018 року було призупинено виплату пенсії розпорядженням відповідача від 09.07.2018 року на підставі списків осіб, інформація щодо яких потребує перевірки обґрунтованості продовження виплати пенсії на підконтрольній території, отриманих від Державної прикордонної служби. Листом від 13.08.2018 року № 244/Б-7 відповідачем для поновлення виплати пенсії позивачу пропоновано особисто звернутися до УПФУ в м. Лисичанську та надати довідку ВПО, паспорт та ідентифікаційний номер, банківські реквізити з зазначенням рахунку в АТ «Ощадбанк». При цьому зазначено, що пенсія відновляється на підставі рішення комісії. Позивач виконав всі зазначені вимоги, але пенсія не відновлена. 13.08.2018 року позивач отримав також відповідь від УПСЗН Лисичанської міської ради, яке повідомляє, що Постановою Окружного адміністративного суду міста Києва від 29.06.2017 року, яку залишено без змін постановою Київського апеляційного адміністративного суду від 04.07.2018 року № 826/12123/16 визнано не чинними пункти 7,8,9,13 Порядку призначення (відновлення) соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам, за місцем їх фактичного проживання( перебування), затвердженого ПКМУ від.08.06.2016 р.№365, які передбачають здійснення органами соціального захисту населення перевірок фактичного місця проживання внутрішньо переміщених осіб й складання відповідного акту. У зв’язку з цим на даний час відсутні правові підстави для здійснення місця фактичного проживання внутрішньо переміщених ос. Листом УПФУ в м. Лисичанську № 313/Б-7 від 02.10.2018 року Відповідачем повідомлено Позивача, що після звернення 16.07.2018 р. за поновленням пенсії його було внесено до списку № 278 від 17.07.2018 р. для отримання інформації для здійснення контролю за проведенням соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам за місцем їх фактичного проживання до управління праці та соціального захисту населення Лисичанської міської ради. Не зважаючи на діючі на цей час правові підстави, Відповідач продовжує протиправну діяльність щодо відмови відновлення Позивачу виплати пенсії, що порушує його конституційні права.
Відповідно до частини другої статті 171 КАС України суддя відкриває провадження в адміністративній справі на підставі позовної заяви, якщо відсутні підстави для залишення позовної заяви без руху, її повернення чи відмови у відкритті провадження у справі.
Зазначена позовна заява відповідає вимогам статей 160, 161, 172 КАС України, підстав для залишення позовної заяви без руху, її повернення чи відмови у відкритті провадження у справі не встановлено, тому вважаю за необхідне відкрити провадження у цій справі.
Відповідно до статей 12, 257, 263 Кодексу адміністративного судочинства України вказана справа розглядатиметься в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) сторін.
Що стосується клопотання про відстрочення або звільнення від сплати судового збору, суд зазначає таке.
Клопотання обґрунтовано тим, що у позивача відсутні кошти на сплату судового збору, внаслідок неперерахування пенсії відповідачем, а для позивач це єдине джерело існування.
Згідно з частиною другою статті 132 КАС України розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом.
Пунктом 3 частини першої статті 8 Закону України від 08 липня 2011 року № 3674-VI “Про судовий збір” регламентовано, що враховуючи майновий стан сторони, суд може своєю ухвалою за її клопотанням відстрочити або розстрочити сплату судового збору на певний строк, але не довше ніж до ухвалення судового рішення у справі за таких умов: предметом позову є захист соціальних, трудових, сімейних, житлових прав, відшкодування шкоди здоров'ю.
Зазначені положення кореспондуються з приписами частини першої статті 133 КАС України.
Якщо у строк, встановлений судом, судові витрати не будуть оплачені, позовна заява залишається без розгляду або витрати розподіляються між сторонами відповідно до судового рішення у справі, якщо сплату судових витрат розстрочено або відстрочено до ухвалення судового рішення у справі (частина друга статті 133 КАС України).
Зважаючи на викладені позивачем обставини, з метою дотримання права позивача на доступ до правосуддя, суд вважає за необхідне задовольнити клопотання та відстрочити позивачу сплату судового збору у розмірі 704,80 грн до ухвалення судового рішення у справі.
За приписами частини третьої статті 77 КАС України докази суду надають учасники справи. Суд може запропонувати сторонам надати докази та збирати докази з власної ініціативи, крім випадків, визначених цим Кодексом.
З огляду на вищевикладене, суд вважає за необхідне витребувати докази, яких, на думку суду, не вистачає для з’ясування всіх обставин у справі.
Керуючись статтями 12, 77, 80, 160, 171, 248, 256, 257, 263 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
УХВАЛИВ:
Відстрочити ОСОБА_2 сплату судового збору в сумі 704,80 грн до ухвалення судового рішення у справі.
Прийняти позовну заяву до розгляду та відкрити провадження в справі за позовом адвоката ОСОБА_1 в інтересах ОСОБА_2 (93118, Луганська область, м.Лисичанськ, кв.Східний, 23/55) до Управління Пенсійного фонду України в м.Лисичанську Луганської області (93113, Луганська область, м.Лисичанськ, вул.В.Сосюри, 345) про визнання дій протиправними, зобов’язання вчинити певні дії.
Справу розглядати за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) сторін.
Зобов'язати відповідача протягом п’ятнадцяти днів з дня вручення ухвали про відкриття провадження у справі надіслати суду: відзив на позовну заяву і всі письмові та електронні докази (які можливо доставити до суду), позивачу – копію відзиву та доданих до нього документів; також надати суду інформацію про перебування позивача на обліку, належним чином засвідчену копію пенсійної справи ОСОБА_2, інформацію про дату та підстави припинення виплати пенсії позивачу, рішення про припинення виплати пенсії, довідку про суму невиплаченої пенсії (помісячно), всі документи, що були або мали бути взяті до уваги при прийнятті рішень, вчинення дій, допущення бездіяльності, з приводу яких подано позов.
Роз’яснити відповідачу, що відповідно до частини четвертої статті 159 Кодексу адміністративного судочинства України неподання суб’єктом владних повноважень відзиву на позов без поважних причин може бути кваліфіковано судом як визнання позову.
Справа розглядатиметься суддею Шембелян В.С. одноособово.
Роз'яснити учасникам справи про можливість отримання інформації по справі, що розглядається, на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет за посиланням: https://court.gov.ua/fair/sud1270/.
Копію ухвали про відкриття провадження в адміністративній справі надіслати особам, які беруть участь у справі, разом з витягом про їхні процесуальні права та обов’язки, встановлені статтями 44, 47 Кодексу адміністративного судочинства України.
Ухвала про відкриття провадження у справі набирає законної сили з моменту її підписання суддею та може бути оскаржена лише з підстав порушення судом правил підсудності до Першого апеляційного адміністративного суду протягом п’ятнадцяти днів з дня проголошення (підписання) ухвали.
Відповідно до підпункту 15.5 пункту 1 Розділу VII “Перехідні положення” Кодексу адміністративного судочинства України до початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні скарги подаються учасниками справи до або через Луганський окружний адміністративний суд.
СуддяОСОБА_3