
Справа №515/1518/18
Провадження №3/515/2366/18
Татарбунарський районний суд Одеської області
ПОСТАНОВА
Іменем України
06 листопада 2018 року м.Татарбунари
Татарбунарський районний суд Одеської області у складі: головуючого-судді Семенюк Л.А., за участю особи, яка притягається до адміністративної відповідальності -ОСОБА_1, які надійшли від інспектора СРПП Татарбунарського ВП Арцизького ВП ГУНП в Одеської області ОСОБА_2, про притягнення ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, громадянина України, працюючого за наймом, зареєстрованого та проживаючого за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_2, до адміністративної відповідальності
- за вчинення правопорушення, передбаченого ч.1 ст.130 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
ВСТАНОВИВ:
13 вересня 2018 року о 21год. 30хв., ОСОБА_1 в м. Татарбунари Одеської області, по вул. Центральна керував транспортним засобом HONDA DIO (мопед), без державного номеру, з явними ознаками алкогольного сп’яніння. Від пропозиції співробітників СРПП Татарбунарського ВП щодо проходження медичного огляду для визначення стану алкогольного сп’яніння відмовився у присутності двох свідків, чим порушив вимоги п.2.5 Правил дорожнього руху.
ОСОБА_1 в судове засідання не з’явився, хоча був належним чином повідомлений про день, час та місце розгляду справи (а.с.7,10), заяви щодо причин його неявки не надав, тому суд, з метою дотримання процесуальних строків розгляду справи, вважає можливим розглянути справу у відсутність особи, яка притягається до адміністративної відповідальності.
Перевіривши матеріали справи про адміністративне правопорушення та дослідивши наявні в ній докази, суд дійшов таких висновків.
Відповідно до п.2.5 Правил дорожнього руху, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 10.10.2001 року №1306 (далі - Правила), водій повинен на вимогу працівника міліції пройти в установленому порядку медичний огляд для визначення стану алкогольного сп'яніння, впливу наркотичних чи токсичних речовин.
Відмова особи, яка керує транспортним засобом, від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо вживання лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, утворює об'єктивну сторону правопорушення, передбаченого ч.1 ст.130 Кодексу України про адміністративні правопорушення (далі - КУпАП).
Вина ОСОБА_1 у вчиненні зазначеного правопорушення підтверджується:
- довідкою, виданою інспектором СРПП Татарбунарського ВП Арцизького ВП ГУНП в Одеській області старшим лейтенантом поліції ОСОБА_2, з якої слідує, що ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, до адміністративної відповідальності за ознаками ст. 130 КпАП України, впродовж календарного року, не притягувався. Отримував посвідчення водія серії ВНВ №045122 від 28.02.2008 року, яке не вилучене та знаходиться у власника (а.с.2);
-протоколом про адміністративне правопорушення серії БД №270228 від 13.09.2018 року (а.с.2), з якого слідує, що 13 вересня 2018 року о 21год. 30хв., ОСОБА_1 в м. Татарбунари Одеської області, по вул. Центральна керував транспортним засобом HONDA DIO (мопед), без державного номеру, з явними ознаками алкогольного сп’яніння. Від пропозиції співробітників СРПП Татарбунарського ВП щодо проходження медичного огляду для визначення стану алкогольного сп’яніння відмовився у присутності двох свідків;
-письмовими поясненнями порушника ОСОБА_1 з повним визнанням своєї вини (а.с.3);
-письмовими поясненнями свідків ОСОБА_3 (а.с.4) та ОСОБА_4 (а.с.5) з викладенням обставин скоєного ОСОБА_1 правопорушення, який керував транспортним засобом у стані алкогольного сп’яніння;
- відеофіксацією вказаного правопорушення на відеодискі - (а.с.6).
Обставин, що обтяжують та пом’якшують адміністративну відповідальність, при розгляді справи не встановлено.
За відсутності доказів на підтвердження об'єктивної неможливості пройти медичний огляд ОСОБА_1 на час складення протоколу, суд вважає, що в діях останнього вбачаються ознаки складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.130 КУпАП, і тому він підлягає притягненню до адміністративної відповідальності за вказаною частиною статті з призначенням стягнення у вигляді штрафу в дохід держави у розмірі шестисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 10200 гривень з позбавленням права керування транспортними засобами на строк один рік, як передбачено санкцією вказаної частини статті.
Згідно зі ст.40-1 КУпАП судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення. Розмір і порядок сплати судового збору встановлюється законом.
Відповідно до ч.5 ст.4 Закону України "Про судовий збір" у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення з правопорушника стягується ставка судового збору 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
У цьому зв’язку, з ОСОБА_1 підлягає стягненню судовий збір на користь держави в розмірі 352грн. 40коп.
Керуючись ст.ст. 32-35, 40-1, ч.1 ст.130, ст.ст. 283-285, 294 КУпАП, -
ПОСТАНОВИВ:
Визнати ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_3, винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.130 Кодексу України про адміністративні правопорушення, та накласти на нього стягнення у вигляді адміністративного штрафу розміром шестисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 10 200 (десять тисяч двісті) гривень, що підлягає сплаті на користь держави з позбавленням права керування всіма видами транспортних засобів терміном на 1 рік.
Стягнути з ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_3, судовий збір на користь держави в розмірі 352 (трьохсот п’ятидесяти двох) гривень 40 коп. ( стягувач: Державна судова адміністрація України, код ЄДРПОУ - 37993783, м.Київ, 01601; реквізит рахунка для зарахування надходжень: отримувач - ГУК у м.Києві/ м. Київ 22030106, код за ЄДРПОУ - 37993783, банк отримувача – Казначейство України (ЕАП), код банку отримувача - 899998, рахунок отримувача - 31211256026001, код класифікації доходів бюджету - 22030106).
Постанова про накладення адміністративного стягнення у вигляді штрафу підлягає примусовому виконанню після закінчення строку, встановленого ч.1 ст.307 КпАП України (штраф має бути сплачений порушником не пізніш як через п’ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладання штрафу). Відповідно до ст. 308 КУпАП у разі несплати правопорушником штрафу у строк, установлений ч.1 ст. 307 КУпАП - стягується подвійний розмір штрафу, визначеного у відповідній статті КУпАП та зазначеного у постанові про стягнення штрафу.
Постанова про позбавлення права керування транспортними засобами виконується посадовими особами органу Національної поліції.
Водії транспортних засобів вважаються позбавленими спеціального права з дня винесення постанови про позбавлення цього права. Якщо зазначені особи, які позбавлені спеціального права, ухиляються від здачі документа, що посвідчує це право, то строк позбавлення їх спеціального права обчислюється з дня здачі або вилучення такого документа.
Постанова судді може бути оскаржена особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником протягом десяти днів з дня винесення постанови до апеляційного суду Одеської області через Татарбунарський районний суд Одеської області.
Строк пред’явлення постанови до виконання в частині стягнення штрафу та судового збору 3 місяці.
Суддя Л. А. Семенюк