Постанова № 77638899, 06.11.2018, Яворівський районний суд Львівської області

Дата ухвалення
06.11.2018
Номер справи
460/3077/18
Номер документу
77638899
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Державний герб України

Справа № 460/3077/18

Провадження №3/460/1781/18

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

06.11.2018 рокум.Яворів

Суддя Яворівського районного суду Львівської області Швед Н.П., розглянувши адміністративні матеріали про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, українця, громадянина України, проживаючого за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_2, не працюючого,-

за ч.1 ст. 130 Кодексу України про адміністративні правопорушення,-

В С Т А Н О В И Л А:

ОСОБА_1 10 липня 2018 року, о 22 год. 05 хв. на автодорозі у м.Новояворівську по вул.С.Бандери, 18 Яворівського району, керуючи автомобілем марки «Rover 75» д.н.з. RJA88749 перебував в стані алкогольного сп"яніння, чим порушив п.2.9а ПДР України, тобто своїми діями вчинив адміністративне правопорушення передбачене ч.1 ст.130 КУпАП.

В судове засідання ОСОБА_1 не з'явився, на адресу суду скерував пояснення, у якому просить справу слухати у його відсутності, оскільки перебуває на заробітках у ОСОБА_2, свою вину у вчиненні адміністративного правопорушення, передбачене ч.1 ст.130 КУпАП заперечив, адже автомобілем він не керував, а просто спав у ньому. На вимогу працівників поліції він пройшов медичне освідчення, згідно якого у нього не виявлено стану алкогольного сп'яніння.

В судове засідання неодноразово було викликано особу уповноважену на складання даного протоколу, а також свідків та лікаря, який складав висновок, однак такі в судове засідання не з'явилися, про причини неявки суд не повідомили.

Оцінивши докази, які містяться в матеріалах справи, приходжу до наступного.

Відповідно до ст. 245 КУпАП завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення, є, зокрема, своєчасне, всебічне, повне та об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом.

Відповідно до п.1 ст. 247 КУпАП провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочате, а розпочате підлягає закриттю в разі відсутності події і складу адміністративного правопорушення.

Відповідно до ст.251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.

Згідно ч.2 вищевказаної статті обов'язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів, про адміністративні правопорушення, визначених ст.255 цього Кодексу.

Згідно до вимог статей 252, 280 КпАП суддя при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний повно й об'єктивно дослідити обставини правопорушення і з'ясувати, чи було воно вчинено та чи винна в цьому дана особа.

Відповідно до п.3, п.4, п.15, п.16 розділу ІІІ Інструкції про порядок виявлення у водіїв транспортних засобів ознак алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, затвердженої наказом МВС України, МОЗ України від 09.11.2015 № 1452/735 (далі Інструкція) огляд у закладах охорони здоров'я щодо виявлення стану сп'яніння проводиться лікарем закладу охорони здоров'я, який пройшов тематичне удосконалення за відповідною програмою згідно з чинним законодавством; метою цього огляду є встановлення наявності чи відсутності стану сп'яніння в обстежуваної особи; за результатами огляду на стан сп'яніння та лабораторними дослідженнями встановлюється діагноз, який вноситься до акта медичного огляду; висновок щодо результатів медичного огляду з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, видається на підставі акта медичного огляду.

З висновку щодо результатів медичного огляду з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп?яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції від 10.07.2018 року, який був долучений до протоколу про адміністративне правопорушення вбачається, що в стані алкогольного сп?яніння перебував ОСОБА_3, а не ОСОБА_1. Тобто саме сержант поліції Яворівського ВП ГУ НП у Львівській області, який склав протокол, перебував в стані алкогольного сп"яніння.

Враховуючи те, що згідно висновку щодо результатів медичного огляду з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції від 10.07.2018 року не вбачається, що ОСОБА_1 перебував у стані алкогольного сп'яніння, в його діях відсутній склад та подія адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 130 КУпАП.

Крім цього слід звернути увагу на те, що суддею неодноразового скеровувались на адресу начальника Яворівського ВП ГУ НП у Львівській області постанову про уточнення медичного висновку від 10.07.2018 року, однак такі залишились без виконання.

Враховуючи вищенаведене, суддя приходить до висновку, що в діях ОСОБА_1, відсутній склад адміністративного правопорушення, а саме відсутній суб"єкт адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.130 КУпАП.

Згідно ст.247 КпАП України провадження в справах про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю, коли відсутні подія і склад адміністративного правопорушення.

Відтак, провадження у справі слід закрити на підставі п.1 ст. 247 КУпАП за відсутністю в діях ОСОБА_1 події та складу адміністративного правопорушення передбаченого ч.1 ст.130 КУпАП.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст.9, 247, 283, 284,285, 294 КУпАП, суддя, -

П О С Т А Н О В И Л А:

Справу відносно ОСОБА_1 про притягнення його до адміністративної відповідальності за ч.1 ст.130 КУпАП провадженням- закрити на підставі п. 1 ст. 247 КУпАП за відсутністю події та складу адміністративного правопорушення передбаченого ч.1 ст.130 КУпАП.

На постанову може бути подана апеляційна скарга до Львівського апеляційного суду протягом десяти днів з дня її проголошення,шляхом внесення скарги через Яворівський районний суд Львівської області.

СУДДЯ: ШВЕД Н.П.