
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
25 жовтня 2018 року справа № 2340/3521/18
Черкаський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді – Гайдаш В.А.,
за участю:
секретаря судового засідання – Баклаженко Н.В.,
позивача – ОСОБА_1 (особисто),
представника позивача – ОСОБА_2 (за довіреністю),
розглянувши по суті у відкритому судовому засіданні в порядку загального позовного провадження в залі суду адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Софіївської сільської виборчої комісії Золотоніського району Черкаської області про визнання протиправною та скасування постанови,
ВСТАНОВИВ:
До Черкаського окружного адміністративного суду звернулась ОСОБА_1 (далі – позивач) з позовом до Софіївської сільської виборчої комісії Золотоніського району Черкаської області (далі – відповідач), в якому просить визнати протиправною та скасувати постанову відповідача від 30.08.2018 №4 «Про відкликання депутата Софіївської сільської ради Золотоніського району Черкаської області ОСОБА_1 за народною ініціативою, яку було обрано в одномандатному виборчому окрузі №5 шляхом самовисування».
Ухвалою судді Черкаського окружного адміністративного суду від 10.09.2018 відкрито провадження у справі за правилами загального позовного провадження.
Позовні вимоги обґрунтовано тим, що оскаржувана постанова від 30.08.2018 №4 «Про відкликання депутата Софіївської сільської ради Золотоніського району Черкаської області ОСОБА_1 за народною ініціативою, яку було обрано в одномандатному виборчому окрузі №5 шляхом самовисування» суперечить вимогам чинного законодавства України, оскільки рішення про внесення пропозиції щодо відкликання позивача прийнято не безпосередніми виборцями одномандатного виборчого округу №5 (не менше 30 осіб), а лише частиною жителів с. Софіївка, а засоби масової інформації не були повідомлені про дату, час і місце проведення цих зборів. Крім того, обставини, які стали підставою для прийняття рішення про відкликання депутата сільської ради ОСОБА_1, не відповідають вичерпним підставам, що наведені в ч. 1 ст. 37 «Про статус депутатів місцевих рад». Також позивачем зазначено, що підписні листи містять неповну інформацію щодо імен та по-батькові виборців. Засідання Софіївської сільської виборчої комісії Золотоніського району за наслідками розгляду матеріалів щодо відкликання депутата ОСОБА_1 за народною ініціативою відбулось з порушенням, оскільки про нього не було повідомлено всіх членів виборчої комісії та заінтересованих осіб, а перевірка правильності оформлення підписних листів та кількості підписів відбулась без залучення правоохоронних органів.
У судовому засіданні позивач та його представник позовні вимоги підтримали у повному обсязі, позов просили задовольнити з підстав, викладених вище.
Відповідач позов не визнав, проти заявленого позову заперечив, надав суду письмовий відзив на позов та зазначив, що за наслідками перевірки та оцінки отриманих 21.08.2018 від офіційного представника ініціативної групи зі збору підписів виборців с. Софіївка про відкликання депутатів Софіївської сільської ради за народною ініціативою матеріалів щодо відкликання депутата ОСОБА_1 за народною ініціативою, Софіївською сільською виборчою комісією Золотоніського району Черкаської області правомірно прийнято рішення від 30.08.2018 №4 «Про відкликання депутата Софіївської сільської виборчої комісії Золотоніського району Черкаської області ОСОБА_1 за народною ініціативою, яку було обрано в одномандатному виборчому окрузі №5 шляхом самовисування». Крім того, відповідач визнав факт незалучення під час перевірки правильності оформлення підписних листів та кількості підписів органів ведення Державного реєстру виборців та правоохоронних органів, однак зазначив, що законодавча неврегульованість механізму перевірки правильності оформлення підписних листів та кількості підписів не може обмежувати конституційне право жителів с. Софіївка на місцеве самоврядування.
Софіївська сільська виборча комісія Золотоніського району явку свого представника в судове засідання 25.10.2018 не забезпечила, хоча про дату, час та місце розгляду справи відповідач був повідомлений належним чином. Від голови Софіївської сільської виборчої комісії Золотоніського району на адресу суду надійшло клопотання про відкладення розгляду справи на іншу дату, у зв’язку із перебуванням його на лікуванні.
Разом з цим, судом встановлено, що Софіївська сільська виборча комісія Золотоніського району є постійно діючим колегіальним органом та є юридичною особою, що не позбавляє права уповноважити іншу особу відповідача, окрім голови ОСОБА_3 на представництво інтересів при розгляді даної адміністративної справи.
Оскільки у відповідності до положень ч. 1 ст. 205 Кодексу адміністративного судочинства України неявка у судове засідання будь-якого учасника справи, за умови що його належним чином повідомлено про дату, час і місце цього засідання, не перешкоджає розгляду справи по суті, а також за відсутності вичерпних обставин щодо обов’язкового відкладення судом розгляду справи на іншу дату, що наведені у ч. ч. 2, 3 цієї статті КАС України, суд дійшов висновку здійснювати розгляд справи по суті за відсутності представника відповідача.
Заслухавши пояснення та доводи позивача і його представника, розглянувши подані документи і матеріали, оцінивши належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв'язок доказів у їх сукупності, суд зазначає наступне.
ОСОБА_1 була обрана 25.10.2015 депутатом Софіївської сільської ради Золотоніського району Черкаської області в одномандатному виборчому окрузі №5 шляхом самовисування.
10 серпня 2018 року відбулись збори виборців с. Софіївка Золотоніського району Черкаської області на яких були прийняті рішення: про внесення пропозицій щодо відкликання депутатів сільради, зокрема, позивача; про затвердження кількісного та персонального складу ініціативної групи для збирання підписів виборців та її офіційного представника; про затвердження форми підписного листа для збирання підписів виборців про відкликання депутатів Софіївської сільської ради за народною ініціативою.
До Софіївської сільської виборчої комісії Золотоніського району Черкаської області 21.08.2018 від офіційного представника ініціативної групи зі збору підписів виборців с. Софіївка про відкликання депутатів Софіївської сільської ради за народною ініціативою отримано, зокрема, протокол зборів виборців с. Софіївка, підписний лист №4 із підписами виборців в межах одномандатного виборчого округу №5 щодо відкликання депутата Софіївської сільської ради ОСОБА_1 за народною ініціативою, заяви-згоди на включення до ініціативної групи зі збору підписів виборців разом із заявою-згодою бути офіційним представником вказаної ініціативної групи, копії паспортних даних членів ініціативної групи.
За наслідками перевірки та оцінки вищевказаних матеріалів Софіївською сільською виборчою комісією Золотоніського району Черкаської області прийнято рішення від 30.08.2018 №4 «Про відкликання депутата Софіївської сільської виборчої комісії Золотоніського району Черкаської області ОСОБА_1 за народною ініціативою, яку було обрано в одномандатному виборчому окрузі №5 шляхом самовисування».
Надаючи правову оцінку спірним правовідносинам, суд встановив, що спірні правовідносини, що склались між сторонами, регулюються Конституцією України, Законом України «Про статус депутатів місцевого самоврядування» від 11 липня 2002 року №93-IV (в редакції чинній на момент виникнення спірних правовідносин, далі – Закон №93-IV).
Законом №93-IV визначено правовий статус депутата сільської, селищної, міської, районної у місті, районної, обласної ради (далі – місцева рада) як представника інтересів територіальної громади, виборців свого виборчого округу та рівноправного члена місцевої ради, встановлює гарантії депутатської діяльності та порядок відкликання депутата місцевої ради.
Відповідно до вимог ч. 1 ст. 2 Закону №93-IV депутат сільської, селищної, міської, районної у місті, районної, обласної ради (далі – депутат місцевої ради) є представником інтересів територіальної громади села, селища, міста чи їх громад, який відповідно до Конституції України і закону про місцеві вибори обирається на основі загального, рівного, прямого виборчого права шляхом таємного голосування на строк, встановлений Конституцією України.
Згідно з вимогами ч. 1 ст. 4 Закону №93-IV депутат місцевої ради набуває свої повноваження в результаті обрання його до ради відповідно до Закону України «Про вибори депутатів місцевих рад та сільських, селищних, міських голів».
Як вбачається з п. 1 ч. 1 ст. 5 Закону №93-IV, повноваження депутата місцевої ради припиняються достроково за наявності перелічених підстав, засвідчених офіційними документами, без прийняття рішення відповідної ради - у разі його відкликання виборцями у встановленому цим Законом порядку.
Правові підстави та порядок відкликання депутата місцевої ради за народною ініціативою встановленні ст. ст. 37-38 Закону №93-IV.
Статтею 37 Закону №93-IV визначено, що підставами для відкликання виборцями обраного ними депутата місцевої ради можуть бути:
1) порушення депутатом місцевої ради положень Конституції і законів України, що встановлено судом;
2) пропуск депутатом місцевої ради протягом року більше половини пленарних засідань ради або засідань постійної комісії, невиконання ним без поважних причин, передбачених статтею 10 цього Закону, обов’язків депутата місцевої ради у виборчому окрузі;
3) невідповідність практичної діяльності депутата місцевої ради основним принципам і положенням його передвиборної програми, невиконання депутатом місцевої ради передбачених статтею 16 цього Закону зобов’язань звітувати перед виборцями та проводити зустрічі з ними.
Як встановлено судом, підставою для проведення 10.08.2018 зборів виборців с. Софіївка Золотоніського району Черкаської області щодо внесення пропозицій щодо відкликання депутата Софіївської сільської ради ОСОБА_1 за народною ініціативою слугував факт проведення позачергової сесії Софіївської сільської ради 31.07.2018 та прийняття рішення про дострокове припинення повноважень сільського голови і ніби то відмова позивача відзвітувати перед своїми виборцями про причини і підстави прийняття вищевказаного рішення від 31.07.2018 про дострокове припинення повноважень сільського голови с. Софіївка.
Необхідно зазначити, що відповідно до ч. ч. 1-5 ст. 16 Закону №93-IV депутат місцевої ради періодично, але не рідше одного разу на рік, зобов'язаний звітувати про свою роботу перед виборцями відповідного виборчого округу, об'єднаннями громадян. Рада визначає орієнтовні строки проведення звітів депутатів місцевої ради перед виборцями.
Звіт депутата місцевої ради повинен містити відомості про його діяльність в раді та в її органах, до яких його обрано, а також про його роботу у виборчому окрузі, про прийняті радою та її органами рішення, про хід їх виконання, про особисту участь в обговоренні, прийнятті та в організації виконання рішень ради, її органів, а також доручень виборців свого виборчого округу.
Звіт депутата місцевої ради може бути проведено в будь-який час на вимогу зборів виборців за місцем проживання, трудової діяльності або навчання, а також органів самоорганізації населення. Депутат місцевої ради не пізніш як за сім днів повідомляє виборців про час і місце проведення звіту через місцеві засоби масової інформації або в інший спосіб.
Отже, позивачем, як депутатом Софіївської сільської ради, може бути проведено звіт щодо прийнятого Софіївською сільською радою рішення від 31.07.2018 про дострокове припинення повноважень сільського голови с. Софіївка - в будь-який час на вимогу зборів виборців с. Софіївка, однак, обов’язок депутата не пізніш як за сім днів повідомляти виборців про час і місце проведення звіту через місцеві засоби масової інформації або в інший спосіб.
Разом з цим, відповідачем до матеріалів адміністративної справи не надано доказів того, що виборці с. Софіївка не пізніше ніж за сім днів до дня проведення 10.08.2018 зборів виборців с. Софіївка Золотоніського району Черкаської області щодо внесення пропозицій щодо відкликання депутата Софіївської сільської ради ОСОБА_1 за народною ініціативою вимагали від позивача провести ним звіт щодо прийнятого Софіївською сільською радою рішення від 31.07.2018 про дострокове припинення повноважень сільського голови с. Софіївка.
При прийнятті оскаржуваного рішення відповідач послався на ч. 5 ст. 41 Закону України «Про статус депутатів місцевих рад», якою визначено підстави для дострокового припинення повноважень депутата місцевої ради та порядок прийняття рішення про відкликання депутата місцевої ради за народною ініціативою.
Проте, спірне рішення не містить жодного конкретного факту, обставин, які передбачено цими нормами законодавства і утворюють підстави для відкликання депутата за народною ініціативою. Зокрема, у рішенні відсутні відомості про порушення позивачем положень Конституції і законів України, що встановлено судом; не наведено даних про пропуск позивачем протягом року більше половини пленарних засідань ради або засідань постійної комісії, невиконання ним без поважних причин, передбачених статтею 10 цього Закону, обов’язків депутата місцевої ради у виборчому окрузі; не зазначено про невідповідність практичної діяльності позивача основним принципам і положенням його передвиборної програми, невиконання позивачем передбачених статтею 16 цього Закону зобов’язань звітувати перед виборцями та проводити зустрічі з ними. Не вказано у спірному рішенні й жодного іншого обґрунтування його прийняття.
Таким чином, відкликання депутата Софіївської сільської ради ОСОБА_1 за народною ініціативою відбулось не у відповідності до вимог Закону України «Про статус депутатів місцевого самоврядування».
Відповідно до вимог ч. 1 ст. 38 Закону №93-IV право вносити пропозицію про відкликання депутата місцевої ради за народною ініціативою (не раніше ніж через рік з моменту набуття таких повноважень) мають громадяни України, які відповідно до закону про місцеві вибори є виборцями відповідного виборчого округу.
Рішення про внесення пропозиції щодо відкликання депутата місцевої ради за народною ініціативою приймається на зборах виборців у кількості не менше 30 осіб для відкликання депутата сільської, селищної ради (п. 1 ч. 2 ст. 38 Закону №93-IV).
Однак, із наданих відповідачем завірених копій списків виборців с. Софіївка Золотоніського району Черкаської області, які були присутні на зборах 10.08.2018 щодо внесення пропозицій про відкликання депутата Софіївської сільської ради ОСОБА_1 за народною ініціативою, судом встановлено, що в порушення вимог ч. ч. 1-2 ст. 38 Закону №93-IV лише 18 (вісімнадцять) виборців з одномандатного виборчого округу №5 приймали участь у внесенні пропозиції щодо відкликання позивача, як депутата Софіївської сільської ради.
Згідно з вимогами п. 1 ч. 3 ст. 38 Закону №93-IV не пізніш як за два дні до дня проведення зборів виборців, на яких буде розглядатися питання про внесення пропозиції щодо відкликання депутата місцевої ради за народною ініціативою, про дату, місце та час їх проведення повідомляються регіональні та/або місцеві засоби масової інформації.
Однак, суд звертає увагу, що в матеріалах адміністративної справи відсутні докази повідомлення не пізніш як за два дні до дня проведення зборів виборців, на яких було розглянуто питання про внесення пропозиції щодо відкликання депутата місцевої ради за народною ініціативою регіональних та/або місцевих засобів масової інформації про дату, місце та час їх проведення, тому відповідач за наслідками перевірки та оцінки матеріалів щодо відкликання депутата Софіївської сільської виборчої комісії Золотоніського району Черкаської області ОСОБА_1 за народною ініціативою протиправно не врахував вищевказану обставину та прийняв оскаржуване рішення.
Згідно з вимогами п. 1 ч. 1 ст. 40 Закону № 93-IV на підтримку пропозиції про відкликання депутата місцевої ради, обраного в одномандатному виборчому окрузі, має бути зібрано підписи у кількості, що є більшою половини кількості виборців, які взяли участь у голосуванні на відповідних місцевих виборах в одномандатному виборчому окрузі, у якому був обраний депутат.
Пунктом 1 ч. 2 ст. 40 Закону №93-IV передбачено, що з дня, наступного за днем повідомлення територіальної виборчої комісії про створення ініціативної групи, починається збір підписів на підтримку пропозиції про відкликання депутата місцевої ради за народною ініціативою, який проводиться у строки, зокрема, у разі відкликання депутата сільської, селищної, міської (міста районного значення) ради - десять днів.
Відповідно до ч. 3 та 4 ст. 40 Закону №93-IV, форма підписного листа для збирання підписів виборців на підтримку пропозиції про відкликання депутата місцевої ради за народною ініціативою встановлюється зборами виборців. Підписний лист повинен містити дату проведення зборів щодо відкликання депутата, порядковий номер підписного листа, зазначення адміністративно-територіальної одиниці, де збираються підписи (повну назву села, селища, міста (територіальної громади), у якому проводиться збір підписів, а також району, області або Автономної Республіки Крим, до складу яких вона входить), назву місцевої ради, до складу якої обрано депутата, його прізвище, власне ім’я (усі власні імена) та по батькові (за наявності), дату набуття депутатом повноважень, відомості про суб’єкта висування депутата (відповідна місцева організація партії чи шляхом самовисування), членом якої депутатської фракції (групи) чи позафракційним є депутат, а також про члена ініціативної групи, який збирає підписи (прізвище, власне ім’я (усі власні імена) та по батькові (за наявності), місце роботи і адресу місця проживання).
Крім того, підписний лист має містити дані про виборців, які підтримали пропозицію про відкликання депутата місцевої ради, зокрема: порядковий номер виборця у підписному листі, прізвище, власне ім’я (усі власні імена) та по батькові (за наявності), число, місяць і рік народження, відомості про громадянство, серію та номер паспорта громадянина України (тимчасового посвідчення громадянина України для осіб, недавно прийнятих до громадянства України), адресу місця проживання, дату підписання, а також особистий підпис виборця.
Відповідно до вимог ч. 4 ст. 40 Закону № 93-IV член ініціативної групи, який збирає підписи виборців, до початку їх збирання повинен власноручно внести до підписного листа відомості про себе, передбачені абзацом першим частини третьої цієї статті. Виборець, який підтримує вимогу щодо відкликання депутата, власноручно на підписному листі зазначає своє прізвище, власне ім’я (усі власні імена) та по батькові (за наявності), число, місяць і рік народження, відомості про громадянство, серію та номер паспорта громадянина України (тимчасового посвідчення громадянина України для осіб, недавно прийнятих до громадянства України), адресу місця проживання, ставить на підписному листі дату підписання та свій підпис.
Згідно з вимогами ч. 1 ст. 41 Закону №93-IV після завершення збирання підписів, але не пізніше дня закінчення строку збору підписів, передбаченого частиною другої статті 40 цього Закону, заповнені підписні листи збираються офіційним представником ініціативної групи, прошиваються та скріплюються підписами офіційного представника та не менше трьох членів ініціативної групи із зазначенням кількості зібраних підписів та не пізніш як на другий день разом з протоколом зборів виборців, що утворили відповідну ініціативну групу, передаються до відповідної територіальної виборчої комісії.
Голова, а у разі його відсутності - заступник голови, а у разі відсутності голови та його заступника - секретар територіальної виборчої комісії, не пізніше наступного дня з дня отримання підписних листів та протоколу зборів виборців, скликає засідання комісії для організації перевірки отриманих матеріалів (п. 1 ч. 2 ст. 41 Закону №93-IV).
Підпунктом 1 п. 2 ч. 2 ст. 41 Закону №93-IV визначено, що на цьому засіданні територіальна виборча комісія перевіряє дотримання вимог статей 38-40 цього Закону при ініціюванні відкликання депутата місцевої ради за народною ініціативою, правильність оформлення підписних листів, кількість підписів, що встановлена частиною першою статті 40 цього Закону, а також із залученням органів ведення Державного реєстру виборців здійснює перевірку достовірності відомостей про громадян, що містяться в підписних листах, та із залученням правоохоронних органів - вибіркову перевірку їхніх підписів (не менше 10 відсотків від загальної кількості) у такі строки: у разі відкликання депутата сільської, селищної, міської (міста районного значення) ради - протягом десяти днів з дня отримання матеріалів.
Як встановлено судом та не заперечується відповідачем, на засіданні 30.08.2018 Софіївської сільської виборчої комісії Золотоніського району Черкаської області щодо перевірки дотримання вимог статей 38-40 цього Закону при ініціюванні відкликання депутата Софіївської сільської ради ОСОБА_1 за народною ініціативою та правильності оформлення підписних листів, кількість підписів, що встановлена частиною першою статті 40 цього Закону – не було залучено органи ведення Державного реєстру виборців для перевірки достовірності відомостей про громадян, що містяться в підписних листах та не було залучено правоохоронні органи для перевірки їхніх підписів.
Крім того, частиною 5 ст. 41 Закону № 93-IV встановлено, що якщо при ініціюванні відкликання депутата місцевої ради за народною ініціативою дотримано вимоги статей 38-40 цього Закону, оформлення підписних листів та кількість підписів виборців, які підтримують пропозицію про відкликання депутата місцевої ради, відповідає вимогам цього Закону, територіальна виборча комісія приймає рішення про відкликання депутата за народною ініціативою (у разі якщо депутат був обраний шляхом самовисування) або про звернення до вищого керівного органу партії, місцева організація якої висувала відповідного депутата, щодо відкликання депутата місцевої ради за народною ініціативою.
Згідно з вимогами ч. 6 ст. 41 Закону № 93-IV якщо при ініціюванні відкликання депутата місцевої ради за народною ініціативою не дотримано вимоги статей 38-40 цього Закону та/або оформлення підписних листів або кількість підписів виборців, які підтримують пропозицію про відкликання депутата місцевої ради, не відповідає вимогам цього Закону та/або ініціативна група у встановлені цим Законом строки не подала до територіальної виборчої комісії підписні листи та протокол зборів виборців, або подала їх після спливу встановлених строків, відповідна територіальна виборча комісія приймає рішення про припинення ініціативи щодо відкликання депутата місцевої ради.
Таким чином, визначена у статтях 38-41 Закону № 93-IV процедура відкликання депутата місцевої ради включає такі етапи:
1) прийняття зборами виборців рішення про внесення пропозиції щодо відкликання депутата місцевої ради за народною ініціативою;
2) утворення ініціативної групи для збирання підписів виборців відповідного виборчого округу на підтримку пропозиції про відкликання депутата місцевої ради за народною ініціативою;
3) збирання підписів на підтримку пропозиції про відкликання депутата місцевої ради за народною ініціативою;
4) перевірку територіальною виборчою комісією дотримання вимог статей 38-40 Закону України «Про статус депутатів місцевих рад» при ініціюванні відкликання депутата місцевої ради за народною ініціативою;
5) прийняття рішення про відкликання депутата за народною ініціативою або рішення про припинення ініціативи щодо відкликання депутата місцевої ради.
При цьому умовою, з якою Закон № 93-IV пов’язує можливість прийняття рішення про відкликання депутата за народною ініціативою, є суворе дотримання учасниками процедури відкликання вимог статей 38-40 зазначеного Закону.
Враховуючи вищевикладене, суд дійшов висновку, що відповідачем порушено вимоги ст. 40 Закону України «Про статус депутатів місцевих рад» при проведенні процедури відкликання депутата Софіївської сільської ради ОСОБА_1, у зв’язку з чим оскаржуване рішення від 30.08.2018 №4 «Про відкликання депутата Софіївської сільської ради Золотоніського району Черкаської області ОСОБА_1 за народною ініціативою, яку було обрано в одномандатному виборчому окрузі №5 шляхом самовисування» - є протиправним та підлягає до скасування.
У зв’язку із вищевикладеним суд дійшов висновку про задоволення позову в повному обсязі.
Згідно частини 1 статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.
При цьому в силу положень частини 2 статті 77 вказаного кодексу, в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб’єкта владних повноважень обов’язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.
Відповідно до ч. 1 ст. 139 Кодексу адміністративного судочинства України, при задоволенні позову сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.
Керуючись статтями 6, 9, 14, 139, 242-245, 255, 295, 370 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
ВИРІШИВ:
Позов задовольнити в повному обсязі.
Визнати протиправною та скасувати постанову Софіївської сільської виборчої комісії Золотоніського району Черкаської області від 30.08.2018 №4 «Про відкликання депутата Софіївської сільської ради Золотоніського району Черкаської області ОСОБА_1 за народною ініціативою, яку було обрано в одномандатному виборчому окрузі №5 шляхом самовисування».
Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Софіївської сільської виборчої комісії Золотоніського району Черкаської області на користь ОСОБА_1 сплачений судовий збір в сумі 704 (сімсот чотири) грн. 80 коп.
Копію рішення направити особам, які беруть участь у справі.
Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, яка може бути подана до Шостого апеляційного адміністративного суду через Черкаський окружний адміністративний суд протягом тридцяти днів з дня проголошення рішення. У разі застосування судом частини третьої статті 243 Кодексу адміністративного судочинства України, апеляційна скарга подається протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.
Суддя В.А. Гайдаш
Рішення складено у повному обсязі 05.11.2018