Рішення № 77628528, 05.11.2018, Львівський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
05.11.2018
Номер справи
1340/4516/18
Номер документу
77628528
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

справа№1340/4516/18

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

05 листопада 2018 року

м.Львів

Львівський окружний адміністративний суд у складі головуючої судді Крутько О.В., розглянувши за правилами спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовом Головного управління ДФС у Львівській області до Яворівської міської ради про стягнення податкового боргу , -

В С Т А Н О В И В :

Головне управління ДФС у Львівській області звернулося до Львівського окружного адміністративного суду із позовом про стягнення з рахунків Яворівської міської ради грошові коштів , які знаходяться на рахунках в банках та інших фінансових установах, обслуговуючих такого платника податків в розмірі 19760,46грн.

В обґрунтування позовних вимог позивач зазначає, що у відповідача виник податковий борг перед бюджетом, та саме по податку на доходи з фізичних осіб.

Вищевказану заборгованість становлять нараховані контролюючим органом суми коштів відповідно до податкового повідомлення-рішення №0019871300 від 12.12.2016 р. у розмірі 19250,46 грн. та податкового повідомлення-рішення №0019921300 від 13.12.2016р. у розмірі 510,00 грн.

Ухвалою від 04.10.2018 року відкрито спрощене провадження в адміністративній справі та запропоновано відповідачу у десятиденний строк з дня вручення ухвали подати відзив на позовну заяву.

29.10.2018 року відповідачем подано відзив на адміністративний позов, у якому відповідач зазначає, що відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 03.08.2011 « 845 «Про затвердження Порядку виконання рішень про стягнення коштів державного та місцевих бюджетів або боржників», безспірно списало зазначені, у резолютивній частині постанови Львівського апеляційного адміністративного суду, кошти з рахунку Яворівської міської ради в користь ОСОБА_1, підтвердженням чого є повідомлення щодо безспірного списання коштів від 15.07.2016 №02-09/945. Також відповідач звертає увагу на те, що постанова Львівського апеляційного адміністративного суду від 22 лютого 2016 року у справі №876/10241/15 не містить розрахунків, з яких суд виходив при визначенні суми, що підлягає стягненню, а в резолютивній частині не зазначено про те, що сума до стягнення визначена без утримання ПДФО.

Надаючи правову оцінку спірним правовідносинам, суд зазначає та враховує наступне.

Яворівську міську раду зареєстровано та внесено до Єдиного державного реєстру підприємств та організацій і присвоєно ідентифікаційний код в ЄДРПОУ 33213539.

Згідно матеріалів справи Яворівська міська рада має податковий борг перед бюджетом у розмірі 19 760, 46 грн., який складається з податку на доходи фізичних осіб та штрафних (фінансових) санкцій (штрафів).

Позивач в обґрунтування позовних вимог надав суду копії:

-довідки про відкриті банківські рахунки в установах банків;

-корінця податкової вимоги форми «Ю» № 1099-13 від 22.02.2017 року;

-корінця податкового повідомлення-рішення форми «Д» № НОМЕР_1 від 12.12.2016 року, згідно якого сума штрафу становить 19250,46 грн. за платежем: податок на доходи фізичних осіб;

-корінця податкового повідомлення-рішення форми «ПС» № НОМЕР_2 від 13.12.2016 року, згідно якого загальна сума штрафу становить 510,00 грн.;

-копія рішення про результати розгляду скарги Яворівської міської ради Львівської області, у якому Головне управління ДФС у Львівській області залишає без змін податкові повідомлення-рішення Городоцької ОДПІ (Яворівське відділення) Головного управління ДФС у Львівській області від 12.12.16 « НОМЕР_1, №0019861300, №0019921300, а скаргу Яворівської міської ради Львівської області в цій частині- без задоволення.

Згідно ст.15 Податкового кодексу України (надалі - П К України), платниками податків визнаються фізичні особи (резиденти і нерезиденти України), юридичні особи (резиденти і нерезиденти України) та їх відокремлені підрозділи, які мають, одержують (передають) об'єкти оподаткування або провадять діяльність (операції), що є об'єктом оподаткування згідно з цим Кодексом або податковими законами, і на яких покладено обов'язок із сплати податків та зборів згідно з цим Кодексом.

Відповідно до підпункту 14.1.175 пункту 14.1 статті 14 вказаного Кодексу, податковий борг - сума узгодженого грошового зобов’язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), але не сплаченого платником податків у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов’язання.

Згідно п.58.3 ст.58 ПК України, податкове повідомлення-рішення вважається належним чином врученим платнику податків (крім фізичних осіб), якщо його надіслано у порядку, визначеному статтею 42 цього Кодексу. Податкове повідомлення-рішення вважається надісланим (врученим) фізичній особі, якщо його вручено їй особисто чи її представникові, надіслано на адресу за місцем проживання або останнього відомого місцезнаходження фізичної особи з повідомленням про вручення або у порядку, визначеному пунктом 42.4 статті 42 цього Кодексу. У такому самому порядку надсилаються податкові вимоги та рішення про результати розгляду скарг. У разі коли пошта не може вручити платнику податків податкове повідомлення-рішення або податкові вимоги, або рішення про результати розгляду скарги через відсутність за місцезнаходженням посадових осіб, їх відмову прийняти податкове повідомлення-рішення або податкову вимогу, або рішення про результати розгляду скарги, незнаходження фактичного місця розташування (місцезнаходження) платника податків або з інших причин, податкове повідомлення-рішення або податкова вимога, або рішення про результати розгляду скарги вважаються врученими платнику податків у день, зазначений поштовою службою в повідомленні про вручення із зазначенням причин невручення.

Відповідно до п.59.1 ст.59 ПК України, у разі коли платник податків не сплачує узгодженої суми грошового зобов’язання в установлені законодавством строки, контролюючий орган надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку, визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення.

Із матеріалів справи вбачається, що постановою Львівського апеляційного окружного суду з Яворівської міської ради Львівської області на користь ОСОБА_1 стягнуто 85557,60 грн. У вищевказаній постанові суд дійшов висновку , що позивач в період з 01.04.2014 року (дня, наступного за днем звільнення) по 17.11.2015 року перебував у вимушеному прогулі, а тому до задоволення підлягає вимога про стягнення з Яворівської міської ради Львівської області на користь ОСОБА_1, суми середнього заробітку за час вимушеного прогулу, яка становить 85557,60 гривень.

Відповідно до абзацу 5 пункту 6 постанови Пленуму Верховного Суду України від 24 грудня 199 року №13 « Про практику застосування судами законодавства про оплату праці» задовольняючи вимоги про оплату праці, суд має навести в рішенні розрахунки, з яких він виходив при визначенні сум, що підлягають стягненню. Оскільки справляння і сплата прибуткового податку з громадян є відповідно обов'язком роботодавця та працівника, суд визначає зазначену суму без утримання цього податку й інших обов'язкових платежів, про що зазначає в резолютивній частині рішення.

Згідно з п.1 ст171 ПК України, особою, відповідальною за нарахування, утримання та сплату (перерахування) до бюджету податку з доходів у вигляді заробітної плати, є роботодавець, який виплачує такі доходи на користь платника податку.

З огляду на те, що постановою від 22.02.16 р. у справі №876/10241/15 стягнуто з Яворівської міської ради 85557,60 гривень середнього заробітку за час вимушеного прогулу, утримання і сплата податку від зазначеної суми покладається на роботодавця, тобто відповідача.

Податкове повідомлення-рішення, яким визначено відповідачу суму податкового зобов’язання не скасовано і є чинним.

Відповідно до припису норми п.п.14.1.137 п.14.1 ст.14 ПК України, орган стягнення - державний орган, уповноважений здійснювати заходи щодо забезпечення погашення податкового боргу в межах повноважень, встановлених цим Кодексом та іншими законами України.

Відповідно до пункту 95.1 статті 95 ПК України, контролюючий орган здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності - шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі.

Стягнення коштів та продаж майна платника податків провадяться не раніше ніж через 60 календарних днів з дня надіслання (вручення) такому платнику податкової вимоги.

Стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платник податків, та з рахунків платників податків у системі електронного адміністрування податку на додану вартість, відкритих в органі, що здійснює казначейське обслуговування бюджетн6их коштів, здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання контролюючим органам, у розмірі

Як вбачається з матеріалів справи сума заборгованості є узгодженою та у встановлені строки до бюджету не сплаченою, тобто визнається сумою податкового боргу.

Відповідно до ст. 90 Кодексу адміністративного судочинства України суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об’єктивному дослідженні. Суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв’язок доказів у їх сукупності.

Згідно ст. 77 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

З урахуванням викладеного, суд дійшов висновку, що заявлені позивачем вимоги підтверджуються матеріалами справи, не спростовані відповідачем та підлягають до задоволення у повному обсязі.

Відповідно до ст.139 Кодексу адміністративного судочинства України, судові витрати з відповідача не належить стягувати.

Керуючись ст.ст.2, 6, 8-10,13, 14, 72-77, 139, 241-247, 250, 257-262 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

В И Р І Ш И В :

Позов задоволити повністю.

Стягнути з рахунків Яворівської міської ради (81000, Львівська область, , м. Яворів, вул. Львівська, 15, код ЄДРПОУ 33213538) у банках, та інших фінансових установах, обслуговуючих такого платника податків - 19 760 (дев’ятнадцять тисяч сімсот шістдесят)грн. 46 коп.

Судові витрати відшкодуванню не підлягають.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Апеляційна скарга на рішення суду може бути подана протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення до Львівського апеляційного адміністративного суду через Львівський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Львівського апеляційного адміністративного суду.

Суддя Крутько О.В.