Постанова № 7762426, 27.11.2009, Житомирський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
27.11.2009
Номер справи
2а-2335/09/0670
Номер документу
7762426
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

справа № 2а-2335/09/0670

категорія 2.11.17

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

27 листопада 2009 р.                                                                                 м.Житомир

Житомирський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого - судді Капинос О.В.,

при секретарі - Господарчук І.В.,

за участю представника позивача Ратушного С.М.,

представника відповідача Файдюка С.М.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні у м. Житомирі адміністративну справу

за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Юкреініан Клеузінг Кампані"

до Володарськ-Волинської міжрайонної державної податкової інспекції

про визнання недійсним податкового повідомлення - рішення та зобов"язаннявчинити дії,-

встановив:

Позивач звернувся до суду з позовом, в якому просить скасувати податкове повідомлення-рішення Володарськ-Волинської МДПІ № 0000791601/0 від 21.11.2008 р. щодо зменшення суми бюджетного відшкодування з податку на додану вартість в розмірі 57549,00 грн. Вимоги мотивує тим, що при проведенні перевірки було встановлено порушення пп.7.7.2, 7.7.3, 7.7.7 п.7.7, ст.7 Закону України "Про податок на додану вартість", внаслідок чого завищено суму бюджетного відшкодування за липень-серпень 2008 року. Підставою для винесення вище зазначеного податкового повідомлення-рішення є акт № 4/16-01/34928884 від 14.11.2008 р. про результати документальної невиїзної (камеральної) перевірки з питань достовірності нарахування суми бюджетного відшкодування податку на додану вартість на розрахунковий рахунок за липень та серпень 2008 року, яка виникла за рахунок від"ємного значення різниці між сумою податкового зобов"язання та сумою податкового кредиту в загальній сумі 57549 грн. З даними порушеннями позивач не погоджується, оскільки, ним подано до МДПІ уточнюючі розрахунки до податкових декларацій, а податковим органом вони безпідставно не прийняті до уваги. Крім того, просить зобов"язати Володарсько- Волинську МДПІ подати до управління Державного казначейства в Червоноармійському районі висновок про відшкодування позивачу податку на додану вартість в сумі 57549 грн.

Представник позивача в судовому засіданні позовні вимоги підтримав в повному обсязі.

Представник відповідача в судовому засіданні проти позовних вимог заперечує. Пояснив, що Володарськ-Волинською МДПІ проведено 14 листопада 2008 року документальну невиїзну (камеральну) перевірку звітної декларації з податку на додану вартість ТОВ "Юкреініан Клеузінг Кампані" за липень та серпень 2008 року та уточнюючого розрахунку податкового зобов"язання з податку на додану вартість у зв"язку з виправленням самостійно виявлених помилок, поданої за липень-серпень 2008 року (акт перевірки від 14.11.08р. № 4/16-01/34928884), якою встановлено, що на порушення пп.7.7.2, 7.7.3, 7.7.7 п.7.7, ст.7 Закону України "Про податок на додану вартість" внаслідок чого завищено суму бюджетного відшкодування за липень-серпень 2008 року в сумі 57549 грн. На підставі вказаного порушення, було винесене податкове повідомлення-рішення про зменшенння суми відшкодування податку на додану вартість. Вважає податкове повідомлення-рішення правомірним, та таким, що не підлягає скасуванню.

Суд, розглянувши матеріали справи, заслухавши пояснення представників сторін, встановив: 14.11.2008 року проведено документальну невиїзну (камеральну) перевірку ТОВ "Юкреініан Клеузінг Кампані" з питань достовірності нарахування суми бюджетного відшкодування податку на додану вартість на розрахунковий рахунок за липень та серпень 2008 року в розмірі 57549,00 грн., про що складено акт № 4/16-01/34928884.

Перевіркою було встановлено порушення п.п.7.7.2, 7.7.3 та 7.7.7 п.7.7 ст. 7 Закону України "Про податок на додану вартість" (далі - Закон про ПДВ), а саме: ТОВ "Юкреініан Клеузінг Кампані" завищено суму ПДВ, заявлену до відшкодування з бюджету за липень 2008 року на 41833 грн. та за серпень 2008 року на 15716 грн., а всього на 57549 грн..

За результатами проведення перевірки 21.11.2008 року Володарсько-Волинською МДПІ винесено податкове повідомлення-рішення №0000791601/0 про зменшення ТОВ "Юкреініан Клеузінг Кампані" суми бюджетного відшкодування на суму 57549 грн.

Суд вважає, що оскаржуване податкове повідомлення-рішення підлягає скасуванню, виходячи з наступного: відповідач, вважаючи правомірним висновок про завищення підприємством суми ПДВ, заявленої до відшкодування за липень-серпень 2008 року в розмірі 57549 грн., виходить з того, що підприємство в порушення вимог п.п.7.7.2, 7.7.3 та 7.7.7 п.7.7 ст. 7 Закону про ПДВ неправомірно змінив шляхи декларування сум бюджетного відшкодування ПДВ. Посилання позивача на порушення податковим органом п.5.1 ст.5 Закону України "Про порядок погашення зобов"язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" (далі - Закон 2181) вважає безпідставним, оскільки дана норма передбачає можливість подання уточнюючого розрахунку виключно при наявності помилки в поданій декларації.

Даний висновок не ґрунтується на вимогах Законів України "Про податок на додану вартість" та "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами".

Відповідно до пп. 7.7.1 п. 7.7 ст. 7 Закону про ПДВ, сума податку, що підлягає сплаті (перерахуванню) до бюджету або бюджетному відшкодуванню, визначається як різниця між сумою податкового зобов'язання звітного податкового періоду та сумою податкового кредиту такого звітного податкового періоду.

При від'ємному значенні суми, розрахованої згідно з підпунктом 7.7.1 цього пункту, така сума враховується у зменшення суми податкового боргу з цього податку, що виник за попередні податкові періоди (у тому числі розстроченого або відстроченого відповідно до закону), а при його відсутності - зараховується до складу податкового кредиту наступного податкового періоду.

Підпунктом 7.7.2 Закону про ПДВ передбачено, що якщо у наступному податковому періоді сума, розрахована згідно з підпунктом 7.7.1 цього пункту, має від"ємне значення, то: а) бюджетному відшкодуванню підлягає частина такого від"ємного значення, яка дорівнює сумі податку, фактично сплаченій отримувачем товарів (послуг) у попередніх податкових періодах постачальникам таких товарів (послуг).

Відповідно до п.п. 7.7.3. Закону про ПДВ платник податку може прийняти самостійне рішення про зарахування належної йому повної суми бюджетного відшкодування у зменшення податкових зобов'язань з цього податку наступних податкових періодів. Зазначене рішення відображається платником податку у податковій декларації, яку він подає за наслідками звітного періоду, в якому виникає право на подання заяви про отримання бюджетного відшкодування згідно з нормами цієї статті. При прийнятті такого рішення зазначена сума не враховується при розрахунку сум бюджетного відшкодування наступних податкових періодів.

Однак, пп. 7.7.4. вказаного Закону визначено, що платник податку, який має право на одержання бюджетного відшкодування та прийняв рішення про повернення повної суми бюджетного відшкодування, подає відповідному податковому органу податкову декларацію та заяву про повернення такої повної суми бюджетного відшкодування, яка відображається у податковій декларації. При цьому платник податку в п'ятиденний термін після подання декларації податковому органу подає органу Державного казначейства України копію декларації, з відміткою податкового органу про її прийняття, для ведення реєстру податкових декларацій у розрізі платників.

ТОВ "Юкреініан Клеузінг Кампані" не приймав рішень про зарахування належної йому суми бюджетного відшкодування за липень 2008 року в розмірі 41833 грн. та серпень 2008 року в сумі 15716 грн. у зменшення податкових зобов"язань з цього податку наступних податкових періодів.

Отже, діюче законодавство не містить обмежень в часі на право платника податків в декларуванні бюджетного відшкодування шляхом повернення коштів на поточний рахунок.

Таким чином, з наведеної норми Закону видно, що платник податків має право на бюджетне відшкодування стосовно тієї суми ПДВ, яка фактично сплачена у будь-якому попередньому податковому періоді, з урахуванням обмежень щодо строків давності (1095 днів), встановлених ст. 15 Закону 2181.

Відповідно до п. 5.1 ст.5 Закону 2181, якщо у майбутніх податкових періодах (з урахуванням строків давності, визначених статтею 15 цього Закону) платник податків самостійно виявляє помилки у показниках раніше поданої податкової декларації, такий платник податків має право надати уточнюючий розрахунок.

Судом встановлено, що позивач подав до МДПІ податкові декларації з ПДВ за липень та серпень 2008 р., в яких рядком 26 помилково відображено відповідно суму 41833 грн. та 15716 грн..

У зв"язку з тим, що в частині вищезазначених сум у відповідності до вимог пп.7.7.1, 7.7.2 п.7.7 ст. 7 Закону про ПДВ підприємство мало право на бюджетне відшкодування, керуючись п.5.1 ст. 5 Закону 2181 , позивачем 13.10.2008 р. подано до МДПІ уточнюючі розрахунки, за якими показник рядка 26 декларації за липень 2008 р. зменшено на 41833 грн. та показник рядка 25.1 зазначеної декларації збільшено на 41833 грн., показник рядка 26 декларації за серпень 2008 р. зменшено на 15716 грн. та показник рядка 25.1 зазначеної декларації збільшено на 15716 грн.. Тобто, заяви про повернення сум бюджетного відшкодування ПДВ позивачем подано шляхом подання до МДПІ уточнюючих розрахунків до декларацій, якими виправлено рядок 25.1 "Сума, що підлягає бюджетному відшкодуванню на рахунок платника у банку" , що не суперечить вимогам пп.7.7.4 Закону про ПДВ.

Відповідач фактично не заперечує право позивача на бюджетне відшкодування. Спосіб бюджетного відшкодування платник податку обирає самостійно, що відображається в декларації звітного періоду за підсумками якого платник набуває право на бюджетне відшкодування.

З урахуванням всіх обставин по справі суд вважає податкове повідомлення-рішення №0000791601/0 від 21.11.2008 року про зменшення суми бюджетного відшкодування винесено неправомірно, а відповідно є підстави для його скасування.

Вимога позивача щодо зобов”язання МДПІ подати до управління Державного казначейства України в Червоноармійському районі висновок про відшкодування Товариству з обмеженою відповідальністю "Юкреініан Клеузінг Кампані" суми бюджетного відшкодування податку на додану вартість за липень-серпень 2008 року в розмірі 57549 грн. задоволенню не підлягає, у зв"язку з її безпідставністю.

Керуючись Законом України "Про державну податкову службу в Україні", Законом України "Про податок на додану вартість", ст.ст. 86, 158-163 КАС України, суд-

постановив:

Позов задовільнити частково.

Скасувати податкове повідомлення-рішення від 21.11.2008 р. № 0000791601/0, винесене Володарсько-Волинською МДПІ.

В решті позовних вимог відмовити.

Відшкодувати на користь Товариства з обмеженою відповідальністю "Юкреініан Клеузінг Кампані" 3 грн. 40 коп. сплаченого судового збору.

          Постанова набирає законної сили після закінчення строків подання заяви про апеляційне оскарження та апеляційної скарги. Заява про апеляційне оскарження подається через Житомирський окружний адміністративний суд до Київського апеляційного адміністративного суду протягом 10 днів з дня проголошення постанови. Апеляційна скарга подається у тому ж порядку протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

Головуючий суддя:                                                                                О.В. Капинос

Повний текст постанови виготовлено: 03 грудня 2009 р.