Єдиний державний реєстр судових рішень справа № 2а-6799/09/0670
категорія 2.11.8
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
25 листопада 2009 р. м.Житомир
Житомирський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого - судді Мацький Є.М.,
при секретарі - Вітковській Т.С.
з участю представника позивача,
розглянувши у відкритому судовому засіданні у м. Житомирі адміністративну справу
за позовом Товариство з обмеженою відповідальністю "Поліський чай"
до Державна податкова інспекція в м. Житомирі
про визнання протиправним та скасування рішення про застосування штрафнихсанкцій,-
встановив:
Позивач звернувся до адміністративного суду з вказаним позовом, просить скасувати рішення ДПІ у м. Житомирі від 21.09.2009р. №0008442302 про застосування штрафних (фінансових) санкцій в сумі 3713,75 грн. В позові зазначив, що 14.09.2009 року працівниками ДПІ у м. Житомирі проведено перевірку щодо контролю за здійсненням розрахункових операцій у сфері готівкового та безготівкового обігу ТОВ "Поліський чай", про що був складений акт № 0764/06/30/23/13550015. В акті зазначені порушення з боку ТОВ "Поліський чай" вимог п.1,2 ст.3 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг". На підставі акту перевірки ДПІ у м. Житомирі прийнято рішення про застосування до ТОВ "Поліський чай" штрафних (фінансових) санкцій №0008442302 від 21.09.2009 року на суму 3713,75 грн. Позивач не погоджується з рішенням про застосування штрафних (фінансових) санкцій, просить визнати його протиправним і скасувати, так як вважає, що ним реєстратор розрахункових операцій був застосований та розрахунковий документ було видано.
В судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримав в повному обсязі.
Представник відповідача в судовому засіданні позов не визнав. Надав суду письмове заперечення на позовну заяву. Просив відмовити в задоволенні позовних вимог.
Вислухавши пояснення представників сторін, дослідивши матеріали справи, суд вважає, що позов підлягає задоволенню з таких підстав.
Судом встановлено, що на підставі направлень №№ 1656,1661 від 1 вересня 2009 року фахівцями ДПІ у м. Житомирі проведено перевірку щодо контролю за здійсненням розрахункових операцій у сфері готівкового та безготівкового обігу ТОВ "Поліський чай", про що був складений акт № 0764/06/30/23/13550015.
В ході перевірки встановлено порушення вимог п.1,2 ст.3 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг", в результаті чого підприємством розрахункова операції з продажу 1 пляшки вина та 1 пляшки шампанського в сумі 742,75 грн. не проведена через реєстратор розрахункових операцій та не був виданий розрахунковий документ.
На підставі акту перевірки, відповідно до п. 1 ст. 17 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" винесено рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій № 0008442302 від 21.09.2009 року на суму 3713,75 грн./742,75 грн.*5/.
Суд не погоджується з висновками податкової інспекції щодо порушень з боку позивача норм Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" з огляду на наступне.
Згідно преамбули Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" цей Закон є спеціальним та визначає правові засади застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг.
Статтею 1 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" визначено, що реєстратори розрахункових операцій застосовуються фізичними особами - суб'єктами підприємницької діяльності або юридичними особами (їх філіями, відділеннями, іншими відокремленими підрозділами), які здійснюють операції з розрахунків в готівковій та/або в безготівковій формі при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг.
Розрахункова операція - приймання від покупця готівкових коштів за місцем реалізації товарів (послуг), видача готівкових коштів за повернутий покупцем товар (ненадану послугу), та інше ( ст.2 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг").
Статтею 3 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" встановлено, що суб'єкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов'язані проводити розрахункові операції на повну суму покупки (надання послуги) через зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи реєстратори розрахункових операцій з роздрукуванням відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій, або у випадках, передбачених цим Законом, із застосуванням зареєстрованих у встановленому порядку розрахункових книжок.
За порушення вказаної норми застосовуються фінансові санкції у п'ятикратному розмірі вартості проданих товарів (наданих послуг), на які виявлено невідповідність - у разі не проведення розрахункових операцій через реєстратори розрахункових операцій, у разі не роздрукування відповідного розрахункового документа, що підтверджує виконання розрахункової операції, або проведення її без використання розрахункової книжки (ст. 17 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг").
Оспорюване рішення про визначення позивачу суми штрафних санкцій у сумі 3713,75 грн. прийнято відповідачем на підставі п. 1 ст. 17 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" (надалі - Закон N 1776-III), яким встановлено штраф у п'ятикратному розмірі вартості проданих товарів за не роздрукування відповідного розрахункового документа, що підтверджує виконання розрахункової операції. Проте Закон N 1776-III не передбачає застосування до господарюючого суб'єкта штрафних санкцій в разі невідповідності розрахункового документа вимогам Положення про форму та зміст розрахункових документів, затвердженого наказом ДПА України від 01.12.2000 N 614.
Позивачем операція по реалізації товарно-матеріальних цінностей була проведена через РРО і перевірячим був виданий розрахунковий документ, що не заперечується представником відповідача.
У зв'язку з цим суд відхиляє помилкові посилання відповідача на формальну невідповідність роздрукованого позивачем фіскального звіту "Х" та касового чеку N 17Н від 14.09.2009 у зв'язку з невідповідністю певних окремих реквізитів (в чеках зазначено ПН 000013550015, а згідно свідоцтва про реєстрацію позивача як платника ПДВ ПН 135500106253) як на підставу для застосування штрафних санкцій за оспорюваним рішенням, оскільки ст. 17 Закону N 1776-III не передбачає такий склад податкового правопорушення, як невідповідність роздрукованого суб'єктом підприємницької діяльності розрахункового документа вимогам вищезгаданого Положення та не містить відсилочної норми з цього приводу.
Таким чином рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій № 0008442302 від 21.09.2009 року на суму 3713,75 грн. суд визнає не чинним і скасовує.
Керуючись Законом України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг", ст. ст. 86, 94, 158-163, 167, 254 КАС України, Житомирський окружний адміністративний суд ,-
постановив:
Позов задовольнити.
Визнати не чинним та скасувати рішення про застосування штрафних /фінансових/ санкцій від 21.09.2009 р. № 0008442302.
Постанова набирає законної сили після закінчення строків подання заяви про апеляційне оскарження та апеляційної скарги. Заява про апеляційне оскарження подається через Житомирський окружний адміністративний суд до Київського апеляційного адміністративного суду протягом 10 днів з дня проголошення постанови. Апеляційна скарга подається у тому ж порядку протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Головуючий суддя: Є.М. Мацький
Повний текст постанови виготовлено: 26 листопада 2009 р.