
Справа номер 237/4486/18
Номер провадження 3/237/1747/18
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
24.10.18 року м. Курахове
Суддя Мар'їнського районного суду Донецької області Приходько Вікторія Анатоліївна, розглянувши матеріали адміністративної справи, що надійшла з Головного управління оперативного забезпечення на окремих територіях зон АТО ГУ ДФС у Донецькій області у відношенні
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, РНОКПП НОМЕР_1, паспорт громадянина України серії ОК № 036906, виданий Дружківським МВ ГУ ДМС України в Донецькій області 08.06.2017 року, який зареєстрований за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_2, мікрорайон № 3АДРЕСА_1 та фактично проживає за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_3
у скоєнні адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 204-3 ч.1 КУпАП,
В С Т А Н О В И В:
На адресу Мар’їнського районного суду надійшла адміністративна справа про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ст.204-3 ч.1 України.
Із складеного протоколу про адміністративне правопорушення № 0470 вбачається, що 27.08.2018 року о 19:30 годині ОСОБА_1 на автомобілі VOLKSWAGEN Caddy 2008 року випуску, державний номерний знак НОМЕР_2 здійснював переміщення товарно-матеріальних цінностей (зажигалки) в порушення дозволених обсягів ТМЦ для переміщення через лінію розмежування відповідно до вимог Наказу Міністерства з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України від 24.03.2017 року № 39 в частині перевищення кількості та суми товарів, дозволених для переміщення через лінію зіткнення. Всього у ОСОБА_1 виявлено та вилучено товарів на загальну суму близько 51 853,5 гривень, а саме: 1) зажигалки марки Big 5950 штук за ціною 5,28 гривень за штуку загальною вартістю 31 416 гривень; 2) зажигалки марки Cricket 2725 штук за ціною 7, 50 гривень за штуку загальною вартістю 20 437,5 гривень.
Таким чином, ОСОБА_1 було допущено перевищення граничних норм перевезення товарів в частині перевищення суми товарів та ваги (загальна сума 51 853,5 гривень), що переміщуються до тимчасово неконтрольованих територій, чим порушено вимоги «Переліку та обсягів товарів дозволених для переміщення до/з гуманіторно-логістичних центрів та через лінію розмежування», затвердженого наказом Міністерства з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб № 39 від 24.03.2017 року та п. 9 «Порядку переміщення товарів до району або з району проведення антитерористичної операції, затвердженого постановою КМУ від 01.03.2017 року № 99.
У судове засідання, яке було призначено на 24.10.2018 року з’явився ОСОБА_1 та його представник за довіреністю ОСОБА_2
ОСОБА_1 у судовому засіданні свою вину визнав у повному обсязі, суду пояснив, що перевозив товарно-матеріальні цінності за дорученням ОСОБА_3, який і є власником переміщуваних ОСОБА_1 товарно-матеріальних цінностей.
У судове засідання, яке було призначено на 24.10.2018 року з’явився ОСОБА_3, у судовому засідання був допитаний в якості свідка та суду пояснив, що попросив ОСОБА_1 перевезти товарно-матеріальні цінності, а саме запальнички, які належать йому, а не ОСОБА_1 Долучив у судовому засіданні копію накладної від 18.08.2018 року, з якої вбачається, що власником вилучених запальничок є ОСОБА_3 У судовому засідання подав до суду письмову заяву, в якій просив суд повернути йому вилучений у ОСОБА_1 товар, який на праві приватної власності належить йому.
Дослідивши матеріали справи, вважаю, що в діях ОСОБА_1 міститься склад адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 204-3 ч 1 КУпАП, тобто порушення порядку переміщення товарів до району або з району проведення антитерористичної операції.
Так, згідно ст. 8 КУпАП особа, яка вчинила адміністративне правопорушення, підлягає відповідальності на підставі закону, що діє під час і за місцем вчинення правопорушення. Провадження в справах про адміністративні правопорушення ведеться на підставі закону, що діє під час і за місцем розгляду справи про правопорушення.
Відповідно до статті 280 КУпАП, орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати, чи було вчинено адміністративне правопорушення.
Відповідно до частини 1 статті 204-3 КУпАП адміністративна відповідальність настає у разі порушення порядку переміщення товарів до району або з району проведення антитерористичної операції.
Відповідно до Постанови КМУ «Про затвердження Порядку переміщення товарів до району або з району проведення антитерористичної операції» № 99 від 01.03.2017 року п.9 передбачено, що фізичні особи здійснюють переміщення товарів у ручній поклажі та/або супроводжуваному багажі автомобільним транспортом за переліком та обсягами (вартість, вага, кількість), що затверджуються МТОТ.
Згідно Наказу МТОТ № 39 від 24.03.2017 року був затверджений перелік та обсяги товарів, дозволених до переміщення до/з гуманітарно-логістичних центрів та через лінію зіткнення, зокрема, п. 4 встановлено наступні обмеження через лінію зіткнення з неконтрольованої території на контрольовану територію та у зворотному напрямку - товари, сумарна фактурна вартість яких не перевищує еквівалент 10000 гривень та сумарна вага яких не перевищує 75 кг на одну особу.
Таким чином, в діях ОСОБА_1 вбачається склад правопорушення, передбачений ч. 1 ст. 204-3 Кодексу України про адміністративні правопорушення, оскільки при перетині лінії зіткнення у ОСОБА_1 було виявлено товарів на загальну суму 51 853,5 гривень.
Дослідивши матеріали справи про адміністративне правопорушення вважаю, що вина ОСОБА_1 у вчиненні правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 204-3 Кодексу України про адміністративні правопорушення, підтверджується наступними доказами: протоколом про адміністративне правопорушення № 0470 від 27.08.2018 року, письмовими поясненнями ОСОБА_1, викладеними на окремому аркуші, рапортом та протоколом вилучення товарно-матеріальних цінностей.
Разом із тим суд зазначає, що згідно ч. 1 ст. 29 КУпАП конфісковано може бути лише предмет, який є в приватній власності порушника, однак, оскільки, судом встановлено та підтверджено документально, що власником вилучених товарів є ОСОБА_3, суд приходить до висновку про необхідність повернення вилучених товарів власнику.
Враховуючи обставини справи, суд дійшов висновку про визнання ОСОБА_1 винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 204-3 Кодексу України про адміністративні правопорушення, та необхідності накладення штрафу в межах санкції статті без конфіскації товарів.
Крім того, згідно ст. 40-1 КупАП судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення. Згідно п. 5 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» ставка судового збору у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення дорівнює 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб встановленого законом на 1 січня календарного року. Згідно ст. 7 Закону України «Про Державний бюджет на 2018 рік» з 1 січня 2018 розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб дорівнює 1762,00 гривень. Таким чином, розмір судового збору належний до сплати при притягненні правопорушника до адміністративної відповідальності дорівнює 352,40 гривень.
Керуючись ст. ст. 24,40-1, 283,284 Кодексу України про адміністративні правопорушення, п. 5 ч. 2ст. 4 ЗУ «Про судовий збір», суддя
ПОСТАНОВИВ:
Визнати ОСОБА_1 винним у скоєнні адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 204-3 ч. 1 КУпАП.
Накласти на ОСОБА_1 адміністративне стягнення у вигляді штрафу у розмірі десяти неоподаткованих мінімумів доходів громадян, тобто 170 (сто сімдесят) гривень в дохід держави (номер рахунку 31112106005293, отримувач Мар’їнське УК/Мар’їнський район/21081100, ЄДРПОУ 38028736, банк отримувача Казначейство України (ЕАП), код банку 899998) без конфіскації товарів.
Стягнути з ОСОБА_1 судовий збір на користь держави в особі Державної судової адміністрації України (вул. Липська, 18/5, м. Київ, 01021) в розмірі 352 (триста п’ятдесят дві) грн. 40 коп. (реквізити рахунку для оплати судового збору: отримувач коштів ГУК у м.Києві/м.Київ/22030106, код ЄДРПОУ 37993783, банк отримувача Казначейство України (ЕАП), код банку отримувача (МФО) 899998, рахунок отримувача: 31211256026001, код класифікації доходів бюджету 22030106).
Товари, зазначені в протоколі вилучення (додатку до протоколу про адміністративне правопорушення) № 0470 від 27 серпня 2018 року, згідно якого у ОСОБА_1 було вилучено торгово-матеріальні цінності (на загальну суму близько 51 853,5 гривень, а саме: 1) зажигалки марки Big 5950 штук за ціною 5,28 гривень за штуку загальною вартістю 31 416 гривень; 2) зажигалки марки Cricket 2725 штук за ціною 7, 50 гривень за штуку загальною вартістю 20 437,5 гривень - повернути власнику ОСОБА_3 (ІНФОРМАЦІЯ_4, паспорт громадянина України серії ВЕ № 824630, виданий Костянтинівським МВУМВС України в Донецькій області 08.05.2002 року).
Строк пред’явлення постанови до виконання - три місяці.
Постанова в порядку провадження по справах про адміністративне правопорушення може бути оскаржена протягом десяти днів з дня винесення постанови шляхом подання скарги до Донецького апеляційного суду через Мар'їнський районний суд Донецької області.
Суддя Мар’їнського районного суду
Донецької області ОСОБА_4
Дата документу 24.10.2018 року