справа № 2а-3247/09/0670
категорія 6.6.4
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
07 жовтня 2009 р. м.Житомир
Житомирський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого - судді Кузьменко Л.В.,
при секретарі - Малинівському А.О.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні у м. Житомирі адміністративну справу за позовом Державної податкової інспекції в м. Житомирі до фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 про стягнення 131,54 грн.,-
встановив:
ДПІ в м. Житомирі звернулась до суду з позовом в якому зазначає, що ОСОБА_1 зареєстрований як суб’єкт підприємницької діяльності і відповідно до Указу Президента України від 03.07.1998р. №727 "Про спрощену систему оподаткування, обліку та звітності суб’єктів малого підприємництва" перебував в 2008 році на спрощеній системі оподаткування, обліку та звітності за ставкою оподаткування 200 грн. в місяць. За період підприємницької діяльності за відповідачем рахується заборгованість по сплаті єдиного податку в сумі 128,08 грн. та пеня в розмірі 3,46 грн. Позивач просить суд позов задовольнити, стягнути з відповідача заборгованість в сумі 131,54 грн.
У судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримав.
Відповідач до суду не прибув, про дату, час і місце розгляду справи повідомлений належним чином, про що свідчить повідомлення про вручення поштового відправлення.
Дослідивши матеріали адміністративної справи, заслухавши пояснення представника позивача, суд вважає, що позов підлягає задоволенню з таких підстав.
Судом встановлено, що ОСОБА_1 зареєстрований як суб’єкт підприємницької діяльності, що підтверджується свідоцтвом про державну реєстрацію суб’єкта підприємницької діяльності – фізичної особи та як платник податків перебуває на податковому обліку в ДПІ у м. Житомирі.
Згідно із поданої відповідачем заяви до нього застосовано спрощену систему оподаткування, обліку та звітності з липня 2008 року.
Відповідно до ст. 3 Указу Президента України "Про спрощену систему оподаткування, обліку та звітності суб'єктів малого підприємництва" від 03.07.1998 року №727/98, суб'єкт підприємницької діяльності - фізична особа сплачує єдиний податок щомісяця не пізніше 20 числа наступного місяця на окремий рахунок відділень Державного казначейства України.
На момент вирішення спору по суті за відповідачем рахується сума податкового боргу у розмірі 131,54 грн., а саме: 128,08 грн. - борг по сплаті єдиного податку та пеня у розмірі 3,46 грн.
Відповідно до п.п. 5.2.1, 5.2.2. п.5.2. ст.5 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами", податкове зобов'язання платника податків, нараховане контролюючим органом вважається узгодженим у день отримання платником податків податкового повідомлення якщо таке податкове повідомлення не буде оскаржено платником у десятиденний строк.
Відповідно до п.5.4 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами", узгоджена сума податкового зобов'язання, не сплачена платником податку у 10 денний строк, визнається сумою податкового боргу платника податків.
На день розгляду справи, відповідачем сума податкового боргу в добровільному порядку не погашена.
За таких обставин, позовні вимоги є обґрунтованими і підлягають задоволенню.
Відповідно до ч.4 ст.94 КАС України, у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
Керуючись Законом України "Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетом та державними цільовими фондами", ст. ст. 94, 158-163, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
постановив:
Позов задовольнити.
Стягнути з ОСОБА_1 (АДРЕСА_1, ідентифікаційний номер НОМЕР_1) на користь місцевого бюджету в особі ДПІ у м. Житомирі (м. Житомир, вул. Перемоги, 2, р/р 3421637970003 ВДК у м. Житомирі, код банку 22062319, код платежу 16050200, МФО 811039) 131,54 грн. податкового боргу.
Згідно ст. 254 КАС України, постанова, якщо інше не встановлено КАС України набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Постанова Житомирського окружного адміністративного суду набирає законної сили після закінчення строків подання заяви про апеляційне оскарження та апеляційної скарги. Заява про апеляційне оскарження подається через Житомирський окружний адміністративний суд до Київського апеляційного адміністративного суду протягом 10 днів з дня проголошення постанови. Апеляційна скарга подається у тому ж порядку протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Головуючий суддя: Л.В. Кузьменко