справа № 2а-2129/09/0670
категорія 2.32
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
24 вересня 2009 р. м.Житомир
Житомирський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого - судді Романченка Є.Ю. ,
при секретарі - Філоненко А.А. ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні у м. Житомирі адміністративну справу
за позовом Заступника прокурора м. Житомира в інтересах держави в особі Міністерства транспорту та зв'язку України в особі Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в особі Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Житомирській області
до приватного підприємства "ПВН"
про стягнення 680,00 грн.,-
встановив:
У березні 2009 року прокурор м. Житомира звернувся до суду з вказанимпозовом в інтересах держави в особі Міністерства транспорту і зв`язку України в особі Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в особі Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Житомирській області. Просив стягнути з приватного підприємства "ПВН" фінансову санкцію у сумі 680 грн. за порушення законодавства про автомобільний транспорт.
Прокурор і представник ТУ ГДІАТ у судовому засіданні позовні вимоги підтримали у повному обсязі. Просили позов задовольнити.
Відповідач у судове засідання не з`явився, про дату, час та місце розгляду справи повідомлений належним чином.
Заслухавши пояснення прокурора та позивача, дослідивши матеріали справи, суд приходить до висновку, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.
Спірні правовідносини регулюються Закон України "Про автомобільний транспорт" від 05.04.2001 року (далі - Закон), Постановою Кабінету Міністрів України «Про затвердження Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті» від 08.11.2006 року № 1567 (далі - Порядок).
Відповідно до ст. 34 Закону, автомобільний перевізник повинен виконувати вимоги цього Закону та інших законодавчих і нормативно-правових актів України у сфері перевезення пасажирів та/чи вантажів.
Відповідно до ст. 39 Закону, Відносини автомобільного перевізника, що здійснює перевезення пасажирів на автобусних маршрутах загального користування, із власниками автостанцій визначаються договором. Предметом договору автомобільного перевізника, що здійснює перевезення пасажирів на автобусних маршрутах загального користування, з власниками автостанцій є надання послуг та виконання робіт, пов'язаних з відправленням і прибуттям пасажирів. Власники автостанцій зобов'язані укласти договір з автомобільним перевізником, що здійснює перевезення пасажирів на автобусних маршрутах загального користування, тільки за наявності в нього договору із органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування про організацію перевезення на автобусних маршрутах загального користування чи дозволу органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування на обслуговування маршрутів загального користування, що пролягають через цю автостанцію.
В результаті проведеної 27.11.08 року перевірки приватного підприємства "ПВН" встановлено, що ПП "ПВН" не уклало договір на автостанційне обслуговування пасажирів з Попільнянською автостанцією. Начальником ТУ Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Житомирській області винесено припис №019886, яким зобов`язав ПП "ПВН" до 24.12.08 року усунути виявлені порушення.
9.01.09 року державним інспектором ТУ Головавтотрансінспекції в Житомирській області проведено повторну перевірку додержання вимог законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень пасажирів автомобільним транспортом, в ході якої виявлено порушення вимог Закону України "Про автомобільний транспорт", а саме: приватне підприємство "ПВН" не виконало вимоги припису № 019886 від 27.11.2008 року, а саме не уклало договір на автостанційне обслуговування пасажирів з Попільнянською автостанцією, про що складено акт №114123 від 09.01.2009 року.
Відповідно до Порядку, державному контролю підлягають усі транспортні засоби вітчизняних та іноземних суб'єктів господарювання (далі - транспортні засоби), що здійснюють автомобільні перевезення пасажирів та вантажів на території України. Органами державного контролю на автомобільному транспорті (далі - органи державного контролю) є Головавтотрансінспекція, її територіальні управління в областях, Автономній Республіці Крим, мм. Києві та Севастополі.
За результатами перевірки складається акт. Справа про порушення розглядається посадовою особою органу державного контролю за місцезнаходженням суб'єкта господарювання або за місцем виявлення порушення (за письмовою заявою уповноваженої особи суб'єкта господарювання) не пізніше ніж протягом двох місяців з дня його виявлення. Справа про порушення розглядається у присутності уповноваженої особи суб'єкта господарювання. Про час і місце розгляду справи про порушення уповноважена особа суб'єкта господарювання повідомляється під розписку чи рекомендованим листом із повідомленням. У разі неявки уповноваженої особи суб'єкта господарювання справа про порушення розглядається без її участі. За наявності підстав керівник органу державного контролю або його заступник виносить постанову про застосування фінансових санкцій.
Як вбачається з матеріалів справи акт перевірки №114123 від 09.01.2009 року підписав директор підприємства ОСОБА_1, йому ж було вручено повідомлення до акту в якому повідомлялось про розгляд справи про порушення ПП "ПВН" законодавства про автомобільний транспорт.
За результатами розгляду акту перевірки заступником начальника ТУ Головавтотрансінспекції в Житомирській області до відповідача, відповідно до постанови № 082449 від 14.01.2009 року, застосовано фінансову санкцію у сумі 680 грн.
Згідно з абз. 12 ч. 1 ст. 60 Закону, за порушення законодавства про автомобільний транспорт до автомобільних перевізників застосовуються санкції за невиконання перевізниками або їхніми представниками приписів органів державного контролю щодо усунення порушень транспортного законодавства - штраф у розмірі сорока неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Порядок стягнення у вигляді штрафу за порушення, викладені у цій статті, та порядок оскарження і опротестування постанови по справі про правопорушення визначає Кабінет Міністрів України.
Фінансова санкція повинна бути перерахована суб'єктом господарювання на зазначений у постанові рахунок не пізніше ніж протягом п'ятнадцяти днів після отримання ним копії постанови про застосування фінансових санкцій, про що повідомляється орган державного контролю, посадовою особою якого винесено відповідну постанову.
Відповідач постанову про застосування фінансової санкції не оскаржив.
За наведених обставин суд вважає, що відповідач діяв неправомірно, не перерахувавши до Державного бюджету фінансові санкції у сумі 680 грн.
Відповідно до ч. 4 ст. 94 КАС України у справах, в яких позивачем є суб`єкт владних повноважень, а відповідачем – фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
На підставі викладеного, відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті», Закон України "Про автомобільний транспорт" від 05.04.2001 року, керуючись ст. ст. 94, 158 – 163, 167, 254 КАС України, Житомирський окружний адміністративний суд
постановив:
Позов задовольнити.
Стягнути з приватного підприємства "ПВН" до Державного бюджету України (р/р 31115106700002 в УДК в Житомирській області, МФО 811039, код платежу 210811, код 22062319) 680 грн. фінансової санкції.
Постанова Житомирського окружного адміністративного суду набирає законної сили після закінчення строків подання заяви про апеляційне оскарження та апеляційної скарги. Заява про апеляційне оскарження подається через Житомирський окружний адміністративний суд до Київського апеляційного адміністративного суду протягом 10 днів з дня проголошення постанови. Апеляційна скарга подається у тому ж порядку протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Головуючий суддя: Є.Ю. Романченко