Постанова № 77613185, 05.11.2018, Куп'янський міськрайонний суд Харківської області

Дата ухвалення
05.11.2018
Номер справи
628/3062/18
Номер документу
77613185
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Державний герб України

Справа № 628/3062/18

Провадження №3/628/513/18

ПОСТАНОВА

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

05 листопада 2018 року Куп'янський міськрайонний суд Харківської області

у складі: головуючого судді - Клімової С.В.,

за участю секретаря - Бавики Л.М.,

прокурора - Мельник І.П.

розглянувши у відкритому судовому засіданні у залі суду в місті Куп'янську справу про адміністративне правопорушення, яка надійшла з НП України Департаменту внутрішньої безпеки Харківське управління щодо ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, гр-на України, одруженого, працюючого водієм філії Куп’янського ДП Харківського облавтодора, проживаючого за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_2, ідентифікаційний номер НОМЕР_1 про притягнення до адміністративної відповідальності за ч.1 ст.172-6 КУпАП,

- права, передбачені ст..268 КУпАП – роз’яснені, суд,

В С Т А Н О В И В:

ОСОБА_1, перебуваючи на посаді поліцейського СРГТП Куп’янського відділу поліції Головного управління Національної поліції в Харківській області, що знаходиться за адресою: м. Куп’янськ вул. Харківська, 14 та відповідно до п.п. «з» п.1 ч.1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції», примітки до ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення, будучи суб’єктом відповідальності за правопорушення, пов’язані з корупцією, в порушення вимог ч.2 ст.45 Закону України «Про запобігання корупції», несвоєчасно, без поважних причин, подав декларацію суб'єкта декларування, який припиняє діяльність, пов’язану із виконанням функцій держави або місцевого самоврядування за період, який не був охоплений раніше поданими деклараціями, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов’язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч.1 ст. 172-6 КУпАП.

Встановлено , що згідно з наказом начальника ГУНП в Харківській області № 50 о/с від 07.11.2015 ОСОБА_1 призначено на посаду поліцейською водія Куп’янського відділу поліції Головного управління Національної поліції в Харківській області , присвоївши йому звання старший сержант поліції.

Наказом начальника ГУНП в Харківській області № 259 о/с від 28.04.2017 звільнено з посади відповідно до п.7 ч.1 ст. 77 Закону України «Про Національну поліцію» (за власним бажанням). Підставою для звільнення є рапорт ОСОБА_1, який він подав 24.04.2017 року на ім’я начальника Головного управління Національної поліції в Харківській області.

Відповідно до ст. 61 Закону України "Про Національну поліцію" на поліцейського поширюються обмеження, визначені Законом України "Про запобігання корупції", цим та іншими законами України.

Згідно з ч.2 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», особи, зазначені у п.1, п.п. «а» і «в» п.2, п.5 ч.1 ст.3 цього Закону, які припиняють діяльність, пов’язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, подають декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за період, не охоплений раніше поданими деклараціями.

Відповідно до п.5 ч.1 ст.12 Закону України «Про запобігання корупції», Національне агентство з питань запобігання корупції з метою виконання покладених на нього повноважень має право приймати з питань, що належать до його компетенції, обов’язкові для виконання нормативно-правові акти.

Нормативно-правові акти Національного агентства з питань запобігання корупції підлягають державній реєстрації Міністерством юстиції України та включаються до Єдиного державного реєстру нормативно-правових актів, що зазначено у ч.5 ст. 12 Закону України «Про запобігання корупції».

Відповідно до п.п.2 п.5 розділу II Порядку формування, ведення та оприлюднення (надання) інформації Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, затвердженого Рішенням НАЗК № 3 від 10.06.2016, яке зареєстроване в Міністерстві юстиції України 15.07.2016 за № 959/29089, декларація суб’єкта декларування, який припиняє діяльність, пов’язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, подається не пізніше дня такого припинення. Якщо припинення зазначених функцій відбулося з ініціативи роботодавця, декларація подається не пізніше двадцяти робочих днів з дня, коли суб’єкт декларування дізнався чи повинен був дізнатися про таке припинення.

Декларація суб’єкта декларування, який припиняє діяльність, пов’язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, охоплює період, якй не був охоплений деклараціями, раніше поданими таким суб’єктом декларування, та містить інформацію станом на останній день такого періоду. Останнім днем такого періоду є день, що передує дню подання декларації. Під раніше поданими деклараціями розуміються як декларації, що були подані до Реєстру відповідно до Закону, так і декларації, що були подані відповідно до Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції». Крім цього, датою припинення виконання суб’єктом декларування функцій держави або місцевого самоврядування є дата подання ним декларації, передбаченої п.п.2 п.5 цього Розділу, що зазначено у абзаці другому п.11 Порядку.

Відповідно до п.2 Порядку перевірки факту подання суб’єктами декларування декларацій відповідно до Закону України «Про запобігання корупції» та повідомлення Національного агентства з питань запобігання корупції про випадки неподання чи несвоєчасного подання таких декларацій, затвердженого Рішенням НАЗК № 19 від 06.09.2016, яке зареєстроване в Міністерстві юстиції України 15.11.2016 за № 1479/29609, припиненням діяльності, пов’язаної з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування є день видачі трудової книжки суб’єкту декларування, із зазначенням підстав такого припинення.

Відповідно витягу із наказу ГУНП в Харківській області від 28.04.2017 № 259 о/с поліцейського СРПП Куп’янського відділу поліції ГУНП в Харківській області ОСОБА_1, звільнено за п 7 ч. 1 ст. 77 Закону України "Про національну поліцію” (за власним бажанням), на підставі власноруч складеного рапорту від 24.04.2017 року.

Відповідно до заповненої власноруч ОСОБА_1 розписки, останній отримав трудову книжку, обхідний лист та витяг з наказу про звільнення 28.04.2017. Окрім цього, 08.02.2017, ОСОБА_1 було ознайомлено під підпис про вимогу ч. 2 ст. 45 Закону "Про запобігання корупції" та Роз’яснення НАЗК від 10.06.2016 № 3 щодо обов'язку подати декларацію перед звільненням.

Відповідно до ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції» та роз’яснення Національного агентства з питань запобігання корупції від 11.08.2016 року № 3 (із змінами, внесеними рішенням Національного агентства від 06.09.2016 р № 13) декларація суб’єкта декларування, який припиняє діяльність, пов’язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, та займали відповідальне або особливе відповідальне становище подається не пізніше дня такого припинення шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції.

Згідно поясненню свідків - начальника СКЗ Куп’янського ВП ГУНП в Харківській області ОСОБА_2 та старшого інспектора СКЗ Куп’янського ВП ГУНП України в Харківській області ОСОБА_3, ОСОБА_1 неодноразово попереджався про необхідність подати електронну декларацію перед звільненням, про що свідчить його підпис у "Памятці-попередження про дотримання антикорупційного законодавства". У ознайомленій та підписаній ОСОБА_1 "Пам’ятці” зазначено: "... декларація суб'єкта декларування, який припиняє діяльність, пов'язану з виконанням функції держави або місцевого самоврядування., подається не пізніше дня такого припинення шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції. Також зобов’язуюсь наступного року подати у встановленому ч. 2 ст. 45 Закону України "Про запобігання корупції" порядку декларацію… за минулий рік...".

Таким чином, поліцейський СРПП Куп’янського відділу поліції Головного управління Національної поліції в Харківській області ОСОБА_1 зобов’язаний був подати декларацію особи яка припиняє діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування не пізніше дня припинення діяльності, а саме до 28.04.2017 року.

Опрацюванням відомостей Єдиного державного реєстру декларації осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування встановлено, що ОСОБА_1 тільки 25.06.2018 р. подав декларацію як особа яка припиняє діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування (декларація перед звільненням).

Таким чином, з моменту вступу у дію Рішення НАЗК № 2 від 10.06.2016 «Про початок роботи системи подання та оприлюднення декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування», ОСОБА_1, будучи відповідно до п.п.«з» п.1 ч.1ст.З Закону України «Про запобігання корупції» та примітки до ст.172-6 КУпАП, суб’єктом відповідальності, на якого поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції», припинивши 28.04.2017 діяльність, пов’язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, в порушенні вимог абз.1 ч.2 ст.45 вказаного Закону, п.п.2 п.5 розділу II Порядку формування, ведення та оприлюднення (надання) інформації Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, затвердженого Рішенням Національного агентства з питань запобігання корупції № 3 від 10.06.2016, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України від 15.07.2016 за № 959/29089, несвоєчасно, 25.06.2018 року, без поважних причин, подав декларацію суб’єкта декларування, який припиняє діяльність, пов’язану із виконанням функцій держави або місцевого самоврядування за період, який не був охоплений раніше поданими деклараціями, чим вчинив адміністративне правопорушення пов’язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена за ч.1 ст.172-6 КУпАП.

В судовому засіданні ОСОБА_1, визнав свою провину в скоєнні правопорушення, підтвердив той факт, що дійсно після звільнення з Куп’янського відділу поліції ГУНП в Харківській області забув подати декларацію в електронному режимі. Щиро кається в скоєному.

Заслухавши прокурора, з’ясувавши думку правопорушника, дослідивши письмові докази по справі, судом встановлено наступне.

Так , 08.02.2017, ОСОБА_1 було ознайомлено під підпис про вимогу ч. 2 ст. 45 Закону "Про запобігання корупції" та Роз’яснення НАЗК від 10.06.2016 № 3 щодо обов'язку подати декларацію перед звільненням.

Відповідно до витягу із наказу ГУНП в Харківській області за № 259 о/с від 28.04.2017 поліцейського СРПП Куп’янського відділу поліції ГУНП в Харківській області ОСОБА_1, звільнено за п 7 ч. 1 ст. 77 Закону України "Про національну поліцію” (за власним бажанням), на підставі власноруч складеного рапорту від 24.04.2017 року.

28.04.2017 ОСОБА_1 власноруч заповнена розписка щодо отримання трудової книжки, обхідного листа та витягу з наказу про звільнення.

Опрацюванням відомостей Єдиного державного реєстру декларації осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування встановлено, що ОСОБА_1 подав декларацію як особа яка припиняє діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування (декларація перед звільненням) 25.06.2018 р.

Об’єктивна сторона статті 172-6 КУпАП встановлює адміністративну відповідальність за порушення вимог фінансового контролю: несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функції держави або місцевого самоврядування.

Суб’єктивна сторона діяння, передбачене ч. 1 ст. 17.2-6 КУпАП передбачає лише у формі умислу, коли особа, яка вчинила правопорушення, усвідомлювала противоправний характер своєї дії чи бажала їх або свідомо допустила настання цих наслідків (ст. 10 КУпАП).

Про прямий умисел ОСОБА_1 свідчать розписка та Пам'ятка-попередження про дотримання антикорупційного законодавства, з якими він був ознайомлений під підпис. Окрім цього, свідки ОСОБА_2 та ОСОБА_3 підтверджують обізнаність ОСОБА_1 про вимогу ст. 45 Закону України "Про запобігання корупції", порушення якої останній свідомо допустив.

Об'єктивною ознакою ч. 1 ст. 172-6 КУпАП України є несвоєчасне подання без поважних причин декларації.

Відповідно Роз’яснення Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ від 22.05.2017 поважними причинами слід розуміти неможливість особи подати вчасно декларацію у зв'язку з хворобою, перебуванням особи на лікуванні, внаслідок стихійного лиха, технічних збоїв офіційного веб-сайту НАЗК, витребування відомостей, необхідних для внесення в декларацію, перебування (тримання) під вартою тощо.

Під час збору матеріалу не встановлено фактів, які можна розцінити як поважну причину, про що зазначає ОСОБА_1 у своєму поясненні.

Таким чином в судовому засіданні знайшло своє підтвердження те, що ОСОБА_1 несвоєчасне подав без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функції держави, усвідомлював противоправний характер своїх дій та свідомо допустила настання цих наслідків, про які був своєчасно ознайомлений під підпис, що свідчить Пам'ятка-попередження про дотримання антикорупційного законодавства.

Таким чином, суд кваліфікує дії ОСОБА_1 за ст. 172-6 ч. 1 КУпАП, як несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Враховуючи характер скоєного правопорушення, дані про особу, яка притягується до адміністративної відповідальності, обставини які пом’якшують відповідальність правопорушника, суд вважає за необхідне накласти на ОСОБА_1 адміністративне стягнення у вигляді штрафу.

Відповідно до ст.40-1 КУпАП судовий збір по справі стягнути з правопорушника.

Керуючись ст. ст. 40-1, 172-5 ч.1, 284 КУпАП, суд,-

ПОСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 визнати винним у вчинені правопорушення, передбаченого ст. 172-6 ч. 1 КУпАП та накласти на нього адміністративне стягнення у вигляді штрафу у розмірі п’ятдесят неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що складає 850грн. на користь держави.

Штраф має бути сплачений правопорушником на розрахунковий рахунок: 31117106020013, код ЄДРПОУ: 37813292, отримувач: Куп’янське УК/м. Куп’янськ , Банк отримувача: Казначейство України, МФО: 899998, Код класифікації доходів бюджету: 21081100, не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження або опротестування такої постанови - не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги або протесту без задоволення. У разі несплати правопорушником штрафу у встановлений строк, у порядку примусового виконання постанови з правопорушника стягується подвійний розмір штрафу.

Стягнути з ОСОБА_1 в дохід держави судовий збір в сумі 352, 40 грн. на такі реквізити рахунку: рахунок 31211256026001, код ЄДРПОУ 37993783, МФО 899998, отримувач : ГУК у м. Києві, банк отримувача Казначейство України, Код класифікації доходів бюджету: 22030106, пункт з таблиці ставок судового збору 5.

Постанова може бути оскаржена до Харківського апеляційного суду через Куп’янський міськрайонний суд Харківської області шляхом подачі апеляційної скарги протягом 10 днів з дня отримання копії постанови.

Строк пред’явлення постанови до виконання три місяці.

Суддя Куп’янського міськрайонного суду

Харківської області ОСОБА_4