Постанова № 7761291, 07.09.2009, Житомирський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
07.09.2009
Номер справи
2а-6145/09/0670
Номер документу
7761291
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

справа № 2а-6145/09/0670

категорія 6.6.3

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

07 вересня 2009 р.                                                                                 м.Житомир

Житомирський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого - судді Попової О. Г.,

при секретарі - Снігірьовій О.С.,

за участю позивача та представників сторін,

розглянувши у відкритому судовому засіданні у м. Житомирі адміністративну справу за позовом Коростенська об'єднана державна податкова інспекція до Відкритого акціонерного товариства "Коростенський шляхзалізобетон" про продовження терміну адміністративного арешту активів,-

встановив:

Коростенська ОДПІ звернулася до суду з позовом, в якому просить прийняти рішення про продовження терміну повного адміністративного арешту активів відповідача податків строком на 4368 годин у зв'язку тим, що ВАТ "Коростенський шляхзалізобетон" має заборгованість по сплаті податкових платежів в сумі 381288 грн. 79 коп., а саме: податок на додану вартість із вироблених в Україні товарів ( робіт, послуг) - 374251,67 грн., залишок несплоченої пені 604,42 грн., штрафна санкція за несвоєчасну сплату - 6432,70 грн.. Зазначає, що не зважаючи на існуючу заборгованість, відповідач здійснював передачу активів підприємства іншим особам, що підтверджується поданою податковою декларацією з податку на додану вартість за липень 2009 року. Відповідно до Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" за таких обставин до підприємства може бути застосовано арешт активів, а судом продовжено термін адміністративного арешту активів.

В судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримав в повному, з підстав зазначених в позовній заяві.

В судовому засіданні представник відповідача пояснив, що вимоги позивача, щодо продовження терміну адміністративного арешту активів, є законними, проте просив накласти не повний, а умовний адміністративний арешт активів для можливості проведення розрахунків по заробітній платі та погашення заборгованості перед постачальниками, з метою забезпечення працездатності підприємства. Подав відповідне клопотання.

Судом встановлено, що ВАТ "Коростенський шляхзалізобетон" зареєстроване як суб"єкт підприємницької діяльності - юридична особа рішенням виконавчого комітету Коростенської міської Ради Житомирської області від 16.09.1996 року за№ 66 і чк платник податку знаходиться на обліку в Коростенській ОДПІ, код ЄДРПОУ 05422929.

Станом на 27.08.2009 року, за підприємством рахується заборгованість по загальнообов"язкових податках та платежах в сумі 381288 грн. 79 коп., а саме: податок на додану вартість із вироблених в Україні товарів ( робіт, послуг) - 374251,67 грн., залишок несплоченої пені 604,42 грн., штрафна санкція за несвоєчасну сплату - 6432,70 грн.

Згідно податкової декларації з податку на додану вартість за липень 2009 року, поданою ВАТ"Коростенський шляхзалізобетон", посадові соби підприємства здійснювали передачу активів підприємства іншим особам.

31 серпня 2009 року начальником Коростенської ОДПІ прийнято рішення № 13 про застосування адміністративного арешту активів платника податків ВАТ "Коростенський шляхзалізобетон".

Відповідно до п.п. "е" п. 9.1.2 ст. 9 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" від 21.12.2000, № 2181-III, арешт активів може бути застосовано, у разі коли платник податків, що отримав податкове повідомлення або має податковий борг, здійснює дії з переведення активів за межі України, їх приховування або передачі іншим особам.

У відповідності до п.п. 9.3.3 п. 9.3 ст. 9 вказаного Закону, арешт може бути накладено на активи строком до 96 годин від години підписання відповідного рішення керівником податкового органу (його заступником). Зазначений строк не може бути продовжений в адміністративному порядку, у тому числі за рішенням інших державних органів, за винятком випадків, коли власника заарештованих активів не встановлено (не виявлено), - у цьому випадку такі активи перебувають під режимом адміністративного арешту протягом строку, визначеного законодавством для визнання їх безхазяйними, або у разі коли такі активи є такими, що швидко псуються, - протягом граничного строку, визначеного законодавством, після якого вони підлягають продажу за процедурою, встановленою статтею 10 цього Закону.

Відповідно до абзацу 2 вищевказаного підпункту, керівник податкового органу (його заступник) має право звернутися до суду з поданням про продовження строку арешту активів платника податку за наявності підстав вважати, що звільнення активів з-під адміністративного арешту може загрожувати їх зникненням або знищенням, а суд повинен прийняти відповідне рішення протягом 48 годин від моменту отримання зазначеного звернення.

Згідно п.п.9.2.2 п.9.2 ст. 9 Закону, повним арештом активів визнається виключна заборона платнику податків на реалізацію прав розпорядження або користування його активами з їх тимчасовим вилученням або без такого. При вилученні активів ризик, пов'язаний з їх зберіганням або втратою їх функціональних чи споживчих якостей, покладається на орган, який прийняв рішення про таке вилучення.

Що стосується вимоги представника відповідача про застосування умовного арешту активів, то вона є безпідставною та необгрунтованою, оскільки п.п.9.2.3 п.9.2 ст. 9 Закону, передбачено, що умовним арештом активів визнається обмеження платника податків щодо реалізації прав власності на такі активи, яке полягає в обов'язковому попередньому отриманні дозволу керівника відповідного податкового органу на здійснення будь-якої операції платника податків з такими активами. Зазначений дозвіл може бути наданий керівником податкового органу, якщо за висновком податкового керуючого здійснення окремої операції платником податків не призведе до збільшення його податкового боргу або до зменшення ймовірності його погашення.

За таких обставин, враховуючи вищенаведене законодавство, а також вимоги пп. 9.3.3 п. 9.3 ст. 9 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами", яким надано право керівникові відповідного податкового органу (його заступнику) звернутися до суду з поданням про продовження строку арешту активів платника податків за наявності достатніх підстав вважати, що звільнення активів з-під адміністративного арешту може загрожувати їх зникненням або знищенням, а також передбачено обов'язок суду прийняти відповідне рішення протягом 48 годин від моменту отримання зазначеного звернення, суд знаходить вимоги позивача законними та обґрунтованими, тому позов задовільняє в повному обсязі.

Куруючись Законом України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" від 21.12.2000, № 2181-III, ст.ст.86, 157-163, 254 КАС Україн, суд,-

постановив:

Позов задовольнити.

Продовжити термін повного адміністративного арешту активів платника податків Відкритого акціонерного товариства "Коростенський шляхзалізобетон" строком на 4368 годин.

Постанова Житомирського окружного адміністративного суду набирає законної сили після закінчення строків подання заяви про апеляційне оскарження та апеляційної скарги. Заява про апеляційне оскарження подається через Житомирський окружний адміністративний суд до Київського апеляційного адміністративного суду протягом 10 днів з дня проголошення постанови. Апеляційна скарга подається у тому ж порядку протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

Повний текст постанови виготовлений 9 вересня 2009 року.

Головуючий суддя:                                                                                О.Г. Попова