ПОЛТАВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
м.ПолтаваСправа № 2а-48076/09/1670 Полтавський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді –Серги С.М.,
при секретарі –Олійник Ю.В.,
за участю:
представника прокуратури - Савченка В.А.,
представника Державної податкової інспекції у м. Полтаві - Серкова Ю.А.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за адміністративним позовом Прокурора Октябрського району м. Полтави в інтересах держави в особі Державної податкової інспекції у м. Полтавідо приватного підприємства "А-Гор"про стягнення податкової заборгованості, -
В С Т А Н О В И В:
Прокурор Октябрського району м. Полтави в інтересах держави в особі Державної податкової інспекції у м. Полтавізвернувся до Полтавського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до приватного підприємства "А-Гор"про стягнення податкової заборгованості у розмірі 1656 грн, обгрунтовуючи позовні вимоги порушенням відповідачем приписів Закону України "Про погашення зобов"язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" щодо своєчасної сплати узгодженої суми податкового зобов"язання.
Представники прокуратури та Державної податкової інспекції у м. Полтаві у судовому засіданні підтримали позовні вимоги та просили їх задовольнити з підстав, зазначених у позовній заяві.
Відповідач в судове засідання не з'явився, хоча у матеріалах справи наявні докази, що він належним чином повідомлявся про час та місце розгляду справи.
Розглянувши подані позивачем документи, всебічно і повно з’ясувавши всі фактичні обставини, об’єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд вважає, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.
Судом встановлено, що відповідач зареєстрований 24.11.2008 виконавчим комітетом Полтавської міської ради (запис в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців № 1 588 102 0000 008175, свідоцтво про державну реєстрацію серії А00 № 790356).
Пунктом 1 статті 11 Закону України "Про державну податкову службу" від 04.12.1990 № 509-ХІІ встановлено, що органи державної податкової служби у випадках, в межах компетенції та у порядку, встановлених законами України, мають право здійснювати документальні невиїзні перевірки (на підставі поданих податкових декларацій, звітів та інших документів, пов'язаних з нарахуванням і сплатою податків та зборів (обов'язкових платежів) незалежно від способу їх подачі), а також планові та позапланові виїзні перевірки своєчасності, достовірності, повноти нарахування і сплати податків та зборів (обов'язкових платежів), додержання валютного законодавства юридичними особами, їх філіями, відділеннями, іншими відокремленими підрозділами, що не мають статусу юридичної особи, а також фізичними особами, які мають статус суб'єктів підприємницької діяльності чи не мають такого статусу, на яких згідно із законами України покладено обов'язок утримувати та/або сплачувати податки і збори (обов'язкові платежі), крім Національного банку України та його установ (далі - платники податків).
24.06.2009 Державною податковою інспекцією у м.Полтаві проведена невиїзна документальна перевірка з питань своєчасності подання податкового розрахунку комунального податку, за результатами якої складено акт № 00583-1505-36274589.
Перевіркою встановлено неподання відповідачем до податкових органів податкового розрахунку комунального податку за 1 квартал 2009 року, що є порушенням підпункту 4.1.4 пункту 4.1 статті 4 Закону №2181.
На підставі акту перевірки № 00583-1505-36274589 винесено податкове повідомлення–рішення № 0004851505/0 від 05.08.2009, яким визначено суму штрафних санкцій у розмірі 170,00 грн.
10.09.2009 податкове повідомлення –рішення № 0004851505/0 від 05.08.2009 розміщено на дошці податкових оголошень.
13.07.2009 Державною податковою інспекцією у м.Полтаві проведена невиїзна документальна перевірка з питань своєчасності подання податкової звітності з податку на прибуток, за результатами якої складено акт № 900/15-139/36274589.
Перевіркою виявлено неподання відповідачем декларації з податку на прибуток за 1 квартал 2009 року, що є порушенням підпункту 4.1.4 пункту 4.1 статті 4 Закону №2181.
На підставі акту перевірки № 900/15-139/36274589 винесено податкове повідомлення –рішення № 0010311501/0 від 27.08.2009, яким визначено суму штрафних санкцій у розмірі 170,00 грн.
04.09.2009 вказане рішення отримано відповідачем, про що свідчить копія зворотнього поштового повідомлення.
25.08.2009 позивачем проведена невиїзна документальна перевірка з питань своєчасності подання податкової звітності з податку на прибуток, за результатами якої складено акт № 974/15-139/36274589.
Перевіркою виявлено неподання відповідачем декларації з податку на прибуток за 1 півріччя 2009 року, що є порушенням підпункту 4.1.4 пункту 4.1 статті 4 Закону №2181.
На підставі акту перевірки № 974/15-139/36274589 винесено податкове повідомлення –рішення № 0012251501/0 від 05.10.2009, яким визначено суму штрафних санкцій у розмірі 170,00 грн.
05.10.2009 вказане рішення отримано відповідачем, про що свідчить копія зворотнього поштового повідомлення.
01.09.2009 Державною податковою інспекцією у м.Полтаві проведена невиїзна документальна перевірка з питань своєчасності повернення свідоцтва платника податку на додану вартість, за результатами якої складено акт № 1006/152.
Перевіркою встановлено неповернення відповідачем свідоцтва платника податку на додану вартість, що є порушенням підпункту 4.1.4 пункту 4.1 статті 4 Закону №2181.
На підставі акту перевірки №1006/152 винесено податкове повідомлення –рішення № 0012411502/0 від 09.10.2009, яким визначено суму штрафних санкцій у розмірі 170,00 грн.
19.10.2009 зазначене податкове повідомлення – рішення № 0012411502/0 від 09.10.2009 розміщено на дошці податкових оголошень.
22.07.2009 Державною податковою інспекцією у м.Полтаві проведена невиїзна документальна перевірка з питань своєчасності подання декларацій з податку на додану вартість за березень-червень 2009 року, за результатами якої складено акт № 806/152.
Перевіркою встановлено несвоєчасне подання декларацій з податку на додану вартість за березень-червень 2009 року, що є порушенням підпункту 4.1.4 пункту 4.1 статті 4 Закону № 2181.
На підставі акту перевірки № 806/152 винесено податкове повідомлення –рішення № 0007711502/0 від 22.07.2009, яким визначено суму штрафних санкцій у розмірі 680 грн.
Зазначене податкове повідомлення –рішення № 0007711502/0 від 22.07.2009 розміщено на дошці податкових оголошень 19.08.2008.
16.04.2009 Державною податковою інспекцією у м.Полтаві проведена невиїзна документальна перевірка з питань своєчасності подання декларацій з податку на додану вартість за січень-лютий 2009 року, за результатами якої складено акт № 474/152.
Перевіркою встановлено несвоєчасне подання декларацій з податку на додану вартість за січень-лютий 2009 року, що є порушенням підпункту 4.1.4 пункту 4.1 статті 4 Закону №2181.
На підставі акту перевірки № 474/152 винесено податкове повідомлення –рішення № 0005021502/0 від 22.04.2009, яким визначено суму штрафних санкцій у розмірі 340 грн.
22.04.2009 вказане рішення отримано відповідачем, про що свідчить підпис представника відповідача на корінці податкового повідомлення-рішення.
Пунктом 5.2.1 статті 5 Закону № 2181 визначено, що податкове зобов`язання платника податків, нараховане контролюючим органом, вважається узгодженим у день отримання платником податків податкового повідомлення.
Відповідно до підпункту 6.2.4 Закону №2181 у разі коли податковий орган або пошта не може вручити платнику податків податкове повідомлення або податкові вимоги у зв'язку з незнаходженням посадових осіб, їх відмовою прийняти податкове повідомлення або податкову вимогу, незнаходженням фактичного місця розташування (місцезнаходження) платника податків, податковий орган розміщує податкове повідомлення або податкові вимоги на дошці податкових оголошень, встановленій на вільному для огляду місці біля входу до приміщення податкового органу. При цьому день розміщення такої податкової вимоги вважається днем її вручення.
Враховуючи вищевикладене, зазначені податкові зобов'язання на загальну суму 1656,00 грн є узгодженими.
Згідно з пунктом 5.4.1 статті 5 Закону України № 2181 узгоджена сума податкового зобов'язання, не сплачена платником податків у строки, визначені цією статтею (протягом десяти календарних днів, наступних за днем узгодження), визнається сумою податкового боргу платника податків.
Судом встановлено, що в добровільному порядку узгоджена сума податкового зобов`язання відповідачем не сплачена, в порядку, передбаченому пунктом 5.2 статті 5 Закону № 2181 не оскаржувалася.
Таким чином, не оскаржена і не сплачена відповідачем сума податкового зобов'язання, визначена Державною податковою інспекцією у м.Полтаві у податкових повідомленнях-рішеннях, правомірно віднесена позивачем до податкового боргу.
Підпунктом 6.2.1 пункту 6.2 статті 6 Закону № 2181 встановлено, що у разі коли платник податків не сплачує узгоджену суму податкового зобов'язання в установлені строки, податковий орган надсилає такому платнику податків податкові вимоги.
На виконання приписів зазначеної норми позивачем надіслані перша податкова вимога № 1/628 вд 06.05.2009 та друга податкова вимога № 2/1101 від 03.08.2009, які направлені поштою рекомендованим листом з повідомленням про вручення та розміщено на дошці податкових повідомлень 02.07.2009 та 10.09.2009 відповідно.
Судом встановлено, що податкова заборгованість у розмірі 1656,00 грн в добровільному порядку відповідачем не сплачена, що підтвержується витягом з облікової картки платника.
Відповідно до пункту 11 статті 11 Закону України "Про державну податкову службу в Україні" від 04.12.1990 № 509-XІІ (далі –Закон № 509) органи державної податкової служби у випадках, в межах компетенції та у порядку, встановлених законами України, мають право застосовувати до платників податків фінансові (штрафні) санкції, стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми недоїмки, пені у випадках, порядку та розмірах, встановлених законами України.
Таким чином, позовні вимоги Прокурора Октябрського району м. Полтави в інтересах держави в особі Державної податкової інспекції у м. Полтаві про стягнення податкової заборгованості є обгрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.
Відповідно до пункту 4 статті 94 Кодексу адміністративного судочинства України, у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
На підставі викладеного, керуючись статтями 7, 8, 9, 10, 11, 71, 160-163 Кодексу адміністративного судочинства України,-
П О С Т А Н О В И В:
Адміністративний позов Прокурора Октябрського району м. Полтави в інтересах держави в особі Державної податкової інспекції у м. Полтаві до приватного підприємства "А-Гор" про стягнення податкової заборгованості задовольнити.
Стягнути з приватного підприємства "А-Гор" (вул. Красіна, 118/2, корп.4, кв.127, код ЄДРПОУ 36274589) податкову заборгованість:
- по податку на прибуток у розмірі 322,00 (триста двадцять дві) гривні до Державного бюджету на р/р 31115009700002, код бюджетної класифікації платежу 11021000, одержувач УДК в м.Полтава, ЗКПО 34698804, банк одержувача: ГУДКУ у Полтавській області, МФО 831019;
- по податку на додану вартість у розмірі 1164,00 ( одна тисяча сто шістдесят чотири) гривні до Державного бюджету на р/р 31117029700002, код бюджетної класифікації платежу 14010100, одержувач УДК в м.Полтава, ЗКПО 34698804, банк одержувача: ГУДКУ у Полтавській області, МФО 831019;
- по комунальному податку у розмірі 170,00 (сто сімдесят) гривень до місцевого бюджету на р/р 33219828700002, код бюджетної класифікації платежу 16010200, одержувач Полтавська міська рада, ЗКПО 34698804, банк одержувача: ГУДКУ у Полтавській області, МФО 831019.
Постанова відповідно до статті 254 Кодексу адміністративного судочинства України набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого цим Кодексом, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений Кодексом адміністративного судочинства України, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Постанова може бути оскаржена до Харківського апеляційного адміністративного суду через Полтавський окружний адміністративний суд шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження в 10-денний строк з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 цього Кодексу - з дня складення в повному обсязі. Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії постанови. Апеляційна скарга може бути подана у 20-денний строк після подачі заяви про апеляційне оскарження в порядку, визначеному статтею 186 Кодексу адміністративного судочинства України.
Повний текст постанови виготовлено 01 лютого 2010 року.
Суддя С.М. Серга