
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
29 жовтня 2018 р. м. ХарківСправа № 816/1394/18Харківський апеляційний адміністративний суд
у складі колегії:
головуючого судді: Калиновського В.А.
суддів: Калитки О. М. , Зеленського В.В.
за участю секретаря судового засідання Ковальчук А.С
представник відповідача ОСОБА_1
представник відповідача ОСОБА_2
представник позивача ОСОБА_3
третя особа ОСОБА_4
третя особа ОСОБА_5
розглянувши у відкритому судовому засіданні у приміщенні Харківського апеляційного адміністративного суду адміністративну справу за апеляційною скаргою Заступника прокурора Полтавської області на рішення Полтавського окружного адміністративного суду від 14.08.2018, суддя Г.В. Костенко, м. Полтава, повний текст складено 16.08.18 по справі № 816/1394/18
за позовом Першого заступника керівника Миргородської місцевої прокуратури Полтавської області
до Великобагачанської районної державної адміністрації треті особи Головне управління Держгеокадастру у Полтавській області , Селянське (фермерське) господарство "С.Г.М."
про визнання протиправним та скасування розпорядження, зобов'язання вчинити певні дії,
ВСТАНОВИВ:
Позивач, Перший заступник керівника Миргородської місцевої прокуратури Полтавської області, звернувся до Полтавського окружного адміністративного суду з позовом до Великобагачанської районної державної адміністрації, 3-ті особи: Головне управління Держгеокадастру у Полтавській області, Селянське (фермерське) господарство "С.Г.М.", в якому просив суд: визнати протиправним та скасувати розпорядження голови Великобагачанської РДА Полтавської області від 19.12.2017 №408 "Про надання дозволу на розробку технічної документації із землеустрою щодо інвентаризації земельної ділянки"; зобов'язати Великобагачанську РДА утриматися від затвердження технічної документації із землеустрою щодо інвентаризації земельної ділянки орієнтовною площею 150,00 га, яка розташована на території Устивицької сільської ради Великобагачанського району Полтавської області в межах колишнього КСП "Нива", розробленої на замовлення Селянського (фермерського) господарства "С.Г.М."
Рішенням Полтавського окружного адміністративного суду від 14.08.2018 року в задоволенні адміністративного позову Першого заступника керівника Миргородської місцевої прокуратури Полтавської області відмовлено.
Не погодившись з рішенням суду першої інстанції, позивачем подано апеляційну скаргу, в якій він просить скасувати оскаржуване рішення та прийняти постанову, якою позовні вимоги задовольнити.
В обґрунтування вимог апеляційної скарги позивач посилається на порушення судом першої інстанції, при прийнятті рішення, норм матеріального права, а саме: ст. 19 Конституції України, Закону України "Про порядок виділення в натурі (на місцевості) земельних ділянок власникам, земельних часток (паїв), Порядку організації робіт та методики розподілу земельних ділянок між власниками земельних часток (паїв), затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 04.02.2004 р. № 122, ст.ст. 17, 122, 124, 134 ЗК України, з обставин і обґрунтувань, викладених в апеляційній скарзі.
Відповідач подав відзив на апеляційну скаргу, в якому він, наполягаючи на законності та обґрунтованості рішення суду першої інстанції, просив залишити апеляційну скаргу без задоволення, а оскаржуване рішення без змін.
В судовому засіданні суду апеляційної інстанції представник позивача, наполягаючи на порушенні судом першої інстанції, при прийнятті рішення, норм матеріального права, просив скасувати оскаржуване рішення та прийняти постанову, якою позовні вимоги задовольнити, з обставин і обґрунтувань, викладених в апеляційній скарзі.
Представники відповідача та представники третіх осіб, наполягаючи на законності та обгрунтованості рішення суду першої інстанції, просили залишити апеляційну скаргу без задоволення, а оскаржуване рішення без змін.
Колегія суддів, заслухавши суддю-доповідача, пояснення осіб, які прибули в судове засідання, перевіривши рішення суду та доводи апеляційної скарги, дослідивши матеріали справи, вважає, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню з наступних підстав.
Судом першої інстанції встановлено та підтверджено у суді апеляційної інстанції, що 14.12.2017 СФГ "С.Г.М." звернулося до голови Великобагачанської РДА з клопотанням про надання дозволу на проведення інвентаризації земельних ділянок (невитребувані частки (паї) на території Устивицької сільської ради Великобагачанського району Полтавської області орієнтовною площею 150,00 га, із земель бувшого КСП "Нива", зазначених в Державному акті на право колективної власності на землю, засвідченого головою Устивицької сільської ради 19.07.1996 (а.с.47).
19.12.2017 головою Великобагачанської РДА прийнято розпорядження №408 "Про надання дозволу на розробку технічної документації із землеустрою щодо інвентаризації земельної ділянки" (а.с.14).
Пунктами розпорядження визначено:
1. Провести інвентаризацію земельної ділянки орієнтовною площею 150,00 га, яка розташована на території Устивицької сільської ради Великобагачанського району Полтавської області в межах колишнього КСП "Нива".
2. Доручити СФГ "С.Г.М." вчинити комплекс необхідних та належних за законом дій щодо розробки технічної документації із землеустрою щодо інвентаризації земельної ділянки орієнтовною площею 150,00 га, яка розташована на території Устивицької сільської ради Великобагачанського району Полтавської області в межах колишнього КСП "Нива".
3. Виготовлену технічну документацію із землеустрою щодо інвентаризації земельної ділянки подати на розгляд та затвердження районній державній адміністрації.
14.03.2018 державним інспектором у сфері державного контролю за використанням та охороною земель і дотриманням вимог законодавства України про охорону земель Головного управління Держгеокадастру у Полтавській області - головним спеціалістом відділу контролю за використанням та охороною земель у Великобагачанському, Глобинському, Семенівському, Хорольському районах управління з контролю за використанням та охороною земель - ОСОБА_6 проведена перевірка з питань дотримання вимог земельного законодавства під час надання Великобагачанською РДА дозволу СФГ "С.Г.М." на розробку технічної документації із землеустрою щодо інвентаризації земельної ділянки площею 150,0000 га розташованої за межами населених пунктів на території Устивицької сільської ради Великобагачанського району Полтавської області, про що складено акт перевірки дотримання вимог земельного законодавства за об'єктом - земельною ділянкою від 14.03.2018 №192-ДК0262/АП09/01/-18 (а.с.15-16).
Перевіркою встановлено, що розпорядження голови Великобагачанської РДА Полтавської області від 19.12.2017 №408 "Про надання дозволу на розробку технічної документації із землеустрою щодо інвентаризації земельної ділянки" прийняте всупереч вимог статей 17, 79-1, 122, 123, 124, 134 Земельного кодексу України.
Листом начальника Управління з контролю за використанням та охороною земель від 27.03.2018 вих.№10-16-0.46-124/90-18 повідомлено позивача про складання акта перевірки дотримання вимог земельного законодавства за об'єктом - земельною ділянкою від 14.03.2018 №192-ДК0262/АП09/01/-18, копію якого додано до листа (а.с.17)
Вважаючи розпорядження голови Великобагачанської РДА від 19.12.2017 №408 "Про надання дозволу на розробку технічної документації із землеустрою щодо інвентаризації земельної ділянки" протиправним, позивач звернувся до суду з даним позовом.
Суд першої інстанції, відмовляючи в задоволенні позову, виходив з того, що розпорядження голови Великобагачанської РДА Полтавської області від 19.12.2017 №408 "Про надання дозволу на розробку технічної документації із землеустрою щодо інвентаризації земельної ділянки" прийнято відповідно до вимог Закону України "Про місцеві державні адміністрації", Закону України "Про землеустрій", Закону України "Про порядок виділення в натурі (на місцевості) земельних ділянок власникам земельних часток (паїв)", Земельного кодексу України, Порядку проведення інвентаризації земель, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України № 513 від 23.05.2012.
Колегія суддів погоджується з такими висновками суду першої інстанції, з огляду на наступне.
Згідно із статтею 14 Конституції України земля є основним національним багатством, що перебуває під особливою охороною держави. Право власності на землю гарантується. Це право набувається і реалізується громадянами, юридичними особами та державою виключно відповідно до закону.
Частиною першою статті 6 Закону України "Про місцеві державні адміністрації" визначено, що голова місцевої державної адміністрації в межах своїх повноважень видає розпорядження на виконання Конституції України, законів України, актів Президента України, актів Кабінету Міністрів України, міністерств та інших центральних органів виконавчої влади, які відповідно до закону забезпечують нормативно-правове регулювання, власних і делегованих повноважень.
У відповідності до положень статті 17 Земельного кодексу України до повноважень місцевих державних адміністрацій у галузі земельних відносин належить: а) розпорядження землями державної власності в межах, визначених цим Кодексом; б) участь у розробленні та забезпеченні виконання загальнодержавних і регіональних (республіканських) програм з питань використання та охорони земель; в) координація здійснення землеустрою та державного контролю за використанням та охороною земель; г) підготовка висновків щодо надання або вилучення (викупу) земельних ділянок; ґ) викуп земельних ділянок для суспільних потреб у межах, визначених законом; д) підготовка висновків щодо встановлення та зміни меж сіл, селищ, районів, районів у містах та міст; е) здійснення контролю за використанням коштів, що надходять у порядку відшкодування втрат сільськогосподарського і лісогосподарського виробництва, пов'язаних із вилученням (викупом) земельних ділянок; є) координація діяльності державних органів земельних ресурсів; є 1) внесення до Кабінету Міністрів України пропозицій щодо встановлення та зміни меж районів, міст у порядку, визначеному законом; ж) вирішення інших питань у галузі земельних відносин відповідно до закону.
Статтею 21 Закону України "Про місцеві державні адміністрації" визначено повноваження Місцевої державної адміністрації в галузі використання та охорони земель, природних ресурсів і охорони довкілля, а саме: 1) розробляє та забезпечує виконання затверджених у встановленому законом порядку програм раціонального використання земель, лісів, підвищення родючості ґрунтів, що перебувають у державній власності; 2) розпоряджається землями державної власності відповідно до закону; 3) розробляє, подає на затвердження відповідної ради та забезпечує виконання регіональних екологічних програм; звітує перед відповідною радою про їх виконання; вносить до відповідних органів пропозиції щодо державних екологічних програм; 4) вживає заходів до відшкодування шкоди, заподіяної порушенням законодавства про охорону довкілля підприємствами, установами, організаціями і громадянами; 5) вносить пропозиції відповідним органам місцевого самоврядування щодо організації територій та об'єктів природно-заповідного фонду місцевого значення; 6) інформує населення про екологічно небезпечні аварії та ситуації, стан довкілля, а також про заходи, що вживаються до його поліпшення; 7) організовує роботу по ліквідації наслідків екологічних аварій, залучає до цих робіт підприємства, установи, організації незалежно від форм власності та громадян; 8) вносить пропозиції в установленому законом порядку про зупинення діяльності підприємств, установ, організацій незалежно від форм власності у разі порушення ними законодавства про охорону довкілля та санітарних правил; 9) розробляє і забезпечує дотримання правил користування водозабірними спорудами, призначеними для задоволення питних, побутових та інших потреб населення, зони санітарної охорони джерел водопостачання; обмежує або забороняє використання підприємствами питної води у промислових цілях; 10) здійснює контроль за використанням відходів з урахуванням їх ресурсної цінності та вимог безпеки для здоров'я людей і навколишнього природного середовища та розглядає справи про адміністративні правопорушення або передає їх матеріали на розгляд інших державних органів у разі порушення законодавства про відходи; 11) погоджує документацію із землеустрою у випадках та порядку, визначених Земельним кодексом України та Законом України "Про землеустрій", щодо відповідності зазначеної документації законодавству у сфері охорони навколишнього природного середовища; 12) вносить до Кабінету Міністрів України пропозиції щодо встановлення та зміни меж районів, міст у порядку, визначеному законом.
Частиною третьою статті 122 Земельного кодексу України визначено, що районні державні адміністрації на їхній території передають земельні ділянки із земель державної власності, крім випадків, визначених частинами четвертою і восьмою цієї статті, у власність або у користування у межах сіл, селищ, міст районного значення для всіх потреб та за межами населених пунктів для: а) ведення водного господарства; б) будівництва об'єктів, пов'язаних з обслуговуванням жителів територіальної громади району (шкіл, закладів культури, лікарень, підприємств торгівлі тощо), з урахуванням вимог частини сьомої цієї статті; в) індивідуального дачного будівництва.
Відповідно до статті 13 Закону України "Про порядок виділення в натурі (на місцевості) земельних ділянок власникам земельних часток (паїв)" нерозподілені (невитребувані) земельні ділянки за рішенням відповідної сільської, селищної, міської ради чи районної державної адміністрації можуть передаватися в оренду для використання за цільовим призначенням на строк до моменту отримання їх власниками державних актів на право власності на земельну ділянку, про що зазначається у договорі оренди земельної ділянки, а власники земельних часток (паїв) чи їх спадкоємці, які не взяли участь у розподілі земельних ділянок, повідомляються про результати проведеного розподілу земельних ділянок у письмовій формі, у разі якщо відоме їх місцезнаходження.
Таким чином, до повноважень районних державних адміністрацій входить право розпоряджатися земельними ділянками у випадках визначених статтями 17, 122 Земельного кодексу України та статтею 13 Закону України "Про порядок виділення в натурі (на місцевості) земельних ділянок власникам земельних часток (паїв)".
Спірним розпорядженням доручено СФГ "С.Г.М." вчинити комплекс необхідних та належних за законом дій щодо розробки технічної документації із землеустрою щодо інвентаризації земельної ділянки орієнтовною площею 150,00 га, яка розташована на території Устивицької сільської ради Великобагачанського району Полтавської області в межах колишнього КСП "Нива".
Відповідно до статті 35 Закону України "Про землеустрій" інвентаризація земель проводиться з метою встановлення місця розташування об'єктів землеустрою, їхніх меж, розмірів, правового статусу, виявлення земель, що не використовуються, використовуються нераціонально або не за цільовим призначенням, виявлення і консервації деградованих сільськогосподарських угідь і забруднених земель, встановлення кількісних та якісних характеристик земель, необхідних для ведення державного земельного кадастру, здійснення державного контролю за використанням та охороною земель і прийняття на їх основі відповідних рішень органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування.
У разі виявлення при проведенні інвентаризації земель державної та комунальної власності земель, не віднесених до тієї чи іншої категорії, віднесення таких земель до відповідної категорії здійснюється органами виконавчої влади або органами місцевого самоврядування на підставі відповідної документації із землеустрою, погодженої та затвердженої в установленому законом порядку.
Згідно з п. 2 Порядку проведення інвентаризації земель, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України № 513 від 23.05.2012, інвентаризація земель проводиться з метою: забезпечення ведення Державного земельного кадастру, здійснення контролю за використанням і охороною земель; визначення якісного стану земельних ділянок, їх меж, розміру, складу угідь; узгодження даних, отриманих у результаті проведення інвентаризації земель, з інформацією, що міститься у документах, які посвідчують право на земельну ділянку, та у Державному земельному кадастрі; прийняття за результатами інвентаризації земель Кабінетом Міністрів України, Радою міністрів Автономної Республіки Крим, місцевими держадміністраціями та органами місцевого самоврядування відповідних рішень; здійснення землеустрою.
Пунктом 8 Порядку проведення інвентаризації земель, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України № 513 від 23.05.2012 визначено, що підставою для проведення інвентаризації земель є рішення відповідного органу виконавчої влади, Ради міністрів Автономної Республіки Крим чи органу місцевого самоврядування щодо виконання відповідних робіт, договори, укладені між юридичними чи фізичними особами (землевласниками і землекористувачами) та розробниками документації із землеустрою, судові рішення.
Колегія суддів вважає хибними доводи апелянта про те, що згідно з витягів з протоколу зборів власників земельних часток (паїв) в межах ПП "Устивицьке" Устивицької сільської ради Великобагачанського району Полтавської області від 06.08.2008 та від 01.09.2002 (а.с.24-25), на яких розглядалося питання щодо розробки розташування земельних часток (паїв) та затвердження місця розташування земельних часток (паїв) згідно проекту, а також з розпорядження голови Великобагачанської РДА Полтавської області від 31.12.2003 №656, яким затверджено проект розташування створення нових землеволодінь в розмірі земельних часток (паїв) в межах ПП "Устивицьке" та яким передано кормові угіддя загальною площею 345 га до земель державної власності, слідує, що земельна ділянка площею 150,00 га, відносно якої спірним розпорядженням надано доручення СФГ "С.Г.М." вчинити комплекс дій, входить в земельну ділянку площею 345,00 га, з огляду на наступне.
Наказом начальника ГУ Держземагенства у Полтавській області від 19.09.2013 №26 затверджено перелік земельних ділянок с/г призначення державної власності, інвентаризацію яких передбачено провести за кошти Державного бюджету України на замовлення Головного управління, та згідно додатку на території Устивицької сільської ради Великобагачанського району Полтавської області дві земельні ділянки площами 50 га, та 400 га, як землі державної власності (а.с.64-65).
Розпорядженням голови Великобагачанської РДА Полтавської області від 24.09.2013 №176 надано дозвіл ГУ Держземагенства у Полтавській області на проведення інвентаризації земельних ділянок с/г призначення державної власності орієнтовною загальною площею 749,50 га, що знаходяться за межами населених пунктів на територіях сільських та селищних рад Великобагачанського району Полтавської області згідно з додатком, в якому на території Устивицької сільської ради Великобагачанського району Полтавської області значаться дві земельні ділянки площами 50 га, та 400 га, які підлягають інвентаризації як землі державної власності (а.с.66).
Наказом ГУ Держземагенства у Полтавській області від 25.11.2013 №75 затверджено технічну документацію із землеустрою з інвентаризації земель та земельних ділянок с/г призначення державної власності Великобагачанського району Полтавської області згідно з додатком №1 (а.с.67).
10.12.2013 розпорядженням голови Великобагачанської РДА Полтавської області від 10.12.2013 №232 затверджено технічні документації із землеустрою з інвентаризації земель та земельних ділянок с/г призначення державної власності на території Великобагачанського району Полтавської області, за результатом чого земельним ділянкам державної власності на території Устивицької сільської ради надано кадастрові номери (а.с.68), а саме:
- земельна ділянка площею 50,0000 га (в тому числі сіножаті - 50,0000 га), кадастровий номер №5320285300:00:002:0053;
- земельна ділянка площею 346,6917 га (в тому числі сіножаті - 346,6917 га ), кадастровий номер №5320285300:00:002:0054.
Суд зазначає, якщо звернути увагу на відомості з публічної кадастрової карти України щодо земельної ділянки орієнтовною площею 150,00 га, визначеної актом перевірки дотримання вимог земельного законодавства від 14.03.2018 №192-ДК0262/АП09/01/-18, та яка згідно спірного розпорядження підлягає інвентаризації, та порівняти їх з відомостями щодо місця розташування земельних ділянок з кадастровими номерами №5320285300:00:002:0053 та №5320285300:00:002:005, які були передані в державну власність та інвентаризація яких була проведена в 2013 році, то вбачаються розбіжності в їх місцезнаходженні.
З довідки начальника відділу у Великобагачанському районі ГУ Держгеокадастру у Полтавській області ОСОБА_7 вбачається, що земельна ділянка орієнтовною площею 150,00 га, яка розташована за межами населеного пункту на території Устивицької сільської ради віднесена до земель колективної власності згідно державного акта на право колективної власності на землю ПЛ №1 від 19.07.1996 (а.с.71).
При цьому, згідно протоколу комісії з питань регулювання земельних відносин при Великобагачанській РДА №2 від 15.12.2017 вбачається, що начальником відділу у Великобагачанському районі ГУ Держгеокадастру у Полтавській області підтверджено, що землі зазначені в заяві СФГ "С.Г.М." це сільськогосподарські угіддя - сіножаті, що розташовані в межах колишнього КСП "Нива" (а.с.72-73).
Колегія суддів вважає правомірним висновок суду першої інстанції про те, що посилання позивача на інформацію викладену в акті перевірки дотримання вимог земельного законодавства від 16.03.2018 №192-ДК0262/АП09/01/-18, як доказ протиправності розпорядження голови Великобагачанської РДА Полтавської області від 19.12.2017 №408 є безпідставним, оскільки державним інспектором у сфері державного контролю за використанням та охороною земель і дотриманням вимог законодавства України про охорону земель Головного управління Держгеокадастру у Полтавській області - головним спеціалістом відділу контролю за використанням та охороною земель у Великобагачанському, Глобинському, Семенівському, Хорольському районах управління з контролю за використанням та охороною земель - ОСОБА_6 під час проведення перевірки з питань дотримання вимог земельного законодавства під час надання Великобагачанською РДА дозволу СФГ "С.Г.М." на розробку технічної документації із землеустрою щодо інвентаризації земельної ділянки площею 150,0000 га розташованої за межами населених пунктів на території Устивицької сільської ради Великобагачанського району Полтавської області не було взято до уваги розпорядження голови Великобагачанської РДА Полтавської області від 24.09.2013 №176, від 10.12.2013 №232, якими проведено інвентаризацію земель державної власності на території Устивицької сільської ради Великобагачанського району Полтавської області, які в 2003 році були передані до земель державної власності.
Враховуючи вищевикладене, колегія суддів вважає обгрунтованим висновок суду першої інстанції про те, що земельна ділянка орієнтовною площею 150,00 га, яка розташована на території Устивицької сільської ради Великобагачанського району Полтавської області в межах колишнього КСП "Нива" відноситься до земель колективної власності та, приймаючи до уваги, що на даний момент загальні збори членів колишнього КСП "Нива" та розподіл між ними землі не проведено, спірна земельна ділянка належить до числа нерозподілених (невитребуваних) паїв до моменту визначення конкретних осіб, що мають право власності на ці земельні ділянки.
Таким чином, колегія суддів погоджується з висновками суду першої інстанції про те, що розпорядження голови Великобагачанської РДА Полтавської області від 19.12.2017 №408 "Про надання дозволу на розробку технічної документації із землеустрою щодо інвентаризації земельної ділянки" прийнято відповідно до вимог Закону України "Про місцеві державні адміністрації", Закону України "Про землеустрій", Закону України "Про порядок виділення в натурі (на місцевості) земельних ділянок власникам земельних часток (паїв)", Земельного кодексу України, Порядку проведення інвентаризації земель, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України № 513 від 23.05.2012.
З огляду на встановлені обставини справи позовні вимоги є незаконними, необгрунтованими та такими, що не підлягають задоволенню.
Отже, колегія суддів переглянувши рішення суду першої інстанції, вважає, що при його прийнятті суд дійшов вичерпних юридичних висновків щодо встановлення обставин справи і правильно застосував до спірних правовідносин сторін норми матеріального та процесуального права.
Доводи апеляційної скарги не знайшли свого підтвердження в ході розгляду справи судом апеляційної інстанції, спростовані зібраними по справі доказами та встановленими обставинами, з наведених підстав висновків суду не спростовують.
Відповідно до ст. 242 КАС України, рішення суду повинно ґрунтуватися на засадах верховенства права, бути законним і обґрунтованим. Законним є рішення, ухвалене судом відповідно до норм матеріального права при дотриманні норм процесуального права. Обґрунтованим є рішення, ухвалене судом на підставі повно і всебічно з’ясованих обставин в адміністративній справі, підтверджених тими доказами, які були досліджені в судовому засіданні, з наданням оцінки всім аргументам учасників справи.
Згідно ч. 1 ст. 316 КАС України, суд апеляційної інстанції залишає апеляційну скаргу без задоволення, а рішення або ухвалу суду - без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.
Зважаючи на встановлені обставини справи, колегія суддів дійшла висновку, що рішення Полтавського окружного адміністративного суду від 14.08.2018 року по справі 816/1394/18 прийнято з дотриманням норм чинного процесуального та матеріального права і підстав для його скасування не виявлено.
Керуючись ст.ст. 243, 250, 308, 310, 315, 316, 321, 322, 325 Кодексу адміністративного судочинства, колегія суддів, -
ПОСТАНОВИВ:
Апеляційну скаргу Заступника прокурора Полтавської області залишити без задоволення.
Рішення Полтавського окружного адміністративного суду від 14.08.2018 по справі № 816/1394/18 залишити без змін.
Постанова набирає законної сили з дати її прийняття та може бути оскаржена у касаційному порядку протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення шляхом подачі касаційної скарги безпосередньо до Верховного Суду.
.
Головуючий суддя (підпис)ОСОБА_8Судді(підпис) (підпис) ОСОБА_9 ОСОБА_10 Повний текст постанови складено 05.11.2018.