ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"21" січня 2010 р. Справа № 2а-2449/09/0970
м. Івано-Франківськ
Івано-Франківський окружний адміністративний суд у складі:
Судді Лучко О.О.
при секретарі Круглій О.М.,
за участю сторін:
представника позивача:не з"явився,
представника відповідача: не з"явився,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду адміністративну справу
за позовом: Державної податкової інспекції у Снятинському районі, вул. В.Коснятина, 62,м. Снятин,Івано-Франківська область,78300
до відповідача: Вовчківської сільської територіальної виборчої комісії, с. Вовчківці,Снятинський район, Івано-Франківська область,78341
про стягнення заборгованості,-
ВСТАНОВИВ:
09 вересня 2009 року ДПІ в Снятинському районі звернулася до суду з адміністративним позовом до Вовчківської сільської територіальної виборчої комісії про стягнення податкового боргу в сумі 510 грн. (штрафних санкцій за порушення термінів подачі податкової звітності про використання коштів неприбутковими організаціями). Позовні вимоги мотивувала тим, що відповідач в порушення вимог п.16.4 ст.16 Закону України “Про оподаткування прибутку підприємств”від 22.05.1997 року №283-97/ВР та п.п.4.1.4 п.4.1 ст.4 Закону України “Про порядок погашення зобов”язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” не подавав податкову звітність за 1 півріччя 2007 року, за 9 місяців 2007 року та за 2007 рік, внаслідок чого податковим органом на підставі п.п.17.1.1 п.17.1 ст.17 Закону України “Про порядок погашення зобов”язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” застосовано штрафні санкції в сумі 510 гривень, які на даний час в дохід державного бюджету не сплачені. В зв”язку з наведеним просив позов задовольнити та стягнути дану суму заборгованості.
Представник позивача в судове засідання не з"явився, на адресу суду подав заяву, в якій просив розгляд справи провести без його участі, позов підтримав повністю.
Представник відповідача повторно в судове засідання не з"явився з невідомих суду причин, хоча належним чином повідомлений про розгляд справи, наданим правом на подання заперечення не скористався.
Розглянувши позовну заяву, дослідивши та оцінивши подані докази, суд прийшов до висновку про обґрунтованість позовних вимог, а тому позов підлягає задоволенню з наступних мотивів.
Судом встановлено, що відповідач - Вовчківська сільська територіальна виборча комісія відповідно до свідоцтва про державну реєстрацію від 27.02.2006 року зареєстрована як юридична особа з комунальною формою власності та 09.03.2006 року взята на облік у ДПІ в Снятинському районі.
Відповідач не подавав в ДПІ в Снятинському районі податкову звітність за 1 півріччя 2007 року, за 9 місяців 2007 року та за 2007 рік.
Згідно ч.1 ст.67 Конституції України кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.
Законом України “Про систему оподаткування” визначені види податків і зборів (обов’язкових платежів), що справляються на території України.
Відповідно до Закону України “Про оподаткування прибутку підприємств” оподаткування неприбуткових установ і організацій здійснюється за правилами п.7.11 даного Закону.
Відповідно до п.7.11.2 даного Закону окремі доходи неприбуткових організацій звільняються від оподаткування.
Відповідно до п.7.11.10 даного Закону державна реєстрація неприбуткових організацій здійснюється у порядку, передбаченому відповідним законодавством. Центральний податковий орган встановлює порядок обліку і подання податкової звітності про використання коштів неприбуткових організацій (неприбуткових організацій, визначених в абзаці "ж" підпункту 7.11.1, у частині обліку і подання податкової звітності за доходами, що підлягають оподаткуванню) та вирішує питання про виключення організацій з реєстру неприбуткових організацій і оподаткування їх доходів у разі порушення ними положень цього Закону та інших законодавчих актів про неприбуткові організації. Набуття статусу неприбуткової організації здійснюється при її первісній реєстрації. Перереєстрація такої неприбуткової організації у випадках, передбачених законом, здійснюється без справляння будь-якої плати з такої неприбуткової організації.
В п.16.4 ст.16 вказаного Закону зазначено, що неприбуткові установи та організації у строки, визначені законом, подають до податкового органу податкову декларацію про прибуток за звітний період, розраховану наростаючим підсумком з урахуванням від'ємного значення об'єкта оподаткування минулих податкових періодів у разі його наявності відповідно до пункту 6.1 статті 6 цього Закону. При цьому за звітній квартал, півріччя та три квартали платники податку подають спрощену декларацію, а за результатами звітного року - повну. Форми декларацій з цього податку встановлюються центральним податковим органом за узгодженням з комітетом Верховної Ради України, що відповідає за проведення податкової політики.
Неприбуткові організації, визначені пунктом 7.11 цього Закону, сплачують податок на прибуток від неосновної діяльності у загальному порядку.
Згідно п.2 ч.1 ст.9 ЗУ “Про систему оподаткування” платники податків зобов’язані подавати до державних податкових органів відповідно до законів декларації, пов’язані з обчисленням і сплатою податків.
Податкове зобов’язання –це зобов’язання платників податків сплатити до бюджетів та держаних цільових фондів відповідну суму коштів у порядку та строки, визначені Законом України “Про порядок погашень зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" або іншими законами України.
Відповідно до п.4.1.4 ст.4 Закону України “Про порядок погашень зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" податкові декларації подаються за базовий податковий (звітний) період, що дорівнює: а) календарному місяцю (у тому числі при сплаті місячних авансових внесків), - протягом 20 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця; б) календарному кварталу або календарному півріччю (у тому числі при сплаті квартальних або піврічних авансових внесків), - протягом 40 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу (півріччя); в) календарному року, крім випадків, передбачених підпунктом "г" підпункту 4.1.4 цього пункту, - протягом 60 календарних днів за останнім календарним днем звітного (податкового) року; г) календарному року для платників податку на доходи фізичних осіб (прибуткового податку з громадян), - до 1 квітня року, наступного за звітним.
Якщо податкова декларація за квартал, півріччя, три квартали або рік розраховується наростаючим підсумком на підставі показників базових податкових періодів, з яких складаються такі квартал, півріччя, три квартали або рік (без урахування авансових внесків) згідно з відповідним законом з питань оподаткування, така декларація подається у строки, визначені цим пунктом для такого базового податкового періоду. Платник податку звільняється від обов'язку подавати податкову декларацію за звітний (податковий) період протягом поточного року у разі, якщо його податкові зобов'язання були відображені у річній податковій декларації на поточний рік відповідно до закону з питань окремого податку, збору (обов'язкового платежу).
Згідно п.17.1.1 ст.17 ЗУ “Про порядок погашень зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" платник податків, що не подає податкову декларацію у строки, визначені законодавством, сплачує штраф у розмірі 10 неоподаткованих мінімумів доходів громадян за кожне таке неподання або її затримку.
З матеріалів справи вбачається, що відповідачем тричі (за 1 півріччя 2007 року, 9 місяців 2007 року, за 2007 рік) було порушено строки подання податкового звіту про використання коштів. Дане підтверджується актом перевірки від 07.03.2007 року №1544/15/34160551. На підставі акту перевірки, керуючись п.17.1.7 п.17.1 ст. 17 зазначеного вище Закону податковим органом було винесене податкове повідомлення-рішення 01071500/03153/10/15 від 12.03.2009 року про стягнення 510 гривень, яке відповідачем не оскаржувалось. 27.03.2007 року відповідачу направлено першу податкову вимогу, а 04.05.2007 року - другу податкову вимогу, які згідно поштових повідомлень про вручення отримані відповідачем.
Відповідно до п.п.5.2.1 п.5.2 ст.5 Закону України “Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” дане зобов”язання вважається узгодженим.
Положенням п.п.5.2.1 п.5.2 ст.5 Закону України “Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” встановлено, що податкове зобов’язання платника податків, нараховане контролюючим органом, вважається узгодженим в день отримання платником податків податкового повідомлення, за винятком випадків його апеляційного узгодження і відповідно до п.п.5.3.2 п.5.2 ст.5 Закону повинно бути сплачено платником податків на протязі 10-ти календарних днів, наступних за днем узгодження. Узгоджена сума податкового зобов’язання, не сплачена платником податків у строки, визначені цією статтею, визнається сумою податкового боргу платника податків.
Відповідно до п.п. 3.1.1 ст.3 вказаного Закону, активи платників податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкових зобов’язань виключно за рішенням суду.
Податковий борг відповідача підтверджується податковим повідомленням-рішенням, податковими вимогами та іншими матеріалами справи.
Доказів сплати податкового боргу відповідач суду не надав.
Таким чином, враховуючи наведене, суд вважає, що позовні вимоги є обґрунтованими, а позов таким, що підлягає до задоволення.
Стосовно судових витрат, то відповідно до ч.4 ст.94 КАС України у справах, в яких позивачем є суб’єкт владних повноважень, а відповідачем –фізична чи юридична особа, судові витрати, здійсненні позивачем, з відповідача не стягуються.
На підставі ст. 124 Конституції України, керуючись ст. ст. 2,8-14,86,158-163, 167 Кодексу адміністративного судочиннства України, суд,-
ПОСТАНОВИВ:
Позов задовольнити повністю.
Стягнути за рахунок активів Вовчківської сільської територіальної виборчої комісії (код ЄДРПОУ 34160551, с. Вовчківці Снятинського району, Івано-Франківської області, 78341) на користь державного бюджету заборгованість в сумі 510 грн. (п"ятсот десять гривень).
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку. Відповідно до ст. 186 Кодексу адміністративного судочинства України про апеляційне оскарження постанови подається заява протягом 10 днів з дня складення постанови в повному обсязі. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії постанови. Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються до Львівського апеляційного адміністративного суду через Івано-Франківський окружний адміністративний суд.
Відповідно до ст.254 Кодексу адміністративного судочинства України постанова суду набирає законної сили після закінчення 10-денного строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у 20-денний строк, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Суддя: Лучко О.О.
Постанова складена в повному обсязі 26.01.10р.