
ЧЕРНІГІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
01 листопада 2018 року Чернігів Справа № 2540/3184/18
Чернігівський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді Зайця О.В.,
за участю секретаря Новик Н.С.,
представника позивача ОСОБА_1,
предстаника відповідача ОСОБА_2,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду справу за адміністративним позовом ОСОБА_3 до Управління Державного архітектурно-будівельного контролю Чернігівської міської ради, Центру надання адміністративних послуг Чернігівської міської ради про визнання протиправним та скасування рішення,
У С Т А Н О В И В:
ОСОБА_3 звернувся до суду з адміністративним позовом про визнання протиправною та скасування декларації про готовність до експлуатації нежитлового приміщення кв. № 12 по п-ту Мира 42, в м. Чернігові від 08.06.2017 № ЧГ 142171598304; визнання протиправним та скасування рішення № 36455909 від 03.08.2017 реєстратора ОСОБА_4 про реєстрацію приміщення магазину №7, (бувше приміщення кв. №12) по п-ту Миру, 42 м. Чернігова.
Відповідачем до суду подано заяву про залишення позовної заяви без розгляду у зв’язку з пропуском позивачем строку звернення до суду.
Позивач у судовому засіданні заперечував проти задоволення даного клопотання.
Відповідно до частини першої статті 171 Кодексу адміністративного судочинства України суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтями 160, 161, 172 цього Кодексу.
Згідно з пунктом 5 частини 1 статті 171 КАС України суддя після одержання позовної заяви з’ясовує, чи подано позов у строк, установлений законом (якщо позов подано з пропущенням встановленого законом строку звернення до суду, то чи достатньо підстав для визнання причин пропуску строку звернення до суду поважними).
У відповідності до частин 1, 2 статті 122 КАС України позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами.
Для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.
Частиною 6 статті 161 КАС України встановлено, що у разі пропуску строку звернення до адміністративного суду позивач зобов’язаний додати до позову заяву про поновлення цього строку та докази поважності причин його пропуску.
Як вбачається з матеріалів позовної заяви, позивач оскаржує декларацію про готовність до експлуатації нежитлового приміщення кв. № 12 по п-ту Мира 42, в м. Чернігові від 08.06.2017 № ЧГ 142171598304 та рішення № 36455909 від 03.08.2017 реєстратора ОСОБА_4 про реєстрацію приміщення магазину №7, (бувше приміщення кв. №12) по п-ту Миру, 42 м. Чернігова.
Декларація, подана замовником будівництва ОСОБА_5, зареєстрована відповідальною особою Управління - внесена до Єдиного реєстру 08 червня 2017 року за № ЧГ 142171598304, рішення № 36455909 реєстратора ОСОБА_4 про реєстрацію приміщення магазину №7 прийняте 03.08.2017.
До суду позивач звернувся 21.08.2018, тобто з пропуском строку передбаченого ст. 122 КАСУ.
При цьому, докази, які б підтверджували наявність поважних причин пропуску строку звернення до суду, позивачем не надано. Відсутня також і обґрунтована заява позивача щодо поновлення пропущеного строку звернення до суду.
Вищенаведене унеможливлює з'ясування судом питання, чи подано даний адміністративний позов у строк, установлений законом, або, якщо адміністративний позов подано з пропущенням встановленого законом строку звернення до суду, чи достатньо підстав для визнання причин пропуску строку звернення до суду поважними.
Відповідно до п. 13 частини 9 статті 171 КАС України суддя, встановивши після відкриття провадження у справі, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 160, 161 цього Кодексу, постановляє ухвалу не пізніше наступного дня, в якій зазначаються підстави залишення заяви без руху, про що повідомляє позивача і надає йому строк для усунення недоліків, який не може перевищувати п’яти днів з дня вручення позивачу ухвали.
Враховуючи викладене, суд дійшов висновку, що адміністративний позов має бути залишений без руху та позивачу встановлено строк, який не може перевищувати п’яти днів з дня вручення позивачу ухвали, для усунення вказаного недоліку шляхом подання до суду заяви про поновлення пропущеного строку та доказів поважності причин його пропуску.
Керуючись статями 122, 160, 161, 169, 171, 241-243, 248, 256, 294 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
У Х В А Л И В:
Позовну заяву ОСОБА_3, - залишити без руху.
Встановити позивачу строк, який не може перевищувати п’яти днів з дня вручення позивачу ухвали, для усунення вказаного недоліку адміністративного позову шляхом подання до суду заяви про поновлення пропущеного строку та доказів поважності причин його пропуску.
Ухвала окремо оскарженню не підлягає та набирає законної сили з моменту її проголошення.
Суддя О.В. Заяць