
Справа № 1540/4359/18
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
29 жовтня 2018 року м.Одеси
Одеський окружний адміністративний суд в складі:
головуючого судді: Самойлюк Г.П.
при секретарі: Казарян С.Б.
сторін:
позивач: ОСОБА_1 (представник за довіреністю)
відповідачі:
Державна фіскальна служба України,
Головне управління ДФС
в Одеській області: ОСОБА_2 (представник за довіреністю)
Комісія Головного управління ДФС
в Одеській області, яка приймає
рішення про реєстрацію податкової
накладної / розрахунку коригування
в Єдиному реєстрі податкових
накладних або відмову в такій реєстрації: не з’явився
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Одесі справу за адміністративним позовом приватного підприємства “Агроальянс-2007” (65005, Одеська обл., місто Одеса, вулиця Бугаївська, будинок 21; код ЄДРПОУ 35462581) до Державної фіскальної служби України (місцезнаходження: 04053, м. Київ, Львівська площа, будинок 8; код ЄДРПОУ 39292197), Головного управління ДФС в Одеській області (65044, Одеська обл., місто Одеса, вулиця Семінарська, будинок 5; код ЄДРПОУ 39398646), Комісії Головного управління ДФС в Одеській області, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації (65044, Одеська обл., місто Одеса, вулиця Семінарська, будинок 5) про визнання протиправними та скасування рішень №№ 869321/35462581, 869322/35462581, 869317/35462581, 869318/35462581, 869320/35462581, № 869319/35462581 від 03.08.2018р., зобов’язання зареєструвати податкові накладні, -
На підставі ст. 243 Кодексу адміністративного судочинства України в судовому засіданні 29 жовтня 2018 року проголошено вступну та резолютивну частини рішення.
ОБСТАВИНИ СПРАВИ:
До Одеського окружного адміністративного суду надійшла позовна заява приватного підприємства “Агроальянс-2007” до Державної фіскальної служби України, Головного управління ДФС в Одеській області, Комісії Головного управління ДФС в Одеській області, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації, в якій позивач просить:
визнати протиправними та скасувати рішення комісії Державної фіскальної служби України, яка приймає рішення про реєстрацію податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних:
№ 869321/35462581 від 03.08.2018 року про відмову у реєстрації податкової накладної № 34 від 05.05.2018 року в Єдиному реєстрі податкових накладних,
№ 869322/35462581 від 03.08.2018 року про відмову у реєстрації податкової накладної № 217 від 27.04.2018 року в Єдиному реєстрі податкових накладних,
№ 869317/35462581 від 03.08.2018 року про відмову у реєстрації податкової накладної № 53 від 12.04.2018 року в Єдиному реєстрі податкових накладних,
№ 869318/35462581 від 03.08.2018 року про відмову у реєстрації податкової накладної № 199 від 26.04.2018 року в Єдиному реєстрі податкових накладних,
№ 869320/35462581 від 03.08.2018 року про відмову у реєстрації податкової накладної № 182 від 25.04.2018 року в Єдиному реєстрі податкових накладних,
№ 869319/35462581 від 03.08.2018 року про відмову у реєстрації податкової накладної № 212 від 27.04.2018 року в Єдиному реєстрі податкових накладних,
зобов'язати Державну фіскальну службу України зареєструвати податкові накладні ПП “Агроальянс-2007” № 34 від 05.05.2018 р., № 217 від 27.04.2018 р., № 53 від 12.04.2018р., № 199 від 26.04.2018 р., № 182 від 25.04.2018 р., № 212 від 27.04.2018 р. в Єдиному реєстрі податкових накладних.
В обґрунтування позовних вимог зазначено, що позивачем у визначеному законодавством порядку складено в електронній формі та направлено на реєстрацію податкові накладні ПП “Агроальянс-2007” № 34 від 05.05.2018 р., № 217 від 27.04.2018 р., № 53 від 12.04.2018р., № 199 від 26.04.2018 р., № 182 від 25.04.2018 р., № 212 від 27.04.2018 р. На думку позивача, контролюючим органом порушено вимоги п. 201.16 ст. 201 ПК України, оскільки у квитанціях про зупинення реєстрації податкових накладних не наведено конкретного критерію ризиковості платника поатку, ризиковості здійснення операцій, на підставі якого зупинено реєстрацію податкових накладних. Позивач вважає протиправними рішення відповідача про відмови в реєстрації зазначених податкових накладних, оскільки ним було надано до контролюючого органу всі необхідні документи, які підтверджують реальність здійснення господарських операцій по вищевказаним накладним, однак останнім їх не прийнято до уваги. У даному випадку підставою для відмови у реєстрації накладник зазначено ненадання платником податків документів, перелік яких ним формально процитовано із закону без зазначення яких саме документів надано не було.
Від відповідачів надійшов відзив на позовну заяву (т. 1, а.с. 200-203, т. 3, а.с. 1-4), в якому в обґрунтування правової позиції, зокрема, зазначено, що реєстрацію податкових накладних було зупинено, платнику запропоновано надати пояснення та/або копії документів, достатніх для прийняття рішення про реєстрацію податкових накладних. Оскаржуваними рішеннями ПП “Агроальянс-2007” було відмовлено у реєстрації податкових накладних в Єдиному державному реєстрі податкових накладних із зазначенням яких саме документів не було надано ПП “Агроальянс-2007” разом з повідомленнями (договорів, довіреностей, актів керівного органу платника податку, якими оформлені повноваження осіб, які одержують продукцію в інтересах платника податку для здійснення операції; первинних документів щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання і транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складських документів (інвентаризаційних описів), в тому числі рахунків-фактур /інвойсів, актів приймання–передачі товарів (робіт, послуг), з урахуванням наявності специфіки типових форм і галузевої специфіки). Відтак, на думку відповідача, оскаржувані рішення про відмову в реєстрації податкових накладних є обґрунтованими та правомірними.
Ухвалою від 30.08.2018р. відкрито провадження по справі та визначено, що справа буде розглядатись в порядку спрощеного позовного провадження (з викликом сторін); встановлено відповідачу п’ятнадцятиденний строк з дня вручення даної ухвали для подання відзиву на позовну заяву; встановлено позивачу п’ятиденний строк з дня отримання відзиву для подання відповіді на відзив; встановлено відповідачу п’ятиденний строк з дня отримання відповіді на відзив для подання заперечення; встановлено учасникам справи п’ятнадцятиденний строк з дня вручення даної ухвали для подання заяв з процесуальних питань. Призначено судове засідання по справі на 26.09.2018 р. о 12 год. 00 хв.
Ухвалою суду від 26.09.2018 р., яка занесена до протоколу засідання, оголошено перерву до 02.10.2018 р. 15 год. 30 хв.
Ухвалою суду від 02.10.2018 р., яка занесена до протоколу засідання, відкладено судове засідання на 11.10.2018 р. 14 год. 30 хв.
Ухвалою суду від 11.10.2018 р., яка занесена до протоколу засідання, оголошено перерву до 22.10.2018 р. 15 год. 30 хв.
Ухвалою суду від 22.10.2018 р., яка занесена до протоколу засідання, відкладено судове засідання на 29.10.2018 р. 14 год. 00 хв.
У судовому засіданні представник позивача підтримав позовні вимоги у повному обсязі та просив їх задовольнити.
У відкритому судовому засіданні представник відповідачів позовні вимоги не визнав, заперечував проти задоволення позовних вимог у повному обсязі.
Заслухавши пояснення учасників справи, дослідивши матеріали справи, оцінивши надані учасниками судового процесу докази в їх сукупності, проаналізувавши положення чинного законодавства, суд,-
ВСТАНОВИВ:
Приватне підприємство “Агроальянс-2007” (65005, Одеська обл., місто Одеса, вулиця Бугаївська, будинок 21; код ЄДРПОУ 35462581) зареєстровано як юридичну особу 08.11.2007р. (номер запису в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань 1 554 102 0000 001973).
Основним видом діяльності ПП “Агроальянс-2007” є оптова торгівля хімічними продуктами (код КВЕД 46.75).
ПП “Агроальянс-2007” має безстрокову ліцензію Міністерства аграрної політики та продовольства України на торгівлю пестицидами та агрохімікатами (тільки регуляторами росту рослин) серії АЕ №293367 (т.2, а.с. 165).
05.05.2018р. ПП “Агроальянс-2007” складено податкову накладну № 34 на суму 39750,00 грн., в т.ч. ПДВ 6625,00 грн. (т.1, а.с. 85) та направлено Державній фіскальній службі України для її реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних, реєстрація якої була зупинена відповідно до п. 201.16 ст. 201 ПК України.
Позивачем отримано квитанцію № 1, в якій зазначено, що податкову накладну прийнято, але реєстрацію зупинено та зазначено наступні підстави зупинення: відповідно до п. 201.16 ст. 201 ПК України реєстрація ПН/РК зупинена. ПН/РК відповідає вимогам пп.1.6 п. 1 Критеріїв ризиковості платника податку. Запропоновано надати пояснення та/або копії документів, достатніх для прийняття рішення про реєстрацію ПН/РК в ЄРПН (т.1, а.с. 86).
На виконання пропозиції органів ДФС, ПП “Агроальянс-2007” на підтвердження реальності здійснення господарської діяльності надано письмові докази, однак 03.08.2018 р. комісією ДФС України прийнято рішення № 869321/35462581 про відмову у реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних податкової накладної №34 від 05.05.2018р. (т.1, а.с. 87).
12.04.2018р. ПП “Агроальянс-2007” складено податкову накладну № 53 на суму 1680008,15 грн., в т.ч. ПДВ 280001,36 грн. (т.1, а.с. 150) та направлено Державній фіскальній службі України для її реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних, реєстрація якої була зупинена відповідно до п. 201.16 ст. 201 ПК України.
Позивачем отримано квитанцію № 1, в якій зазначено, що податкову накладну прийнято, але реєстрацію зупинено та зазначено наступні підстави зупинення: відповідно до п. 201.16 ст. 201 ПК України реєстрація ПН/РК зупинена. ПН/РК відповідає вимогам пп.1.6 п. 1 Критеріїв ризиковості платника податку. Запропоновано надати пояснення та/або копії документів, достатніх для прийняття рішення про реєстрацію ПН/РК в ЄРПН (т.1, а.с. 151).
На виконання пропозиції органів ДФС, ПП “Агроальянс-2007” на підтвердження реальності здійснення господарської діяльності надано письмові докази, однак 03.08.2018 р. комісією ДФС України прийнято рішення № 869317/35462581 про відмову у реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних податкової накладної №53 від 12.04.2018р. (т.1, а.с. 152).
26.04.2018р. ПП “Агроальянс-2007” складено податкову накладну №199 на суму 11197,44 грн., в т.ч. ПДВ 1866,24 грн. (т.1, а.с. 235) та направлено Державній фіскальній службі України для її реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних, реєстрація якої була зупинена відповідно до п. 201.16 ст. 201 ПК України.
Позивачем отримано квитанцію № 1, в якій зазначено, що податкову накладну прийнято, але реєстрацію зупинено та зазначено наступні підстави зупинення: відповідно до п. 201.16 ст. 201 ПК України реєстрація ПН/РК зупинена. ПН/РК відповідає вимогам пп.1.6 п. 1 Критеріїв ризиковості платника податку. Запропоновано надати пояснення та/або копії документів, достатніх для прийняття рішення про реєстрацію ПН/РК в ЄРПН (т.1, а.с. 236).
На виконання пропозиції органів ДФС, ПП “Агроальянс-2007” на підтвердження реальності здійснення господарської діяльності надано письмові докази, однак 03.08.2018 р. комісією ДФС України прийнято рішення № 869318/35462581 про відмову у реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних податкової накладної №199 від 26.04.2018р. (т.1, а.с. 237).
25.04.2018р. ПП “Агроальянс-2007” складено податкову накладну №182 на суму 3767,04 грн., в т.ч. ПДВ 627,84 грн. (т.2, а.с. 44) та направлено Державній фіскальній службі України для її реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних, реєстрація якої була зупинена відповідно до п. 201.16 ст. 201 ПК України.
Позивачем отримано квитанцію № 1, в якій зазначено, що податкову накладну прийнято, але реєстрацію зупинено та зазначено наступні підстави зупинення: відповідно до п. 201.16 ст. 201 ПК України реєстрація ПН/РК зупинена. ПН/РК відповідає вимогам пп.1.6 п. 1 Критеріїв ризиковості платника податку. Запропоновано надати пояснення та/або копії документів, достатніх для прийняття рішення про реєстрацію ПН/РК в ЄРПН (т.2, а.с. 45).
На виконання пропозиції органів ДФС, ПП “Агроальянс-2007” на підтвердження реальності здійснення господарської діяльності надано письмові докази, однак 03.08.2018 р. комісією ДФС України прийнято рішення № 869320/35462581 про відмову у реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних податкової накладної №182 від 25.04.2018р. (т.2, а.с. 46).
27.04.2018р. ПП “Агроальянс-2007” складено податкову накладну №212 на суму 7447,68 грн., в т.ч. ПДВ 1241,28 грн. (т.2, а.с. 103) та направлено Державній фіскальній службі України для її реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних, реєстрація якої була зупинена відповідно до п. 201.16 ст. 201 ПК України.
Позивачем отримано квитанцію № 1, в якій зазначено, що податкову накладну прийнято, але реєстрацію зупинено та зазначено наступні підстави зупинення: відповідно до п. 201.16 ст. 201 ПК України реєстрація ПН/РК зупинена. ПН/РК відповідає вимогам пп.1.6 п. 1 Критеріїв ризиковості платника податку. Запропоновано надати пояснення та/або копії документів, достатніх для прийняття рішення про реєстрацію ПН/РК в ЄРПН (т.2, а.с. 104).
На виконання пропозиції органів ДФС, ПП “Агроальянс-2007” на підтвердження реальності здійснення господарської діяльності надано письмові докази, однак 03.08.2018 р. комісією ДФС України прийнято рішення № 869319/35462581 про відмову у реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних податкової накладної №212 від 27.04.2018р. т.2, а.с. 105).
27.04.2018р. ПП “Агроальянс-2007” складено податкову накладну №217 на суму 39750,00 грн., в т.ч. ПДВ 6625,00 грн. (т.1, а.с. 19) та направлено Державній фіскальній службі України для її реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних, реєстрація якої була зупинена відповідно до п. 201.16 ст. 201 ПК України.
Позивачем отримано квитанцію № 1, в якій зазначено, що податкову накладну прийнято, але реєстрацію зупинено та зазначено наступні підстави зупинення: відповідно до п. 201.16 ст. 201 ПК України реєстрація ПН/РК зупинена. ПН/РК відповідає вимогам пп.1.6 п. 1 Критеріїв ризиковості платника податку. Запропоновано надати пояснення та/або копії документів, достатніх для прийняття рішення про реєстрацію ПН/РК в ЄРПН (т.1, а.с. 19).
На виконання пропозиції органів ДФС, ПП “Агроальянс-2007” на підтвердження реальності здійснення господарської діяльності надано письмові докази, однак 03.08.2018 р. комісією ДФС України прийнято рішення № 869322/35462581 про відмову у реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних податкової накладної №217 від 27.04.2018р. (т.2, а.с. 21).
Позивач, не погоджуючись із зазначеними рішеннями контролюючого органу, звернувся з позовом до суду, в якому просить визнати їх протиправними та скасувати.
Розглянувши подані документи і матеріали, оцінивши належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв'язок доказів у їх сукупності, суд дійшов висновку, що позов підлягає задоволенню, з огляду на наступне.
Згідно із ч. 2 ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Так, ч. 2 ст. 2 КАС України визначено, що у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності субєктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією та законами України; з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); безсторонньо (неупереджено); добросовісно; розсудливо; з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи всім формам дискримінації; пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; своєчасно, тобто протягом розумного строку.
Відповідно до пп.16.1.2, 16.1.3 п.16.1 ст.16 ПК України платник податків зобов'язаний вести в установленому порядку облік доходів і витрат, складати звітність, що стосується обчислення і сплати податків та зборів, подавати до контролюючих органів у порядку, встановленому податковим та митним законодавством, декларації, звітність та інші документи, пов'язані з обчисленням і сплатою податків та зборів.
Відповідно до п. 201.1 ст. 201 ПК України на дату виникнення податкових зобов’язань платник податку зобов’язаний скласти податкову накладну в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації у порядку, визначеному законодавством, електронного підпису уповноваженої платником особи та зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних у встановлений цим Кодексом термін.
Відповідно до п. 187.1 ст. 187 ПК України датою виникнення податкових зобов'язань з постачання товарів/послуг вважається дата, яка припадає на податковий період, протягом якого відбувається будь-яка з подій, що сталася раніше:
а) дата зарахування коштів від покупця/замовника на банківський рахунок платника податку як оплата товарів/послуг, що підлягають постачанню, а в разі постачання товарів/послуг за готівку - дата оприбуткування коштів у касі платника податку, а в разі відсутності такої - дата інкасації готівки у банківській установі, що обслуговує платника податку;
б) дата відвантаження товарів, а в разі експорту товарів - дата оформлення митної декларації, що засвідчує факт перетинання митного кордону України, оформлена відповідно до вимог митного законодавства, а для послуг - дата оформлення документа, що засвідчує факт постачання послуг платником податку.
Відповідно до п. 201.7 ст. 201 ПК України податкова накладна складається на кожне повне або часткове постачання товарів/послуг, а також на суму коштів, що надійшли на поточний рахунок як попередня оплата (аванс).
Відповідно до п. 201.10 ст.201 ПК України при здійсненні операцій з постачання товарів/послуг платник податку - продавець товарів/послуг зобов’язаний в установлені терміни скласти податкову накладну, зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних та надати покупцю за його вимогою.
Підтвердженням продавцю про прийняття його податкової накладної та/або розрахунку коригування до Єдиного реєстру податкових накладних є квитанція в електронному вигляді у текстовому форматі, яка надсилається протягом операційного дня.
Датою та часом надання податкової накладної та/або розрахунку коригування в електронному вигляді до центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову і митну політику, є дата та час, зафіксовані у квитанції.
Якщо надіслані податкові накладні/розрахунки коригування сформовано з порушенням вимог, передбачених пунктом 201.1 цієї статті та/або пунктом 192.1 статті 192 цього Кодексу, а також у разі зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування відповідно до пункту 201.16 цієї статті, протягом операційного дня продавцю/покупцю надсилається квитанція в електронному вигляді у текстовому форматі про неприйняття їх в електронному вигляді або зупинення їх реєстрації із зазначенням причин.
Слід зазначити, що відповідно до пп. 14.1.60 п. 14.1 ст. 14 ПК України єдиний реєстр податкових накладних - реєстр відомостей щодо податкових накладних та розрахунків коригування, який ведеться центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну податкову та митну політику, в електронному вигляді згідно з наданими платниками податку на додану вартість електронними документами.
Згідно з положеннями п. 20.2 ст. 20 ПК України центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну податкову і митну політику, приймає рішення про реєстрацію/відмову в реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних у порядку, визначеному центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику.
Відповідно до п.201.16 ст. 201 ПК України реєстрація податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних може бути зупинена в порядку та на підставах, визначених Кабінетом Міністрів України.
Механізм внесення відомостей, що містяться у податковій накладній та/або розрахунку коригування кількісних і вартісних показників до неї, до Єдиного реєстру податкових накладних визначений Порядком ведення Єдиного реєстру податкових накладних, затвердженому постановою Кабінету Міністрів України № 1246 від 29.12.2010 р. (далі - Порядок № 1246).
Відповідно до п. 2 Порядку № 1246 податкова накладна - електронний документ, який складається платником податку на додану вартість (далі - платник податку) відповідно до вимог Податкового кодексу України (далі - Кодекс) в електронній формі у затвердженому в установленому порядку форматі (стандарті) та надсилається для реєстрації.
Згідно п.12 Порядку № 1246 після надходження податкової накладної та/або розрахунку коригування до ДФС в автоматизованому режимі здійснюється їх розшифрування та проводяться перевірки: відповідності податкової накладної та/або розрахунку коригування затвердженому формату (стандарту); чинності електронного цифрового підпису, порядку його накладення та наявності права підписання посадовою особою платника податку таких податкової накладної та/або розрахунку коригування; реєстрації особи, що надіслала на реєстрацію податкову накладну та/або розрахунок коригування, платником податку на момент складення та реєстрації таких податкової накладної та/або розрахунку коригування; дотримання вимог, установлених пунктом 192.1 статті 192 та пунктом 201.10 статті 201 Кодексу; наявності помилок під час заповнення обов’язкових реквізитів відповідно до пункту 201.1статті 201 Кодексу; наявності суми податку на додану вартість відповідно до пунктів 200-1.3 і 200-1.9 статті 200-1Кодексу (для податкових накладних та/або розрахунків коригування, що реєструються після 1 липня 2015 р.); наявності в Реєстрі відомостей, що містяться у податковій накладній, яка коригується; факту реєстрації/зупинення реєстрації/відмови в реєстрації податкової накладної та/або розрахунку коригування з такими ж реквізитами; наявності підстав для зупинення реєстрації податкових накладних та/або розрахунків коригування;
Відповідно до п.13 Порядку №1246 за результатами перевірок, визначених пунктом 12 цього Порядку, формується квитанція про прийняття або неприйняття, або зупинення реєстрації податкової накладної та/або розрахунку коригування (далі - квитанція).
Відповідно до п.п. 14-17 Порядку №1246 квитанція в електронній формі надсилається платнику податку протягом операційного дня та є підтвердженням прийняття або неприйняття, або зупинення реєстрації податкової накладної та/або розрахунку коригування. Примірник квитанції в електронній формі зберігається в ДФС.
У квитанції зазначаються дата та час її формування, реквізити податкової накладної та/або розрахунку коригування та результат перевірки. Якщо у податковій накладній та/або розрахунку коригування за результатами проведення перевірок, визначених пунктом 12 цього Порядку (крім абзацу десятого), виявлено порушення, платнику податку надсилається квитанція про неприйняття податкової накладної та/або розрахунку коригування із зазначенням причини такого неприйняття.
Якщо платником податку надіслано для реєстрації кілька примірників однієї податкової накладної та/або розрахунку коригування, зареєстрованими вважаються податкова накладна та/або розрахунок коригування, відомості яких внесені до Реєстру, та платнику податку надіслана відповідна квитанція.
У разі зупинення реєстрації податкових накладних та/або розрахунків коригування формується квитанція про зупинення реєстрації податкової накладної та/або розрахунку коригування. Така квитанція одночасно надсилається постачальнику (продавцю) та отримувачу (покупцю) - платнику податку.
За змістом п. 18 Порядку №1246, на момент прийняття у встановленому порядку рішення про реєстрацію або відмову у реєстрації податкової накладної та/або розрахунку коригування щодо таких податкової накладної та/або розрахунку коригування проводяться перевірки, визначені пунктом 12 цього Порядку (крім абзацу десятого).
За результатами таких перевірок формується квитанція про реєстрацію або відмову в реєстрації податкової накладної та/або розрахунку коригування, яка надсилається платнику податку разом з відповідним рішенням.
Квитанція про реєстрацію податкової накладної та/або розрахунку коригування, щодо яких прийнято рішення про їх реєстрацію, одночасно надсилається постачальнику (продавцю) та отримувачу (покупцю) - платнику податку.
Відповідно до п. 23 постанови Кабінету Міністрів України № 117 від 21.02.2018р. «Про затвердження порядків з питань зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних» комісією регіонального рівня протягом п’яти робочих днів, що настають за днем отримання пояснень та копій документів, поданих відповідно до пункту 15 цього Порядку:
щодо платників податку, у яких обсяг постачання, зазначений в податкових накладних / розрахунках коригування, зареєстрованих в поточному місяці у Реєстрі, з урахуванням поданої податкової накладної / розрахунку коригування на реєстрацію в Реєстрі, менше 30 млн. гривень, приймається рішення про реєстрацію або відмову в реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування, яке реєструється в окремому Реєстрі податкових накладних / розрахунків коригування, реєстрація яких зупинена, та надсилається платнику податку у порядку, встановленому статтею 42 Кодексу;
щодо платників податку, у яких обсяг постачання, зазначений в податкових накладних / розрахунках коригування, зареєстрованих в поточному місяці у Реєстрі, з урахуванням поданої податкової накладної / розрахунку коригування на реєстрацію в Реєстрі, більше 30 млн. гривень включно, приймається рішення про реєстрацію або відмову в реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування, яке попередньо реєструється в окремому Реєстрі податкових накладних / розрахунків коригування, реєстрація яких зупинена, та надсилається до комісії центрального рівня.
Згідно наказу Головного управління ДФС в Одеській області № 1766 від 14.03.2018р. створено Комісію, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації та затверджено її склад (т.3, а.с. 32-34).
Наказом Головного управління ДФС в Одеській області № 6034 від 14.09.2018 р. внесено зміни до наказу Головного управління ДФС в Одеській області № 1766 від 14.03.2018р. в частині складу Комісії, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації (т.3, а.с. 35-36).
Щодо правомірності рішень № 869322/35462581 від 03.08.2018 року про відмову у реєстрації податкової накладної № 217 від 27.04.2018 року в Єдиному реєстрі податкових накладних, № 869321/35462581 від 03.08.2018 року про відмову у реєстрації податкової накладної № 34 від 05.05.2018 року в Єдиному реєстрі податкових накладних, суд зазначає наступне.
Судом встановлено, що 16.02.2018 р. між ПП “Агроальянс-2007” (постачальник) та приватним сільськогосподарським підприємством «Вороновське» (покупець) укладено договір поставки №23, відповідно до п.1.1 якого постачальник зобов’язується в порядку та на умовах, передбачених цим договором, поставити покупцю товари та продукцію (товар), а покупець зобов’язується в порядку та на умовах передбачених цим договором, приймати та оплачувати цей товар (т.1, а.с. 22-24).
На підтвердження факту поставки товару (діанат в.р.к.) об’ємом 200 л загальною вартістю з ПДВ 79500 грн. надано засвідчені копії: рахунку на оплату №351 від 26.04.2018р., видаткової накладної № 506 від 05.05.2018р., банківської виписки по рахунку, банківської виписки (т.1, а.с. 25-28).
Враховуючи, що приватним сільськогосподарським підприємством «Вороновське» частково здійснено оплату за придбаний товар, що підтверджується копією банківської виписки (т.1, а.с.26), позивачем за правилом «першої події» було виписано податкову накладну № 217 від 27.04.2018 р. (т.1, а.с. 19).
Остаточний розрахунок за вказаний товар, згідно умов договору №23 від 16.02.2018р., ПСП «Вороновське» зобов'язалось здійснити до 01.09.2018 р. (додаток №9 від 26.04.2018р. до договору поставки №23 від 16.02.2018р. (т.1, а.с. 24).
Враховуючи отримання 05.05.2018р. ПСП «Вороновське» товару, за вказаною подією було складено податкову накладну № 34 від 05.05.2018 р. (т.1, а.с. 85).
Поставка вказаного товару на адресу ПСП «Вороновське» здійснювалась на умовах самостійного вивозу зі складу продавця.
На підтвердження факту придбання товару, який було поставлено ПСП «Вороновське», позивач надав засвідчені копії договору поставки №БА-01295 від 20.11.2017р., укладеного між приватним підприємством «Фірма «Бершадь Агроплюс» (постачальник) та ПП “Агроальянс-2007” (покупець), за умовами якого постачальник зобов’язується у строки, визначені договором, передати у власність покупця (поставити) товар, а покупець зобов’язується прийняти товар та оплатити його вартість та документів, які підтверджують факт його виконання (т.1, а.с. 29-44).
За наслідками вказаних правовідносин з приватним підприємством «Фірма «Бершадь Агроплюс» позивачем здійснено оплату за поставлений товар, який було поставлено за рахунок ПП “Агроальянс-2007”.
На підтвердження факту транспортування придбаного товару у приватного підприємства «Фірма «Бершадь Агроплюс» позивачем надано засвідчені копії генерального договору № ТЕО-20/04-1 від 20.04.2018р. про надання транспортно-експедиторських послуг з перевезення вантажів автомобільним транспортом у міжнародному та міжміському сполученні, укладеного з ПП “Агроальянс-2007” (замовник) та ТОВ «ЛІДЕР ЛОГІСТИКА» (експедитор) та документів, що підтверджують факт його виконання (т. 1, а.с. 38-44).
Щодо правомірності рішення № 869317/35462581 від 03.08.2018 року про відмову у реєстрації податкової накладної № 53 від 12.04.2018 року в Єдиному реєстрі податкових накладних, суд зазначає наступне.
Судом встановлено, що 16.03.2018р. між ПП “Агроальянс-2007” (постачальник) та ТОВ «Саратівський Агроресурс» (покупець) укладено договір поставки № 45, за умовами якого постачальник зобов’язується в порядку та на умовах, передбачених цим договором, поставити покупцю товари та продукцію, а покупець зобов’язується в порядку та на умовах, передбачених цим договором, приймати та оплачувати цей товар (т.1, а.с. 153-154).
На підтвердження факту поставки товару (аміачна селітра (нітрат амонію) вагою 99т., змішане сухе добриво NPK-1-1 вагою 108,5 т., карбамід прильований вагою 22,4 т.) надано засвідчені копії: рахунку на оплату №210 від 12.04.2018р., видаткової накладної № 287 від 12.04.2018р., банківської виписки по рахунку, товарно-транспортної накладної №Р287 від 12.04.2018р. (т.1, а.с. 156-15).
На підтвердження факту придбання поставленого на адресу ТОВ «Саратівський Агроресурс» товару позивач надав засвідчені копії договорів поставки №05/09/17-2 від 01.09.2017р., № 55/17 від 16.08.2017р., укладених між ТОВ «Аргон» (постачальник) та ПП “Агроальянс-2007” (покупець), за умовами яких постачальник поставляє мінеральні добрива, а покупець оплачує та приймає мінеральні добрива (товар); договору №170905П від 05.09.2017р., укладеного між ПП “Агроальянс-2007”(покупець) та ТОВ «Одеса Агрохім» (продавець), за умовами якого продавець зобов’язався передати у власність покупця товар (селітра), а покупець зобов’язався прийняти та оплатити товар; документів, що підтверджують факт виконання умов цих договорів (т.1, а.с. 160-184).
Щодо правомірності рішення № 869318/35462581 від 03.08.2018 року про відмову у реєстрації податкової накладної № 199 від 26.04.2018 р. в Єдиному реєстрі податкових накладних, суд зазначає наступне.
Судом встановлено, що 21.03.2018р. між ПП “Агроальянс-2007” (постачальник) та ТОВ «ДІІГ» (покупець) укладено договір поставки № 53, за умовами якого постачальник зобов’язується в порядку та на умовах, передбачених цим договором, поставити покупцю товари та продукцію, а покупець зобов’язується в порядку та на умовах, передбачених цим договором, приймати та оплачувати цей товар (т.1, а.с. 238-240).
На підтвердження факту поставки покупцю товару (карбезим) об’ємом 60 л на загальну вартість з ПДВ 11197,44 грн. надано засвідчені копії рахунку на оплату №359 від 26.04.2018 р., банківської виписки, видаткової накладної № 439 від 27.04.2018р., довіреності (т.1, а.с. 241 -244).
За наслідками вказаних правовідносин сформовано податкову накладну № 199 від 26.04.2018 р.
На підтвердження факту придбання товару, поставленого на адресу ТОВ «ДІІГ» позивач надав засвідчені копії договору поставки № 25/2018 АХТ від 22.02.2018р., укладеного між ПП “Агроальянс-2007” (покупець) та ТОВ «АГРОІНТЕХ УКРАЇНА» відповідно до якого постачальник зобов’язався передати у власність покупцю, а покупець зобов’язався прийняти та сплатити у відповідності до умов договору вартість засобів захисту рослин та документів на підтвердження факту його виконання (т.1, а.с. 245-249).
Щодо правомірності рішення № 869320/35462581 від 03.08.2018 року про відмову у реєстрації податкової накладної № 182 від 25.04.2018 року в Єдиному реєстрі податкових накладних, суд зазначає наступне.
Як було встановлено судом, що між ПП «Агроальянс-2007» (продавець) та TOB «ДІІГ» (покупець) було укладено договір поставки № 53 від 21.03.2018р., відповідно до умов якого ПП «Агроальянс-2007» поставлено на адресу покупця товар «геліос» об’ємом 40 л. загальною вартістю 3767,04 грн., у т.ч. ПДВ 627,84 грн., що підтверджується копіями видаткової накладної № 401 від 25.04.2018р., рахунку на оплату, довіреністю, банківської виписки (т.2, а.с. 50 -53).
TOB «ДІІГ» розрахувалося за вказаний товар, про що свідчить виписка обслуговуючого банку за 02.05.2018 р. (т.2, а.с. 51).
Поставка вказаного товару на адресу TOB «ДІІГ» здійснювалась на умовах самостійного вивозу зі складу продавця.
В свою чергу ПП «Агроальянс-2007» придбав вказаний товар у ТОВ «Агріклаб» на підставі договору поставки № 24/2018 АК від 22.02.2018 р. (т.2, а.с. 54-59).
За наслідками вказаних правовідносин сформовано податкову накладну № 182 від 25.04.2018 р.
Щодо правомірності рішення № 869319/35462581 від 03.08.2018 року про відмову у реєстрації податкової накладної № 212 від 27.04.2018 року в Єдиному реєстрі податкових накладних, суд зазначає наступне.
Між ПП «Агроальянс-2007» (продавець), та TOB «ДІІГ» (покупець) було укладено договір поставки № 53 від 21.03.2018р., відповідно до умов якого ПП «Агроальянс-2007» поставлено на адресу покупця товар: «карбезим» у кількості 40 л загальною вартістю 7447,68 грн., у т.ч. ПДВ, що підтверджується копіями видаткової накладної №453 від 27.04.2018р., рахунку на оплату, довіреністю, банківської виписки (т.2, а.с. 109-112).
Поставка вказаного товару на адресу TOB «ДІІГ» здійснювалась на умовах самостійного вивозу зі складу продавця.
В свою чергу ПП «Агроальянс-2007» придбав вказаний товар у TOB «Агрітех Україна» на підставі договору поставки № 25/2018 AXT від 22.02.2018 р. (т.2, а.с. 109-125).
За наслідками вказаних правовідносин сформовано податкову накладну № 212 від 27.04.2018 р.
На підтвердження реальності здійснення операцій по вищезазначених податкових накладних позивачем також надано копії договору зберігання № 85/2016 АХТ від 03.03.2016р., укладеного між ПП «Агроальянс-2007» (зберігач) та ТОВ «Агрітех Україна» (поклажодавець), за умовами якого поклажодавець передає зберігачу, а зберігач приймає на відповідальне зберігання засоби захисту рослин (пестициди та агрохімікати), що належать поклажодавцю (т.2, а.с. 1-3); актів приймання-передачі товару на відповідальне зберігання, товарно-транспортних накладних, сертифікатів якості, ліцензії, наказу про уповноваження співробітників на отримання товарно-матеріальних цінностей, оборотно-сальдових відомостей, договору оренди № 03/18 від 01.01.2018р., укладеного між ПП «Агроальянс-2007» (орендар) та ТОВ «Офісний центр «Наша справа» (орендодавець), за умовами якого орендодавець передає орендарю, а останній приймає у платне, строкове користування нежитлові приміщення Офісного центру № 104, склад, площею 35 кв.м, розташованих за адресою: м. Одеса, вул. Бугаївська, 21 (т.2, а.с. 171-174); договору оренди нежитлового приміщення № 100 від 01.12.2017р., укладеного між ПП «Агроальянс-2007» (орендар) та ТОВ «Логістичний центр-плюс» (орендодавець), за умовами якого орендодавець зобов’язується прийняти у строкове платне користування нежитлове приміщення площею 1014,0 кв.м., яке розташоване в нежитловій будівлі ВПЦ за адресою: 65031, м. Одеса, вул. Хімічна, буд. 1/20 та 76,0 відкритої площаки (т.2, а.с. 175-181) та доказів направлення відповідних документів до контролюючого органу.
Як встановлено судом та вбачається з матеріалів справи, позивачем в електронному вигляді направлено до контролюючого органу повідомлення щодо подачі документів про підтвердження реальності здійснення операцій по ПН/РК, реєстрацію яких було зупинено разом з переліком документів, що підтверджують реальність здійснення операції та пояснень.
Позивачем направлено до контролюючого органу пояснення щодо кожної з податкових накладних (№ 34 від 05.05.2018 р., № 217 від 27.04.2018 р., № 53 від 12.04.2018р., № 199 від 26.04.2018 р., № 182 від 25.04.2018 р., № 212 від 27.04.2018 р.) із зазначенням переліку документів, що надаються.
Як вбачається зі змісту оскаржуваних рішень про відмову у реєстрації податкових накладних № 34 від 05.05.2018 р., № 217 від 27.04.2018 р., № 53 від 12.04.2018р., № 199 від 26.04.2018 р., № 182 від 25.04.2018 р., № 212 від 27.04.2018 р., підстави для їх прийняття є ідентичними, а саме: ненадання платником податків копій документів: договорів, довіреностей, актів керівного органу платника податку, якими оформлені повноваження осіб, які одержують продукцію в інтересах платника податку для здійснення операції; первинні документи щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання і транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складські документи (інвентаризаційні описи), в тому числі рахунки-фактури /інвойси, акти приймання –передачі товарів (робіт, послуг), з урахуванням наявності специфіки типових форм і галузевої специфіки.
Суд вважає безпідставними зазначені твердження контролюючого органу та такими, що спростовуються матеріалами справи, в тому числі наданими до суду відповідачем копіями скріншотів переліку документів, які подавались ПП “Агроальянс-2007” до контролюючого органу разом з повідомленням про підтвердження реальності операцій по накладним, реєстрацію, яких було зупинено (т.3, а.с. 23-29), а також копіями цих документів, наданими до суду позивачем.
Крім того, як вбачається зі змісту оскаржуваних рішень, останні не містять зазначення конкретного переліку документів, копії яких не було надано позивачем до контролюючого органу, натомість міститься лише відмітка, що підставою для прийняття рішень про відмову у реєстрації податкових накладних є ненадання позивачем сукупності документів, які, як встановлено під час судового розгляду, ним надавались.
Надані позивачем до відповідача пояснення та додані документи, які також подані до суду, у повній мірі підтверджують реальність вищевказаних господарських операцій, за наслідками яких складено та направлено для реєстрації податкові накладні № 34 від 05.05.2018 р., № 217 від 27.04.2018 р., № 53 від 12.04.2018р., № 199 від 26.04.2018 р., № 182 від 25.04.2018 р., № 212 від 27.04.2018 р. Судом не встановлено обставин, які б свідчили про юридичну дефектність поданих до контролюючого органу документів та зазначеного відповідачами не доводилось.
Таким чином, беручи до уваги те, що: податкові накладні видано в межах операцій, які є об'єктом оподаткування; фактичне виконання даних операцій підтверджується матеріалами справи та в порядку ч. 2 ст. 77 КАС України відповідачем наведене не спростовано та не доведено зворотного; продавці та покупці є платниками ПДВ; податкові накладні подано для реєстрації у встановлений п. 201.10 ст. 201 ПК України строк, а також враховуючи те, що відповідачем не доведено наявності інших підстав для зупинення реєстрації і відмови у реєстрації податкових накладних та судом не встановлено обставин, які б перешкоджали видачі податкових накладних та прийняттю рішень про їх реєстрацію, суд дійшов висновку про відсутність у відповідача підстав для відмови у реєстрації податкових накладних шляхом прийняття оскаржуваних рішень, які прийнято без врахування всіх обставин, що мали суттєве значення для оцінки реальності господарських операцій та для цілей прийняття оскаржуваних рішень, а також без врахування наведених вище норм податкового законодавства.
У той же час, головною рисою індивідуальних актів є їхня конкретність (гранична чіткість), а саме: чітке формулювання конкретних юридичних волевиявлень суб'єктами адміністративного права, які видають такі акти; розв'язання за їх допомогою конкретних, а саме індивідуальних, справ або питань, що виникають у сфері державного управління; чітка визначеність адресата, конкретної особи або осіб; виникнення конкретних адміністративно-правових відносин, обумовлених цими актами; чітка відповідність такого акту нормам чинного законодавства.
Натомість, оскаржувані рішення контролюючого органу не відповідають наведеним вище вимогам щодо чіткості та зрозумілості, та породжують неоднозначне трактування, що в свою чергу впливає на не можливість реалізації свого права або обов'язку платником податків щодо виконання юридичного волевиявлення суб'єкта владних повноважень.
Відтак, оскільки в порядку виконання обов'язку, передбаченого ч. 2 ст. 77 КАС України, відповідачем не доведено законності та обґрунтованості оскаржуваних рішень, суд, виходячи з положень п.2 ч. 2 ст. 245 та ч. 2 ст. 9 КАС України, дійшов висновку про задоволення позову в цій частині шляхом визнання протиправними та скасувати рішень комісії Державної фіскальної служби України, яка приймає рішення про реєстрацію податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних: № 869321/35462581 від 03.08.2018 року про відмову у реєстрації податкової накладної № 34 від 05.05.2018 року в Єдиному реєстрі податкових накладних; № 869322/35462581 від 03.08.2018 року про відмову у реєстрації податкової накладної № 217 від 27.04.2018 року в Єдиному реєстрі податкових накладних; № 869317/35462581 від 03.08.2018 року про відмову у реєстрації податкової накладної № 53 від 12.04.2018 року в Єдиному реєстрі податкових накладних; № 869318/35462581 від 03.08.2018 року про відмову у реєстрації податкової накладної № 199 від 26.04.2018 року в Єдиному реєстрі податкових накладних; № 869320/35462581 від 03.08.2018 року про відмову у реєстрації податкової накладної № 182 від 25.04.2018 року в Єдиному реєстрі податкових накладних; № 869319/35462581 від 03.08.2018 року про відмову у реєстрації податкової накладної № 212 від 27.04.2018 року в Єдиному реєстрі податкових накладних.
Щодо позовних вимог про зобов'язання Державної фіскальної служби України зареєструвати податкові накладні ПП “Агроальянс-2007” № 34 від 05.05.2018 р., № 217 від 27.04.2018 р., № 53 від 12.04.2018р., № 199 від 26.04.2018 р., № 182 від 25.04.2018 р., № 212 від 27.04.2018 р. в Єдиному реєстрі податкових накладних, слід зазначити наступне.
Відповідно до п.п. 19, 20 Порядку № 1246 податкова накладна та/або розрахунок коригування, реєстрацію яких зупинено, реєструються у день:
1) прийняття комісією рішення про реєстрацію податкової накладної та/або розрахунку коригування;
2) набрання законної сили рішенням суду про реєстрацію податкової накладної та/або розрахунку коригування (у разі надходження до ДФС відповідного рішення суду).
У разі надходження до ДФС рішення суду про реєстрацію або скасування реєстрації податкових накладних та/або розрахунків коригування, яке набрало законної сили, такі податкові накладні та/або розрахунки коригування реєструються після проведення перевірок, визначених пунктом 12 цього Порядку (крім абзацу десятого), або їх реєстрація скасовується. При цьому датою реєстрації або скасування реєстрації вважається день, зазначений в такому рішенні, або день набрання законної сили рішенням суду.
Відтак, оскільки рішення про відмову у реєстрації податкових накладних підлягають скасуванню то, відповідно, з урахуванням положень ч. 2 ст. 9 та ч. 2 ст.162 КАС України ст.201, п.п. 19, 20 Порядку № 1246, суд дійшов висновку про задоволення позову в цій частині шляхом зобов’язання Державної фіскальної служби України (місцезнаходження: 04053, м.Київ, Львівська площа, будинок 8; код ЄДРПОУ 39292197) зареєструвати податкові накладні ПП “Агроальянс-2007” № 34 від 05.05.2018 р., № 217 від 27.04.2018 р., № 53 від 12.04.2018р., № 199 від 26.04.2018 р., № 182 від 25.04.2018 р., № 212 від 27.04.2018 р. в Єдиному реєстрі податкових накладних та вважати вказані податкові накладні прийнятими та зареєстрованими протягом операційного дня, коли їх було надіслано платником податку приватним підприємством “Агроальянс-2007” за датою їх подання.
Згідно зі ст. 242 КАС України рішення суду повинно ґрунтуватися на засадах верховенства права, бути законним і обґрунтованим. Законним є рішення, ухвалене судом відповідно до норм матеріального права при дотриманні норм процесуального права. Обґрунтованим є рішення, ухвалене судом на підставі повно і всебічно зясованих обставин в адміністративній справі, підтверджених тими доказами, які були досліджені в судовому засіданні, з наданням оцінки всім аргументам учасників справи. Судове рішення має відповідати завданню адміністративного судочинства, визначеному цим Кодексом.
Згідно положень ст. 75 КАС України, достовірними є докази, на підставі яких можна встановити дійсні обставини справи. При цьому в силу положень ст. 76 КАС України достатніми є докази, які у своїй сукупності дають змогу дійти висновку про наявність або відсутність обставин справи, які входять до предмета доказування. Питання про достатність доказів для встановлення обставин, що мають значення для справи, суд вирішує відповідно до свого внутрішнього переконання.
Згідно з ч. 1 ст. 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.
В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.
Таким чином, особливістю адміністративного судочинства є те, що обов'язок доказування в спорі покладається на відповідача орган публічної влади, який повинен надати суду всі матеріали, які свідчать про його правомірні дії.
Відповідно до ст. 90 КАС України, суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні. Жодні докази не мають для суду наперед встановленої сили. Суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв'язок доказів у їх сукупності.
Оцінивши кожен доказ, який є у справі щодо його належності, допустимості, достовірності та їх достатності і взаємного зв'язку у сукупності, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні, та враховуючи всі наведені обставини, суд вважає позов таким, що підлягає задоволенню.
Решта доводів та заперечень учасників справи висновків суду по суті позовних вимог не спростовують. Слід зазначити, що згідно практики Європейського суду з прав людини та зокрема, рішення у справі “Серявін та інші проти України” від 10 лютого 2010 року, заява 4909/04, відповідно до п.58 якого суд повторює, що згідно з його усталеною практикою, яка відображає принцип, пов'язаний з належним здійсненням правосуддя, у рішеннях судів та інших органів з вирішення спорів мають бути належним чином зазначені підстави, на яких вони ґрунтуються. Хоча пункт 1 статті 6 Конвенції зобов'язує суди обґрунтовувати свої рішення, його не можна тлумачити як такий, що вимагає детальної відповіді на кожен аргумент. Міра, до якої суд має виконати обов'язок щодо обґрунтування рішення, може бути різною в залежності від характеру рішення (рішення у справі “Руїс Торіха проти Іспанії” від 9 грудня 1994 року, серія A, N 303-A, п.29).
Згідно ч. 1 ст. 139 КАС України при задоволенні позову сторони, яка не є субєктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань субєкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем виступала його посадова чи службова особа.
Враховуючи, що при прийнятті рішення суд дійшов висновку про задоволення позову, суд вважає за необхідне, з урахуванням приписів ч. 1 ст. 139 КАС України, стягнути з Головного управління ДФС в Одеській області за рахунок бюджетних асигнувань на користь приватного підприємства “Агроальянс-2007” судовий збір у розмірі 10572,00 грн., тобто у сумі який належало сплатити за подання даного позову.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 2, 6, 7, 8, 9, 10, 77, 90, 139, 242-246, 250, 251, 255, 295, 297 КАС України, суд –
ВИРІШИВ:
Позов приватного підприємства “Агроальянс-2007” (65005, Одеська обл., місто Одеса, вулиця Бугаївська, будинок 21; код ЄДРПОУ 35462581) до Державної фіскальної служби України (місцезнаходження: 04053, м.Київ, Львівська площа, будинок 8; код ЄДРПОУ 39292197), Головного управління ДФС в Одеській області (65044, Одеська обл., місто Одеса, вулиця Семінарська, будинок 5; код ЄДРПОУ 39398646), Комісії Головного управління ДФС в Одеській області, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації (65044, Одеська обл., місто Одеса, вулиця Семінарська, будинок 5) про визнання протиправними та скасування рішень №№ 869321/35462581, 869322/35462581, 869317/35462581, 869318/35462581, 869320/35462581, № 869319/35462581 від 03.08.2018р., зобов’язання зареєструвати податкові накладні, - задовольнити.
Визнати протиправними та скасувати рішення комісії Державної фіскальної служби України, яка приймає рішення про реєстрацію податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних:
№ 869321/35462581 від 03.08.2018 року про відмову у реєстрації податкової накладної № 34 від 05.05.2018 року в Єдиному реєстрі податкових накладних,
№ 869322/35462581 від 03.08.2018 року про відмову у реєстрації податкової накладної № 217 від 27.04.2018 року в Єдиному реєстрі податкових накладних,
№ 869317/35462581 від 03.08.2018 року про відмову у реєстрації податкової накладної № 53 від 12.04.2018 року в Єдиному реєстрі податкових накладних,
№ 869318/35462581 від 03.08.2018 року про відмову у реєстрації податкової накладної № 199 від 26.04.2018 року в Єдиному реєстрі податкових накладних,
№ 869320/35462581 від 03.08.2018 року про відмову у реєстрації податкової накладної № 182 від 25.04.2018 року в Єдиному реєстрі податкових накладних,
№ 869319/35462581 від 03.08.2018 року про відмову у реєстрації податкової накладної № 212 від 27.04.2018 року в Єдиному реєстрі податкових накладних.
Зобов’язати Державну фіскальну службу України (місцезнаходження: 04053, м.Київ, Львівська площа, будинок 8; код ЄДРПОУ 39292197) зареєструвати податкові накладні ПП “Агроальянс-2007” № 34 від 05.05.2018 р., № 217 від 27.04.2018 р., № 53 від 12.04.2018р., № 199 від 26.04.2018 р., № 182 від 25.04.2018 р., № 212 від 27.04.2018 р. в Єдиному реєстрі податкових накладних та вважати вказані податкові накладні прийнятими та зареєстрованими протягом операційного дня, коли їх було надіслано платником податку приватним підприємством “Агроальянс-2007” за датою їх подання.
Стягнути з Головного управління ДФС в Одеській області (65044, Одеська обл., місто Одеса, вулиця Семінарська, будинок 5; код ЄДРПОУ 39398646) за рахунок бюджетних асигнувань на користь приватного підприємства “Агроальянс-2007” (65005, Одеська обл., місто Одеса, вулиця Бугаївська, будинок 21; код ЄДРПОУ 35462581) судовий збір у розмірі 10572,00 грн. (десять тисяч п’ятсот сімдесят дві гривні 00 коп.).
Рішення може бути оскаржено до П'ятого апеляційного адміністративного суду шляхом подачі апеляційної скарги безпосередньо до суду апеляційної інстанції протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Апеляційна скарга подається учасниками справи відповідно до п.15.5 ч.1 розділу VІІ «Перехідні положення» КАС України через Одеський окружний адміністративний суд до П'ятого апеляційного адміністративного суду.
Повний текст рішення виготовлено та підписано 05.11.2018 р.
Суддя: Г.П. Самойлюк
.