Рішення № 77592317, 30.10.2018, Львівський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
30.10.2018
Номер справи
813/2596/18
Номер документу
77592317
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

справа № 813/2596/18

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

30 жовтня 2018 року

Львівський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Москаля Р.М., за участі секретаря судового засідання Михалюк М.Ю., представника відповідача ОСОБА_1, розглянув у відкритому судовому засіданні в місті Львові адміністративну справу за позовом ОСОБА_2 до Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області про визнання протиправними дій та зобов’язання вчинити дії,

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_2 (далі – ОСОБА_2, позивач) 19.06.2018 звернувся до Львівського окружного адміністративного суду з позовом до Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області (далі – ГУ ПФУ у Львівській області, відповідач) з вимогами:

- визнати протиправними дії ГУ ПФУ у Львівській області щодо відмови ОСОБА_2 в перерахунку пенсії з її збільшенням на 1% заробітку за кожен рік роботи понад мінімальний стаж 20 років відповідно до частини другої статті 56 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи»;

- зобов'язати ГУ ПФУ у Львівській області, починаючи з 01.05.2018 провести перерахунок та виплату пенсії ОСОБА_2, з її збільшенням на 1 % заробітку за кожен рік роботи понад мінімальний стаж 20 років відповідно до частини другої статті 56 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи».

Обґрунтовуючи позовні вимоги, позивач повідомив, що отримує пенсію за віком за списком № 2 та відповідно до статті 55 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» із зниженням пенсійного віку. ОСОБА_2 звернувся до ГУ ПФУ у Львівській області із заявою від 11.05.2018, просив провести перерахунок раніше призначеної пенсії відповідно до частини другої статті 56 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи». ГУ ПФУ у Львівській області листом від 05.06.2018 № 33/2630/У-20/02.03-14 надало ОСОБА_2 відповідь на його звернення, в якому зазначило, що розмір пенсії ОСОБА_2 обчислений вірно відповідно до норм чинного законодавства, повідомило, що підстав для перерахунку пенсії з врахуванням доплати за понаднормативний стаж понад 20 років шляхом збільшення пенсії на 1 відсоток заробітку за рік у заявника немає. Позивач вважає такі дії відповідача протиправними, тому звернувся до суду з цим позовом.

Відповідач позов не визнає. Представник відповідача подав відзив на позов (а.с. 19-20), вважає позовні вимоги безпідставними, необґрунтованими та такими, що не підлягають до задоволенні. Зокрема, зазначає, що позивачу призначалась пенсія відповідно до Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» із зниженням пенсійного віку згідно норм статті 55 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», доплата за стаж здійснюється відповідно до статті 28 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування». Вказує, що норма частини другої статті 56 «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» діє при визначенні розміру пенсії за віком у порядку, передбаченому частиною другою статті 27 Закону «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», коли за бажанням застрахованої особи частина розміру пенсії за віком визначається відповідно до раніше діючого законодавства, а інша частина пенсії - за нормами цього Закону. Оскільки розмір пенсії ОСОБА_2 обчислений відповідно до частини першої статті 27 Закону «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», провести перерахунок пенсії позивачу відповідно до частини другої статті 56 Закону № 796-ХІІ немає законних підстав.

Позивач подав відповідь на відзив (а.с. 29-30). Вважає заперечення його позовних вимог, викладених у відзиві безпідставними. Вказує, що йому призначена пенсія з врахуванням наднормативного стажу зі збільшенням на один процент заробітку за кожний рік роботи зі стажу понад 35 років, а не понад 20 років згідно з вимогами статті 56 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи». Позивач вважає, що відмова відповідача у збільшенні йому пенсії на один процент заробітку за кожний рік роботи понад 20 років порушує його права, встановлені статтею 56 56 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи».

Відповідач надав суду копію пенсійної справи ОСОБА_2 та копію звернення позивача від 11.05.2018 та відповідь ГУ ПФУ у Львівській області на це звернення (а.с. 39-113).

Суд заслухав пояснення учасників справи, дослідив долучені до матеріалів справи письмові докази, оцінив їх в сукупності і встановив такі фактичні обставини справи і відповідні їм спірні правовідносини:

ОСОБА_2 (ІНФОРМАЦІЯ_1, ідентифікаційний номер 235620357) є учасником ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС у 1986 році категорія 2, що підтверджується посвідченням серія А № 326490 та має право на пільги, встановлені законодавством України для ветеранів війни – учасників бойових дій відповідно до посвідчення серія АБ № 088092 (а.с. 9).

ОСОБА_2 перебуває на обліку в ГУ ПФУ у Львівській області (особовий рахунок №129460), з 06.07.2013 йому призначено пенсію за віком, яку він отримує за списком № 2 на підставі Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» від 09.07.2003 № 1058-IV (далі – Закон № 1058-IV), при цьому пенсійний вік для призначення цієї пенсії зменшено на підставі статті 55 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» від 28.02.1991 № 796-XII (далі – Закон № 796-XII) (а.с. 113).

11.05.2018 ОСОБА_2 звернувся до ГУ ПФУ у Львівській області із заявою, просив провести перерахунок та виплату пенсії відповідно до частини другої статті 56 Закон № 796-XII (а.с. 8). В заяві, з посиланням на частину другу статті 56 Закону № 796-XII вказав, що особам, на яких поширюються вимоги цього Закону, перерахунок пенсії має здійснюватися за кожний повний рік стажу роботи понад установлений для них мінімальний трудовий стаж для призначення пенсії (15 років – для жінок і 20 років – для чоловіків) шляхом збільшення пенсії на 1 процент заробітку за рік. До клопотання додав копії посвідчень пенсійного, учасника ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС, учасника бойових дій.

ГУ ПФУ у Львівській області 05.06.2018 повідомило ОСОБА_2 про результати розгляду його заяви листом № 33/2630/У-20/02.03-14. В листі вказано, що розмір пенсії позивачу обчислений вірно відповідно до норм чинного законодавства, повідомило, що підстав для перерахунку пенсії з врахуванням доплати за понаднормативний стаж понад 20 років шляхом збільшення пенсії на 1 відсоток заробітку за рік у заявника немає (а.с. 7).

Суд оглянув пенсійну справу ОСОБА_2 (а.с.42-113) та встановив, що заява ОСОБА_2 про перерахунок пенсії від 11.05.2018 та лист ГУ ПФУ у Львівській області №33/2630/У-20/02.03-14 від 05.06.2018 відсутні серед матеріалів пенсійної справи. Представник відповідача на запитання суду пояснив, що заява ОСОБА_2 розглянута в порядку Закону України «Про звернення громадян», заявнику своєчасно надано вичерпну відповідь на його звернення. Оскільки заява не розглядалася та рішення в порядку Закону № 1058-IV не приймалося, згадані матеріали не долучалися до пенсійної справи ОСОБА_2

При прийнятті рішення суд керується такими нормами права:

Відповідно до статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Принципи, засади і механізми функціонування системи загальнообов'язкового державного пенсійного страхування, призначення, перерахунку і виплати пенсій, надання соціальних послуг з коштів Пенсійного фонду, що формуються за рахунок страхових внесків роботодавців, бюджетних та інших джерел визначає Закон України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» від 09.07.2003 № 1058-IV (далі – Закон № 1058-IV).

Відповідно до статті 4 Закону № 1058-IV законодавство про пенсійне забезпечення в Україні базується на Конституції України, складається з Основ законодавства України про загальнообов'язкове державне соціальне страхування, цього Закону, законів України «Про недержавне пенсійне забезпечення», «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», міжнародних договорів з пенсійного забезпечення, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України (далі - закони про пенсійне забезпечення), а також інших законів та нормативно-правових актів, прийнятих відповідно до законів про пенсійне забезпечення, що регулюють відносини у сфері пенсійного забезпечення в Україні.

Відповідно до частини першої статті 44 Закону № 1058-IV заява про призначення (перерахунок) пенсії та необхідні документи подаються до територіального органу Пенсійного фонду або до уповноваженого ним органу чи уповноваженій особі в порядку, визначеному правлінням Пенсійного фонду за погодженням із центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сферах трудових відносин, соціального захисту населення, особисто або через представника, який діє на підставі виданої йому довіреності, посвідченої нотаріально.

Статтею 45 Закону № 1058-IV визначено строки призначення (перерахунку) та виплати пенсії.

Перерахунок призначеної пенсії, крім випадків, передбачених частиною першою статті 35, частиною другою статті 38, частиною третьою статті 42 і частиною п'ятою статті 48 цього Закону, провадиться в такі строки:

- у разі виникнення права на підвищення пенсії - з першого числа місяця, в якому пенсіонер звернувся за перерахунком пенсії, якщо відповідну заяву з усіма необхідними документами подано ним до 15 числа включно, і з першого числа наступного місяця, якщо заяву з усіма необхідними документами подано ним після 15 числа;

- у разі настання обставин, які тягнуть за собою зменшення пенсії, - з першого числа місяця, в якому настали ці обставини, якщо вони мали місце до 15 числа включно, і з першого числа наступного місяця, якщо вони мали місце після 15 числа (частина четверта).

Документи про призначення (перерахунок) пенсії розглядає територіальний орган Пенсійного фонду та не пізніше 10 днів з дня їх надходження приймає рішення про призначення (перерахунок) або про відмову в призначенні (перерахунку) пенсії (частина п’ята).

Відповідно до пункту 12 Положення про Пенсійний фонд України, Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» правління Пенсійного фонду України затвердило Порядок подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» від 25.11.2005 № 22-1 (у редакції постанови правління ПФУ від 07.07.2014 №13-1) (далі – Порядок № 22-1).

Відповідно до пункту 1.5. Порядку № 22-1 заява про переведення з одного виду пенсії на інший, про перерахунок пенсії, про виплату пенсії у зв'язку з виїздом на постійне місце проживання за кордон, поновлення виплати пенсії, про припинення перерахування пенсії на банківський рахунок та отримання пенсії за місцем фактичного проживання, про виплату частини пенсії на непрацездатних членів сім'ї особи, яка перебуває на повному державному утриманні, про виплату пенсії за довіреністю, термін дії якої більше одного року, через кожний рік дії такої довіреності, подається пенсіонером особисто або його законним представником до органу, що призначає пенсію, за місцем перебування на обліку як одержувача пенсії […].

Документи, необхідні для перерахунку пенсії, наведені в розділі ІІ Порядку № 22-1. Згідно з пунктом 2.7. цього розділу до заяви про перерахунок пенсії у зв'язку з урахуванням страхового стажу (заробітної плати) після призначення пенсії, у зв'язку зі зміною кількості членів сім'ї, а також в інших випадках, які спричиняють збільшення чи зменшення розміру пенсії, надаються документи, передбачені підпунктами 2 - 4 пункту 2.1, пунктом 2.6 цього розділу.

Пунктом 4.1 розділу IV Порядку № 22-1 визначено, що орган, що призначає пенсію, розглядає питання про призначення пенсії, перерахунок та поновлення виплати раніше призначеної пенсії, а також про переведення з одного виду пенсії на інший при зверненні особи з відповідною заявою. Заяви про переведення з одного виду пенсії на інший, про перерахунок пенсії й поновлення виплати раніше призначеної пенсії приймаються органом, що призначає пенсію, за наявності в особи всіх необхідних документів. Заяви осіб про призначення, перерахунок, поновлення, переведення з одного виду пенсії на інший реєструються в журналі реєстрації рішень органу, що призначає пенсію. Особі або посадовій особі органом, що призначає пенсію, видається розписка із зазначенням дати прийняття заяви, а також переліку одержаних і відсутніх документів, які необхідно подати у тримісячний строк з дня прийняття заяви. Копія розписки зберігається в пенсійній справі.

Відповідно до пункту 4.2 розділі IV Порядку № 22-1 при прийманні документів орган, що призначає пенсію:

1) перевіряє правильність оформлення заяви, відповідність викладених у ній відомостей про особу даним паспорта та документам про стаж;

2) перевіряє зміст і належне оформлення наданих документів;

3) перевіряє копії відповідних документів, фіксує й засвідчує виявлені розбіжності (невідповідності).

Орган, що призначає пенсію, має право вимагати від підприємств, установ та організацій, фізичних осіб дооформлення у тримісячний строк з дня подання заяви прийнятих і подання додаткових документів, передбачених законодавством, а також перевіряти обґрунтованість їх видачі;

4) видає пам'ятку пенсіонеру (додаток 4), копія якої зберігається у пенсійній справі.

Як зазначено в пункті 4.3. розділу IV Порядку № 22-1 не пізніше 10 днів після надходження заяви та за наявності документів, необхідних для призначення, перерахунку, переведення з одного виду пенсії на інший та поновлення виплати пенсії (у тому числі документів, одержаних відповідно до абзацу другого підпункту 3 пункту 4.2 цього розділу), орган, що призначає пенсію, розглядає подані документи та приймає рішення щодо призначення, перерахунку, переведення з одного виду пенсії на інший, поновлення раніше призначеної пенсії без урахування періоду, за який відсутня інформація про сплату страхових внесків до Пенсійного фонду України.

Рішення органу про призначення пенсії, перерахунок та поновлення виплати раніше призначеної пенсії, а також про переведення з одного виду пенсії на інший візується спеціалістом, який його підготував, та спеціалістом, який його перевірив. Рішення підписується начальником управління (заступником начальника управління відповідно до розподілу обов'язків) та завіряється печаткою управління.

Згідно з пунктом 4.7. розділу IV Порядку № 22-1 право особи на одержання пенсії установлюється на підставі всебічного, повного і об'єктивного розгляду всіх поданих документів органом, що призначає пенсію.

Орган, що призначає пенсію, не пізніше 10 днів після винесення рішення видає або направляє адміністрації підприємства, установи, організації або особі повідомлення про призначення, відмову в призначенні, перерахунку, переведенні з одного виду пенсії на інший із зазначенням причин відмови та порядку його оскарження.

Відповідно до пункту 4.8 розділу IV Порядку № 22-1 заява про призначення пенсії з усіма поданими документами та рішенням про призначення пенсії зберігаються в окремій пенсійній справі на кожного пенсіонера.

Пенсійні справи зберігаються в органах, що призначають пенсії, за місцем проживання (реєстрації) або за місцем перебування пенсіонерів.

Згідно з пунктом 4.9. розділу IV Порядку № 22-1 у разі звернення пенсіонера видається виписка з розпорядження про призначення (перерахунок) пенсії з інформацією про періоди страхового стажу та заробітної плати (доходу), яка врахована при розрахунку пенсії.

Відповідно до частини п?ятої статті 242 Кодексу адміністративного судочинства України при виборі і застосуванні норми права до спірних правовідносин суд враховує висновки щодо застосування норм права, викладені в постановах Верховного суду.

При прийнятті цього рішення суд враховує висновки Верховного Суду України, які викладені у постанові 22.04.2014 у справі № 21-484а13, а також Касаційного адміністративного суду в складі Верховного Суду з цього питання (постанови від 06.03.2018 №753/12809/14, від 27.03.2018 № 541/910/17, від 25.09.2018 №573/2476/16-а). Суд касаційної інстанції при розгляді аналогічних спорів неодноразово вказував на те, що підставою для повідомлення заявника про перерахунок/відмову перерахувати пенсію може бути виключно рішення, прийняте територіальним органом ПФУ з цього питання. Відсутність такого рішення свідчить про протиправну бездіяльність відповідача, а ефективним способом захисту прав заявника за таких обставин визнається зобов’язання ПФУ розглянути заяву про перерахунок пенсії та прийняти рішення відповідно до законів про пенсійне забезпечення.

При прийнятті рішення суд виходить з таких мотивів:

ОСОБА_2 звернувся до ГУ ПФУ у Львівській області із заявою про перерахунок та виплату йому пенсії відповідно до частини другої статті 56 Закон № 796-XII. До заяви для підтвердження свого статусу учасника ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС категорія 2 додав посвідченням серія А № 326490.

Суд встановив, що ГУ ПФУ у Львівській області не приймало рішення за результатами розгляду заяви ОСОБА_2 від 11.05.2018 в порядку, визначеному Законом №1058-IV та Порядком № 22-1; натомість розглянуло заяву ОСОБА_2 в порядку Закону України «Про звернення громадян» та надіслало йому лист від 05.06.2018. ГУ ПФУ у Львівській області в згаданому листі повідомило ОСОБА_2 про те, що розмір пенсії заявнику обчислений вірно відповідно до норм чинного законодавства, тому підстав для перерахунку пенсії з врахуванням доплати за понаднормативний стаж понад 20 років шляхом збільшення пенсії на 1 відсоток заробітку за рік у заявника немає. На переконання суду такі дії відповідача не є законним способом поведінки державного органу та є формальною відповіддю на звернення, оскільки не містять чіткого та однозначного рішення про відмову, а отже - не можуть вважатися «відмовою у перерахунку пенсії» у розумінні частини п’ятої статті 45 Закону № 1058-IV та положень пункту 4.3 розділу IV Порядку № 22-1. Застосовуючи наведену вище норми Закону суд дійшов висновку, що рішення про перерахунок чи про відмову в перерахунку пенсії повинно бути оформлене розпорядчим індивідуальним правовим актом – рішенням/розпорядженням начальника ГУ ПФУ у Львівській області. Це рішення повинно бути завізовано спеціалістом, який його підготував, та спеціалістом, який його перевірив та завіреним печаткою управління. Тому, на переконання суду, таке рішення не може оформлятися листом у відповідь на заяву заявника.

Оцінюючи такі дії ГУ ПФУ у Львівській області через призму вимог статті 45 Закону № 1058-IV та норми Порядку № 22-1, суд вважає, що відповідач допустив протиправну бездіяльність щодо належного розгляду заяви ОСОБА_2 про перерахунок пенсії від 11.05.2018. Адже територіальний орган ПФУ, отримавши заяву ОСОБА_2, повинен був зареєструвати її у відповідному журналі реєстрації, видати заявнику розписку із зазначенням дати прийняття заяви, а також переліку одержаних і відсутніх документів, а копію розписки долучити до пенсійної справи. При цьому відповідач повинен був перевірити правильність оформлення заяви, відповідність викладених у ній відомостей про особу даним паспорта та документам про стаж, перевірити належне оформлення наданих документів тощо. Надалі територіальний орган ПФУ повинен був прийняти рішення по суті заяви, і лише після цього повідомити заявника про прийняте рішення. Оскільки ці дії не було вчинено, суд дійшов висновку про неналежність, а фактично – бездіяльність щодо розгляду заяви про перерахунок пенсії.

Відсутність належним чином оформленого рішення ГУ ПФУ у Львівській області про перерахунок чи про відмову в перерахунку пенсії ОСОБА_2 після спливу встановленого законом десятиденного строку розгляду заяви особи, не зважаючи на надсилання позивачу листа на його заяву від 11.05.2018, свідчить про те, що орган не прийняв жодного рішення з числа тих, які він повинен ухвалити за законом. Отже, лист відповідача № 33/2630/У-20/02.03-14 від 05.06.2018 у відповідь на заяву ОСОБА_2 про перерахунок пенсії за змістом та формою не може вважатись «відмовою» у розумінні частини п’ятої статті 45 Закону №1058-IV та положень пункту 4.3 розділу IV Порядку № 22-1. Такі висновки суду відповідають правовій позиції Верховного Суду, викладеній в постановах від 06.03.2018 №753/12809/14, від 27.03.2018 № 541/910/17, від 25.09.2018 №573/2476/16-а.

Суд зазначає, що завданням адміністративного судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів у сфері публічно-правових відносин з метою ефективного захисту прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб від порушень з боку суб'єктів владних повноважень.

Відповідно до пункту четвертого частини першої статті 5 КАС України способом захисту прав особи від протиправної бездіяльності є визнання бездіяльності суб'єкта владних повноважень протиправною та зобов'язання вчинити певні дії, - тобто дії, які він повинен вчинити за законом.

Оскільки протиправна бездіяльність відповідача полягає у неприйнятті ним жодного з рішень, які передбачені у частині п’ятій статті 45 Закону № 1058-IV та пункті 4.3 розділу IV Порядку № 22-1, у визначений законом строк, належним способом захисту прав позивача є зобов'язання ГУ ПФУ у Львівській області розглянути заяву ОСОБА_2 про перерахунок пенсії від 11.05.2018 та за результатами її розгляду прийняти відповідне рішення на підставі вимог Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», затвердженого постановою правління Пенсійного фонду України від 25.11.2005 № 22-1.

При цьому зобов'язання вчинити ці дії не є втручанням у дискреційні повноваження ГУ ПФУ у Львівській області, оскільки відповідача зобов'язано вчинити конкретні дії, визначені частиною п’ятою статті 45 Закону № 1058-IV та пункту 4.3 розділу IV Порядку № 22-1, а саме – прийняти рішення про перерахунок пенсії або про відмову в перерахунку пенсії. При прийнятті рішення відповідачеві слід надати належну оцінку доводам заявника щодо застосування при перерахунку частини другої статті 56 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи»

Підсумовуючи свої висновки, суд вважає, що позовні вимоги ОСОБА_2 слід задовольнити частково. Оскільки відповідач проявив бездіяльність щодо належного розгляду заяви ОСОБА_2 про перерахунок пенсії від 11.05.2018, його слід зобов’язати повторно розглянути заяву ОСОБА_2 про перерахунок пенсії від 11.05.2018 та за результатами її розгляду прийняти відповідне рішення на підставі вимог Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», затвердженого постановою правління Пенсійного фонду України від 25.11.2005 № 22-1.

За встановлених судом обставин справи суд вважає передчасним прийняття рішення про зобов’язання відповідача провести перерахунок та виплату пенсії ОСОБА_2, адже відповідач ще не прийняв жодного рішення з цього питання у встановленому законом порядку.

Суд не застосовує правила розподілу судових витрат, визначених статтею 139 КАС України, оскільки позивач згідно з пунктом 10 частини першої статті 5 Закону України «Про судовий збір» звільнений від сплати судового збору.

Керуючись ст.ст. 19-20, 22, 25-26, 90, 139, 229, 241-246, 250, 251, 255, 257-258, 295, пп. 15.5 п.15 розділу VII «Перехідні положення» КАС України, суд –

ВИРІШИВ:

задовольнити позов частково.

Визнати протиправною бездіяльність Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області щодо належного розгляду заяви ОСОБА_2 про перерахунок пенсії від 11.05.2018.

Зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України у Львівській області розглянути заяву ОСОБА_2 про перерахунок пенсії від 11.05.2018 та за результатами її розгляду прийняти відповідне рішення на підставі вимог Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», затвердженого постановою правління Пенсійного фонду України від 25.11.2005 № 22-1.

В задоволенні інших позовних вимог відмовити.

Судові витрати не розподіляти.

Апеляційну скаргу на рішення суду може бути подано протягом тридцяти днів з дня складення його повного тексту. Апеляційна скарга подається до суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який постановив рішення.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Повний текст рішення складено та підписано 05.11.2018.

Суддя Москаль Р.М.