
Справа № 710/1195/18
Провадження № 3/710/418/18
ПОСТАНОВА
02.11.2018 м. Шпола
Суддя Шполянського районного суду Черкаської області Побережна Н.П., розглянувши матеріали, які надійшли від Шполянського ВП Смілянського ВП ГУНП в Черкаській області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, жителя, ІНФОРМАЦІЯ_2, непрацюючого, НОМЕР_1 виданий Шполянським РВ УМВС України в Черкаській області 3 липня 2004 року, реєстраційний номер облікової картки платників податків – НОМЕР_2, інші відомості про особу, яка притягується до адміністративної відповідальності, за ст.173-2 КУпАП, суду не відомі,
ВСТАНОВИВ:
В протоколі про адміністративне правопорушення серії ГП № 172208 від 07.09.2018 року, складеного ДОП Шполянського ВП ГУНП майором поліції ОСОБА_2, зазначено, що 07.09.2018 року, о 6 годині 00 хвилин, ОСОБА_1, в стані алкогольного сп’яніння за місцем проживання в ІНФОРМАЦІЯ_3, вчинив насильство в сім’ї відносно батька ОСОБА_3, та матері ОСОБА_4, а саме: умисні дії психологічного характеру, що полягали у висловлюванні в їх адресу нецензурною лайкою, від чого могла бути завдана шкода психічному здоров’ю ОСОБА_3, та ОСОБА_4
Дії, ОСОБА_1, кваліфікований поліцією, як вчинення адміністративного правопорушення передбаченого ст.173-2 КУпАП.
Відповідно до ст. 245 КУпАП завданням провадження у справі про адміністративне правопорушення є своєчасне, всебічне, повне й об'єктивне з'ясування обставин справи, вирішення її у точній відповідності із законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.
Згідно ст. 256 КУпАП, у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім’я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі.
Протокол підписується особою, яка його склала, і особою, яка притягається до адміністративної відповідальності; при наявності свідків і потерпілих протокол може бути підписано також і цими особами.
У разі відмови особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, від підписання протоколу, в ньому робиться запис про це. Особа, яка притягається до адміністративної відповідальності, має право подати пояснення і зауваження щодо змісту протоколу, які додаються до протоколу, а також викласти мотиви свого відмовлення від його підписання.
При складенні протоколу особі, яка притягається до адміністративної відповідальності, роз’яснюються його права і обов’язки, передбачені статтею 268 цього Кодексу, про що робиться відмітка у протоколі.
Приписами ст. 278 КУпАП визначено, що орган (посадова особа) при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення повинен вирішити, у тому числі й питання про те, чи правильно складено протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення .
У відповідності до ст. 280 КУпАП, орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов’язаний з’ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом’якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з’ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Відповідно до положень п.4 ч.3ст.129 Конституції України основними засадами судочинства є змагальність сторін та свобода в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості, а тому покладення на суд обов’язків ініціювати збір доказів щодо доказу вини правопорушника суперечить принципам об’єктивності та неупередженості суду при розгляді справи.
Протокол про адміністративне правопорушення серії ГП №172208 від 07.06.2018 року не відповідає вимогам, визначеним в ст. 256 КУпАП, а саме: дата складання протоколу вказана 07.06.2018 року, натомість обставини справи стосуються події яка сталася 07.09.2018 року, в протоколі не зазначено за якою частиною ст. 173- 2 кваліфіковані дії ОСОБА_1.
Таким чином надані матеріали не дають суду можливості прийняти об’єктивне та справедливе рішення у справі.
Враховуючи те, що зазначені недоліки не можуть бути усунутий в ході розгляду справи, суд приходить до висновку, що адміністративний матеріал підлягає поверненню для належного оформлення відповідно до вимог чинного законодавства.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 256, 268,277, 278 КУпАП, суддя,
ПОСТАНОВИВ :
Матеріали справи про адміністративне правопорушення за ст.173-2 КУпАП у відношенні ОСОБА_1 повернути Начальнику Шполянського ВП Смілянського ВП ГУНП в Черкаській області для доопрацювання, та для забезпечення явки до суду особи, яка притягується до адміністративної відповідальності.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя Н.П. Побережна