Єдиний державний реєстр судових рішень
Україна
ДОНЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
19 січня 2010 р. справа № 2а-22401/09/0570
час прийняття постанови: 11-45
Донецький окружний адміністративний суд в складі:
головуючого судді Шинкарьової І.В.
при секретарі Оленьченко М.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за позовом
Макіївської об’єднаної державної податкової інспекції у Донецькій області
до Комунального підприємства «Житловик-8»
про стягнення податкового боргу з податку на додану вартість у розмірі 160507,40 грн.
за участю представників:
від позивача: Троянчук Д.О. за дов.
від відповідача: Мальцева Т.М. за дов.
ВСТАНОВИВ:
Макіївська об’єднана державна податкова інспекція у Донецькій області звернулася до Донецького окружного адміністративного суду з позовом до Комунального підприємства «Житловик-8» про стягнення податкового боргу з податку на додану вартість у розмірі 160507,40 грн.
У позовній заяві позивач зазначив, що відповідач має податковий борг з податку на додану вартість у сумі 160507,40 грн., з якого: податкові зобов’язання – 135433,00 грн., пеня – 2423,12 грн., штрафні санкції – 22651,28 грн.
Податковий борг виник у зв’язку з несплатою самостійно узгоджених податкових зобов’язань згідно наданим податковим деклараціям від 18 лютого 2009 року №2449, від 18 березня 2009 року №4910, від 16 квітня 2009 року №10455, від 18 травня 2009 року №15068, від 15 червня 2009 року №17255, від 16 липня 2009 року №22994, від 18 серпня 2009 року №26846, від 17 вересня 2009 року №28549, від 14 жовтня 2009 року №32993 та у зв’язку з несплатою штрафних санкцій відповідно до податкових повідомлень-рішень від 15 червня 2009 року №0005501500/0, від 08 травня 2009 року №0004211500/0, від 03 березня 2009 року №0001921500/0, від 01 вересня 2009 року №0007201500/0.
Відповідно до статті 6 Закону України «Про порядок погашення податкових зобов’язань платників податків перед бюджетом та державними цільовими фондами», для забезпечення надходження податкового зобов’язання та у зв’язку з несплатою узгодженої суми податкового зобов’язання в установлений строк відповідачу були надіслані перша податкова вимога №1/94 від 31 травня 2008 року, друга податкова вимога №2/114 від 07 липня 2008 року. У зв’язку з непогашенням податкового боргу протягом дії другої податкової вимоги, керівником податкового органу прийнято, відповідно до статті 10 Закону, рішення №6 від 14 серпня 2008 року про стягнення коштів та продаж інших активів платника податків в рахунок погашення його податкового боргу. Однак, погашення податкового боргу відповідачем не здійснено, у зв’язку з чим позивач просить суд стягнути з відповідача податковий борг у загальному розмірі 160507,40 грн. (арк. справи 2-3).
У судовому засіданні представник позивача підтримав позовні вимоги та просив їх задовольнити.
Представник відповідача у судовому засіданні проти позовних вимог не заперечував, надав до суду заяву, в якій визнав позовні вимоги в повному обсязі (арк. справи 75).
Вислухавши у судовому засіданні представників, дослідивши та оцінивши надані докази за своїм внутрішнім переконанням, суд встановив наступне.
Відповідно до свідоцтва про державну реєстрацію суб’єкта підприємницької діяльності – юридичної особи, Комунальне підприємство «Житловик-8» зареєстрований виконавчим комітетом Макіївської міської ради 11 вересня 2002 року, код ЄДРПОУ 32084804 (арк. справи 40), знаходиться на обліку платника податків у Гірницькому відділенні Макіївської об’єднаної державної податкової інспекції у Донецької області з 19 вересня 2002 року за №534-176, про що свідчить довідка від 05 лютого 2008 року №36/10/29-014-08 (арк. справи 46), зареєстрований платником податку на додану вартість 07 лютого 2007 року згідно із свідоцтвом №100020001 (арк. справи 39).
Відповідно до статті 67 Конституції України, кожен повинен сплачувати податки і збори у порядку і розмірах, встановлених законом.
Згідно з вимогами статті 9 Закону України «Про систему оподаткування» від 25 червня 1991 року № 1251-ХІІ платники податків зобов’язані сплачувати належні суми податків і зборів у встановлені законом терміни.
Згідно з пунктом 2 частини 1 статті 9 Закону України «Про систему оподаткування», платники податків у строки, визначені законом, повинні подавати до податкового органу декларації, бухгалтерську звітність та інші документи, пов’язані з обчисленням і сплатою податків та зборів.
Відповідно до пункту 5.1 статті 5 Закону України «Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» від 21 грудня 2000 року № 2181-ІІІ, податкове зобов’язання, самостійно визначене платником податків у податковій декларації, розрахунку (надалі - податкової декларації), вважається узгодженим з дня подання такої податкової декларації.
Підпункт 5.3.1 пункту 5.3 статті 5 зазначеного Закону встановлює, що платник податків зобов’язаний самостійно сплатити суму податкового зобов’язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, наступних за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого підпунктом 4.1.4 пункту 4.1 статті 4 цього Закону для подання податкової декларації.
Відповідно до абзацу «в» підпункту 4.1.4 пункту 4.1 статті 4 Закону України «Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» від 21 грудня 2000 року № 2181-ІІІ, Податкові декларації подаються за базовий податковий (звітний) період, що дорівнює:
а) календарному місяцю (у тому числі при сплаті місячних авансових внесків), - протягом 20 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця;
б) календарному кварталу або календарному півріччю (у тому числі при сплаті квартальних або піврічних авансових внесків), - протягом 40 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу (півріччя);
в) календарному року, крім випадків, передбачених підпунктом "г" підпункту 4.1.4 цього пункту, - протягом 60 календарних днів за останнім календарним днем звітного (податкового) року;
г) календарному року для платників податку на доходи фізичних осіб (прибуткового податку з громадян), - до 1 квітня року, наступного за звітним.
Відповідачем до податкового органу були подані податкова декларація з податку на додану вартість від 18 лютого 2009 року №2449, від 18 березня 2009 року №4910, від 16 квітня 2009 року №10455, від 18 травня 2009 року №15068, від 15 червня 2009 року №17255, від 16 липня 2009 року №22994, від 18 серпня 2009 року №26846, від 17 вересня 2009 року №28549, від 14 жовтня 2009 року №32993, якими відповідач самостійно визначив суму податкових зборів (арк. справи 24-37).
Відповідно до пункту 5.1 статті 5 зазначеного Закону, податкове зобов'язання, самостійно визначене платником податків у податковій декларації, вважається узгодженим з дня подання такої податкової декларації. Зазначене податкове зобов'язання не може бути оскаржене платником податків в адміністративному або судовому порядку. Якщо у майбутніх податкових періодах (з урахуванням строків давності, визначених статтею 15 цього Закону) платник податків самостійно виявляє помилки у показниках раніше поданої податкової декларації, такий платник податків має право надати уточнюючий розрахунок. Згідно з підпунктом 5.4.1 пункту 5.4 статті 5 Закону, узгоджена сума податкового зобов’язання, не сплачена платником податків в строки, встановлені статтею 5 даного Закону, визнається сумою податкового боргу платника податків.
26 лютого 2009 року проводилася невиїзна документальна перевірка своєчасності сплати узгоджених податкових зобов’язань по податку на додану вартість. За наслідками перевірки складено Акт від 26 лютого 2009 року №1759/15/32084804 (арк. справи 13-15). Під час перевірки встановлено порушення відповідачем вимог підпункту 5.3.1 пункту 5.3 статті 5 Закону України «Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» від 21 грудня 2000 року №2181-ІІІ.
Податковим повідомленням-рішенням від 03 березня 2009 року №0001921500/0 на підставі підпункту 17.1.7 пункту 17.1 статті 17 Закону України «Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» від 21 грудня 2000 року № 2181-ІІІ до відповідача застосовано суму штрафних санкцій у розмірі 3004,52 грн. (арк. справи 12).
06 травня 2009 року проводилася невиїзна документальна перевірка своєчасності сплати узгоджених податкових зобов’язань по податку на додану вартість. За наслідками перевірки складено Акт від 06 травня 2009 року №3570/15/32084804 (арк. справи 17-19). Під час перевірки встановлено порушення відповідачем вимог підпункту 5.3.1 пункту 5.3 статті 5 Закону України «Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» від 21 грудня 2000 року №2181-ІІІ.
Податковим повідомленням-рішенням від 08 травня 2009 року №0004211500/0 на підставі підпункту 17.1.7 пункту 17.1 статті 17 Закону України «Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» від 21 грудня 2000 року № 2181-ІІІ до відповідача застосовано суму штрафних санкцій у розмірі 6394,21 грн. (арк. справи 16).
15 червня 2009 року проводилася невиїзна документальна перевірка своєчасності сплати узгоджених податкових зобов’язань по податку на додану вартість. За наслідками перевірки складено Акт від 15 червня 2009 року №4701/15/32084804 (арк. справи 9-11). Під час перевірки встановлено порушення відповідачем вимог підпункту 5.3.1 пункту 5.3 статті 5 Закону України «Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» від 21 грудня 2000 року №2181-ІІІ.
Податковим повідомленням-рішенням від 15 червня 2009 року №0005501500/0 на підставі підпункту 17.1.7 пункту 17.1 статті 17 Закону України «Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» від 21 грудня 2000 року № 2181-ІІІ до відповідача застосовано суму штрафних санкцій у розмірі 6285,02 грн. (арк. справи 8).
27 серпня 2009 року проводилася невиїзна документальна перевірка своєчасності сплати узгоджених податкових зобов’язань по податку на додану вартість. За наслідками перевірки складено Акт від 27 серпня 2009 року №6713/15/32084804 (арк. справи 21-23). Під час перевірки встановлено порушення відповідачем вимог підпункту 5.3.1 пункту 5.3 статті 5 Закону України «Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» від 21 грудня 2000 року №2181-ІІІ.
Податковим повідомленням-рішенням від 01 вересня 2009 року №0007201500/0 на підставі підпункту 17.1.7 пункту 17.1 статті 17 Закону України «Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» від 21 грудня 2000 року № 2181-ІІІ до відповідача застосовано суму штрафних санкцій у розмірі 6967,53 грн. (арк. справи 20).
Відповідачем суми штрафних санкцій сплачені не були.
Підпунктом 17.1.7 пункту 17.1 статті 17 Закону встановлено, що у разі коли платник податків не сплачує узгоджену суму податкового зобов'язання при затримці, що є більшою 90 календарних днів, наступних за останнім днем граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобов'язання такий платник податку зобов'язаний сплатити штраф у розмірі п'ятдесяти відсотків погашеної суми податкового боргу.
Податкові повідомлення-рішення у встановлений законом строк відповідачем оскаржені не були.
Відповідно до підпункту 16.1.1 пункту 16.1 статті 16 Закону, після закінчення встановленого строку погашення узгодженого податкового зобов’язання на суму податкового боргу нарахована пеня. Таким чином, за несвоєчасне погашення податкового боргу з податку на додану вартість нарахована пеня в сумі 2423,12 грн.
Заборгованість відповідача з податку на додану вартість в загальному розмірі 160507,40 грн. утворилися внаслідок несплати самостійно узгоджених податкових зобов’язань, пені та штрафних санкцій.
У відповідності до підпункту 6.2.1 пункту 6.2 статті 6 Закону України «Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» від 21 грудня 2000 року № 2181-ІІІ, у разі коли платник податків не сплачує узгоджену суму податкового зобов'язання в установлені строки, податковий орган надсилає такому платнику податків податкові вимоги. Відповідачу було надіслано першу податкову вимогу №1/94 від 31 травня 2008 року на суму 8831,02 грн. та другу податкову вимогу №2/114 від 07 липня 2008 року на суму 16367,17 грн. (арк. справи 7).
У зв’язку з непогашенням податкового боргу протягом дії другої податкової вимоги, керівником податкового органу прийнято, відповідно до статті 10 Закону України «Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» від 21 грудня 2000 року № 2181-ІІІ, рішення №6 від 14 серпня 2008 року про стягнення коштів та продаж інших активів платника податків в рахунок погашення його податкового боргу (арк. справи 7).
Заходи, прийняті податковим органом щодо стягнення податкових зобов’язань, не призвели до їх погашення, строки їх добровільної сплати вийшли у відповідності до підпункту 5.3.1 пункту 5.3 статті 5 Закону України «Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», про що свідчать матеріли справи, зокрема зворотній бік облікової картки платника (арк. справи 50-61).
Відповідно до частини 1 статті 136 Кодексу адміністративного судочинства України, відповідач може визнати адміністративний позов протягом всього часу судового розгляду.
Частиною 3 статті 156 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що судове рішення у зв’язку з визнанням адміністративного позову ухвалюється за правилами, встановленими статті 112 Кодексу адміністративного судочинства України.
Згідно вимог статті 112 Кодексу адміністративного судочинства України, зокрема, у разі повного визнання відповідачем адміністративного позову і прийняття його судом приймається постанова суду про задоволення адміністративного позову.
Враховуючи вищевикладене, суд дійшов висновку, що позовні вимоги податкового органу підлягають задоволенню у повному обсязі.
Відповідно до частини 4 статті 94 Кодексу адміністративного судочинства України у справах, в яких позивачем є суб’єкт владних повноважень, а відповідачем – фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
Враховуючи вищевикладене та керуючись статтями 2-15, 17-18, 33-35, 41-42, 47-51, 56-61, 69-71, 79, 86, 87, 94, 99, 104-107, 110, 122-143, 151-154, 158, 162, 163, 167, 185-186, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Позов Макіївської об’єднаної державної податкової інспекції у Донецькій області до Комунального підприємства «Житловик-8» про стягнення податкового боргу з податку на додану вартість у розмірі 160507,40 грн. (сто шістдесят тисяч п’ятсот сім гривень, 40 коп.) задовольнити повністю.
Стягнути з Комунального підприємства «Житловик-8» (86154, Донецька область, місто Макіївка, вулиця Целліна, ЄДРПОУ 32084804) податковий борг з податку на додану вартість до Державного бюджету України у розмірі 160507,40 грн. (сто шістдесят тисяч п’ятсот сім гривень, 40 коп.), з яких: податкові зобов’язання – 135433,00 грн. (сто тридцять п’ять тисяч чотириста тридцять три гривні, 00 коп.), пеня – 2423,12 грн. (дві тисячі чотириста двадцять три гривні, 12 коп.), штрафні санкції 22651,28 грн. (двадцять дві тисячі шістсот п’ятдесят одна гривня, 28 коп.), на р/р №31117029700065, код платежу 14010100, банк отримувач ГУДКУ у Донецькій області, код ОКПО банку 34686736.
Вступна та резолютивна частини постанови прийняті у нарадчій кімнаті та проголошені у судовому засіданні 19 січня 2010 року в присутності представника позивача. Постанова у повному обсязі складена 25 січня 2010 року.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Заява про апеляційне оскарження постанови суду подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі - з дня складення в повному обсязі - до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд.
Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії постанови.
Апеляційна скарга на постанову суду подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання зяви про апеляційне оскарження.
Суддя Шинкарьова І.В.