
Копія
Справа №326/1211/18
Провадження № 2-а/326/15/2018
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
30 жовтня 2018 року Приморський районний суд Запорізької області в складі:
головуючого Стріжакової Т.В.
при секретарі Філановій В.І.
позивача ОСОБА_1
представників відповідача ОСОБА_2, ОСОБА_3
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м.Приморську адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до виконавчого комітету Приморської міської ради Приморського району Запорізької області про скасування постанови по справі про адміністративне правопорушення,
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 звернувся до суду з адміністративним позовом до адміністративної комісії при виконавчому комітеті Приморської міської ради Приморського району Запорізької області про скасування постанови по справі про адміністративне правопорушення. Свої вимоги мотивував тим, що 06.08.2018 співробітниками КП «Чисте місто Приморськ» складено протокол про адміністративне правопорушення щодо порушення правил благоустрою на території загальноосвітньої школи №2 І-ІІІ ступенів м.Приморськ. На час складення протоколу він знаходився у щорічній відпустці і прийшов на територію школи, оскільки йому зателефонували і попросили бути присутнім у школі для вирішення організаційних питань. Безпосередньо під час складання протоколу він присутнім не був, але підпис в протоколі після його складання поставив, оскільки безпосередній розгляд справи було призначено на 10.08.2018. З текстом протоколу він не ознайомлювався та його копія йому не надавалась. Тоді він не надав цьому значення через те, що вирішив прийти на засідання адміністративної комісії та пояснити ситуацію, так як 01.08.2018 він від імені ЗОШ № 2 направляв лист саме до КП «Чисте місто Приморськ» про необхідність виділення техніки для прибирання території школи з гарантуванням оплати, а отже всі необхідні та завчасні дії щодо дотримання правил благоустрою ним прийнято, а затримка з їх виконанням залежала лише від КП «Чисте місто Приморськ». Крім того, він пояснив, що перебуває у щорічній відпустці і фактично не має повноважень щодо виконання функцій директора ЗОШ.
Під час засідання адміністративної комісії 10.08.2018 він знову пояснив вказану ситуацію та надав копію гарантійного листа. Проте прийнято рішення про його притягнення до адміністративної відповідальності через порушення п.12.1.10 Правил благоустрою, забезпечення чистоти, порядку утримання і прибирання вуличних, дворових територій, парків, скверів та додержання тиші в громадських місцях Приморської міської об’єднаної територіальної громади, затверджених рішенням Приморської міської ради №21 від 04.08.2017 за ст.152 КУпАП «Порушення державних стандартів, норм і правил у сфері благоустрою населених пунктів, правил благоустрою території населених пунктів». Копію постанови отримав 14.08.2018.
Вказане рішення є незаконним, постанова про притягнення його до адміністративної відповідальності за ст.152 КУпАП підлягає скасуванню, а справа про адміністративне правопорушення закриттю з наступних підстав.
1. Відповідно до Правил благоустрою, забезпечення чистоти, порядку утримання і прибирання вуличних, дворових територій, парків, скверів та додержання тиші в громадських місцях Приморської міської об’єднаної територіальної громади, затверджених рішенням Приморської міської ради №21 від 04.08.2017 у п.12.1.10 вказано: «Дотримуватись правил пожежної і газової безпеки, санітарних норм». Отже, вказана норма за своєю суттю є бланкетною, відсилає до інших нормативно-правових актів - правил що стосуються пожежної і газової безпеки та санітарних норм. Проте, в постанові не зазначено, які саме правила ним порушено, в чому полягало порушення, якими допустимими законними засобами доказування це встановлено.
Органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України» (ч.2 ст.19 Конституції України) та «адміністративні комісії при виконавчих органах сільських, селищних, міських рад вирішують усі справи про адміністративні правопорушення, за винятком віднесених цим Кодексом до відання інших органів (посадових осіб)»(ч.1 ст.214 КУпАП), а отже згідно з ст.42 «Порушення санітарних норм», ст.175 «Порушення встановлених законодавством вимог пожежної безпеки» та ст.ст.218, 223, 236, 255 КУпАП складення протоколу про адміністративне правопорушення та розгляд справ про порушення правил пожежної безпеки та санітарних норм не відноситься до повноважень адміністративної комісії чи інспектора з благоустрою і належить до повноважень (підвідомчості) інших органів та посадових осіб.
2. В постанові вказано, що згідно з протоколом встановлено, «що на території ЗОШ № 2 ростуть карантинні рослини (амброзія)». Проте, відповідно до ЗУ «Про карантин рослин», ст.105 та ст.238-2 КУпАП встановлення таких фактів (ст.251,255 КУпАП) та притягнення до відповідальності також не відноситься до повноважень адміністративних комісій при виконавчих комітетах і покладається на інших уповноважених органів чи посадових осіб. Крім того, трава, що росла на території ЗОШ № 2 не створювала «захаращеності» та проведення покосу саме в цей час відповідало меті заходів забезпечення благоустрою.
3. Як вбачається з матеріалів справи з 25.06.2018 по 20.08.2018 згідно з Наказом відділу освіти Приморської міської ради № 053-в від 18.06.2018 він перебував у щорічній відпустці, а згідно з Наказом № 059-в від 23.07.2018 був відкликаний з відпустки на 10 днів з 24.07.2018 по 02.08.2018, при цьому в період відкликання з відпустки ним, з метою забезпечення дотримання вимог щодо благоустрою, виконано всі завчасні можливі та необхідні дії (направлено лист до КП «Чисте місто Приморськ»), завдяки чому вже на момент розгляду справи 10.08.2018 на території ЗОШ № 2 були виконані всі необхідні дії щодо дотримання правил благоустрою, в т.ч. за участю КП «Чисте місто Приморськ» у відповідь на його лист.
Отже, вказівка у постанові на допущену позивачем «бездіяльність» не відповідає дійсності. Окрім того, що текст постанови не містить чіткої вказівки, який саме обов’язок ним не виконано і в чому це полягає, його дії як директора щодо своєчасного звернення до КП «Чисте місто Приморськ» відповідають вимогам ЗУ «Про благоустрій населених пунктів»,Типовим правилам благоустрою території населеного пункту, затвердженим Наказом ОСОБА_4 регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України №310 від 27.11.2017, Правилам благоустрою, забезпечення чистоти, порядку утримання і прибирання вуличних, дворових територій, парків, скверів та додержання тиші в громадських місцях Приморської міської об’єднаної територіальної громади, затверджених рішенням Приморської міської ради №21 від 04.08.2017, іншим нормативно-правовим актам.
Вказані факти та обставини вказують на те, що адміністративна комісія при виконавчому комітеті Приморської міської ради при винесенні постанови та інспектор з благоустрою при складенні протоколу вийшли за межі повноважень та діяли у спосіб, що не відповідає Конституції і законам України, рішення про притягнення до адміністративної відповідальності прийнято необґрунтовано та упереджено без врахування всіх істотних обставин, чим порушено його права на захист та неупереджене, об’єктивне, повне та всебічне з’ясування обставин справи.
Просить: 1) скасувати постанову адміністративної комісії при виконавчому комітеті Приморської міської ради № 19 про адміністративне правопорушення від 10.08.2018 про накладення адміністративного стягнення у вигляді штрафу в розмірі 50 неоподаткованих мінімумів доходів громадян, тобто 850 грн. за скоєння правопорушення, передбаченого ст.152 КУпАП; 2) провадження у справі про адміністративне правопорушення за ст.152 КУпАП закрити за п.1. ч.1 ст.247 КУпАП. (а.с.1-4).
Ухвалою суду від 22.08.2018, якою прийнято до розгляду та відкрито провадження у справі, ухвалено розгляд справи проводити в порядку спрощеного позовного провадження, сторонам роз’яснені відповідні положення КАС (а.с.16-17).
Ухвалою суду від 03.10.2018 замінено первинного відповідача адміністративну комісію при виконавчому комітеті Приморської міської ради Приморського району Запорізької області на належного відповідача – Виконавчий комітет Приморської міської ради Приморського району Запорізької області (а.с.41).
У судовому засіданні позивач ОСОБА_1 дав пояснення, аналогічні викладеним у позові, додатково пояснив, що на час складання протоколу про адміністративне правопорушення та винесення постанови про накладення на нього штрафу він перебував у відпустці; територія школи та стадіон займають велику площу, для її прибирання необхідно три двірника, а фактично працює тільки один; до складання протоколу ним вже був направлений лист до КП «Чисте місто Приморськ» про вивіз сміття та покосу трави з метою забезпечення дотримання вимог щодо благоустрою, тобто ним виконано всі завчасні можливі та необхідні дії про виконанню ЗУ «Про благоустрій населених пунктів»,Типових правил благоустрою території населеного пункту, тощо. Просив позовні вимоги задовольнити.
Представники відповідача виконавчого комітету Приморської міської ради Приморського району Запорізької області ОСОБА_2, ОСОБА_3 пояснили, що у повному обсязі підтримують наданий суду письмовий відзив, у якому зазначено, що відповідно до п. 6 ч.1 ст.10 Закону України «Про благоустрій населених пунктів» до повноважень міських рад у сфері благоустрою населених пунктів належить затвердження правил благоустрою територій населених пунктів. Рішенням Приморської міської ради №21 від 04.08.2017 затверджено Правила благоустрою на території Приморської міської ОТГ. Цим рішенням визначено обов’язки підприємств, установ, організацій, фізичних осіб та громадян у сфері благоустрою, з метою забезпечення утримання території міста у чистоті й належному стані (а.с.22-23).
Порушеннями правил благоустрою вважаються неналежний санітарний стан територій, влаштування звалищ побутового та будівельного сміття на міській, прилеглій та дворових території, самовільне розміщення на спорудах, стовпах, опорах та інших не відведених для цього місцях оголошень, плакатів, об’яв, відсутність відповідного дозволу на розміщення реклами, несвоєчасне косіння об'єктів рослинного карантину, забур’яненість та інше.
06.08.2018 на адресу Приморської міської ради надійшов адміністративний протокол №6, складений 06.08.2018 відносно ОСОБА_1 за ст.152 КУпАП. Згідно з наданими матеріалами встановлено, що директором КЗ «ЗОШ №2 І-ІІІ ступенів міста Приморська» ОСОБА_1, внаслідок його бездіяльності, допущено забур’яненість подвір’я школи та стадіону, на стадіоні стоїть суха трава, що може стати причиною пожежі на території школи. Протокол ОСОБА_1 отримав, про що свідчить його особистий підпис. При складанні адміністративного протоколу ОСОБА_1 знаходився на робочому місці, в поясненнях не зазначав про знаходження його в цей час у відпустці. Також на засіданні адміністративної комісії 10.08.2018 не надав підтверджуючих документів про відпустку, а тому підстави для застосування ст.247 КУпАП під час розгляду справи були відсутні.
Відповідно до п.1 ч.1 ст.42 Закону України «Про благоустрій населених пунктів» до відповідальності за порушення законодавства у сфері благоустрою населених пунктів притягаються особи, винні у порушенні встановлених державних стандартів, норм і правил у сфері благоустрою населених пунктів. Тому, вважає, що позовні вимоги позивача не обґрунтованими та такими, що не підлягають задоволенню. Просив відмовити у їх задоволенні в повному обсязі.
Вислухавши позивача, дослідивши матеріали справи, судом фактично встановлено, що у протоколі №6 від 06.08.2018, складеному інспектором з благоустрою про те, що ОСОБА_1 вчинив правопорушення, а саме: на території ЗОШ №2 в м.Приморськ знаходяться карантинні рослини, а також на території стадіону бур’яни та чагарники (територія захаращена). Порушено п.12.1.10 «Правил благоустрою Приморської ОТГ», а саме недотримання правил пожежної і газової безпеки, санітарних норм», чим скоєно правопорушення, передбачене ст.152 КУпАП. Зазначені пояснення особи, яка здійснила правопорушення, в яких вказано, що лист був направлений 01.08.2018 на КП «Чисте місто Приморськ», а саме на виділення трактора для покосу трави на шкільному стадіоні і спортивній площадці. У протоколі є підпис ОСОБА_1 Вказано, що справа буде розглянута 10.08.2018 о 14.00 годині. Додані фотографії від 06.08.2018 (а.с.24-26).
У постанові адміністративної комісії при виконавчому комітеті Приморської міської ради №19 від 10.08.2018 про адміністративне правопорушення вказано, що відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення, складеного інспектором з благоустрою КП «Чисте місто Приморськ» Приморської міської ради, встановлено, що на території ЗОШ №2 в м.Приморськ ростуть карантинні рослини (амброзія), а також стадіон зарослий бур’яном та чагарниками (територія захаращена), тим самим встановлено факт порушення п.12.1.10 Правил благоустрою, забезпечення чистоти, порядку утримання і прибирання вуличних, дворових територій, парків, скверів та додержання тиші в громадських місцях Приморської міської об’єднаної територіальної громади, затверджених рішенням Приморської міської ради №21 від 04.08.2017. Дане порушення допущено внаслідок бездіяльності директора КЗ «Загальноосвітня школа №2 І-ІІІ ступенів міста Приморськ» ОСОБА_1 Такими своїми діями директор КЗ «Загальноосвітня школа №2 І-ІІІ ступенів м.Приморськ» ОСОБА_1 порушив норми чинного законодавства України та вчинив адміністративне правопорушення, передбачене в ст.152 КУпАП. На засіданні адміністративної комісії ОСОБА_1 пояснив, що ним 01.08.2018 було направлено лист до КП «Чисте місто Приморськ» щодо здійснення покосу бур’яну на території шкільного стадіону. Постановлено накласти на директора ОСОБА_1 адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, тобто 850 грн. за скоєння правопорушення, передбаченого ст.152 КУпАП (а.с.10).
Рішенням Приморської міської ради Приморського району Запорізької області №21 від 04.08.2017 затверджено Правила благоустрою, забезпечення чистоти, порядку утримання і прибирання вуличних, дворових територій, парків, скверів та додержання тиші в громадських місцях Приморської міської об’єднаної територіальної громади» (а.с.12).
Згідно з Правилами благоустрою, забезпечення чистоти, порядку утримання і прибирання вуличних, дворових територій, парків, скверів та додержання тиші в громадських місцях Приморської міської об’єднаної територіальної громади суб'єктами благоустрою є органи державної влади, органи місцевого самоврядування, підприємства, установи, організації, незалежно від форм власності, фізичні особи-підприємці, органи самоорганізації населення, громадяни; об'єктами благоустрою є території, які підлягають благоустрою: парки (гідропарки, лугопарки, парки культури та відпочинку, парки-пам'ятники садово-паркового мистецтва, спортивні, дитячі, історичні, національні, меморіальні, інші), рекреаційні зони, сади, сквери та майданчики; пам'ятки культурної та історичної спадщини; майдани, площі, бульвари, проспекти; вулиці, дороги, провулки, узвози, проїзди, пішохідні та велосипедні доріжки; пляжі; кладовища; інші території загального користування; прибудинкові території; території будівель та споруд інженерного захисту; території підприємств, установ, організацій та закріплені за ними на підставі договору благоустрою території, земельні ділянки для будівництва; інші території, які належать до об'єктів благоустрою і знаходяться в межах території громади. П.12.1.10 цих Правил передбачено необхідність дотримання правил пожежної і газової безпеки, санітарних норм (а.с.13-14).
Згідно з листом директора КЗ «ЗОШ №2 І-ІІІ ступенів м.Приморськ» ОСОБА_1 від 01.08.2018 він звернувся до КП «Чисте місто Приморськ» з проханням виділити причіп з навантажувачем для вивозу сміття, а також трактор для покосу трави на шкільному стадіоні і спортивній площадці загальною площею 9500 м? (а.с.6). У листі КП «Чисте місто Приморськ» від 24.09.2018 вказано, що у журналі вхідної кореспонденції зареєстровано звернення від КЗ «Загальноосвітня школа №2 І-ІІІ ступенів м.Приморськ» від 01.08.2018. 07.08.2018 та 09.08.2018 КП «Чисте місто Приморськ» надавало КЗ «Загальноосвітня школа №2 І-ІІІ ступенів м.Приморськ» техніку для виконання відповідних робіт (а.с.33). Згідно з талонами замовника до подорожнього листа №2033 від 07.08.2018, №2075 від 09.08.2018 ЗОШ №2 І-ІІІ ступенів, директор ОСОБА_1 замовив вивіз сміття на полігон ТБО в кількості 12л у КП «Чисте місто Приморськ», роботи виконані, їх вартість складає 996,84 грн., 927 грн. (а.с.34).
Згідно з наказом відділу освіти Приморської міської ради Приморського району Запорізької області №053-в від 18.06.2018 та додатку № 1 до нього директору КЗ «ЗОШ №2 І-ІІІ ступенів м.Приморськ» надано щорічну основну відпустку тривалістю 56 календарних днів з 25.06.2018 по 20.08.2018 та додаткову відпустку тривалістю 3 календарних дні згідно з колективним договором з 21.08.2018 по 23.08.2018, з виплатою матеріальної допомоги на оздоровлення в розмірі посадового окладу (а.с.7,8). Наказом відділу освіти Приморської міської ради Приморського району Запорізької області №059-в від 23.07.2018 ОСОБА_1 відкликано зі щорічної основної відпустки терміном на 10 календарних днів з 24.07.2018 по 02.08.2018 (а.с.9). Аналогічні дані зазначені у довідці начальника відділу освіти Приморської міської ради (а.с.37).
Згідно довідки, наданої виконавчим органом Приморської міської ради Примосрького району Запорізької області відповідно до ЗУ «Про благоустрій населених пунктів» за КЗ ЗОШ №2 І-ІІІ ступенів закріплена територія шкільного подвір’я та прилеглої території, що підлягає благоустрою та прибирається складає 1,730 га (а.с.38).
Згідно з витягом з ОСОБА_4 соціальної політики України від 27.03.2013 №131/13/116-13 «Щодо розрахунку чисельності двірників у ЗНЗ» посада двірника у школах вводиться відповідно до встановлених законодавством норм площі, що прибирається (а.с.39,40).
За змістом п.3 ч.1 ст.288 КУпАП постанову органу (посадової особи) про накладення адміністративного стягнення може бути оскаржено у районний, районний у місті, міський чи міськрайонний суд у порядку, визначеному КАС України, з особливостями, встановленими КУпАП. Відповідно суд розглядає дану категорію справ у порядку, визначеному Кодексом адміністративного судочинства України, з особливостями, встановленими КУпАП.
Відповідно до ст.287, 289 КУпАП постанову по справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржено особою, щодо якої її винесено, а також потерпілим; скаргу може бути подано протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Постанова про адміністративне правопорушення, вчинене директором КЗ «ЗОШ №2 І-ІІІ ступенів м.Приморська» ОСОБА_1 складена 10.08.2018, позовна заява подана до суду 17.08.2018, тому строк для звернення до суду не пропущений.
Сторонами не заявлено будь-яких клопотань, у тому числі про витребування додаткових матеріалів, виклик свідків, долучення доказів тощо.
Тому суд розглядає справу на підставі наявних матеріалів в справі.
Перевіряючи обґрунтованість доводів позивача про скасування постанови про притягнення до адміністративної відповідальності за ст.152 КУпАП та доводи відповідача, якими обґрунтовуються заперечення проти позову, суд дійшов до наступного висновку.
Відповідно до ч.2 ст.19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Відповідно до ч.1 ст.2 КАС України завданням адміністративного судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів у сфері публічно-правових відносин з метою ефективного захисту прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб від порушень з боку суб’єктів владних повноважень.
Відповідно до приписів ч.2 ст.2 КАС України у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень, адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією та законами України; з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); безсторонньо (неупереджено); добросовісно; розсудливо; з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи всім формам дискримінації; пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; своєчасно, тобто протягом розумного строку.
Як вбачається з вимог ч.1 ст.72 КАС України доказами в адміністративному судочинстві є будь-які фактичні дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються 1) письмовими, речовими і електронними доказами; 2) висновками експертів; 3) показаннями свідків.
Відповідно до ч.2 ст.77 КАС України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб’єкта владних повноважень обов’язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.
Відповідно до ст.ст.1,7 КУпАП притягнення до адміністративної відповідальності і застосування заходів адміністративного впливу проводиться установленою посадовою особою у точній відповідності із законом. Відповідно до ст.9 КУпАП адміністративним правопорушенням визнається протиправна (умисна чи необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Відповідно до ст.251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, протоколом про вилучення речей і документів, іншими документами.
Відповідно до ст.152 КУпАП порушення державних стандартів, норм і правил у сфері благоустрою населених пунктів, правил благоустрою територій населених пунктів,-тягне за собою накладення штрафу на громадян від двадцяти до вісімдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб, громадян - суб'єктів підприємницької діяльності - від п'ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Відповідно до ст.278 КУпАП орган, посадова особа при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення вирішує такі питання: 1) чи належить до його компетенції розгляд даної справи, 2) чи правильно складено протокол та інші матеріали, 3) чи сповіщено осіб, які беруть участь у розгляді справи, 4) чи витребувані додаткові матеріали, 5) чи підлягають задоволенню клопотання особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілого, їх законних представників і адвоката.
Статтею 280 КУпАП передбачено, що орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи, чого в даному випадку дотримано не було.
Відповідно до ст.283 КУпАП розглянувши справу про адміністративне правопорушення, орган (посадова особа), виносить постанову по справі. Постанова повинна містити: найменування органу (посадової особи), який виніс постанову; дату розгляду справи; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності; опис обставин, установлених при розгляді справи; зазначення нормативного акту, який передбачає відповідальність за дане адміністративне правопорушення; прийняте по справі рішення.
Судом встановлено, що відносно директора КЗ «ЗОШ №2 І-ІІІ ступенів м.Приморська» ОСОБА_1 06.08.2018 складено протокол про адміністративне правопорушення за ст.152 КУпАП. На момент складання протоколу ОСОБА_1 перебував у щорічній основній відпустці, (з 25.06.2018 по 23.07.2018, з 03.08.2018 по 23.08.2018) та у вказаний у протоколі час не виконував повноваження директора КЗ «ЗОШ №2 І-ІІІ ступенів м.Приморська», у тому числі щодо організації роботи з прибирання рослин з території закладу. Проте 01.08.2018 у період, коли він був відкликаний з відпустки він вживав заходи щодо благоустрою території закладу, а саме направив до КП «Чисте місто Приморськ» лист щодо виділення причіпа з навантажувачем для вивозу сміття, трактору для покосу трави на шкільному стадіоні і спортивній площадці. Його звернення зареєстроване у КП «Чисте місто Приморськ» та 07.08.2018 та 09.08.2018 надано КЗ «Загальноосвітня школа №2 І-ІІІ ступенів міста Приморськ» техніку для виконання цих робіт.
Оцінивши обставини справи, надані сторонами докази у їх сукупності, проаналізувавши норми діючого законодавства, суд вважає, що при розгляді справи про адміністративне правопорушення та прийнятті постанови про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ст.152 КУпАП допущено порушення вимог діючого законодавства, а саме: порушено ст.ст.278,280,283 КУпАП, оскільки не було перевірено чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності. Відповідачем не було враховано знаходження відповідача у відпустці (як і які обов’язки при цьому ним порушено); не враховано направлення позивачем листа для надання техніки та здійснення покосу у КП «Чисте місто Приморськ» ще до складання протоколу про адміністративне правопорушення; а коли ці відомості позивачем було повідомлено на засіданні адміністративної комісії, відповідачем не було прийнято заходів для їх перевірки або надання часу позивачу для їх подачі. Відповідач не надав доказів, на підставі яких можна було б встановити, що дійсно ОСОБА_1 вчинив правопорушення, передбачене ст.152 КУпАП.
Оскільки відповідач не довів правомірність своїх дій, яка полягає у притягненні ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ст.152 КУпАП, суд приходить до висновку про неправомірність винесення оскаржуваної постанови, а тому її слід скасувати, а справу про адміністративне правопорушення закрити.
Таким чином, виходячи з системного аналізу положень чинного законодавства України та матеріалів справи, суд приходить до висновку, що адміністративний позов підлягає задоволенню.
Керуючись ст.ст. 2, 5-11, 77, 241-246, 255, 293, 295 КАС України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов ОСОБА_1, який мешкає та зареєстрований за адресою: 72102, АДРЕСА_1, ідентифікаційний номер НОМЕР_1, до виконавчого комітету Приморської міської ради Приморського району Запорізької області, місце знаходження: 72102, Запорізька область, м.Приморськ, вул.Центральна, буд.7, ЄДРПОУ 20485360, задовольнити.
Скасувати постанову №19 про адміністративне правопорушення від 10 серпня 2018 року, винесену адміністративною комісією при виконавчому комітеті Приморської міської ради Запорізької області, про накладення на директора КЗ «Загальноосвітня школа №2 І-ІІІ ступенів міста Приморськ» ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, адміністративного стягнення у вигляді штрафу в розмірі 50 (п’ятдесят) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, тобто 850 (вісімсот п’ятдесят) грн. за скоєння правопорушення, передбаченого ст.152 КУпАП, справу про адміністративне правопорушення закрити.
Повний текст рішення буде виготовлений 02 листопада 2018 року.
Апеляційна скарга на рішення суду може бути подана протягом тридцяти днів з дня його проголошення до Третього апеляційного адміністративного суду.
Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Учасник справи, якому повне рішення суду не було вручено у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.
Суддя: підпис ОСОБА_5
Згідно з оригіналом: суддя Т.В. Стріжакова
30.10.2018