
707/2347/18
2-а/707/65/18
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
про направлення адміністративної справи на розгляд
до іншого адміністративного суду
01 листопада 2018 року м. Черкаси
Суддя Черкаського районного суду Черкаської області Тептюк Є.П., розглянувши матеріали за адміністративним позовом Головного управління Пенсійного фонду України в Черкаській області до Головного територіального управління юстиції у Черкаській області про скасування постанови щодо накладення штрафу за виконавчим листом, -
в с т а н о в и в:
Головне управління Пенсійного фонду України в Черкаській області (місце знаходження: вул. Смілянська,23, м. Черкаси)звернулося до суду з адміністративним позовом до Головного територіального управління юстиції у Черкаській області (місце знаходження: бульв. Шевченка, 185, м. Черкаси) про скасування постанови щодо накладення штрафу за виконавчим листом.
Предметна підсудність адміністративних справ місцевим загальним судам як адміністративним судам, визначена ч. 1 ст. 20 КАС України.
Позовна заява про скасування постанови державного виконавця щодо накладення штрафу не входить до переліку справ, які визначені в ст. 20 ч. 1 КАС України.
Згідно ст. 74 ч. 2 Закону України «Про виконавче провадження» рішення, дії чи бездіяльність виконавця та посадових осіб органів державної виконавчої служби щодо виконання рішень інших органів (посадових осіб), у тому числі постанов державного виконавця про стягнення виконавчого збору, постанов приватного виконавця про стягнення основної винагороди, витрат виконавчого провадження та штрафів, можуть бути оскаржені сторонами, іншими учасниками та особами до відповідного адміністративного суду в порядку, передбаченому законом.
За змістом ст. 3 Закону України «Про виконавче провадження» постанова державного виконавця про накладення штрафу є окремим виконавчим документом, яка виконується в межах окремого виконавчого провадження.
Отже, постанова головного державного виконавця Відділу примусового виконання рішень управління державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Черкаській області ОСОБА_1 про накладення штрафу від 09.10.2018 року не пов’язана з виконанням виконавчого листа № 707/2479/18, виданого Черкаським районним судом Черкаської області 07.08.2018 року, у зв’язку з чим не підлягає розгляду місцевим загальним судом як адміністративним судом в порядку ст. 287 КАС України.
Відповідно до ст. 20 ч. 2 КАС України окружним адміністративним судам підсудні всі адміністративні справи, крім визначених частиною першою цієї статті.
Відповідно до статті 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод 1950 року (далі Конвенція) кожен має право на справедливий і публічний розгляд його справи упродовж розумного строку незалежним і безстороннім судом, встановленим законом.
Європейський суд з прав людини у рішенні від 12 жовтня 1978 року у справі «Zand v. Austria» вказав, що словосполучення «встановлений законом» поширюється не лише на правову основу самого існування «суду», але й на дотримання таким судом певних норм, які регулюють його діяльність. Поняття «суд, встановлений законом» у частині першій статті 6 Конвенції передбачає «усю організаційну структуру судів, включно з &l ;…&gй; питаннями, що належать до юрисдикції певних категорій судів &?н;…&?.;». З огляду на це не вважається «судом, встановленим законом» орган, котрий, не маючи юрисдикції, судить осіб на підставі практики, яка не передбачена законом.
Згідно п.2 ч.1 ст.29 КАС України суд передає адміністративну справу на розгляд іншому адміністративному суду, якщо при відкритті провадження у справі суд встановить, що справа належить до територіальної юрисдикції (підсудності) іншого суду.
Таким чином, підставою для передачі адміністративної справи на розгляд іншого адміністративного суду є порушення предметної та інстанційної юрисдикції.
Враховуючи те, що спір з приводу оскарження дій державного виконавця щодо виконання ним рішення про перерахунок та стягнення пенсійних виплат предметно не підсудний місцевому загальному суду як адміністративному суду, суд дійшов висновку про наявність підстав для передачі справи за підсудністю до Черкаського окружного адміністративного суду.
Керуючись ст. ст. 20, 29 КАС України, -
у х в а л и в:
Справу за адміністративним позовом Головного управління Пенсійного фонду України в Черкаській області до Головного територіального управління юстиції у Черкаській області про скасування постанови щодо накладення штрафу за виконавчим листом - направити за підсудністю до Черкаського окружного адміністративного суду
Ознайомитись з повним текстом ухвали, в електронній формі, сторони можуть за веб-адресою Єдиного державного реєстру судових рішень: http://www.reyestr.court.gov.ua/.
Передача адміністративної справи з одного суду до іншого на підставі відповідної ухвали, яка підлягає оскарженню, здійснюється не пізніше наступного дня після закінчення строку на оскарження такої ухвали, а в разі подання апеляційної скарги - після залишення її без задоволення.
До дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно - телекомунікаційної системи апеляційні скарги на ухвалу можуть бути подані протягом 15 днів з дня її складення через суд першої інстанції до Шостого апеляційного адміністративного суду або безпосередньо до апеляційного суду Черкаської області до Шостого апеляційного адміністративного суду.
Суддя: Є. П. Тептюк