Постанова № 77561840, 02.11.2018, Коломийський міськрайонний суд Івано-Франківської області

Дата ухвалення
02.11.2018
Номер справи
346/5343/18
Номер документу
77561840
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Справа № 346/5343/18

Провадження № 3/346/2502/18

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

02 листопада 2018 року м. Коломия

Коломийський міськрайонний суд

Івано-Франківської області

в складі:судді ОСОБА_1,

за участю секретаря Матушевської Г.Д.,

прокурора Тарасенко В.М.

особи, яка притягується до адмінвідповідальності ОСОБА_2,

розглянувши матеріали справи, які надійшли від Управління захисту економіки в Івано-Франківській області Департаменту захисту економіки Національної поліції України, про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця та жителя ІНФОРМАЦІЯ_2, ідентифікаційний номер НОМЕР_1, тимчасово не працюючого, до 22.09.2017 року працював інспектором відділу муніципальної інспекції Коломийської міської ради, українця, громадянина України

- за ч.1 ст. 172- 6 Кодексу України про адміністративні правопорушення,

В С Т А Н О В И В:

У протоколі №216 про адміністративне правопорушення, пов’язане з корупцією, складеному 18 жовтня 2018 року оперуповноваженим УЗЕ в Івано-Франківській області ОСОБА_3 зафіксовано, що відповідно до розпорядження міського голови м. Коломия № 398-к від 12.10.2016 р. ОСОБА_2 з 13.10.2016 р. призначено на посаду інспектора відділу муніципальної інспекції Коломийської міської ради.

Згідно розпорядження міського голови м. Коломия за № 510-к від 18.09.2017, ОСОБА_2 з 22.09.2017 р. звільнено з посади інспектора відділу муніципальної інспекції Коломийської міської ради.

За таких обставин, відповідно до п.п. «в» п.1 ч.1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції», ОСОБА_2 є суб’єктом, на якого поширюється дія цього Закону, як на посадову особу органів місцевого самоврядування.

Згідно абзацу другого ч.2 ст.45 Закону України «Про запобігання корупції» особи, які припинили діяльність пов’язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, або іншу діяльність зазначену у підпунктах «а» і «в» п.2, п.5 ч.1 ст. 3 Закону, зобов’язані наступного року після припинення діяльності подавати в установленому ч.1 цієї статті порядку декларацію особи уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за минулий рік.

Частиною 1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції» передбачено, що особи, зазначені у п. 1, підпунктах «а» і «в» п.2, п.5 ч.1 ст.3 Закону, зобов’язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.

Згідно з п.2 ч.1 роз’яснення Національного агентства з питань запобігання корупції щодо застосування окремих положень Закону України «Про запобігання корупції» стосовно заходів фінансового контролю, затвердженого рішенням Національного агентства з питань запобігання корупції від 11.08.2016 р. №3, щорічна декларація, яка подається у період з 00 год. 00 хв. 01 січня до 00 год. 00 хв. 01 квітня року, наступного за звітним роком. Така декларація охоплює звітний рік (період з 01 січня до 31 грудня включно), що передує року, в якому подається декларація, та містить інформацію станом на 31 грудня звітного року.

Оскільки ОСОБА_2 22.09.2017 року припинив діяльність пов’язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, то граничною датою подання ним Декларації за 2017 рік (після звільнення) є 31.03.2018 р..

Опрацюванням відомостей з Єдиного державного Реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування встановлено, що ОСОБА_2 станом на 31.03.2018 р. не подав щорічну Декларацію (після звільнення) за 2017 рік, а подав її несвоєчасно 05.04.2018 р..

Таким чином, ОСОБА_2В, будучи суб’єктом відповідальності за правопорушення, пов’язані з корупцією, у відповідності до підпункту «в» п.1 ч.1 ст.3 Закону, в порушення вимог ст.. 45 Закону, несвоєчасно без поважних причин, а саме не в строк до 01.04.2018 р. подав декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2017 рік (після звільнення), а фактично подав дану декларацію 05.04.2018 р. о 23.28 год., чим вчинив адміністративне правопорушення, пов’язане з корупцією, передбачене ч.1 ст. 172-6 КУпАП, а саме несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

У судовому засіданні ОСОБА_2 вину у вчиненому правопорушенні визнав та пояснив, що декларація про доходи за 2017 рік ним подана несвоєчасно, а саме 05.04.2018 року у зв’язку з тим, що на момент подачі декларації виникали технічні проблеми, що унеможливлювало своєчасне подання декларації. Умислу щодо несвоєчасного подання декларації у нього не було.

Прокурор в судовому засіданні підтримав протокол про адміністративне правопорушення, вказав, що згідно ст. 9 КУпАП адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність, яка настає, якщо це порушення за своїм характером не тягне за собою відповідно до закону кримінальної відповідальності.

Заслухавши прокурора, думку особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, суд доходить висновків.

Судом встановлено, що згідно розпорядження міського голови м. Коломия І. ОСОБА_4 №398-к від 12.10.2016 року ОСОБА_2 призначено з 13.10.2016 року на посаду інспектора відділу муніципальної інспекції міської ради, з посадовим окладом згідно штатного розпису.

Згідно розпорядження міського голови м. Коломия ОСОБА_4 №510-к від 18.09.2017 року ОСОБА_2 звільнено з посади інспектора відділу муніципальної інспекції міської ради 22 вересня 2017 року згідно з письмовою заявою відповідно до п.1 ст. 36 Кодексу законів про працю України за згодою сторін.

Згідно п.п. «в» п.1 ч.1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції», ОСОБА_2 є суб’єктом, на якого поширюється дія цього Закону, як на посадову особу органів місцевого самоврядування.

Частиною першою ст. 45 Закону передбачено, що особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а" і "в" пункту 2, пункті 5 частини першої статті 3 цього Закону, зобов’язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (далі - декларація), за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.

Відповідно до п. 2 ч. 1 роз’яснення Національного агентства з питань запобігання корупції, щодо застосування окремих положень Закону України « Про запобігання корупції» стосовно заходів фінансового контролю, затвердженого рішенням Національного агентства з питань запобігання корупції від 11.08.2016 року за № 3, щорічна декларація, яка подається у період з 00 годин 00 хвилин 01 січня до 00 годин 00 хвилин 01 квітня року, наступного за звітним роком.

Опрацюванням відомостей з Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування встановлено, що ОСОБА_2 05.04.2018 року подав декларацію особи уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2017 рік (а.с.9-21).

Таким чином, ОСОБА_2 порушив вимоги ч. 1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції» згідно до якої особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а" і "в" пункту 2, пункті 5 частини першої статті 3 цього Закону, зобов’язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (далі - декларація), за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.

Відповідно до статті 9 КУпАП адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.

Стаття 245 КУпАП визначає, що завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об’єктивне з’ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом.

Системний аналіз норм КУпАП визначає завдання, яке полягає у встановленні винуватих і забезпеченні правильного застосування законодавства з тим, щоб до кожного правопорушника були застосовані справедливі заходи адміністративного примусу тому, незалежно від виду суб’єкта та його службової діяльності, рангу та інших характеристик його обов’язком є діяти лише в рамках закону.

Таким чином в діях ОСОБА_2 наявний склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, так як будучи особою уповноваженою на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, несвоєчасно без поважних причин, а саме не в строк до 01.04.2018 р. подав декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2017 рік (після звільнення), а фактично подав дану декларацію 05.04.2018 р. о 23.28 год.

При накладенні адміністративного стягнення, у відповідності до вимог ст. 33 КУпАП, суд враховує характер вчиненого адміністративного правопорушення, особу правопорушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом'якшують та обтяжують відповідальність.

Обставинами, що пом'якшують відповідальність особі, що притягується до адміністративної відповідальності визнається його щире каяття, що до адмінвідповідальності притягується вперше.

Обставин, що обтяжують відповідальність, не встановлено.

За таких обставин, встановлюючи наявність чи відсутність адміністративного правопорушення в діях особи, щодо якої складено протокол, та даючи оцінку фактичним даним, наявним в матеріалах справи, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об’єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю, суд дійшов висновку, що вина ОСОБА_2 у вчиненні правопорушення, пов'язаного з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч. 1 ст.172-6КУпАП повністю доведена дослідженими в судовому засіданні доказами.

На підставі наведеного, керуючись Законом України «Про запобігання корупції», ст. ст.38, 172-6 ч.1, 283, 284 КУпАП, -

ПОСТАНОВИВ:

ОСОБА_2 визнати винуватим у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, та накласти адміністративне стягнення у виді штрафу у розмірі 50 (п’ятдесят) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850 (вісімсот п’ятдесят) гривень в дохід держави.

Стягнути з ОСОБА_2 судовий збір в розмірі 352 грн. 40 коп. у дохід держави: отримувач коштів: ГУК у м. Києві/м. Київ/22030106, Код отримувача ( код за ЄДРПОУ) 37993783, ОСОБА_1 отримувача: Казначейство України (ЕАП), Код банку отримувача (МФО) 899998, Рахунок отримувача: 31211256026001, Код класифікації доходів бюджету 22030106.

Штраф підлягає сплаті не пізніше п’ятнадцяти днів з дня вручення копії постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження постанови - не пізніше п’ятнадцяти днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення. У разі несплати штрафу у зазначений строк, постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до відділу державної виконавчої служби за місцем проживання правопорушника, роботи або за місцем знаходження його майна в порядку, встановленому законом.

Строк пред’явлення постанови до примусового виконання становить три місяці із дня її винесення. При оскарженні постанови про накладення адміністративного стягнення постанова підлягає виконанню після залишення скарги без задоволення.

Постанова може бути оскаржена особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності до Івано-Франківського апеляційного суду через Коломийський міськрайонний суд протягом десяти днів, з дня винесення постанови.

Суддя Беркещук Б. Б.