ЧЕРНІВЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
м. Чернівці Справа № 2а-1010/09/2470
10 год. 38 хв.
Чернівецький окружний адміністративний суд у складі :
головуючого судді: Скакун О.П.
при секретарі судового засідання: Пишній К.Г.
за участю:
представника позивача –Василик І.С.
представника відповідача не з’явився.
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за адміністративним позовом Прокурора Садгірського району м.Чернівці в інтересах держави в особі Державної податкової інспекції у м.Чернівці до приватного виробничо-комерційного підприємства «Тулон»про стягнення податкового боргу по податку на додану вартість, по податку на прибуток приватних підприємств та пені
СУТЬ СПОРУ:
Прокурор Садгірського району м.Чернівці в інтересах держави в особі Державної податкової інспекції у м.Чернівці звернувся з позовною заявою до приватного виробничо-комерційного підприємства «Тулон»про стягнення податкового боргу по податку на додану вартість, по податку на прибуток приватних підприємств та пені у сумі 22499,98 грн.
23 грудня 2009 року представник позивача надав клопотання про зменшення позовних вимог, а саме про стягнення податкового боргу у сумі 10043,66 грн.
Обґрунтовуючи позовні вимоги, позивач посилається на те, що приватне виробничо-комерційне підприємство «Тулон»не сплачує до бюджету заборгованість по податках і зборах (обов’язкових платежах), встановлених законодавством, має заборгованість перед бюджетом на загальну суму 10043,66 грн. У зв’язку з цим, як стверджує позивач, сума заборгованості підлягає стягненню в судовому порядку.
Представник позивача в судовому засіданні позовні вимоги підтримав повністю. Відповідач, який був належним чином повідомлений про дату, час та місце розгляду справи, явку свого представника в судовому засіданні не забезпечив та про причини неявки суду не повідомив. У зв’язку з цим, справа розглядається без участі представника відповідача за наявними в ній матеріалами.
ВСТАНОВИВ:
Приватне виробничо-комерційне підприємство «Тулон»зареєстроване Виконавчим комітетом Чернівецької міської ради та включено до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців 30.08.2004 року за №31161381. Податковий борг підприємства станом на 26 жовтня 2009 року становить 10043,66 грн., в тому числі по податку на прибуток приватних підприємств у сумі 574,44 грн. та пені у сумі 196,99 грн., а також по податку на додану вартість у сумі 7673,16 та пені у сумі 1599,07 грн.
Згідно Декларації №59439 від 12.05.2009 року приватним виробничо-комерційним підприємством «Тулон» самостійно визначено податок на прибуток приватних підприємств у сумі 574,44 грн.
Згідно декларацій з податку на додану вартість за жовтень, листопад, грудень 2008 року та січень-серпень 2009 року відповідачем визначено податкове зобов’язання з податку на додану вартість у сумі 7763,16 грн.
Відповідачу було нараховано пеню по податку на прибуток приватних підприємств у сумі 196,99 грн. та по податку на додану вартість у сумі 1599,07 грн.
Розглянувши матеріали справи, заслухавши пояснення представника позивача, встановивши фактичні обставини у справі, дослідивши докази, що мають юридичне значення для розгляду справи, проаналізувавши законодавство, яке регулює спірні правовідносини, суд доходить висновку, що адміністративний позов підлягає задоволенню.
До функцій державних податкових інспекцій згідно п.11 ст.10 Закону України «Про державну податкову службу в Україні»відноситься подання до судів позовів до підприємств, установ, організацій та громадян про стягнення заборгованості перед бюджетом і державними цільовими фондами за рахунок їх майна.
Статтею 9 Закону України «Про систему оподаткування»визначено, що платники податків і зборів (обов’язкових платежів) зобов’язанні сплачувати належні суми податків (обов’язкових платежів) у встановлені законами терміни.
Згідно статті 14 Закону України «Про систему оподаткування», податок на додану вартість та податок на прибуток підприємств належать до загальнодержавних податків і зборів (обов’язкових платежів).
Згідно з преамбулою Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" він є спеціальним законом з питань оподаткування, який установлює порядок погашення зобов'язань юридичних або фізичних осіб перед бюджетами та державними цільовими фондами з податків і зборів (обов'язкових платежів), нарахування і сплати пені та штрафних санкцій, і застосовуються до платників податків контролюючими органами, у тому числі за порушення у сфері зовнішньоекономічної діяльності та визнає процедуру оскарження дій органів стягнення.
Відповідно до п. 1.3 ст. 1 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами", податковий борг (недоїмка) - податкове зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгоджене платником податків або узгоджене в адміністративному порядку, але не сплачене у встановлений строк, а також пеня, нарахована на суму такого податкового зобов'язання.
Підпунктом 3.1.1 пункту 3.1 статті 3 Закону України № 2181 передбачено, що активи платника податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкового боргу виключно за рішенням суду.
У відповідності до п.п. 5.3.1. п.5.3. ст.5 Закону № 2181, яка регулює строки погашення податкового зобов'язання, платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом десяти календарних днів, наступних за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого підпунктом 4.1.4 пункту 4.1 статті 4 цього Закону для подання податкової декларації. У разі визначення податкового зобов'язання контролюючим органом за підставами, зазначеними у підпунктах "а" - "в" підпункту 4.2.2 пункту 4.2 статті 4, платник податків зобов'язаний погасити нараховану суму податкового зобов'язання протягом десяти календарних днів від дня отримання податкового повідомлення, крім випадків коли протягом такого строку такий платник податків розпочинає процедуру апеляційного узгодження.
Згідно з п.п. 5.4.1. п. 5.4 ст. 5 Закону № 2181, узгоджена сума податкового зобов'язання, не сплачена платником податків у строки, визначені цією статтею, визнається сумою податкового боргу платника податків.
На момент розгляду справи заборгованість у сумі 10043,66 грн. відповідачем не сплачена.
Відповідно до ч. 1 ст. 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.
Відповідач в судове засідання не з’явився, заперечення на позов не надав. 02.10.2009р. до суду надійшов лист, в якому відповідач зобов’язувався повністю погасити заборгованість перед бюджетом.
За таких обставин суд дійшов висновку, що адміністративний позов прокурора Садгірського району м.Чернівці в інтересах держави в особі Державної податкової інспекції у м.Чернівці про стягнення з приватного виробничо-комерційного підприємства «Тулон» податкового боргу по податку на додану вартість, по податку на прибуток приватних підприємств та пені у сумі 10043,66 грн. підлягає задоволенню.
У процесі розгляду справи не встановлено інших фактичних обставин, що мають суттєве значення для правильного вирішення спору, і доказів на підтвердження цих обставин.
Керуючись ст.ст.2,3,6-12,17,18,160-163,167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд —
ПОСТАНОВИВ:
1. Позов задовольнити повністю.
2. Стягнути з приватного виробничо-комерційного підприємства «Тулон» (код ЄДРПОУ 31161381) податковий борг у сумі 10043,66 грн., в тому числі по податку на прибуток приватних підприємств у сумі 574,44 грн. та пеню у сумі 196,99 грн., та по податку на додану вартість у сумі 7673,16 та пеню у сумі 1599,07 грн.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений Кодексом адміністративного судочинства України, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 цього Кодексу - з дня складення в повному обсязі. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
У судовому засіданні 23 грудня 2009р. проголошено вступну та резолютивну частини постанови. Постанову виготовлено в повному обсязі 27 грудня 2009 року.
Суддя О.П. Скакун