
справа № 415/7843/18
провадження № 3/415/1570/18
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
26 жовтня 2018 року м. Лисичанськ
Суддя Лисичанського міського суду Луганської області Шевченко О.В., за участю секретаря Бервено Ю.В., прокурора Зайченка І.А., правопорушника ОСОБА_1, розглянувши матеріали справи, що надійшли від Департаменту захисту економіки Управління захисту економіки в Луганській області про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця ІНФОРМАЦІЯ_2, одруженого, маючого на утриманні неповнолітню доньку – ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_3, працюючого механіком гаража Лисичанського комунального автотранспортного підприємства 032806, РНОКПП НОМЕР_1, проживаючого та зареєстрованого за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_4,
за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, -
В С Т А Н О В И В:
Правопорушник ОСОБА_1 будучи, відповідно до підпункту «а» пункту 2 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції» та примітки до статті 172-6 КУпАП, суб’єктом правопорушення, перебуваючи на посаді механіка гаража Лисичанського комунального автотранспортного підприємства 032806, у порушення вимог ч.1 ст.45 Закону України «Про запобігання корупції», несвоєчасно, без поважних причин подав декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2017 рік, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов’язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена частиною 1 статті 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Прокурор Лисичанської місцевої прокуратури ОСОБА_3 просив суд притягнути правопорушника ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності, передбаченої ч.1 ст.172-6 КУпАП, оскільки останній будучі суб’єктом, на якого поширюються вимоги ч. 1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», несвоєчасно, без поважних причин, а саме 03 квітня 2018 року, подав шляхом заповнення відповідних форм на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції, щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2017 рік.
У судовому засіданні правопорушник ОСОБА_1 винним себе у скоєнні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, визнав та пояснив, що дійсно він перебуваючи на посаді механіка гаража Лисичанського КАТП 032806, у порушення вимог ч.1 ст.45 Закону України «Про запобігання корупції», несвоєчасно подав декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2017 рік, через те, що погано володіє комп’ютером, навичками роботи з сайтом НАЗК, а також через незадовільну роботу офіційного веб-сайту Національного агентства з питань запобігання корупції. Погодився з тим, що це не поважні причини несвоєчасного подання декларації.
Суд, вислухавши пояснення ОСОБА_1, думку прокурора Зайченко І.А., дослідивши письмові матеріали справи, вважає, що винність останнього у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП знайшла своє повне підтвердження у суді, крім визнання своєї провини особисто у судовому засіданні, доведена змістом досліджених у судовому засіданні довідкою НАЗК (а.с. 9); повідомленням з НАЗК від 10.04.2018 (а.с. 10); послідовністю дій користувача в ІТС Реєстр, які вчинив ОСОБА_1 (а.с. 11-12); довідкою Лисичанського КАТП 032806 про знаходження у відпустці, відрядженні, на лікарняному ОСОБА_1 (а.с. 17); наказу № 45/В від 01.03.2018 (а.с. 31); наказу № 47 від 16.03.2018 (а.с. 32); переліком посад ЛКАТП-032806 які є суб’єктами е-декларування (а.с. 33); копії трудової книжки ОСОБА_1 (а.с. 36); щорічною декларацією особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2017 рік (а.с. 37 – 39); письмовими поясненнями ОСОБА_1 (а.с. 48).
Відповідно до ст. 1 Закону України «Про запобігання корупції» (далі Закону), правопорушення, пов’язане з корупцією - діяння, що не містить ознак корупції, але порушує встановлені цим Законом вимоги, заборони та обмеження, вчинене особою, зазначеною у ч. 1 ст. З цього Закону, за яке законом встановлено кримінальну, адміністративну, дисциплінарну та/або цивільно-правову відповідальність.
Статтею 68 Конституції України закріплено, що кожен зобов’язаний неухильно додержуватися Конституції України та законів України, не посягати на права і свободи, честь і гідність інших людей.
Відповідно до п. 1 розділу 1 статуту Лисичанського комунального автотранспортного підприємства 032806, затвердженого начальником управління по здійсненню політики Лисичанської міської ради в галузі житлово-комунального господарства ОСОБА_4 від 20.07.2006, засновником підприємства є Лисичанська міська рада, яке засноване на базі майна, що знаходиться у комунальній власності Лисичанської міської Ради відповідно до наказу фонду комунального майна №93 від 27.04.1999 та за рішенням трудового колективу (протокол № 1 від 06.01.1999) (а.с. 37-39).
Відомості про юридичну особу Лисичанське комунальне автотранспортне підприємство 032806 внесені до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань за ідентифікаційним кодом 03328008 та відповідно до ч. 2 ст. 81 Цивільного кодексу України Лисичанське КАТП 032806 є юридичною особою публічного права.
Відповідно до наказу директора Лисичанського КАТП 032806 від 01.06.2017 № 101/К ОСОБА_1 переведено на посаду механіка гаража з оплатою згідно штатного розкладу, увільнивши від посади водія автотранспортного засобу 3-го класу.
Відповідно до посадової інструкції механіка гаража, затвердженої директором Лисичанського КАТП 032806 ОСОБА_5 від 01.06.2017, механік гаража здійснює керівництво виробничо-господарською діяльністю гаража, тобто обіймає посаду пов’язану з виконанням організаційно-розпорядчих та адміністративно-господарчих функцій. 3 посадовою інструкцію ОСОБА_1 було ознайомлено під особистий підпис (а.с. 28-29).
16.03.2018 ОСОБА_1 був ознайомлений з наказом директора ЛКАТП 032806 №47 від 16.03.2018 «Про подачу електронних е-декларацій посадовими особами ЛКАТП-032806», відповідно до вимог Закону України від 14.10.2015 «Про запобігання корупції», постанови Кабінету міністрів України «Питання запобігання та виявлення корупції» від 04.09.2013 № 706.
Відповідно до ч. 1 ст. 45 Закону, особи, зазначені у п. 1, п.п. «а» і «в» п. 2, п. 5 ч. 1 ст. 3 цього Закону, зобов’язанні щорічно до 01 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.
Згідно інформації з сайту Акредитований центр сертифікації ключів https://acsk. рrivatbank.ua/ встановлено, що ОСОБА_1 отримав електронний цифровий ключ в АЦСК Приватбанк 01.03.2018 (а.с. 40).
Відповідно до відомостей, які вказані у публічній частині інформаційно-телекомунікаційної системи «Єдиний державний реєстр декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування», ОСОБА_1 було подано щорічну декларацію за 2017 рік до Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування лише 03.04.2018 о 19:54 год., тобто несвоєчасно, чим останній, порушив вимоги, встановлені ч.1 ст.45 Закону України «Про запобігання корупції».
Частина 1 статті 172-6 КУпАП зазначає, що відповідальність за вказаною статтею настає за умови несвоєчасного подання без поважних причин декларацій особи уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Таким чином, правопорушник ОСОБА_1, будучи суб’єктом, на якого поширюються вимоги ч.1 ст. 45 «Про запобігання корупції», п.5-1 «Прикінцевих положень» Закону, п.6 Розділу ІІ «Прикінцевих положень» Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо особливостей фінансового контролю окремих категорій посадових осіб» № 1975- VIІI, несвоєчасно, без поважних причин, а саме 3 квітня 2018 року о 19 годині 54 хвилин, подав шляхом заповнення відповідних форм на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції, щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2017 рік, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов’язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.
Одним з основоположних принципів діяльності із запобігання і протидії корупції є невідворотність відповідальності за вчинення корупційних правопорушень, оскільки ці правопорушення несуть негативні наслідки, які можуть виявитися у підриві авторитету органів державної влади, органів місцевого самоврядування та зашкодити суспільним інтересам, то таке правопорушення не може бути визнане, як малозначне.
Відповідно до ст. 23 КУпАП, адміністративне стягнення є мірою відповідальності і застосовується з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, в дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття, а також запобігання вчиненню нових правопорушень як самим правопорушником, так і іншими особами.
Місцем вчинення правопорушення є місце роботи ОСОБА_1, а саме: Лисичанське комунальне автотранспортне підприємство 032806, що розташовано за адресою: Луганська область, м. Лисичанськ, Ісаєва балка, оскільки обов’язок подавати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, виникає у ОСОБА_1 у зв’язку із тим, що він працює на вказаному підприємстві.
Датою вчинення правопорушення, пов’язаного з корупцією є 03.04.2018. Датою виявлення адміністративного правопорушення, пов’язаного з корупцією є дата направлення Національним агентством з питань запобігання корупції повідомлення Департаменту захисту економіки Національної поліції України про факт несвоєчасного подання ОСОБА_1 декларації за 2017 рік, тобто 20.08.2018 (а.с. 9).
При призначенні стягнення, суд, відповідно до ст. 33 КУпАП, враховує характер вчиненого правопорушення, особу правопорушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом’якшують і обтяжують відповідальність: ОСОБА_1 працює, інвалідом не являється, одружений, має на утриманні неповнолітню доньку – ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_3, вперше притягується до адміністративної відповідальності.
У якості обставин, що згідно зі ст. 34 КУпАП, пом’якшують відповідальність правопорушника, суд приймає щире розкаяння винного, повне визнання своєї провини та перебування на утриманні неповнолітньої дитини.
Обставин, що згідно зі ст. 35 КУпАП, обтяжують відповідальність правопорушника, суд не вбачає.
На підставі вимог ст.ст. 4, 9 Закону України «Про судовий збір», ст. 40-1 КУпАП, судовий збір підлягає стягненню з правопорушника у розмірі 352 (трьохста п’ятдесяти двох) гривень 40 (сорока) копійок.
Керуючись ст. ст. 33, 172-6 ч.1, 221, 284, 285, 289, 294 КУпАП, суд
П О С Т А Н О В И В :
Піддати ОСОБА_1 адміністративному стягненню, за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП у виді штрафу у розмірі 50 (п’ятдесяти) неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що становить 850 (вісімсот п’ятдесят) гривень.
Стягнути з ОСОБА_1, на користь ГУК у місті Києві (отримувач коштів – ГУК у місті Києві/м. Київ/2203106, код за ЄДРПОУ 37993783, банк отримувача – Казначейство України (ЕАП), МФО 899998, рахунок отримувача 31211256026001, код класифікації доходів бюджету 22030106), судовий збір у розмірі 352 (трьохста п’ятдесяти двох) гривень 40 (сорока) копійок.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Постанова може бути оскаржена особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, протягом десяти днів з дня її винесення.
Постанова може бути оскаржена до Луганського апеляційного суду через Лисичанський міський суд Луганської області.
Суддя О.В. Шевченко