
Справа № 369/5167/18
Провадження №2-а/369/187/18
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
07.08.2018 м. Київ
Києво-Святошинський районний суд Київської області в складі:
головуючого судді Пінкевич Н.С.
при секретарі Головатюк В.В.,
за участі представника позивача: ОСОБА_1,
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом ОСОБА_2 до поліцейського Києво-Святошинського відділу поліції Головного Управління Національної поліції в Київській області старшого лейтенанта поліції ОСОБА_3, третя особа: Головне управління Національної поліції у Київській області про скасування,
ВСТАНОВИВ:
До Києво-Святошинського районного суду Київської області надійшов адміністративний позов ОСОБА_2 до поліцейського Києво-Святошинського відділу поліції Головного Управління Національної поліції в Київській області старшого лейтенанта поліції ОСОБА_3, третя особа: Головне управління Національної поліції у Київській області про скасування.
Позов обґрунтовує тим, що 24.04.2018 поліцейський Києво-Святошинського відділу поліції Головного управління національної поліції в Київській області старший лейтенант поліції ОСОБА_3 прийняв постанову про накладення адміністративного стягнення по справі про адміністративне правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксоване не в автоматичному режимі серії БР № 304423. У якій зазначено, що 24.04.2018 о 21 год. 00 хв. в м. Вишневе, вул. Балукова водій ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, керуючи маршрутним транспортним засобом «Ataman A-09246», н.з. АІ 0763 РВ, порушив правила зупинки/висадки пасажирів, здійснивши зупинку в неустанволеному місці, чим скоїв адміністративне правопорушення, передбачене ч. 2 ст. 121-2 КУпАП.
Поліцейський притягнув ОСОБА_2 до адміністративної відповідальності і наклав на нього адміністративне стягнення у вигляді штрафу у розмірі 255 грн. 00 коп.
Вважає, що притягнення ОСОБА_2 до адміністративної відповідальності за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. ст.. 121-2 КУпАП є незаконним та необґрунтованим, так як не підтверджений жодним належним та допустимим доказом, що є обов’язком саме поліцейського патрульної служби.
На підставі викладеного позивач просив скасувати постанову серії БР № 304423 від 24.04.2018, винесену поліцейським Києво-Святошинського відділу поліції Головного управління Національної поліції в Київській області старшим лейтенантом поліції ОСОБА_3, про адміністративне правопорушення, передбачене ч. 2 ст. 121-2 КУпАП.
У судовому засіданні позивач, позовні вимоги підтримав у повному обсязі з підстав викладених у позовній заяві.
Відповідач у судове засідання не з'явився, про день та час слухання справи був повідомлений належним чином, про що в матеріалах справи є повідомлення.
Від представника третьої особи надійшли письмові заперечення, відповідно до яких просив відмовити у задоволенні позову ОСОБА_2
Суд, дослідивши долучені до матеріалів справи письмові докази, приходить до наступного висновку.
Порядок розгляду справи про адміністративне правопорушення визначено главою 22 КУпАП, а процедура оформлення поліцейськими патрульної поліції матеріалів про адміністративні правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксовані не в автоматичному режимі визначена Інструкцією з оформлення поліцейськими матеріалів про адміністративні правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксовані не в автоматичному режимі, затверджена Наказом Міністерства внутрішніх справ України від 07.11.2015 № 1395, зареєстровано в Міністерстві юстиції України 10 листопада 2015 р. за № 1408/27853.
Відповідно до ст. 245 КУпАП, завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.
Статтею 283 КУпАП передбачено, що розглянувши справу про адміністративне правопорушення, орган (посадова особа) виносить постанову по справі. Постанова повинна містити: найменування органу (посадової особи), який виніс постанову, дату розгляду справи; відомості про особу, щодо якої розглядається справа; опис обставин, установлених при розгляді справи; зазначення нормативного акта, який передбачає відповідальність за дане адміністративне правопорушення; прийняте по справі рішення.
Постанова по справі про адміністративне правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, крім даних, визначених частиною другою цієї статті, повинна містити відомості про: дату, час і місце вчинення адміністративного правопорушення; транспортний засіб, який зафіксовано в момент вчинення правопорушення (марка, модель, номерний знак); технічний засіб, яким здійснено фото або відеозапис; розмір штрафу та порядок його сплати; правові наслідки невиконання адміністративного стягнення та порядок його оскарження; відривну квитанцію із зазначенням реквізитів та можливих способів оплати адміністративного стягнення у вигляді штрафу.
Статтею 251 КУпАП передбачено, що доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.
Але, в порушення зазначених вимог закону, матеріали справи не містять жодного належного та допустимого доказу вчинення ОСОБА_2 адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 121-2 КУпАП, що є порушенням вимог ст. 251 КУпАП.
Відповідно до ст. 9 КУпАП, адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
За таких обставин, суд вважає, що об'єкт правопорушення в складі адміністративного правопорушення відсутній, що виключає в даному випадку адміністративну відповідальність ОСОБА_2
Крім того, частиною 2 ст. 71 КАС України передбачено, що в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.
Викладене, на думку суду, свідчить про фактичну відсутність об'єктивних і беззаперечних доказів наявності в діях ОСОБА_2 складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 121-2 КУпАП.
При цьому суд зважає на те, що позиція позивача у виправдання його дій не знайшла свого спростування в судовому засіданні.
Враховуючи вищевикладені обставини і висновки суду про відсутність в діях ОСОБА_2 складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 121-2 КУпАП, суд вважає необхідним задовольнити позовні вимоги позивача по справі.
На підставі викладеного і керуючись ст.ст. 4, 6, 7, 8, 17, 18, 19, 69, 70, 71, 128, 158, 159, 160, 161, 162, 163 КАС України, ст.ст. 1, 2, 9, 23, 122, 247, 288 КУпАП, суд
ВИРІШИВ:
Адміністративний позов ОСОБА_2 до поліцейського Києво-Святошинського відділу поліції Головного Управління Національної поліції в Київській області старшого лейтенанта поліції ОСОБА_3, третя особа: Головне управління Національної поліції у Київській області про скасування- задовольнити.
Скасувати постанову серії БР № 304423 від 24.04.2018, винесену поліцейським Києво-Святошинського відділу поліції Головного управління Національної поліції в Київській області старшим лейтенантом поліції ОСОБА_3, про адміністративне правопорушення, передбачене ч. 2 ст. 121-2 КУпАП.
Апеляційна скарга на рішення суду може бути подана до Київського апеляційного адміністративного суду через Києво-Святошинський районний суд Київської області протягом тридцяти днів з дня його проголошення.
Суддя: Н.С. Пінкевич