Постанова № 77537571, 26.09.2018, Вінницький апеляційний адміністративний суд

Дата ухвалення
26.09.2018
Номер справи
675/2461/17
Номер документу
77537571
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

П О С Т А Н О В А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

Справа № 675/2461/17

Головуючий у 1-й інстанції: Янішевська О.С.

Суддя-доповідач: Сушко О.О.

26 вересня 2018 року

м. Вінниця

Вінницький апеляційний адміністративний суд у складі колегії:

головуючого судді: Сушка О.О.

суддів: Смілянця Е. С. Залімського І. Г. ,

за участю:

секретаря судового засідання: Сушка О.О.,

представника відповідача: Лебедюка М.В.

позивача: ОСОБА_3

розглянувши у відкритому судовому засіданні апеляційну скаргу ОСОБА_3 на рішення Ізяславського районного суду Хмельницької області від 30 травня 2018 року (м. Ізяслав, 08 червня 2018 року) у справі за адміністративним позовом ОСОБА_3 до Пенсійного фонду України, Головного управління Пенсійного фонду України в Хмельницій області, третя особа на стороні відповідача без самостійних вимог Ізяславська міська рада про зобов'язати ГУ ПФУ в Хмельницій області провести перерахунок пенсії,

В С Т А Н О В И В :

позивач звернувся до суду з адміністративним позовом, в якому просив зобов`язати Головне управління Пенсійного фонду України в Хмельницій області провести перерахунок пенсії позивача на підставі довідки № 756 від 19 червня 2017 року Ізяславської міської ради Ізяславського району Хмельницької області про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії, виданої позивачу.

Відповідно до рішення Ізяславського районного суду Хмельницької області від 30 травня 2018 року в задоволенні позову відмовлено.

Не погоджуючись з вказаним рішенням позивач подав апеляційну скаргу, в якій просить скасувати вказане рішення та ухвалити нове, яким задовольнити позов.

Позивач в судовому засіданні просив задовольнити апеляційну скаргу.

Представник відповідача в судовому засіданні просив відмовити у задоволенні апеляційної скарги.

Розглянувши матеріали справи, колегія суддів апеляційної інстанції, дійшла висновку, що апеляційну скаргу необхідно залишити без задоволення, виходячи з наступного.

Судом першої інстанції та під час апеляційного провадження встановлено, що у період з 12 листопада 1983 року по 09 червня 2006 року позивач проходив службу у Збройних Силах України; з 16 квітня 1998 року по 27 квітня 2006 року позивач обіймав посаду міського голови Ізяславської міської ради; з 09 червня 2006 року позивач вийшов на пенсію за вислугою років із військовим званням «майор» відповідно до вимог Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», що підтверджується поясненнями позивача, доданими до матеріалів справи копіями трудової книжки позивача, пенсійного посвідчення, дослідженими в ході розгляду справи матеріалами пенсійної справи позивача, проти чого не заперечують відповідачі та їх представники.

Постановою Кабінету Міністрів України № 353 «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 09 березня 2006 року № 268 та визнання такими, що втратили чинність, деяких постанов Кабінету Міністрів України «Про упорядкування структури та умов оплати праці працівників апарату органів виконавчої влади, органів прокуратури, судів та інших органів» від 24 травня 2017 року були внесені зміни до схеми посадових окладів керівників виконавчих комітетів, сільських, селищних рад, що представляють інтереси об'єднаних територіальних громад, та їх виконавчих органів в частині збільшення розміру місячного посадового окладу міського голови.

Позивач звернувся до Ізяславської міської ради Хмельницької області для отримання довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії. На своє звернення позивач отримав від Ізяславської міської ради довідку про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії № 756 від 19 червня 2017 року, що підтверджується поясненнями позивача, доданою до матеріалів справи копією вказаної довідки, проти чого не заперечують відповідачі.

Зазначена довідка була надана позивачем Головному управлінню Пенсійного Фонду України в Хмельницькій області, що підтверджується поясненнями позивача, проти чого не заперечують відповідачі.

Перерахунок пенсії позивачу на підставі довідки Ізяславської міської ради про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії № 756 від 19 червня 2017 року проведений не був, що підтверджується поясненнями позивача, оглянутими у судовому засіданні матеріалами пенсійної справи, проти чого не заперечують відповідачі та їх представники.

Відмовляючи у задоволенні адміністративного позову, суд першої інстанції виходив з того, що відповідач діяв на підставі, в межах та у спосіб, що передбаченні Конституцією та законами України.

Колегія суддів погоджується з висновками суду першої інстанції з огляду на наступне.

Так, в ході розгляду справи в суді першої інстанції Головне управління Пенсійного Фонду України в Хмельницькій області повідомило суд про проведення позивачу перерахунку пенсії на підставі Постанови Кабінету Міністрів України № 103 від 21 лютого 2018 року «Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб» та Постанови Кабінету Міністрів України № 704 від 30 серпня 2017 року «Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб» відповідно до довідки Хмельницького військового комісаріату від 28 березня 2018 року про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсій у порядку, визначеному рішенням Кабінету Міністрів України, у якій вказано посаду позивача «міський голова, до відрядження начальник стройового відділення 8 окремої бригади спеціального призначення» та вказано розміри посадового окладу, окладу за військовим званням та надбавки за вислугу років. Вказана обставина підтверджується поясненнями представника Головного управління Пенсійного Фонду України в Хмельницькій області, доданими до матеріалів справи копіями довідки Хмельницького військового комісаріату від 28 березня 2018 року, перерахунку пенсії позивачу, розрахунку на доплату.

Відповідно до ч. 6 ст. 21 Закону України «Про службу в органах місцевого самоврядування» пенсійне забезпечення посадових осіб місцевого самоврядування здійснюється відповідно до Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування». На момент виходу позивача на пенсію вказана норма була викладена у наступній редакції: пенсійне забезпечення посадових осіб місцевого самоврядування, які мають стаж служби в органах місцевого самоврядування та/або державної служби не менше 10 років, здійснюється у порядку, визначеному законодавством України про державну службу. Пенсія в частині, що не перевищує розміру пенсії із солідарної системи, що призначається відповідно до Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування».

Згідно з ч. 1 ст. 1 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» особи офіцерського складу, прапорщики і мічмани, військовослужбовці надстрокової служби та військової служби за контрактом, особи, які мають право на пенсію за цим Законом при наявності встановленої цим Законом вислуги на військовій службі, службі в органах внутрішніх справ, Національній поліції і в державній пожежній охороні, службі в Державній службі спеціального зв'язку та захисту інформації України, в органах і підрозділах цивільного захисту, податкової міліції, Державної кримінально-виконавчої служби України мають право на довічну пенсію за вислугу років.

В силу п. в ч. 1 ст. 17 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби і військової служби за контрактом, іншим особам, зазначеним у пунктах "б"-"д" ст. 1-2 цього Закону, які мають право на пенсію за цим Законом, до вислуги років для призначення пенсії зараховується, зокрема, час роботи в органах державної влади, органах місцевого самоврядування або сформованих ними органах, на підприємствах, в установах, організаціях і у вищих навчальних закладах із залишенням на військовій службі, службі в органах внутрішніх справ, Національній поліції, державній пожежній охороні, Державній службі спеціального зв'язку та захисту інформації України, органах і підрозділах цивільного захисту, податковій міліції чи Державній кримінально-виконавчій службі України.

За змістом ч. 3 ст. 43 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» пенсії особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, та членам їх сімей обчислюються з розміру грошового забезпечення, враховуючи відповідні оклади за посадою, військовим (спеціальним) званням, процентну надбавку за вислугу років, щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії в розмірах, установлених законодавством, з якого було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, а до 01 січня 2011 року - страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

Частиною 1 ст. 7 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» передбачено, що військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом та членам їх сімей, які одночасно мають право на різні державні пенсії, призначається одна пенсія за їх вибором.

Тобто, законодавством, чинним станом на час призначення пенсії позивачу, було передбачено право позивача лише на підставі Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб».

В подальшому позивач не набув права на отримання пенсії відповідно до вимог Закону України «Про службу в органах місцевого самоврядування», що підтверджується поясненнями позивача, проти чого не заперечують відповідачі.

У відповідності до ч. 4 ст. 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв'язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, на умовах, у порядку та розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України. У разі якщо внаслідок перерахунку пенсій, передбаченого цією частиною, розміри пенсій звільненим із служби військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, є нижчими, зберігаються розміри раніше призначених пенсій.

Відтак, підстави та порядок перерахунку пенсії позивачу визначені вказаною правовою нормою та Порядком проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», затвердженим Постановою Кабінету Міністрів України від 13 лютого 2008 року № 45.

При цьому, після прийняття Постанови Кабінету Міністрів України № 103 від 21 лютого 2018 року «Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб» та Постанови Кабінету Міністрів України № 704 від 30 серпня 2017 року «Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб» позивачу проведено перерахунок пенсії, що підтверджується доданими до матеріалів справи копіями перерахунку пенсії та розрахунку на доплату пенсії.

Отже, не проведення перерахунку пенсії позивача відповідно до Постанови Кабінету Міністрів від 24 травня 2017 р. № 353 «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 9 березня 2006 р. № 268 та визнання такими, що втратили чинність, деяких постанов Кабінету Міністрів України» не призвела до зменшення розміру пенсії позивача, яку він отримував до цього, і не є звуженням обсягу вже набутих ним прав та/або позбавленням його права на соціальний захист.

Таким чином, колегія суддів вважає, що доводи апеляційної скарги не ґрунтуються на вимогах чинного законодавства, яке регулює спірні правовідносини, та повністю спростовуються встановленими у справі обставинами.

Керуючись ст.ст. 243, 250, 308, 310, 315, 316, 321, 322, 325, 329 КАС України, суд

П О С Т А Н О В И В :

апеляційну скаргу ОСОБА_3 залишити без задоволення, а рішення Ізяславського районного суду Хмельницької області від 30 травня 2018 року - без змін.

Постанова суду набирає законної сили з дати її прийняття та може бути оскаржена в касаційному порядку згідно зі ст.ст.328, 329 КАС України.

Постанова суду складена в повному обсязі 26 вересня 2018 року.

Головуючий Сушко О.О. Судді Смілянець Е. С. Залімський І. Г.