Рішення № 77536203, 31.10.2018, Кіровоградський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
31.10.2018
Номер справи
1140/2329/18
Номер документу
77536203
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

КІРОВОГРАДСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

31 жовтня 2018 року м. Кропивницький Справа № 1140/2329/18

Кіровоградський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Сагуна А.В., розглянувши у порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) сторін адміністративну справу за позовом Соколівської сільської ради Кіровоградського району Кіровоградської області до Заступника начальника Управління Держпраці у Кіровоградській області Харченко Оксани Вадимівни, третьої особи - Управління Держпраці у Кіровоградській області, про визнання протиправною та скасування постанови, -

ВСТАНОВИВ:

Соколівська сільська рада Кіровоградського району Кіровоградської області звернулась до суду з позовною заявою, в якій просить визнати протиправною та скасувати постанову про накладення штрафу уповноваженими посадовими особами №КР0439/391/АВ/ІП-ФС від 15 травня 2018 року, складену заступником начальника управління Держпраці у Кіровоградській області Харченко Оксаною Володимирівною.

В обґрунтування вимог позивачем зазначено, що інспектором під час проведення інспекційного відвідування не було враховано зміни до законодавства, в результаті яких сільська рада змушена була змінювати рахунки, в результаті чого виникла затримка у виплаті заробітної плати. Так, до 31 грудня 2017 року Соколівська сільська рада працювала за реєстраційними рахунками відкритими до набрання чинності Наказом Міністерства фінансів від 20 вересня 2017 року № 793 «Про затвердження складових програмної класифікації видатків та кредитування місцевих бюджетів», тому на початку січня Соколівська сільська рада звернулась до Управління Державної казначейської служби України в Кіровоградському районі Кіровоградської області щодо закриття діючих реєстраційних рахунків та відкриття нових у зв'язку із набранням чинності вищевказаним Наказом. Позивач зазначає, що 21 січня 2018 року Казначейство у телефонному режимі повідомило Соколівську сільську раду про можливість проведення операцій за відкритими рахунками. Враховуючи викладене Соколівською сільською радою було проведено виплату заробітної плати в повному обсязі. Додатково позивач вказує, що виплата заробітної плати в січні 2018 року одним платежем була погоджена з колективом, що підтверджується відповідним протоколом зборів первинної профспілкової організації Соколівської сільської ради від 14 січня 2018 року. Таким чином, оскаржувану постанову про накладення штрафу уповноваженими посадовими особами №КР0439/391/АВ/ІП-ФС від 15 травня 2018 року, складену заступником начальника управління Держпраці у Кіровоградській області Харченко Оксаною Володимирівною вважає протиправною та такою що підлягає скасуванню.

Відповідачем до суду надано відзив на позовну заяву, в якому зазначено, що позовні вимоги ним не визнаються та вважає наведені в позовній заяві доводи безпідставними.

Так, відповідач вказує, що в акті перевірки, складеного за результатами інспекційного відвідування головним державним інспектором відділу з питань додержання законодавства про працю, зайнятість та інших нормативно-правових актів Управління Держпраці у Кіровоградській області Махно Н.В. зазначено, що відповідно до ст.115 КЗпП України заробітна плата виплачується працівникам регулярно в робочі дні у строки, встановлені колективним договором або нормативним актом роботодавця, погодженим з виборним органом первинної профспілкової організації чи іншим уповноваженим на представництво трудовим колективом органом (а в разі відсутності таких органів - представниками, обраними і уповноваженими трудовим колективом), але не рідше двох разів на місяць через проміжок часу, що не перевищує шістнадцяти календарних днів, та не пізніше семи днів після закінчення періоду, за який здійснюється виплата. У разі коли день виплати заробітної плати збігається з вихідним, святковим або неробочим днем, заробітна плата виплачується напередодні.

Як зазначає відповідач, відповідно до колективного договору Соколівської сільської ради, заробітна плата виплачується 15 (аванс) та 27 (остаточна виплата) числа кожного місяця.

Натомість, заробітна плата працівникам Соколівської сільської ради (ОСОБА_4, ОСОБА_5, ОСОБА_6, ОСОБА_7, ОСОБА_8, ОСОБА_9, ОСОБА_10, ОСОБА_11) за січень 2018 року в сумі 20578,19 грн. виплачена один раз в місяць на підставі відомості (платіжне доручення №11 від 24.01.2018).

Таким чином, відповідач вважає постанову №КР0439/391/АВ/ІП-ФС від 15.05.2018 про накладення штрафних санкцій такою, що прийнята на підставі, в межах повноважень та у спосіб, визначений законодавством України, а відтак заявлений позов задоволенню не підлягає (а.с.72-76).

Представником третьої особи до суду подано письмові пояснення на позовну заяву, в яких зазначає, що посадові особи Управління Держпраці у Кіровоградській області під час проведення перевірки додержання законодавства про працю та винесення постанови МКР0439/391/АВДП-ФС від 15.05.2018 про накладення штрафу в сумі 3723.00 грн. діяли відповідно до законодавства та в межах наданих повноважень, тому позов Соколівської сільської ради Кіровоградського району Кіровоградської області до заступника начальника Управління Держпраці у Кіровоградській області Харченко Оксани Вадимівни, на його думку, не підлягає задоволенню (а.с.92-94).

Дослідивши матеріали справи, оцінивши їх за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному розгляді всіх обставин справи в їх сукупності, суд дійшов наступних висновків.

Судом встановлено, що на підставі направлення на проведення інспекційного відвідування від 11.04.2018 р. №347/02-9 головним державним інспектором відділу з питань додержання законодавства про працю, зайнятість та інших нормативно-правових актів Управління Держпраці у Кіровоградській області Махно Наталією Володимирівною з 13.04.2018 р. по 23.04.2018 р. проведено інспекційне відвідування з питань додержання законодавства про працю у Соколівській сільській раді Кіровоградського району Кіровоградської області., за результатами якого складено акт інспекційного відвідування №КР0439/391/АВ від 23.04.2018 р. (а.с.34-37, 42).

Відповідно до висновків вказаного акту інспекційного відвідування встановлено порушення:

- ст.115 КЗпП України та ст.24 Закону України «Про оплату праці» щодо строків виплати заробітної плати;

- ч.2 ст.30 Закону України «Про оплату праці» щодо достовірного обліку роботи виконуваної працівником;

- ст. 29 КЗпП України щодо обов'язку власника або уповноваженого ним органу проінформувати працівників про умови праці.

У зв'язку з виявленими порушеннями законодавства про працю винесено припис від 23.04.2018 р. №КР0439/391/АВ/П про усунення виявлених порушень (а.с.38-39).

15 травня 2018 року заступником начальника управління Держпраці у Кіровоградській області Харченко Оксаною Володимирівною було прийнято постанову про накладення штрафу уповноваженими посадовими особами №КР0439/391/АВ/ІП-ФС, згідно з якою на Соколівську сільську раду Кіровоградського району Кіровоградської області накладено штраф у розмірі 3723,00 грн., на підставі абзацу 8 частини 2 статті 265 КЗпП України (а.с.33).

Вирішуючи спір по суті заявлених позовних вимог суд зазначає наступне.

Відповідно до частини 2 статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Правові та організаційні засади, основні принципи і порядок здійснення державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності, повноваження органів державного нагляду (контролю), їх посадових осіб і права, обов'язки та відповідальність суб'єктів господарювання під час здійснення державного нагляду (контролю) визначає Закон України "Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності" від 05.04.2007 року № 877-V (далі - Закон № 877-V).

Відповідно до статті 1 Закону № 877-V, державний нагляд (контроль) це - діяльність уповноважених законом центральних органів виконавчої влади, їх територіальних органів, державних колегіальних органів, органів виконавчої влади Автономної Республіки Крим, місцевих державних адміністрацій, органів місцевого самоврядування (далі - органи державного нагляду (контролю)) в межах повноважень, передбачених законом, щодо виявлення та запобігання порушенням вимог законодавства суб'єктами господарювання та забезпечення інтересів суспільства, зокрема належної якості продукції, робіт та послуг, допустимого рівня небезпеки для населення, навколишнього природного середовища.

Відповідач у своїй діяльності керується Конституцією та законами України, указами Президента України та постановами Верховної Ради України, прийнятими відповідно до Конституції та законів України, актами Кабінету Міністрів України, іншими актами законодавства.

Згідно частини 1 статті 259 Кодексу законів про працю України (далі КЗпП України), державний нагляд та контроль за додержанням законодавства про працю юридичними особами незалежно від форми власності, виду діяльності, господарювання, фізичними особами - підприємцями, які використовують найману працю, здійснює центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику з питань нагляду та контролю за додержанням законодавства про працю, у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.

Згідно з пунктом 1 Положення про Державну службу України з питань праці, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 11.02.2015 року №96 (далі Положення), Державна служба України з питань праці (Держпраці) є центральним органом виконавчої влади, діяльність якого спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України через Міністра соціальної політики, який реалізує державну політику, крім іншого, з питань нагляду та контролю за додержанням законодавства про працю.

Держпраці здійснює свої повноваження безпосередньо та через утворені в установленому порядку територіальні органи (пункт 7 Положення).

Відповідно до Положення про Головне управління Держпраці у Кіровоградській області, затвердженого наказом Державної служби України з питань праці від 03.08.2017 року №84 (далі - Положення), Головне управління Держпраці у Кіровоградській області є територіальним органом Державної служби України з питань праці, що їй підпорядковується.

Згідно пункту 1 Положення про Управління, завданнями Управління, зокрема є, реалізація державної політики у сферах промислової безпеки, охорони праці, гігієни праці, поводження з вибуховими матеріалами, здійснення державного гірничого нагляду, а також з питань нагляду та контролю за додержанням законодавства про працю, зайнятість населення, загальнообовязкове державне соціальне страхування в частині призначення, нарахування та виплати допомоги, компенсацій, надання соціальних послуг та інших видів матеріального забезпечення з метою дотримання прав та гарантій застрахованих осіб.

Відповідно до п.п.5 п.4 Положення про Управління, Управління Держпраці відповідно до покладених на нього завдань, здійснює державний нагляд (контроль) за дотриманням законодавства про працю юридичними особами, у тому числі їх структурними та відокремленими підрозділами, які не є юридичними особами, та фізичними особами, які використовують найману працю.

Згідно п.п.50 пункту 4 Положення про Управління, Управління Держпраці, накладає у випадках, передбачених законом, штрафи за порушення законодавства, невиконання розпоряджень посадових осіб Управління Держпраці.

Процедуру здійснення державного контролю за додержанням законодавства про працю юридичними особами (включаючи їх структурні та відокремлені підрозділи, які не є юридичними особами) та фізичними особами, які використовують найману працю - визначено Порядком здійснення державного контролю за додержанням законодавства про працю, затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 26.04.2017 року №295 "Деякі питання реалізації статті 259 Кодексу законів про працю України та статті 34 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" (далі - Порядок №295).

Відповідно до п.2 Порядку №295 державний контроль за додержанням законодавства про працю здійснюються у формі проведення інспекційних відвідувань та невиїзних інспектувань інспекторами праці - Держпраці та її територіальних органів.

Так, звертаючись до суду позивач, посилався на те, що інспектором під час проведення інспекційного відвідування не було враховано зміни до законодавства, в результаті яких сільська рада змушена була змінювати рахунки, в результаті чого виникла затримка у виплаті заробітної плати.

В ході розгляду справи судом встановлено, що наказом Міністерства фінансів України від 20 вересня 2017 року № 793 «Про затвердження складових програмної класифікації видатків та кредитування місцевих бюджетів» затверджена структура кодування програмної класифікації видатків та кредитування місцевих бюджетів, а також оновлена відомча та програма класифікація видатків та кредитування місцевих бюджетів.

Вказаний наказ набрав чинності 01 січня 2018 року.

Даним наказом було визнано такими, що втратили чинність, накази Міністерства фінансів України від 14 лютого 2011 року № 96 «Про затвердження Типової відомчої класифікації видатків та кредитування місцевих бюджетів» (зі змінами); від 02 грудня 2014 року № 1195 «Про затвердження Структури кодування програмної класифікації видатків та кредитування місцевих бюджетів і Типової програмної класифікації видатків та кредитування місцевих бюджетів/Тимчасової класифікації видатків та кредитування для бюджетів місцевого самоврядування , які не застосовують програмно-цільового методу» (зі змінами).

Згідно довідки про включення розпорядника бюджетних коштів (одержувача бюджетних коштів) до Єдиного реєстру розпорядників бюджетних коштів та одержувачів бюджетних коштів, судом встановлено, що Соколівська сільська рада є розпорядником бюджетних коштів (одержувачем бюджетних коштів) (а.с.47).

Як вбачається з матеріалів справи, на виконання наказу №793 Соколівська сільська рада на початку січна звернулась із заявами до Управління Державної казначейської служби України в Кіровоградському районі Кіровоградської області про закриття діючих реєстраційних рахунків та відкриття нових.

Таким чином, як встановлено судом, до 31 грудня 2017 року Соколівська сільська рада працювала за реєстраційними рахунками відкритими до набрання чинності наказу №793 «Про затвердження складових програмної класифікації видатків та кредитування місцевих бюджетів».

Порядком відкриття та закриття рахунків у національній валюті в органах Державної казначейської служби України, затвердженим Наказом Міністерства фінансів України № 758 від 22.06.2012 року (далі Порядок), визначено, що цей Порядок регламентує взаємовідносини між органами Державної казначейської служби України (далі - Казначейство) і розпорядниками бюджетних коштів та одержувачами бюджетних коштів, відокремленими структурними підрозділами розпорядників бюджетних коштів, підприємствами, установами, організаціями і фізичними особами -підприємцями (далі - клієнти), а також органами, що контролюють справляння надходжень бюджету, та органами місцевого самоврядування в процесі відкриття (закриття) рахунків.

Пунктом 1.2. Порядку визначено, що реєстраційні рахунки розпорядників бюджетних коштів - це рахунки, які відкриваються розпорядникам бюджетних коштів, відокремленим структурним підрозділам розпорядників бюджетних коштів за відповідними кодами бюджетної класифікації видатків та кредитування бюджету для обліку операцій з виконання загального фонду кошторисів. Саме з таких рахунків і відбувається виплата заробітної плати працівникам.

Так, відповідно до абз.3 п.2.1. Порядку, у разі внесення змін до законодавства, згідно з якими змінюється перелік надходжень, що зараховуються до відповідних бюджетів, та/або порядок їх зарахування Казначейство централізовано відкриває/закриває рахунки за надходженнями згідно із внесеними змінами. Інформація про відкриті/закриті рахунки доводиться до органів Казначейства для подальшого інформування органів, що контролюють справляння надходжень бюджету згідно із встановленими порядками взаємодії, та місцевих фінансових органів. Іншим органам державної влади зазначена інформація надається за їх зверненням.

Згідно абзацу четвертого п.3.1. Порядку, розпорядники бюджетних коштів, яким в органах Казначейства справи з юридичного оформлення рахунків уже сформовані, для відкриття нового бюджетного рахунка подають заяву про відкриття рахунків установленого зразка (додаток 6 до цього Порядку) за підписом керівника та головного бухгалтера або інших посадових осіб, яким відповідно до затвердженої в установленому порядку картки із зразками підписів та відбитка печатки надано право першого та другого підписів.

Після надання повного пакета документів, оформлених у встановленому порядку, органи Казначейства не пізніше трьох робочих днів з дати подання заяви про відкриття рахунків клієнта відкривають відповідні рахунки (абз.3 п.3.7. Порядку).

Відповідно до абзацу четвертого пункту 3.6. Порядку, органи Казначейства у день проведення операції відкриття/закриття рахунків клієнтів (крім відкриття рахунків у зв'язку із завершенням та початком бюджетного періоду та за умови, якщо реквізити рахунків, що відкриті у новому бюджетному періоді, не відрізняються від реквізитів рахунків, що були відкриті у попередньому бюджетному періоді) подають відповідним територіальним органам Державної фіскальної служби повідомлення про це у порядку, встановленому законодавством.

Абзацом шостим пункту 3.6. Порядку визначено, що до отримання органами Казначейства повідомлення про взяття рахунка на облік територіальними органами Державної фіскальної служби операції за цим рахунком здійснюються лише із зарахування коштів.

Датою початку операцій за видатками та з надання кредитів з бюджету на рахунках, відкритих в органах Казначейства, є дата отримання органом Казначейства в установленому законодавством порядку повідомлення про взяття рахунка на облік територіальними органами Державної фіскальної служби або дата, визначена як дата взяття на облік у територіальному органі Державної фіскальної служби за мовчазною згодою.

Роздруковане повідомлення щодо взяття рахунка на облік та закриття в територіальному органі Державної фіскальної служби або повідомлення (квитанція) про підтвердження факту прийняття повідомлення органу Казначейства до оброблення територіальним органом Державної фіскальної служби у разі взяття рахунка на облік за мовчазною згодою підписується відповідальною особою Казначейства та зберігається у справі з юридичного оформлення рахунків разом із заявою про відкриття/закриття рахунка (абз.7 п.3.6. Порядку).

Абзацом восьмим пункту 3.6. Порядку встановлено, що протягом трьох робочих днів з дня отримання повідомлення щодо взяття рахунка на облік та закриття в територіальному органі Державної фіскальної служби органи Казначейства надають клієнтам повідомлення про відкриття (закриття) рахунків (додаток 10 до цього Порядку).

Судом встановлено, що повідомленням від 05.01.2018 року Управління Державної казначейської служби України в Кіровоградському районі Кіровоградської області проінформувало Соколівську сільську раду Кіровоградського району Кіровоградської області про закриття рахунків (а.с.43).

Згідно листа Управління Державної казначейської служби України в Кіровоградському районі Кіровоградської області від 19.07.2018 р. 03-46-22/68, надісланого першому заступнику сільського голови Соколівської сільської ради ОСОБА_13, судом вбачається, що відповідно до вимог Порядку №758 Соколівською сільською радою надано до управління Казначейства заяви на відкриття бюджетних рахунків. Після перевірки поданих документів 16.01.2018 року управлінням Казначейства відкрито рахунки Соколівській сільській раді за кодами програмної класифікації видатків (КПКВ) 011,0150, 0114030, 0114060, 0115011 та направлено повідомлення органу Державної фіскальної служби про їх відкриття. До отримання повідомлення про взяття рахунків на облік територіальними органами Державної Фіскальної служби операції за цими рахунками не здійснювалися. Повідомлення від Державної фіскальної служби управлінням Казначейства отримано в 17.20 год. 18 січня 2018 року. Після отримання повідомлення управління Казначейства повідомило про відкриття рахунків Соколівську сільську раду у визначені терміну відповідно до вимог Порядку №758 (а.с.45-46).

Таким чином, судом встановлено, що відкриття казначейських рахунків відбулось 16.01.2018 року, про що, як зазначає позивач в позовній заяві, останній був повідомлений в телефонному режимі 21.01.2018 року (а.с.2-5).

Відповідно до колективного договору Соколівської сільської ради, заробітна плата виплачується 15 (аванс) та 27 (остаточна виплата) числа кожного місяця (а.с.50-51).

Соколівською сільською радою виплату заробітної плати працівникам ради (ОСОБА_4, ОСОБА_5, ОСОБА_6, ОСОБА_7, ОСОБА_8, ОСОБА_9, ОСОБА_10, ОСОБА_11) за січень 2018 року було проведено (один раз в місяць) в повному обсязі24.01.2018 року в сумі 20578,19 грн. на підставі відомості (а.с.79, 80).

Згідно протоколу зборів профспілкової організації Соколівської сільської ради №2 від 14.01.2018 року, судом встановлено, під час розгляду питання щодо виплати заробітної плати в січні 2018 року, присутні на зборах 32 з 35 членів профспілки одностайно вирішили, виплатити аванс разом із зарплатою в термін до 25.01.2018 року (а.с.48-49).

Тобто виплата заробітної плати в січні 2018 року одним платежем, була погоджена з колективом Соколівської сільської ради.

З огляду на викладене, суд дійшов висновку про те, що з урахуванням того, що на початку 2018 року відбулись нормативно регламентовані обовязкові операції із закриття та відкриття казначейських рахунків, в тому числі і зарплатних, юридичної особи - Соколівської сільської ради Кіровоградського району Кіровоградської області, які тривали значний проміжок часу, в який входив і день виплати заробітної плати працівникам сільської ради, то позивач обєктивно був позбавлена можливості, за даних обставин, здійснити виплату заробітної плати в день, передбачений колективним договором, та, з урахуванням строків, встановлених ст.115 КЗпП та ст.24 Закону України «Про оплату праці».

Окрім того, Кіровоградський районний суд Кіровоградської області в постанові від 06.09.2018 року дійшов висновку про те, що обставини, які викладені в протоколі про адміністративне правопорушення, складеним за результатами проведеної перевірки (в період з 13.04.2018 р. по 23.04.2018 р.) з питань додержання законодавства про працю у Соколівській сільській раді, та яким голова Соколівської сільської ради, Завірюха І.Г., притягався до адміністративної відповідальності за порушення встановлених термінів виплати заробітної плати за січень 2018 року (24.01.2018 р.) у Соколівській сільській раді, не містять всіх ознак складу правопорушення, передбаченого ч.1ст.41 КУпАП (а.с.40-41, 69-70).

Так, постановою від 06.09.2018 року Кіровоградський районний суд Кіровоградської області у звязку з відсутністю події і складу адміністративного правопорушення закрив провадження у справі про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_14 (а.с.69-70).

Відповідно до ч.4 ст.78 КАС України, обставини, встановлені рішенням суду у господарській, цивільній або адміністративній справі, що набрало законної сили, не доказуються при розгляді іншої справи, у якій беруть участь ті самі особи або особа, стосовно якої встановлено ці обставини, якщо інше не встановлено законом.

Таким чином, вищевказані обставини виключають відповідальність Соколівської сільської ради за несвоєчасну виплату заробітної плати, і відповідно накладення штрафу.

Відтак позовні вимоги є обґрунтованими та підлягають задоволенню.

При зверненні до суду з даним адміністративним позовом позивачем сплачено судовий збір у розмірі 1762,00 грн.

Відповідно до ст. 139 КАС України, судовий збір у розмірі 1762,00 грн. підлягає стягненню на користь позивача за рахунок бюджетних асигнувань відповідача.

Керуючись ст.ст.72-77, 139, 143, 241-246, 255, 263 КАС України, суд, -

В И Р І Ш И В:

Адміністративний позов Соколівської сільської ради Кіровоградського району Кіровоградської області (вул. Шевченка, 23, с. Соколівське, Кіровоградський район, Кіровоградська область, 27641, код ЄДРПОУ 04364905) до Заступника начальника Управління Держпраці у Кіровоградській області Харченко Оксани Вадимівни (вул. Дворцова, 24, м. Кропивницький, 25006), третьої особи - Управління Держпраці у Кіровоградській області (вул. Дворцова, 24, м. Кропивницький, 25006, код ЄДРПОУ 39808965) задовольнити.

Визнати протиправною та скасувати постанову заступника начальника управління Держпраці у Кіровоградській області Харченко Оксани Володимирівни №КР0439/391/АВ/ІП-ФС від 15 травня 2018 року про накладення штрафу уповноваженими посадовими особами на Соколівську сільську раду Кіровоградського району Кіровоградської області у розмірі 3723,00 грн.

Присудити на користь Соколівської сільської ради Кіровоградського району Кіровоградської області (код ЄДРПОУ 04364905) судовий збір у розмірі 1762,00 грн. (однієї тисячі сімсот шістдесят двох грн. 00 коп.) за рахунок бюджетних асигнувань Управління Держпраці у Кіровоградській області (код ЄДРПОУ 39808965).

Рішення набирає законної сили у порядку та строки, встановлені статтею 255 Кодексу адміністративного судочинства України, та може бути оскаржене у порядку та строки, встановлені статтями 293, 295-296 та пунктом 15.5 Перехідних положень цього Кодексу.

Суддя Кіровоградського

окружного адміністративного суду А.В. Сагун