Рішення № 77534784, 01.11.2018, Одеський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
01.11.2018
Номер справи
1540/3877/18
Номер документу
77534784
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Справа № 1540/3877/18

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

22 жовтня 2018 року м. Одеса

Одеський окружний адміністративний суд у складі:

судді - Бутенка А.В.,

за участю секретаря - Філімоненко А.О.,

сторін:

представник позивача - ОСОБА_1 (за довіреністю),

представник відповідача - Толпига О.Ф. (за довіреністю),

представник відповідача - Чижовська І.В. (за довіреністю),

розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за адміністративним позовом ОСОБА_4 (АДРЕСА_1) до Територіального сервісного центру № 5152 Регіонального сервісного центру в Одеській області МВС України (65031, м. Одеса, вул. Київське шосе, 27а), Регіонального сервісного центру МВС в Одеській області (65114, м. Одеса, вул. Академіка Корольова, 5) про визнання протиправним рішення та зобовязання вчинити певні дії,

ВСТАНОВИВ:

До Одеського окружного адміністративного суду надійшов позов ОСОБА_4 до Територіального сервісного центру № 5152 Регіонального сервісного центру в Одеській області МВС України, в якому просить суд:

- Визнати протиправним та скасувати рішення Територіального сервісного центру №5152 Регіонального сервісного центру в Одеській області МВС України оформлене повідомленням №31/15-5152-803 від 20.09.2017р. про скасування та зняття з державної реєстрації транспортного засобу марки CHEVROLET LACETTI державний номер НОМЕР_9, ідентифікаційний номер кузова НОМЕР_2, номер двигуна НОМЕР_3, що належить ОСОБА_4 згідно свідоцтва про реєстрацію НОМЕР_8 від 03.06.2014 р.

Зобовязати Територіальний сервісний центр №5152 Регіонального сервісного центру в Одеській області МВС України відновити державну реєстрацію шляхом внесення відомостей до Єдиного державного реєстру МВС про легковий автомобіль марки CHEVROLET LACETTI державний номер НОМЕР_9, ідентифікаційний номер кузова НОМЕР_2, номер двигуна НОМЕР_3, що належить ОСОБА_4 згідно свідоцтва про реєстрацію НОМЕР_8 03.06.2014 р.

В обґрунтування позову Позивачем зазначено, що у Відповідача відсутні правові підстави для винесення рішення про скасування реєстрації ТЗ, а тому рішення Територіального сервісного центру №5152 Регіонального сервісного центру в Одеській області МВС України, яке оформлене повідомленням №31/15-5152-803 від 20.09.2017р. про скасування та зняття з державної реєстрації транспортного засобу марки CHEVROLET LACETTI державний номер НОМЕР_9, ідентифікаційний номер кузова НОМЕР_2, номер двигуна НОМЕР_3, що належить ОСОБА_4, згідно свідоцтва про реєстрацію НОМЕР_8 від 03.06.2014 р.,не відповідає вимогам законодавства, ґрунтується на помилці його співробітників, що є підставою для його скасування.

Ухвалою суду від 07.08.2018 року прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито провадження у справі за правилами загального позовного провадження з призначенням до розгляду.

26.09.2018 року протокольною ухвалою суду до участі у справі було залучено у якості співвідповідача - Регіональний сервісний центр МВС в Одеській області (65114, м. Одеса, вул. Академіка Корольова, 5).

26.09.2018 року, від Відповідача, Регіональний сервісний центр МВС в Одеській області, надійшов відзив на позов (а.с. 48-51). В обгрунтування відзиву зазначено, що визначення ТСЦ 5152 МВС відповідачем у справі є помилковим, оскільки, відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 28 жовтня 2015 р. № 889, утворено як юридичні особи публічного права територіальні органи з надання сервісних послуг Міністерства внутрішніх справ, у тому числі, Регіональний сервісний центр МВС в Одеській області.

Згідно Положення про Регіональний сервісний центр МВС в Одеській області (далі - РСЦ МВС в Одеській області), затвердженого наказом МВС України від 07 листопада 2015 року №1415 (у редакції наказу Міністерства внутрішніх справ України від 19 травня 2017 року N 416), РСЦ МВС в Одеській області підпорядковується Міністерству внутрішніх справ України та є територіальним органом з надання сервісних послуг МВС.

РСЦ МВС в Одеській області також підпорядковується Головному сервісному центру МВС як головному органу в системі територіальних органів з надання сервісних послуг МВС.

У свою чергу, територіальний сервісний центр 5152 МВС (далі - ТСЦ 5152 МВС) є структурним підрозділом територіального органу МВС - регіонального сервісного центру МВС в Одеській області (далі - РСЦ МВС в Одеській області), і не є окремою юридичною особою, у звязку з чим не може бути самостійним відповідачем у справі.

По суті справи, відповідач просить відмовити Позивачу в задоволенні позовних вимог, оскільки скасування реєстрації транспортного засобу CHEVROLET LACETTI, зеленого кольору, номерний знак НОМЕР_9, було здійснено ТСЦ 5142 МВС на законних підставах з безумовним дотриманням законодавчо-визначеної процедури.

Представник позивача у судовому засіданні підтримав позовні вимоги з підстав зазначених у позові (а.с. 6-10).

Представник відповідачів, просив відмовити позивачу в задоволенні позовних вимог, з підстав, зазначених у письмовому відзиві на позовну заяву (а.с. 48-51).

Дослідивши матеріали справи, заслухавши пояснення представників сторін, оцінивши надані учасниками судового процесу докази в їх сукупності, проаналізувавши положення чинного законодавства, суд встановив наступне.

03 червня 2014 року Позивач придбала у фізичної особи автомобіль Шевроле Лачетті. На підставі чого, в той же день у відповідності до постанови Кабінету Міністрів України від 11 листопада 2009 року № 1200, транспортний засіб, як зазначила позивач, було перевірено експертом НДЕКЦ МВС України, та зареєстровано у сервісному центрі №5102, присвоєно номерні знаки НОМЕР_9 та видано свідоцтво про реєстрацію НОМЕР_8 (а.с. 17).

13 вересня 2017 року Позивач, у звязку із необхідністю проведення реєстраційних дій звернулась до ТСЦ №5152, проте, їй було повідомлено про зміну ідентифікаційних номерів на транспортному засобі та вилучено транспортний засіб (а.с. 18).

У листі-повідомленні №31/15/5152-803 зазначено, що ідентифікаційний номер кузова НОМЕР_2 змінювався та керуючись п. 40 Постанови КМУ від 07.09.1998 року, № 1388, Відповідач прийняв рішення про зняття з обліку у звязку із скасуванням реєстрації ТЗ CHEVROLET LACETTI д.н. НОМЕР_9 ідентифікаційний номер кузова НОМЕР_2, номер двигуна НОМЕР_3, свідоцтво про реєстрацію НОМЕР_8 (а.с. 19).

Не погоджуючись із такими діями Відповідача, Позивач звернулась із даним позовом до суду.

Оцінюючи оскаржені дії та рішення суб`єкта владних повноважень, суд виходить з приписів ч. 2 ст. 2 КАС України та дійшов висновку про задоволення позовних вимог, виходячи з наступних підстав.

Згідно з ст.19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Судом встановлено, що 13.09.2017 на території ТСЦ 5152 МВС експертом Одеського НДЕКЦ МВС України, на підставі заяви ОСОБА_4, було проведено дослідження транспортного засобу CHEVROLET LACETTI, зеленого кольору, номерний знак НОМЕР_9.

Відповідно до висновку експертного дослідження встановлено, що на автомобілі CHEVROLET LACETTI д.н. НОМЕР_9 ідентифікаційний номер кузова НОМЕР_2, номер двигуна НОМЕР_3, проводилась зміна ідентифікаційного номера кузова шляхом видалення фрагмента з первинним номером кузова та послідуючим вварюванням аналогічного за розміром фрагмента з номером НОМЕР_6 в кузов автомобіля реципієнта (а.с. 28-30).

В звязку з зазначеним, Територіальним сервісним центром № 5152 Регіонального сервісного центру в Одеській області МВС України транспортний засіб був знятий з обліку у звязку із скасуванням реєстрації.

Суд не погоджується із зазначеними діями Відповідача, виходячи з наступного.

Суспільні відносини у сфері дорожнього руху та його безпеки, визначає права, обов'язки і відповідальність суб'єктів - учасників дорожнього руху, міністерств, інших центральних органів виконавчої влади, об'єднань, підприємств, установ і організацій незалежно від форм власності та господарювання (далі - міністерств, інших центральних органів виконавчої влади та об'єднань) Регулює Закон України "Про дорожній рух" від 30.06.1993 року № 3353.

Згідно з вимогами ч.1 ст. 29 Закону України "Про дорожній рух" , до участі у дорожньому русі допускаються транспортні засоби, конструкція і технічний стан яких відповідають вимогам діючих в Україні правил, нормативів і стандартів, що мають сертифікат на відповідність цим вимогам, укомплектовані у встановленому порядку, а у разі, якщо транспортний засіб згідно з цим Законом підлягає обов'язковому технічному контролю, пройшов такий контроль.

Відповідно до статті 34 Закону України "Про дорожній рух", державна реєстрація транспортного засобу полягає у здійсненні комплексу заходів, пов'язаних із перевіркою документів, які є підставою для здійснення реєстрації, звіркою і, за необхідності, дослідженням ідентифікаційних номерів складових частин та оглядом транспортного засобу, оформленням і видачею реєстраційних документів та номерних знаків.

Державний облік зареєстрованих транспортних засобів включає в себе процес реєстрації, накопичення, узагальнення, зберігання та передачі інформації про зареєстровані транспортні засоби та їх власників.

Державній реєстрації та обліку підлягають призначені для експлуатації на вулично-дорожній мережі загального користування транспортні засоби усіх типів: автомобілі, автобуси, мотоцикли всіх типів, марок і моделей, самохідні машини, причепи та напівпричепи до них, мотоколяски, інші прирівняні до них транспортні засоби та мопеди, що використовуються на автомобільних дорогах державного значення.

Державна реєстрація та облік автомобілів, автобусів, мотоциклів та мопедів усіх типів, марок і моделей, самохідних машин, причепів та напівпричепів до них, мотоколясок, інших прирівняних до них транспортних засобів здійснюється територіальними органами Міністерства внутрішніх справ України.

Порядком державної реєстрації (перереєстрації), зняття з обліку автомобілів, автобусів, а також самохідних машин, сконструйований на шасі автомобілів, мотоциклів усіх типів, марок і моделей, причепів, напівпричепів, мотоколясок, інших прирівняних до них транспортних засобів та мопедів", затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 07.09.1998 № 1388 (далі - Порядок №1388) встановлено єдину на території України процедуру державної реєстрації (перереєстрації), зняття з обліку автомобілів, автобусів, а також самохідних машин, сконструйованих на шасі автомобілів, мотоциклів усіх типів, марок і моделей, причепів, напівпричепів, мотоколясок, інших прирівняних до них транспортних засобів та мопедів (далі - транспортні засоби), оформлення та видачі реєстраційних документів і номерних знаків.

Згідно з п. 3 Порядку №1388, державна реєстрація транспортних засобів проводиться територіальними органами з надання сервісних послуг МВС (далі - сервісні центри МВС) з метою здійснення контролю за відповідністю конструкції та технічного стану транспортних засобів установленим вимогам стандартів, правил і нормативів, дотриманням законодавства, що визначає порядок сплати податків і зборів (обов'язкових платежів), використанням транспортних засобів в умовах воєнного і надзвичайного стану, а також для ведення їх обліку та запобіганню вчиненню щодо них протиправних дій.

Відповідно до п. 8 Порядку №1388, державна реєстрація (перереєстрація) транспортних засобів проводиться на підставі заяв власників, поданих особисто або уповноваженим представником, і документів, що посвідчують їх особу, підтверджують повноваження представника (для фізичних осіб - нотаріально посвідчена довіреність), а також правомірність придбання, отримання, ввезення, митного оформлення (далі - правомірність придбання) транспортних засобів, відповідність конструкції транспортних засобів установленим вимогам безпеки дорожнього руху, а також вимогам, які є підставою для внесення змін до реєстраційних документів.

Пунктом 15 Порядку № 1388 передбачено, що під час проведення державної реєстрації (перереєстрації), зняття з обліку транспортні засоби (крім випадків реєстрації нових транспортних засобів, перереєстрації транспортних засобів у зв'язку із зміною найменування та адреси юридичних осіб, прізвища, імені чи по батькові, місця проживання фізичних осіб, які є власниками транспортних засобів, вибракування їх у цілому) підлягають огляду фахівцями експертної служби МВС з метою звірення ідентифікаційних номерів їх складових частин з номерами, зазначеними в поданих власником для реєстрації документах. За результатами огляду в документах, які подаються для державної реєстрації, робиться відповідна відмітка або складається акт огляду. Експертне дослідження транспортного засобу і реєстраційних документів на транспортний засіб (інших документів, які є підставою для реєстрації транспортного засобу) проводиться за заявою власника з метою визначення справжності ідентифікаційних номерів транспортного засобу і реєстраційних документів.

Абзацом 2 пункту 15 Порядку № 1388 передбачено, що державна реєстрація (перереєстрація), зняття з обліку транспортних засобів, крім випадків вибракування їх у цілому, без ідентифікаційного номера або із знищеними, пошкодженими (один чи кілька символів номера візуально не визначаються) чи підробленими (змінено один або кілька символів номера, замінено панель (табличку) або частину панелі (таблички) з номером) ідентифікаційними номерами складових частин (кузова, шасі, рами) не допускається.

Відповідно до приписів абз.1-3 п. 40 Порядку №1388, зняття з обліку транспортних засобів проводиться після їх огляду в сервісному центрі МВС на підставі заяви власника, документа, що посвідчує особу, виконавчого напису нотаріуса, постанови державного виконавця або рішення суду.

Дозволяється проводити огляд транспортних засобів, які знімаються з обліку, за їх місцем знаходженням з дотриманням вимог пункту 15 цього Порядку. Такий огляд оформляється фахівцем експертної служби МВС відповідним актом, засвідчується його підписом та скріплюється печаткою адміністратора сервісного центру МВС.

У разі встановлення факту знищення, фальсифікації або підроблення ідентифікаційних номерів складових частин транспортних засобів, виявлення транспортних засобів, зареєстрованих (перереєстрованих), знятих з обліку в уповноважених органах МВС, у тому числі тимчасово, за фіктивними чи підробленими документами або таких, що розшукуються правоохоронними органами України у зв'язку з незаконним заволодінням, уповноважені особи сервісних центрів МВС оформляють в установленому порядку необхідні документи, скасовують державну реєстрацію (перереєстрацію), зняття з обліку транспортних засобів і передають усі відповідні документи та за наявності транспортні засоби до відповідного органу досудового розслідування. Якщо виявлено факт підроблення митних документів, їх ксерокопії з необхідним поясненням надсилаються до органів доходів і зборів, у зоні діяльності яких проживають особи, за якими зареєстровані відповідні транспортні засоби.

Отже вказаною нормою чітко визначено, що скасування державної реєстрації транспортного засобу можливе у разі подання заяви власника або виявлення факту знищення, фальсифікації або підроблення ідентифікаційних номерів складових частин транспортних засобів, за якими проводилася реєстрація. При цьому, ці обставини мають бути підтверджені належними та допустимими доказами.

Підставою для скасування державної реєстрації також може бути судове рішення за результатом розгляду кримінального провадження, в якому встановлений факт знищення, фальсифікації або підроблення ідентифікаційних номерів складових частин транспортних засобів, або документів, на підставі яких був зареєстрований транспортний засіб.

В експертному висновку зазначено про видалення фрагмента з первинним номером кузова та послідуючим вваренням аналогічного фрагмента з номером НОМЕР_6.

При цьому, дублююча табличка на надставці щита моторного відсіку, що дублює номер кузова НОМЕР_6 закріплена заводським способом (а.с.29).

Судом встановлено, що зазначений ідентифікаційний номер кузова ТЗ співпадає з тим, що зазначений у свідоцтві про реєстрацію НОМЕР_8 від 03.06.2014 року, тобто вчинене з корисливих мотивів підроблення номеру, зміна зовнішнього вигляду, що не відповідає його справжній суті не підтверджено.

Отже, з експертного висновку слідує, що ознак знищення, фальсифікації або підроблення ідентифікаційного номеру кузова ТЗ не встановлено.

Суд також враховує, що як на момент скасування державної реєстрації транспортного засобу позивача, так і на час судового розгляду справи, відсутнє судове рішення, яким би було встановлено факт знищення, фальсифікації або підроблення ідентифікаційних номерів складових частин транспортних засобів, або документів, що були підставою для проведення державної реєстрації автомобіля, зокрема, при проведенні реєстраційних дій даного ТЗ 03.06.2014 року.

Відповідно до положень ч. 1 та ч. 2 ст. 6 КАС України, суд при вирішенні справи керується принципом верховенства права, відповідно до якого, зокрема, людина, її права та свободи визнаються найвищими цінностями та визначають зміст і спрямованість діяльності держави. Суд застосовує принцип верховенства права з урахуванням судової практики Європейського суду з прав людини.

Згідно зі ст. 9 Конституції України та ст.17, ч.5 ст.19 Закону України Про виконання рішень та застосування практики Європейського суду з прав людини суди та органи державної влади повинні дотримуватись положень Європейської конвенції з прав людини та її основоположних свобод 1950 року, застосовувати в своїй діяльності рішення Європейського суду з прав людини з питань застосування окремих положень цієї Конвенції.

Європейський Суд підкреслює особливу важливість принципу належного урядування. Він передбачає, що в разі коли йдеться про питання загального інтересу, державні органи повинні діяти вчасно та в належний і якомога послідовніший спосіб (рішення у справах Беєлер проти Італії [ВП] (Beyeler v. Italy [GC]), заява № 33202/96, п. 120, ECHR 2000, Онерїлдіз проти Туреччини [ВП] (Oneryэldэz v. Turkey [GC]), заява № 48939/99, п. 128, ECHR 2004-XII, Megadat.com S.r.l. проти Молдови (Megadat.com S.r.l. v. Moldova), заява № 21151/04, п. 72, від 8 квітня 2008 року, і Москаль проти Польщі (Moskal v. Poland), заява № 10373/05, п. 51, від 15 вересня 2009 року). Ризик будь-якої помилки державного органу повинен покладатися на саму державу, а помилки не можуть виправлятися за рахунок осіб, яких вони стосуються.

У рішенні "Будченко проти України" від 24.07.2014р. №38677/06 Європейський суд з прав людини констатував, що є втручанням у право заявника за ст.1 Першого протоколу до Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод та порушенням цієї статті у зв'язку з відмовою заявнику через не існування механізму реалізації відповідного законодавчого положення.

Також, на державні органи покладено обовязок запровадити внутрішні процедури, які посилять прозорість і ясність їхніх дій, мінімізують ризик помилок (рішення у справах Лелас проти Хорватії (Lelas v. Croatia), заява № 55555/08, п. 74, від 20.05.2010 року, і Тошкуце та інші проти Румунії (Toscuta and Others v. Romania), заява № 36900/03, п. 37, від 25.11.2008 року) і сприятимуть юридичній визначеності у правовідносинах.

З урахуванням зазначеного, суд дійшов висновку, що дії та рішення Територіального сервісного центру № 5152 Регіонального сервісного центру в Одеській області МВС України, яке оформлене повідомленням № 31/15-5152-803 від 20.09.2017 року про скасування та зняття з державної реєстрації транспортного засобу марки CHEVROLET LACETTI, державний номер НОМЕР_9, ідентифікаційний номер кузова НОМЕР_2, номер двигуна НОМЕР_3, що належить ОСОБА_4 згідно свідоцтва про реєстрацію НОМЕР_8 від 03.06.2014 року, є протиправним.

Відповідно до ч. 2 ст. 9 КАС України, суд розглядає адміністративні справи не інакше як за позовною заявою, поданою відповідно до цього Кодексу, в межах позовних вимог. Суд може вийти за межі позовних вимог, якщо це необхідно для ефективного захисту прав, свобод, інтересів людини і громадянина, інших суб'єктів у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку суб'єктів владних повноважень.

Для повного захисту прав, свобод та обовязків Позивача, як зазначалось вище, судом, 26.09.2018 року протокольною ухвалою суду до участі у справі було залучено у якості співвідповідача - Регіональний сервісний центр МВС в Одеській області (65114, м. Одеса, вул. Академіка Корольова, 5), оскільки, відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 28 жовтня 2015 р. № 889, утворено як юридичні особи публічного права територіальні органи з надання сервісних послуг Міністерства внутрішніх справ, у тому числі, Регіональний сервісний центр МВС в Одеській області.

Згідно Положення про Регіональний сервісний центр МВС в Одеській області (далі - РСЦ МВС в Одеській області), затвердженого наказом МВС України від 07 листопада 2015 року №1415 (у редакції наказу Міністерства внутрішніх справ України від 19 травня 2017 року N 416), РСЦ МВС в Одеській області підпорядковується Міністерству внутрішніх справ України та є територіальним органом з надання сервісних послуг МВС.

У свою чергу, територіальний сервісний центр 5152 МВС (далі - ТСЦ 5152 МВС) є структурним підрозділом регіонального сервісного центру МВС в Одеській області (далі - РСЦ МВС в Одеській області), до повноважень якого віднесено відновлення державної реєстрації ТЗ шляхом внесення відомостей до Єдиного державного реєстру МВС.

З огляду на зазначене, суд вважає, що для відновлення прав Позивача на вільне володіння своїм майном, необхідно зобовязати Регіональний сервісний центр МВС в Одеській області (65114, м. Одеса, вул. Академіка Корольова, 5), відновити державну реєстрацію шляхом внесення відомостей до Єдиного державного реєстру МВС про транспортний заіб марки CHEVROLET LACETTI, державний номер НОМЕР_9, ідентифікаційний номер кузова НОМЕР_2, номер двигуна НОМЕР_3, що належить ОСОБА_4 згідно свідоцтва про реєстрацію НОМЕР_8 від 03.06.2014 року.

Відповідно до вимог ст. 77 КАС України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу, а в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності субєкта владних повноважень обовязок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

Отже, в адміністративному процесі, як виняток із загального правила, у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень встановлена презумпція його винуватості. Презумпція винуватості покладає на суб'єкта владних повноважень обов'язок аргументовано, посилаючись на докази, довести правомірність свого рішення, дії чи бездіяльності та спростувати твердження позивача про порушення його прав, свобод чи інтересів. Відповідач, який є суб'єктом владних повноважень, правомірність вчинених дій суду не довів, тому суд вважає за необхідне позов задовольнити.

У процесі розгляду справи не встановлено інших фактичних обставин, що мають суттєве значення для правильного вирішення спору, і доказів на підтвердження цих обставин.

Згідно зі ст. 242 КАС України, судове рішення повинно ґрунтуватися на засадах верховенства права, бути законним і обґрунтованим. Законним є рішення, ухвалене судом відповідно до норм матеріального права при дотриманні норм процесуального права. Обґрунтованим є рішення, ухвалене судом на підставі повно і всебічно з'ясованих обставин в адміністративній справі, підтверджених тими доказами, які були досліджені в судовому засіданні. Судове рішення має відповідати завданню адміністративного судочинства, визначеному цим Кодексом.

Відповідно до ч. 1 ст. 139 КАС України, при задоволенні позову сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.

Керуючись ст.ст. 6, 72-73, 77, 139, 143, 241-246, 250-251 КАС України, суд, -

В И Р І Ш И В:

Адміністративний позов ОСОБА_4 (АДРЕСА_1) до Територіального сервісного центру № 5152 Регіонального сервісного центру в Одеській області МВС України (65031, м. Одеса, вул. Київське шосе, 27а), Регіонального сервісного центру МВС в Одеській області (65114, м. Одеса, вул. Академіка Корольова, 5) задовольнити.

Визнати протиправним та скасувати рішення Територіального сервісного центру № 5152 Регіонального сервісного центру в Одеській області МВС України, яке оформлене повідомленням № 31/15-5152-803 від 20.09.2017 року про скасування та зняття з державної реєстрації транспортного засобу марки CHEVROLET LACETTI, державний номер НОМЕР_9, ідентифікаційний номер кузова НОМЕР_2, номер двигуна НОМЕР_3, що належить ОСОБА_4 згідно свідоцтва про реєстрацію НОМЕР_8 від 03.06.2014 року.

Зобовязати Регіональний сервісний центр МВС в Одеській області (65114, м. Одеса, вул. Академіка Корольова, 5), відновити державну реєстрацію шляхом внесення відомостей до Єдиного державного реєстру МВС про легковий автомобіль марки CHEVROLET LACETTI, державний номер НОМЕР_9, ідентифікаційний номер кузова НОМЕР_2, номер двигуна НОМЕР_3, що належить ОСОБА_4 згідно свідоцтва про реєстрацію НОМЕР_8 від 03.06.2014 року.

Стягнути на користь ОСОБА_4 (ІПН НОМЕР_7) з Державного бюджету України за рахунок бюджетних асигнувань Регіонального сервісного центру МВС в Одеській області (65114, м. Одеса, вул. Академіка Корольова, 5, код ЄДРПОУ 40112139), сплачений судовий збір у розмірі 1409 (одна тисяча чотириста девять) гривень 60 копійок.

Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Рішення може бути оскаржене до Одеського апеляційного адміністративного суду шляхом подачі апеляційної скарги до суду першої інстанції в 30-денний строк з дня складення повного судового рішення.

Повний текст рішення виготовлений та підписаний 01.11.2018 року.

Суддя Бутенко А.В.