
Справа № 229/5146/18
Провадження № 2-а/229/56/2018
У х в а л а
01 листопада 2018 р. м.Дружківка
Суддя Дружківського міського суду Донецької області Панова Т.Л., розглянувши матеріали адміністративного позову ОСОБА_1 до Дружківського міського відділу державної реєстрації актів цивільного стану у Донецькій області про визнання неправомірною відмову про внесення змін до книги реєстрації актів цивільного стану про реєстрацію шлюбу та про народження дітей ,
ВСТАНОВИВ:
31 жовтня 2018року ОСОБА_1 звернулася до суду з позовом до Дружківського міського відділу державної реєстрації актів цивільного стану у Донецькій області в якому просить визнати неправомірними дії відповідача про відмову у внесенні змін до книги реєстрації актів цивільного стану від 29.09.2018року № 15.34.-75-33; зобов"язати відповідача внести зміни до книги реєстрації актових записів про її одруження з ОСОБА_2 - актовий запис №164 від 11.07.2014року в графі про її національність, вказати "німкеня", а також внести записи в свідоцтва про народження дітей: ОСОБА_3, актовий запис № 342 від 08.08.2006року в графі національність матері вказати "німкеня", в свідоцтві про народження - ОСОБА_4 - ОСОБА_5 актовий запис № 268 від 26.07.2016року в графі національність матері вказати "німкеня".
Ознайомившись із матеріалами заяви, суддя дійшов такого висновку.
Розмежування предметної юрисдикції адміністративних судів визначене статтею 20 КАС України.
Відповідно до ст. 20 КАС України місцевим загальним судам як адміністративним судам підсудні:
1) адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності субєктів владних повноважень у справах про притягнення до адміністративної відповідальності;
2) адміністративні справи, повязані з виборчим процесом чи процесом референдуму, щодо:
оскарження рішень, дій чи бездіяльності дільничних виборчих комісій, дільничних комісій з референдуму, членів цих комісій;
уточнення списку виборців;
оскарження дій чи бездіяльності засобів масової інформації, інформаційних агентств, підприємств, установ, організацій, їх посадових та службових осіб, творчих працівників засобів масової інформації та інформаційних агентств, що порушують законодавство про вибори та референдум;
оскарження дій чи бездіяльності кандидата у депутати сільської, селищної ради, кандидатів на посаду сільського, селищного голови, їх довірених осіб;
3) адміністративні справи, повязані з перебуванням іноземців та осіб без громадянства на території України, щодо:
примусового повернення в країну походження або третю країну іноземців та осіб без громадянства;
примусового видворення іноземців та осіб без громадянства за межі України;
затримання іноземців або осіб без громадянства з метою їх ідентифікації та (або) забезпечення примусового видворення за межі території України;
продовження строку затримання іноземців або осіб без громадянства і метою їх ідентифікації та (або) забезпечення примусового видворення за межі території України;
затримання іноземців або осіб без громадянства до вирішення питання про визнання їх біженцями або особами, які потребують додаткового захисту в Україні;
затримання іноземців або осіб без громадянства з метою забезпечення їх передачі відповідно до міжнародних договорів України про реадмісію;
4) адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби щодо виконання ними рішень судів у справах, визначених пунктами 1-3 частини першої цієї статті.
Окружним адміністративним судам підсудні всі адміністративні справи, крім визначених частиною першою цієї статті.
Відповідно до п. 2 ч. 1 ст. 29 КАС України суд передає адміністративну справу на розгляд іншого адміністративного суду, якщо при відкритті провадження у справі суд встановить, що справа належить до територіальної юрисдикції (підсудності) іншого суду.
Відповідно до пункту 8 частини 5 статті 243 КАС України окремим документом викладаються ухвали з питань, зокрема, передачі адміністративної справи до іншого адміністративного суду.
Виходячи з наведеного, даний спір повинен розглядатись окружним адміністративним судом, а тому адміністративний позов слід передати на розгляд до Донецького окружного адміністративного суду.
На підставі наведеного, керуючись статтями 20, 29, 243, 248, 256, 294 КАС України, суддя -
УХВАЛИВ:
Позовну заяву ОСОБА_1 до Дружківського міського відділу державної реєстрації актів цивільного стану у Донецькій області про визнання неправомірною відмову відповідача про внесення змін до книги реєстрації актів цивільного стану про реєстрацію шлюбу та про народження дітей передати на розгляд до Донецького окружного адміністративного суду.
Копію ухвали невідкладно надіслати особі, яка подала позовну заяву.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.
Ухвала суду може бути оскаржена в апеляційному порядку учасниками справи, а також особами, які не брали участі у справі, якщо суд вирішив питання про їхні права, свободи, інтереси та (або) обов'язки, до Першого апеляційного адміністративного суду протягом п'ятнадцяти днів з дня її проголошення.
Суддя: Т.Л. Панова
ухвала підписана суддею 01.11.2018р
Суддя: Т.Л. Панова