Рішення № 77501439, 29.10.2018, Івано-Франківський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
29.10.2018
Номер справи
0940/1555/18
Номер документу
77501439
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"29" жовтня 2018 р. справа № 0940/1555/18

м. Івано-Франківськ

Івано-Франківський окружний адміністративний суд в складі головуючого судді Григорука О.Б., розглянувши в порядку письмового провадження за правилами спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовом Фермерського господарства "Персей Агро" до Старшого державного інспектора у сфері державного контролю за використанням та охороною земель і дотримання вимог законодавства України про охорону земель Головного управління Держгеокадастру в Івано-Франківській області ОСОБА_1, Головного управління Держгеокадастру в Івано-Франківській області, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог ОСОБА_2 державна сільськогосподарська дослідна станція Інституту сільського господарства Карпатського регіону Національної академії аграрних наук України, про визнання протиправним та скасування припису від 31.07.2018 за №377/0/19-18-ДК/195Пр/03/01/-18, -

ВСТАНОВИВ:

Фермерське господарство "Персей Агро" звернулося до суду з адміністративним позовом до Старшого державного інспектора у сфері державного контролю за використанням та охороною земель і дотримання вимог законодавства України про охорону земель Головного управління Держгеокадастру в Івано-Франківській області ОСОБА_1 про визнання протиправним та скасування припису від 31.07.2018 за №377/0/19-18-ДК/195Пр/03/01/-18.

Позовні вимоги мотивовані тим, що відповідач, протиправно виніс оскаржуваний припис на підставі необґрунтованого висновку про самовільне зайняття позивачем земельної ділянки шляхом сільськогосподарського обробітку (розорювання). Зазначено, що позивач отримував завдання від ОСОБА_2 державної сільськогосподарської дослідної станції Інституту сільського господарства Карпатського регіону Національної академії аграрних наук України на інших земельних ділянках на підставі договору підряду №19/16/4 від 19.12.2016. Однак до їх складу не входить вказана в приписі земельна ділянка площею 0,7929 га, кадастровий номер 2625884300:14:001:0002. При цьому, позивач стверджує, що він не здійснював господарської діяльності на земельній ділянці.

Ухвалою Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 03.09.2018 відкрито провадження в дані справі, ухвалено розгляд справи здійснювати за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами (у письмовому провадженні). Залучено до участі в справі ОСОБА_2 державну сільськогосподарську дослідну станцію Інституту сільського господарства Карпатського регіону Національної академії аграрних наук України, як третю особу, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору на стороні позивача.

Ухвалою суду від 13.09.2018 залучено до участі в справі Головне управління Держгеокадастру в Івано-Франківській області як другого відповідача (а.с.40, 41).

Відповідач - Головне управління Держгеокадастру в Івано-Франківській області скористався правом на подання відзиву на позовну заяву, який надійшов на адресу суду 28.09.2018. Представник відповідача щодо заявлених позовних вимог заперечив з підстав, наведених у відзиві (а.с.133-147). Просив суд в задоволенні позову відмовити, вказавши, що приймаючи оскаржуване рішення, відповідач діяв на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією та законами України. Відзив мотивовано тим, що виконання позивачем завдань на земельній ділянці, вказаній у спірному приписі підтверджується пунктом 1.2. договору підряду №19/16/4 від 19.12.2016. При цьому, відповідач вважає, що у Фермерського господарства "Персей Агро" та ОСОБА_2 державної сільськогосподарської дослідної станції Інституту сільського господарства Карпатського регіону Національної академії аграрних наук України відсутні правоустановчі документи на користування земельною ділянкою щодо якої проводилось обстеження. Також зазначає, що на даний час вказана земельна ділянка зареєстрована за державою в особі Головного управління Держгеокадастру в Івано-Франківській області.

18.09.2018 на адресу суду надійшли пояснення третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору на стороні позивача, згідно яких ОСОБА_2 державна сільськогосподарська дослідна станція Інституту сільського господарства Карпатського регіону Національної академії аграрних наук України підтримує позовні вимоги з мотивів, викладених у поясненні (а.с.45-51). Зазначає, що обробка даної земельної ділянки здійснюється виключно дослідною станцією, а укладення договору не виключає можливості самостійно господарювати. При цьому, відмічає, що дослідна станція не надавала позивачу замовлень на виконання робіт (надання послуг) по відношенню до даної земельної ділянки.

Відповідач - старший державний інспектор у сфері державного контролю за використанням та охороною земель і дотримання вимог законодавства України про охорону земель Головного управління Держгеокадастру в Івано-Франківській області ОСОБА_1, правом на подання відзиву на позов, у десятиденний строк з дня вручення ухвали про відкриття провадження у справі, не скористався, про поважність причин ненадання такого відзиву суду не повідомив.

Згідно частини 6 статті 162 Кодексу адміністративного судочинства України у разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин суд вирішує справу за наявними матеріалами.

Розглянувши матеріали адміністративної справи в порядку письмового провадження за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами у відповідності до вимог статті 262 Кодексу адміністративного судочинства України, дослідивши в сукупності письмові докази, якими сторони обґрунтовують позовні вимоги та заперечення на позов, судом встановлено наступне.

Старшим державним інспектором у сфері державного контролю за використанням та охороною земель і дотримання вимог законодавства України про охорону земель Головного управління Держгеокадастру в Івано-Франківській області ОСОБА_1 проведено обстеження земельної ділянки та перевірку дотримання вимог земельного законодавства за об’єктом – земельних ділянок, що знаходяться на території Підпечерівської сільської ради Тисменицького району Івано-Франківської області, про що складено Акт обстеження земельної ділянки від 17.04.2018 за №377/0/92-18-ДК/313/АО/10/01/-18 (а.с.171-173) та Акт перевірки дотримання вимог земельного законодавства за об’єктом – земельної ділянки від 30.05.2018 за №377/0/92-18-ДК/549/АП/09/01/-18 (а.с.174-178).

Перевіркою встановлено, що земельна ділянка площею 0,7929 га (кадастровий номер 2625884300:14:001:0002), яка розташована на території Підпечерівської сільської ради Тисменицького району Івано-Франківської області, на момент обстеження самовільно зайнята шляхом здійснення сільськогосподарського обробітку Фермерським господарством "Персей Агро".

Враховуючи виявлене порушення, старшим державним інспектором у сфері державного контролю за використанням та охороною земель і дотримання вимог законодавства України про охорону земель Головного управління Держгеокадастру в Івано-Франківській області ОСОБА_1 складено протокол про адміністративне правопорушення від 13.07.2018 за №377/0/92-18-ДК/0171П/07/01/-18 (а.с.179-180).

31.07.2018 старшим державним інспектором у сфері державного контролю за використанням та охороною земель і дотримання вимог законодавства України про охорону земель Головного управління Держгеокадастру в Івано-Франківській області ОСОБА_1 винесено оскаржуваний припис за №377/0/19-18-ДК/195Пр/03/01/-18, яким позивача зобов’язано в 30-денний термін усунути порушення вимог земельного законодавства (а.с.30).

Вирішуючи даний спір суд враховує наступне.

Відповідно до частини 1 статті 188 Земельного кодексу України державний контроль за використанням та охороною земель здійснюється центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері здійснення державного нагляду (контролю) в агропромисловому комплексі, а за додержанням вимог законодавства про охорону земель - центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику із здійснення державного нагляду (контролю) у сфері охорони навколишнього природного середовища, раціонального використання, відтворення і охорони природних ресурсів.

Пунктом 1 Положення про Державну службу України з питань геодезії, картографії та кадастру, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 14.01.2015 №15 встановлено, що державна служба України з питань геодезії, картографії та кадастру (Держгеокадастр) є центральним органом виконавчої влади, діяльність якого спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України через Міністра аграрної політики та продовольства і який реалізує державну політику у сфері топографо-геодезичної і картографічної діяльності, земельних відносин, землеустрою, у сфері Державного земельного кадастру, державного нагляду (контролю) в агропромисловому комплексі в частині дотримання земельного законодавства, використання та охорони земель усіх категорій і форм власності, родючості ґрунтів.

Відповідно до пунктів 30, 31 частини 4 Положення про Головне управління Держгеокадастру в Івано-Франківській області, затвердженого наказом Державної служби з питань геодезії картографії та кадастру від 17.11.2016 №308, Головне управління Держгеокадастру в області здійснює державний контроль за дотриманням вимог земельного законодавства, використання та охорони земель усіх категорій та форм власності, обстежує земельні ділянки, яким заподіяна шкода внаслідок їх самовільного зайняття.

Частиною 6 вказаного Положення визначено повноваження посадових осіб управління Держгеокадастру в області. Зокрема, пунктом 1 визначено, що посадові особи Головного управління в межах своїх повноважень мають право складати акти перевірок чи протоколи про адміністративні правопорушення у сфері використання та охорони земель і дотримання вимог законодавства про охорону земель та розглядати відповідно до законодавства справи про адміністративні правопорушення, а також подавати в установленому законодавством порядку до відповідних органів матеріали перевірок щодо притягнення винних осіб до відповідальності; давати обов'язкові для виконання вказівки (приписи) з питань використання та охорони земель і дотримання вимог законодавства про охорону земель відповідно до їх повноважень, а також про зобов'язання приведення земельної ділянки у попередній стан у випадках, установлених законом, за рахунок особи, яка вчинила відповідне правопорушення, з відшкодуванням завданих власнику земельної ділянки збитків.

Як зазначалось судом вище, старшим державним інспектором у сфері державного контролю за використанням та охороною земель і дотримання вимог законодавства України про охорону земель Головного управління Держгеокадастру в Івано-Франківській області ОСОБА_1 проведено обстеження земельної ділянки та перевірку дотримання вимог земельного законодавства за об’єктом – земельних ділянок, що знаходяться на території Підпечерівської сільської ради Тисменицького району Івано-Франківської області, про що складено Акт обстеження земельної ділянки від 17.04.2018 за №377/0/92-18-ДК/313/АО/10/01/-18 та Акт перевірки дотримання вимог земельного законодавства за об’єктом – земельної ділянки від 30.05.2018 за №377/0/92-18-ДК/549/АП/09/01/-18, та як наслідок винесено припис про усунення виявлених порушень.

В контексті вищевикладеного, суд погоджується з доводами відповідача щодо підставності проведення та відсутності порушень під час проведення перевірки.

Водночас, суд приходить до висновку щодо протиправності оскаржуваного припису з огляду на наступне.

Суд вважає за необхідне зазначити, що у пункті 5.3. Рішення Конституційного суду України від 22.09.2005 у справі №5-рп/2005 зазначено, що Україна як демократична і правова держава закріпила принцип поваги і непорушності прав та свобод людини, утвердження і забезпечення яких є головним обов'язком держави. Конституційний принцип правової держави вимагає від неї утримуватися від обмеження загальновизнаних прав і свобод людини і громадянина, в тому числі майнових прав (стаття 1, частина друга статті 3, статті 21, 22, 64 Конституції України).

Законом України "Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обмежень" від 01.07.2004 передбачено, зокрема, обов'язковість державної реєстрації права постійного користування земельною ділянкою, права користування земельною ділянкою для сільськогосподарських потреб тощо.

Права постійного користування земельною ділянкою із земель державної та комунальної власності набувають лише підприємства, установи та організації, що належать до державної або комунальної власності, а також громадські організації інвалідів України, їх підприємства (об'єднання), установи та організації.

Використання терміна "набувають", що означає "ставати власником чого-небудь, здобувати що-небудь", після набрання чинності статтею 92 Кодексу свідчить, що ця норма не обмежує і не скасовує діюче право постійного користування земельними ділянками, набуте громадянами в установлених законодавством випадках за станом на 01.01.2002 до його переоформлення.

Згідно приписів частини 1 статті 92 Земельного кодексу України право постійного користування земельною ділянкою - це право володіння і користування земельною ділянкою, яка перебуває у державній або комунальній власності, без встановлення строку.

Відповідно до частини 4 статті 122 Земельного кодексу України центральний орган виконавчої влади з питань земельних ресурсів у галузі земельних відносин та його територіальні органи передають земельні ділянки сільськогосподарського призначення державної власності, крім випадків, визначених частиною восьмою цієї статті, у власність або у користування для всіх потреб.

Абзацом 1 частини 1 статті 123 Земельного кодексу України встановлено, що особа, зацікавлена в одержанні у користування земельної ділянки із земель державної або комунальної власності за проектом землеустрою щодо її відведення, звертається з клопотанням про надання дозволу на його розробку до відповідного органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування, які відповідно до повноважень, визначених статтею 122 цього Кодексу, передають у власність або користування такі земельні ділянки.

Судом встановлено, що на підставі рішення Арбітражного суду Івано-Франківської області від 12.04.1994 по справі №352/5 Інституту хрестоцвітих культур Української академії аграрних наук видано Державний акт на право постійного користування землею серії І-ІФ №000256 на території земель зокрема, Підпечерівської сільської ради для дослідних і навчальних цілей, пропаганди передового досвіду та ведення сільського господарства (а.с.25, 26, 70).

Згідно пункту 4 Статуту третьої особи, затвердженого Президентом Національної академії аграрних наук України 15.02.2018, правонаступником Інституту хрестоцвітих культур Української академії аграрних наук є ОСОБА_2 державна сільськогосподарська дослідна станція Інституту сільського господарства Карпатського регіону Національної академії аграрних наук України (а.с.71-80).

Зокрема, правонаступником Інституту хрестоцвітих культур Української академії аграрних наук згідно наказу Української академії аграрних наук №29 від 25.02.1999 був Івано-Франківський інститут агропромислового виробництва Української академії аграрних наук. На підставі Постанови Президії Національної академії аграрних наук від 18.05.2011 "Про оптимізацію мережі наукових установ Національної академії аграрних наук України" та наказу №10 від 25.01.2012 "Про перейменування Івано-Франківського інституту агропромислового виробництва НААН" була створена ОСОБА_2 державна сільськогосподарська дослідна станція Інституту сільського господарства Карпатського регіону Національної академії аграрних наук України.

Таким чином, ОСОБА_2 державна сільськогосподарська дослідна станція Інституту сільського господарства Карпатського регіону Національної академії аграрних наук України користується земельною ділянкою на території земель Підпечерівської сільської ради на підставі Державного акта на право постійного користування землею серії І-ІФ №000256, що виданий на виконання рішення Арбітражного суду Івано-Франківської області від 12.04.1994 по справі № 352/5.

Відповідно до приписів статті 125 Земельного кодексу України право власності на земельну ділянку, а також право постійного користування та право оренди земельної ділянки виникають з моменту державної реєстрації цих прав.

Згідно статті 126 Земельного кодексу України право власності, користування земельною ділянкою оформлюється відповідно до Закону України "Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень".

Разом з тим положення статті 141 Земельного кодексу України не містять серед підстав припинення права користування земельною ділянкою, яке виникло до набрання законної сили Земельного кодексу України від 25.10.2001, відсутність державної реєстрації прав відповідно до Закону України "Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обмежень".

Враховуючи наведене, беручи до уваги Рішення Конституційного суду України від 22.09.2005 у справі №5-рп/2005, суд доходить до висновку, що на момент укладення договору підряду з Фермерським господарством "Персей Агро" ОСОБА_2 державна сільськогосподарська дослідна станція Інституту сільського господарства Карпатського регіону Національної академії аграрних наук України мала право користування на законних підставах та фактично користувалась земельною ділянкою, яка розташована на території Підпечерівської сільської ради Тисменицького району Івано-Франківської області.

Вказана правова позиція викладена в постанові Верховного Суду у складі колегії суддів Касаційного господарського суду від 12.04.2018 по справі № 916/2675/15.

Перевіркою встановлено, що земельна ділянка площею 0,7929 га (кадастровий номер 2625884300:14:001:0002), яка розташована на території Підпечерівської сільської ради Тисменицького району Івано-Франківської області, на момент обстеження, самовільно зайнята шляхом здійснення сільськогосподарського обробітку Фермерським господарством "Персей Агро".

Відповідно до акту перевірки, підставою для прийняття вказаного висновку зазначено наявність у відповідача договору контрактації №19/16/3 від 19.12.2016, укладеного між ОСОБА_2 державною сільськогосподарською дослідною станцією Інституту сільського господарства Карпатського регіону Національної академії аграрних та наук України та Фермерським господарством "Персей Агро", зокрема пункти 10.1, 10.2 договору, відповідно до яких договір діє до 31.12.2017 з можливістю пролонгації на наступний рік (а.с.176). Крім цього, усна інформація посадових осіб Підпечерської сільської ради щодо фактичного використання позивачем земельних ділянок на території Підпечерської сільської ради. Також відмічено, що, на запит відповідача було отримано інформацію Підпечерівської сільської ради від 24.05.2018 №205/02-30 про те, що підтверджуючих документів щодо особи яка обробляє вказані земельні ділянки немає та що інформація щодо користувача земельних ділянок буде надана пізніше.

Водночас зазначено, що на вимогу відповідача ОСОБА_2 державною сільськогосподарською дослідною станцією Інституту сільського господарства Карпатського регіону Національної академії аграрних та наук України не надано інформації щодо обробітку земельних ділянок, які знаходяться за межами пункту с. Підпечери, Підпечерівської сільської ради, Тисменицького р-ну. При цьому, дослідна станція в поясненнях повідомила суд про надання такої інформації листом від 13.07.2018 та ряду документів. Однак зазначила, що в листі було вказано, що третя особа є користувачем спірної земельної ділянки та що вказана ділянка використовується саме дослідною станцією для вирощування сільськогосподарської продукції (а.с.49).

З врахуванням наведеного відповідачем - старшим державним інспектором встановлено 30.05.2018 самовільне зайняття позивачем земельних ділянок шляхом здійснення сільськогосподарського обробітку (а.с.176, 177).

При цьому, судом встановлено, що відповідно до пунктів 1.1, 1.2, 1.5, 2.1.2 договору підряду №19/16/4 від 19.12.2016, в редакції відповідно до додаткової угоди до договору №1/1 від 14.03.2017 (а.с.22, 23, 113), укладеного між третьою особою - замовником та позивачем - підрядником, позивач зобов'язується надати комплекс послуг та робіт в процесі виробництва сільськогосподарської продукції замовником на сільськоугіддях третьої особи, а третя особа зобов'язується прийняти виконані роботи і оплатити вартість послуг позивача згідно умов договору.

Виконання робіт здійснюється на сумарній площі земельних ділянок розміром не менше 803 га, що знаходяться на територіях Підпечерівської та Підлузької сільських рад Тисменицького району Івано-Франківської області. Підрядник надає послуги в порядку та термінах, встановлених замовником шляхом формування технологічних карт вирощування сільськогосподарських культур, або шляхом надання замовлення на виконання послуг, чи у інший спосіб за погодженням сторін.

Відповідно до пункту 2.1.2 договору підряду №19/16/4 від 19.12.2016, в редакції відповідно до додаткової угоди до договору №1/1 від 14.03.2017, підрядник зобов'язується щотижнево надавати замовнику усну інформацію відносно підготовчих робіт та об'єму наданих послуг, а по закінченню подавати замовнику акти про виконання.

Отже, вказаний договір підряду визначає загальні умови надання послуг позивача на територіях Підпечерівської та Підлузької сільських рад Тисменицького району Івано-Франківської області, при цьому, лише наявність договору не свідчить про здійснення позивачем робіт саме на земельній ділянці площею 0,7929 га, кадастровий номер 2625884300:14:001:0002, оскільки умовами договору передбачено формування технологічних карт вирощування сільськогосподарських культур, або надання замовлення на виконання послуг, чи у інший спосіб за погодженням сторін, також зобов'язано позивача по закінченню робіт подавати замовнику акти про виконання, а третю особу оплатити вартість послуг.

Крім цього, ненадання чи надання інформації, однак яка не підтверджує здійснення позивачем робіт саме на даній земельній ділянці, ніяким чином не є обставинами, доводять здійснення позивачем цих робіт. Також не доводить здійснення позивачем вказаних робіт незафіксована усна інформація неідентифікованих посадових осіб Підпечерської сільської ради щодо фактичного використання позивачем земельних ділянок на території Підпечерської сільської ради.

Суд звертає увагу на те, що в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб’єкта владних повноважень обов’язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

Однак, станом на час розгляду справи відповідачами не доведено реальність виконання договору між третьою особою та позивачем на земельній ділянці площею 0,7929 га, кадастровий номер 2625884300:14:001:0002, яка розташована на території Підпечерівської сільської ради Тисменицького району Івано-Франківської області.

Таким чином, враховуючи вищевикладене, суд дійшов до висновку, що оскільки відповідачами не доведено факту самовільного зайняття Фермерським господарством "Персей Агро" земельної ділянки площею 0,7929 га (кадастровий номер 2625884300:14:001:0002), яка розташована на території Підпечерівської сільської ради Тисменицького району Івано-Франківської області, шляхом здійснення сільськогосподарського обробітку, то оскаржуваний припис від 31.07.2018 за №377/0/19-18-ДК/195Пр/03/01/-18 винесено безпідставно та необґрунтовано, а відтак є протиправним та підлягає до скасування.

Частина 1 статті 139 Кодексу адміністративного судочинства України передбачає, що при задоволенні позову сторони, яка не є суб’єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб’єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.

Враховуючи те, що позовні вимоги підлягають до задоволення, суд вважає за необхідне стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління Держгеокадастру в Івано-Франківській області на користь ФГ "Персей Агро" сплачений судовий збір в розмірі 1762,00 грн.

На підставі статті 129-1 Конституції України, керуючись статтями 139, 241-246, 250, 262 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ВИРІШИВ:

Адміністративний позов фермерського господарства "Персей Агро" (код ЄДРПОУ 34217403, вул. Калуське шосе, 2А, с. Угринів, Тисменицький р-н, Івано-Франківська обл., 77423) до старшого державного інспектора у сфері державного контролю за використанням та охороною земель і дотримання вимог законодавства України про охорону земель Головного управління Держгеокадастру в Івано-Франківській області ОСОБА_1 (вул. Сахарова, 34, м. Івано-Франківськ, 76014), Головного управління Держгеокадастру в Івано-Франківській області (код ЄДРПОУ – 39767437, вул. Сахарова, 34, м. Івано-Франківськ, 76014), третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору на стороні позивача - ОСОБА_2 державна сільськогосподарська дослідна станція Інституту сільського господарства Карпатського регіону Національної академії аграрних наук України (код ЄДРПОУ 00704273, вул. Степана Бандери, 21А, м. Івано-Франківськ, 76014) про визнання протиправним та скасування припису від 31.07.2018 за №377/0/19-18-ДК/195Пр/03/01/-18 - задовольнити повністю.

Визнати протиправним та скасувати припис Головного управління Держгеокадастру в Івано-Франківській області від 31.07.2018 за №377/0/19-18-ДК/195Пр/03/01/-18.

Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління Держгеокадастру в Івано-Франківській області (код ЄДРПОУ - 39767437, вул. Сахарова, 34, м. Івано-Франківськ, 76014) на користь фермерського господарства "Персей Агро" (код ЄДРПОУ 34217403, вул. Калуське шосе, 2А, с. Угринів, Тисменицький р-н, Івано-Франківська обл., 77423) сплачений судовий збір у розмірі 1762 (одна тисяча сімсот шістдесят два) гривні.

Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку. Відповідно до статтей 255, 295, 297, підпункту 15.5 пункту 15 частини 1 Перехідних положень Кодексу адміністративного судочинства України, апеляційна скарга на рішення суду подається безпосередньо до суду апеляційної інстанції або через Івано-Франківський окружний адміністративний суд протягом тридцяти днів з дня складення рішення в повному обсязі.

Учасник справи, якому повне рішення суду не було вручене у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

Суддя Григорук О.Б.