
8.1
ЛУГАНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
31 жовтня 2018 року СєвєродонецькСправа № 1240/2707/18
Суддя Луганського окружного адміністративного суду Пляшкова К.О., розглянувши у письмовому провадженні клопотання представника позивача про розгляд справи за правилами загального позовного провадження та залучення другим відповідачем ОСОБА_1 управління ДФС у Луганській області у справі № 1240/2707/18 за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю Проектно-монтажне підприємство «Укренергосервіс» до Державної фіскальної служби України про визнання протиправною бездіяльності, зобов’язання вчинити певні дії,
ВСТАНОВИВ:
У провадженні Луганського окружного адміністративного суду перебуває зазначена адміністративна справа.
Через відділ діловодства, обліку та звернення громадян (канцелярію) суду 31 жовтня 2018 року від представник позивача надійшло клопотання про розгляд справи за правилами загального позовного провадження та залучення другим відповідачем ОСОБА_1 управління ДФС у Луганській області (арк. спр. 144).
У судове засідання представники сторін не прибули, про дату, час та місце засідання повідомлені належним чином, причини неявки суду не повідомили (арк. спр. 134, 136).
Керуючись частиною дев’ятою статті 205 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України), суд вважає за можливе вирішити клопотання про розгляд справи за правилами загального позовного провадження та залучення другого відповідача в порядку письмового провадження.
Вирішуючи клопотання про розгляд справи за правилами загального позовного провадження, суд виходить з такого.
Пунктами 1 та 3 частини другої статті 173 КАС України визначено, що завданнями підготовчого провадження є остаточне визначення предмета спору та характеру спірних правовідносин, позовних вимог та складу учасників судового процесу; визначення обставин справи, які підлягають встановленню, та зібрання відповідних доказів.
Згідно з пунктом 4 частини другої статті 180 КАС України у підготовчому засіданні суд вирішує питання про вступ у справу інших осіб, заміну неналежного відповідача, заміну позивача, залучення співвідповідача, об’єднання справ і роз’єднання позовних вимог, прийняття зустрічного позову, якщо ці питання не були вирішені раніше.
Частиною третьою статті 257 КАС України встановлено, що при вирішенні питання про розгляд справи за правилами спрощеного або загального позовного провадження суд враховує: 1) значення справи для сторін; 2) обраний позивачем спосіб захисту; 3) категорію та складність справи; 4) обсяг та характер доказів у справі, в тому числі чи потрібно у справі призначати експертизу, викликати свідків тощо; 5) кількість сторін та інших учасників справи; 6) чи становить розгляд справи значний суспільний інтерес; 7) думку сторін щодо необхідності розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження.
Згідно з частиною шостою статті 260 КАС України якщо суд вирішив розглянути справу в порядку спрощеного позовного провадження, але в подальшому постановив ухвалу про розгляд справи за правилами загального позовного провадження, розгляд справи починається зі стадії відкриття провадження у справі. У такому випадку повернення до розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження не допускається.
Зважаючи на необхідність вирішення питання щодо складу учасників судового процесу, враховуючи значення даної справи для сторін, категорію та складність справи, обсяг та характер доказів у справі, на підставі положень частин першої, другої, третьої статті 12, частини третьої статті 257 КАС України, суд дійшов висновку, що справу за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю Проектно-монтажне підприємство «Укренергосервіс» до Державної фіскальної служби України про визнання протиправною бездіяльності, зобов’язання вчинити певні дії необхідно розглянути за правилами загального позовного провадження.
Щодо клопотання про залучення другим відповідачем ОСОБА_2 управління ДФС у Луганській області, суд зазначає таке.
Постановою Кабінету Міністрів України від 21 лютого 2018 року № 117 «Про затвердження порядків з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних» затверджено, зокрема, Порядок зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрів податкових накладних (далі – Порядок зупинення реєстрації), Порядок роботи комісій, які приймають рішення про реєстрацію податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації (далі – Порядок роботи комісій).
Відповідно до пунктів 2, 3 Порядку роботи комісій комісії контролюючих органів складаються з комісій регіонального рівня (головних управлінь ДФС в областях, м. Києві та Офісу великих платників податків ДФС) та комісії центрального рівня (ДФС).
Комісія контролюючого органу діє в межах повноважень, визначених у Порядку зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних.
ОСОБА_1 комісій регіонального рівня та їх персональний склад затверджуються головними управліннями ДФС в областях, м. Києві та Офісом великих платників податків ДФС. ОСОБА_1 комісії регіонального рівня призначається перший заступник або заступник керівника головного управління ДФС в областях, м. Києві та Офісу великих платників податків ДФС (п. 8 Порядку №117).
Відповідно до пункту 23 Порядку зупинення реєстрації комісією регіонального рівня протягом п'яти робочих днів, що настають за днем отримання пояснень та копій документів, поданих відповідно до пункту 15 цього Порядку:
- щодо платників податку, у яких обсяг постачання, зазначений в податкових накладних/розрахунках коригування, зареєстрованих в поточному місяці у Реєстрі, з урахуванням поданої податкової накладної/розрахунку коригування на реєстрацію в Реєстрі, менше 30 млн. гривень, приймається рішення про реєстрацію або відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування, яке реєструється в окремому Реєстрі податкових накладних/розрахунків коригування, реєстрація яких зупинена, та надсилається платнику податку у порядку, встановленому статтею 42 Кодексу;
- щодо платників податку, у яких обсяг постачання, зазначений в податкових накладних/розрахунках коригування, зареєстрованих в поточному місяці у Реєстрі, з урахуванням поданої податкової накладної/розрахунку коригування на реєстрацію в Реєстрі, більше 30 млн. гривень включно, приймається рішення про реєстрацію або відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування, яке попередньо реєструється в окремому Реєстрі податкових накладних/розрахунків коригування, реєстрація яких зупинена, та надсилається до комісії центрального рівня.
Із аналізу вище зазначених норм вбачається, що стосовно платників податку, у яких обсяг постачання, зазначений в податкових накладних, зареєстрованих в поточному місяці у Реєстрі, з урахуванням поданої податкової накладної/розрахунку коригування на реєстрацію в Реєстрі, менше 30 млн. гривень, рішення про реєстрацію або відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування приймається комісією регіонального рівня, відтак, така комісія є належним відповідачем в частині оскарження її рішень.
Як вбачається з матеріалів справи Товариство з обмеженою відповідальністю Проектно-монтажне підприємство «Укренергосервіс» не є великим платником податків та перебуває на обліку в Державній податковій інспекції у м. Сєвєродонецьку ОСОБА_2 управління ДФС у Луганській області, обсяг постачання зазначений в податковій накладній не перевищує менше 30 млн. гривень (арк. спр. 52, 54, 55, 137-138).
Відповідно до частини третьої статті 48 КАС України якщо позов подано не до тієї особи, яка повинна відповідати за позовом, суд до ухвалення рішення у справі за згодою позивача замінює первісного відповідача належним відповідачем, не закриваючи провадження у справі, якщо це не потягне за собою зміни підсудності адміністративної справи. Суд має право за клопотанням позивача до ухвалення рішення у справі залучити до участі у ній співвідповідача.
Згідно з частиною четвертою статті 48 КАС України якщо позивач не згоден на заміну відповідача іншою особою, суд може залучити цю особу як другого відповідача. У разі відмови у задоволенні позову до такого відповідача понесені позивачем витрати відносяться на рахунок держави.
Зважаючи на вищевикладене, суд вважає, за необхідне залучити ОСОБА_1 управління ДФС у Луганській області до участі у справі як другого відповідача.
За приписами частини третьої статті 77 КАС України докази суду надають учасники справи. Суд може запропонувати сторонам надати докази та збирати докази з власної ініціативи, крім випадків, визначених цим Кодексом.
Керуючись статтями 48, 77, 163, 164, 179, 180, 241, 243, 248, 256 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
УХВАЛИВ:
Клопотання представника відповідача про розгляд справи за правилами загального позовного провадження задовольнити.
Подальший розгляд справи здійснювати у порядку загального позовного провадження.
Судове засідання призначене на 31 жовтня 2018 року о 14 год. 00 хв. вважати підготовчим судовим засіданням.
Клопотання про залучення другим відповідачем ОСОБА_1 управління ДФС у Луганській області задовольнити.
Залучити ОСОБА_1 управління ДФС у Луганській області як другого відповідача до участі у справі № 1240/2511/18.
Запропонувати ОСОБА_2 управлінню ДФС у Луганській області надати до суду протягом 15 днів з дня вручення даної ухвали, але не пізніше ніж до наступного підготовчого засідання:
- відзив на позовну заяву разом зі всіма доказами, які підтверджують обставини, на яких ґрунтуються заперечення відповідача, якщо такі докази не надані іншими учасниками справи, та доказами, що підтверджують надіслання (надання) іншим учасникам справи копії відзиву та доданих до нього документів.
Роз’яснити другому відповідачу, що відповідно до частини четвертої статті 159 КАС України неподання суб’єктом владних повноважень відзиву на позов без поважних причин може бути кваліфіковано судом як визнання позову.
Зобов’язати ОСОБА_1 управління ДФС у Луганській області надати до суду протягом 15 днів з дня вручення даної ухвали, але не пізніше ніж до наступного підготовчого засідання:
- витяг з Єдиного реєстру податкових накладних щодо податкової накладної від 04.07.2017 № 2;
- докази направлення документів, поданих позивачем листом від 31.07.2017 № 3107/17-1, до комісії Державної фіскальної служби України;
- письмові відомості щодо прийняття комісією ОСОБА_2 управління ДФС у Луганській області рішення про реєстрацію або відмову в реєстрації податкової накладної від 04.07.2017 № 2;
- рішення комісії ОСОБА_2 управління ДФС у Луганській області рішення про реєстрацію або відмову в реєстрації податкової накладної від 04.07.2017 № 2;
- докази реєстрації рішення комісії ОСОБА_2 управління ДФС у Луганській області рішення про реєстрацію або відмову в реєстрації податкової накладної від 04.07.2017 № 2 в окремому Реєстрі податкових накладних/розрахунків коригування, реєстрація яких зупинена.
Роз’яснити сторонам, що згідно з частинами другою, четвертою, п’ятою статті 94 КАС України письмові докази подаються в оригіналі або в належним чином засвідченій копії, якщо інше не визначено цим Кодексом. Якщо для вирішення спору має значення лише частина документа, подається засвідчений витяг з нього. Копії документів вважаються засвідченими належним чином, якщо їх засвідчено в порядку, встановленому чинним законодавством. Учасник справи, який подає письмові докази в копіях (електронних копіях), повинен зазначити про наявність у нього або іншої особи оригіналу письмового доказу. Учасник справи підтверджує відповідність копії письмового доказу оригіналу, який знаходиться у нього, своїм підписом із зазначенням дати такого засвідчення.
Попередити сторони, що відповідно до частини дев’ятої статті 79 КАС України копії доказів (крім речових доказів), що подаються до суду, заздалегідь надсилаються або надаються особою, яка їх подає, іншим учасникам справи. Суд не бере до уваги відповідні докази у разі відсутності підтвердження надсилання (надання) їх копій іншим учасникам справи, крім випадку, якщо такі докази є у відповідного учасника справи або обсяг доказів є надмірним, або вони подані до суду в електронній формі, або є публічно доступними.
Відкласти підготовче засідання.
Наступне підготовче засідання призначити на 20 листопада 2018 року об 11 год. 00 хв. у приміщенні Луганського окружного адміністративного суду за адресою: м. Сєвєродонецьк, просп. Космонавтів, 18.
Копію ухвали надіслати учасникам справи.
Другому відповідачу разом з ухвалою надіслати копію адміністративного позову разом з доданими до нього документами та витягом про процесуальні права та обов’язки, встановлені статтями 44, 47 Кодексу адміністративного судочинства України.
Ухвала суду набирає законної сили негайно з моменту її проголошення та не може бути оскаржена в апеляційному порядку окремо від рішення суду. Заперечення на ухвалу, що не підлягає оскарженню окремо від рішення суду, включаються до апеляційної скарги на рішення суду.
Суддя ОСОБА_3