
ХЕРСОНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
______________
УХВАЛА
30 жовтня 2018 р. м. ХерсонСправа № 540/2072/18
Херсонський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді: Морської Г.М. ,
розглянувши у письмовому провадженні адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Олешківської міської ради про визнання протиправним та скасування рішення № 576 від 30.03.2018 року,
встановив:
ОСОБА_1 (далі – позивач) звернувся до суду із адміністративним позовом до Олешківської міської ради (далі – відповідач) про визнання протиправним та скасування рішення Олешківської міської № 576 від 30.03.2018 року.
Ухвалою від 08.10.2018р. відкрите спрощене провадження у справі, судове засідання призначене на 26.10.2018р.
У судове засідання 26.10.2018р. сторони не прибули, надіслали заяви про розгляд справи без їх участі у письмовому провадженні.
Відповідно до ч. 9 ст. 205 КАС України якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але всі учасники справи не з’явилися у судове засідання, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.
Відповідно до п. 10 ч. 1 ст. 4 КАС України письмове провадження - розгляд і вирішення адміністративної справи або окремого процесуального питання в суді першої, апеляційної чи касаційної інстанції без повідомлення та (або) виклику учасників справи та проведення судового засідання на підставі матеріалів справи у випадках, встановлених цим Кодексом.
Виходячи з вищевикладеного, суд вважає можливим розглянути справу в порядку письмового провадження.
Позовні вимоги обґрунтовані тим, що 30 березня 2018 року було прийнято рішення сесії Олешківської міської ради VII скликання № 576 “Про висловлення недовіри голові постійної комісії з питань планування бюджету, фінансів та соціально-економічного розвитку“. В мотивувальній частині оскаржуваного рішення Олешківської міської ради зазначена інформація, яка не відповідає дійсності, а звинувачення в адресу позивача щодо неналежного виконанням обов’язків є надуманими.
У заяві про уточнення підстав позову від 26.10.2018р. позивач додатково стверджує, що під час прийняття спірного рішення відповідачем порушена процедура його прийняття, передбачена ст. 38 Регламенту Олешківської міської ради. Зокрема проект оскаржуваного рішення напередодні пленарного засідання не розглядався і не погоджувався координаційною радою, що є грубим порушенням процедури і положень Регламенту.
Відповідно до ч. 4 ст. 9 КАС України суд вживає визначені законом заходи, необхідні для з'ясування всіх обставин у справі, у тому числі щодо виявлення та витребування доказів з власної ініціативи.
Відповідно до ст. 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача. У таких справах суб'єкт владних повноважень не може посилатися на докази, які не були покладені в основу оскаржуваного рішення, за винятком випадків, коли він доведе, що ним було вжито всіх можливих заходів для їх отримання до прийняття оскаржуваного рішення, але вони не були отримані з незалежних від нього причин. Докази суду надають учасники справи. Суд може пропонувати сторонам надати докази та збирати докази з власної ініціативи, крім випадків, визначених цим Кодексом. Суд не може витребовувати докази у позивача в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень, окрім доказів на підтвердження обставин, за яких, на думку позивача, відбулося порушення його прав, свобод чи інтересів. Якщо учасник справи без поважних причин не надасть докази на пропозицію суду для підтвердження обставин, на які він посилається, суд вирішує справу на підставі наявних доказів.
Враховуючи зазначене, суд приходить до висновку про зобов’язання відповідача надати суду додаткові докази.
Керуючись ст. 243, 248 КАС України,
ухвалив:
Розгляд справи здійснювати у порядку письмового провадження.
Зобов'язати Олешківську міську раду протягом п’яти днів із дня отримання цієї ухвали надати суду інформацію чи проводилось засідання координаційної ради Олешківської міської ради перед пленарним засіданням сесії 30 березня 2018 року, чи розглядався на ньому проект рішення “Про висловлення недовіри голові постійної комісії з питань планування бюджету, фінансів та соціально-економічного розвитку“ та надати належним чином засвідчену копію протоколу такого засідання.
Ухвалу надіслати сторонам.
Ухвала набирає законної сили після підписання суддею та окремому оскарженню не підлягає.
Суддя Морська Г.М.