Ухвала суду № 77498401, 31.10.2018, Київський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
31.10.2018
Номер справи
320/5714/18
Номер документу
77498401
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

У Х В А Л А

про залишення позовної заяви без руху

31 жовтня 2018 року м. Київ № 320/5714/18

Суддя Київського окружного адміністративного суду Лиска І.Г., розглянувши позовну заяву ОСОБА_1 до Управління соціального захисту населення Кагарлицької районної державної адміністрації , Департаменту соціального захисту населення Київської обласної державної адміністрації про зобов'язання вчинити певні дії, про зобов'язання вчинити певні дії ,

в с т а н о в и в:

До Київського окружного адміністративного суду звернулась ОСОБА_1 з позовом до Управління соціального захисту населення Кагарлицької районної державної адміністрації , Департаменту соціального захисту населення Київської обласної державної адміністрації про зобов'язання вчинити певні дії.

Відповідно до ч. 1 ст. 171 КАС України суддя після одержання позовної заяви з’ясовує, чи: 1) подана позовна заява особою, яка має адміністративну процесуальну дієздатність; 2) має представник належні повноваження (якщо позовну заяву подано представником); 3) відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтями 160, 161, 172 цього Кодексу; 4) належить позовну заяву розглядати за правилами адміністративного судочинства і чи подано позовну заяву з дотриманням правил підсудності; 5) позов подано у строк, установлений законом (якщо позов подано з пропущенням встановленого законом строку звернення до суду, то чи достатньо підстав для визнання причин пропуску строку звернення до суду поважними); 6) немає інших підстав для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених цим Кодексом.

Дослідивши позовну заяву, суддя дійшов висновку, що вона підлягає залишенню без руху у зв’язку з наступним.

Згідно із ч. 3 ст. 161 КАС України до позовної заяви додається документ про сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.

Відповідно до вимог ч. 1 ст. 4 Закону України "Про судовий збір" від 8 липня 2011 р. № 3674-VI (далі - Закон № 3674-VI) судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.

Розміри ставок судового збору визначені статтею 4 Закону України "Про судовий збір". Так, за подання до адміністративного суду адміністративного позову немайнового характеру, який подано фізичною особою, ставка судового збору становить 0,4 розміру прожиткового мінімуму на одну працездатну особу, що встановлена законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява подана до суду.

Відповідно до абзацу 4 статті 7 Закону України “Про Державний бюджет України на 2018 рік” з 1 січня 2018 року встановлено прожитковий мінімум на одну працездатну особу в розрахунку на місяць у розмірі 1762 гривень.

Із позовної заяви вбачається, що позивач заявив три позовні вимоги, що мають немайновий характер. Так, позивач просить: - визнати протиправними дії Управління соціального захисту населення Кагарлицької районної державної адміністрації щодо не оформлення, не направлення подання до Київської обласної державної адміністрації та не надання ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1 статусу потерпілого внаслідок Чорнобильської катастрофи категорія 1; -зобов’язати Управління соціального захисту населення Кагарлицької районної державної адміністрації оформити та направити подання до Київської обласної державної адміністрації; - зобов’язати Київську обласну державну адміністрацію надати ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, статус потерпілого внаслідок Чорнобильської катастрофи категорія 1 з видачею відповідного посвідчення.

Отже, за дві вимоги немайнового характеру необхідно сплатити судовий збір у розмірі 2114,40 грн.

Судом встановлено, що позивачем до матеріалів позовної заяви взагалі не додано доказів сплати судового збору.

Суд перед відкриттям (порушенням) провадження у справі, прийняттям до розгляду заяв (скарг) перевіряє зарахування судового збору до спеціального фонду Державного бюджету України. Суд також зауважує, що квитанція про сплату судового збору до позову приєднується обов’язково в оригіналі.

Також, позивачем у позовній заяві заявлено позовну вимогу про зобов’язання Київської обласної державної адміністрації надати ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, статусу потерпілого внаслідок Чорнобильської катастрофи категорія 1 з видачею відповідного посвідчення.

Однак, в позовній заяві позивач заявляє позовні вимоги до Київської обласної державної адміністрації та не заявляє даного субєкта відповідачем, також будь які обгрунтування з даного приводу в позовній заяві відсутні. Тому суд вважає за необхідне витребувати у позивача уточнену позовну заяву з урахуванням обгрунтування та уточненням третьої позовної вимоги.

Зазначені вище обставини вказують на невідповідність позовної заяви вимогам статті 161 КАС України.

Згідно з частинами 1, 2 статті 169 Кодексу адміністративного судочинства України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п’яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.

Вказані недоліки повинні бути усунуті у п'ятиденний строк з дня отримання позивачем копії даної ухвали шляхом надання суду доказів сплати (доплати) судового збору відповідно до Закону України "Про судовий збір" за реквізитами Київського окружного адміністративного суду у розмірі 2114,4 грн. за даним адміністративним позовом та поданням уточненої позовної заяви із приведеними у відповідність вступної та прохальної частин з обгрунтуваннями позовних вимог до Київської обласної державної адміністрації.

Керуючись статтями 160, 161, 169, 171, 243, 248 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

у х в а л и в:

Позовну заяву ОСОБА_1 до Управління соціального захисту населення Кагарлицької районної державної адміністрації , Департамент соціального захисту населення Київської обласної державної адміністрації про зобов'язання вчинити певні дії, - залишити без руху.

Встановити позивачці п'ятиденний строк для усунення недоліків позовної заяви з дня отримання копії даної ухвали шляхом надання суду доказів сплати (доплати) судового збору відповідно до Закону України "Про судовий збір" за реквізитами Київського окружного адміністративного суду у розмірі 2114,4 грн. за даним адміністративним позовом та поданням уточненої позовної заяви із приведеними у відповідність вступної та прохальної частин з обгрунтуваннями позовних вимог до Київської обласної державної адміністрації.

Роз'яснити позивачеві, що якщо недоліки позовної заяви, яку залишено без руху, не будуть усунуті у встановлений судом строк, позовна заява буде повернута відповідно до пункту 1 частини 4 статті 169 Кодексу адміністративного судочинства України.

Копію ухвали надіслати позивачеві.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та не підлягає оскарженню. Заперечення на ухвалу можуть бути включені до апеляційної скарги на рішення суду.

Суддя Лиска І.Г.