
Справа № 663/2888/16-ц
Провадження № 2/663/410/18
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
18 жовтня 2018 року Скадовський районний суд Херсонської області в складі
головуючого судді Клімченка М.І.,
секретаря Ворфоломєєвої І.О.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Скадовську цивільну справу за позовом заступника прокурора Херсонської області в інтересах держави в особі Херсонської обласної державної адміністрації до Скадовської районної державної адміністрації Херсонської області, ОСОБА_1, ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_5, ОСОБА_6, ОСОБА_7, ОСОБА_8, ОСОБА_9, ОСОБА_10, ОСОБА_11, ОСОБА_12, третя особа без самостійних вимог – Головне управління Дергеокадастру у Херсонській області про визнання недійсними розпоряджень та державних актів на право власності на земельні ділянки,-
ВСТАНОВИВ:
Позивач звернувся до суду з вищезазначеним позовом, посилаючись на те, що 22.08.2016 року СВ Скадовського відділення поліції Новокаховського відділу поліції ГУНП в Херсонській області внесено відомості до ЄРДР щодо прийняття рішень органами місцевого самоврядування та виконавчої влади Скадовського району про надання у власність громадянам земельних ділянок для ведення особистого селянського господарства, індивідуального дачного будівництва та іншого призначення з порушенням вимог містобудівного законодавства за ознаками кримінального правопорушення передбаченого ч.1 ст.367 КК України. У ході досудового розслідування встановлено, що розпорядженням Скадовської РДА №211 від 02.04.2008 року, №225 від 07.04.2008 року, №421 від 13.08.2008 року, №454 від 03.09.2008 року надано дозвіл на виготовлення технічної документації із землеустрою щодо відведення у власність земельних ділянок для ведення особистого селянського господарства громадянам ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_13, ОСОБА_5, ОСОБА_6, ОСОБА_7, ОСОБА_8, ОСОБА_14, ОСОБА_10, ОСОБА_11 ОСОБА_12 на території Скадовської міської ради. Розпорядженням Скадовської РДА №619 затверджено технічну документацію із землеустрою щодо складання державних актів на право власності на земельні ділянки загальною площею 24.00 га для ведення особистих селянських господарств із земель запасу Скадовської міської ради та передано у власність земельні ділянки громадянам ОСОБА_1, ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_13, ОСОБА_5, ОСОБА_6, ОСОБА_7, ОСОБА_8, ОСОБА_14, ОСОБА_10, ОСОБА_11 ОСОБА_12. У грудні 2008 року та січні 2009 року громадяни отримали державні акти на право власності на земельні ділянки. Разом із тим, відведення земельних ділянок у власність здійснено з порушенням вимог земельного та містобудівного законодавства. А саме: у порушення вимог чч.1,6 ст.123 ЗУ України, ч.1 ст.20, ч.1 ст.50 Закону України «Про землеустрій» Скадовською районною державною адміністрацією надано дозвіл громадянам на виготовлення технічної документації із землеустрою щодо відведення у власність земельних ділянок для ведення особистого селянського господарства межі яких не були встановлені в натурі та які не були раніше сформовані, як об’єкти цивільних прав, внаслідок чого документацію із землеустрою не було погоджено з природоохоронними та санітарно-епідеміологічними органами. Крім того, у порушення вимог ст.56 Закону України «Про землеустрій» Скадовською РДА затверджено громадянам технічну документацію із землеустрою щодо складання державних актів на право власності на земельні ділянки без наявності рішення про надання цих ділянок у власність. Крім того у порушення вимог ст.ст. 85,88,90 ВК України, ст.ст. 58, 59,60,62,84 ЗК України Скадовською РДА надано у власність громадянам земельні ділянки водного фонду для ведення особистого селянського господарства, чим порушено правовий режим використання земель водного фонду. Крім того, відповідно до інформації Скадоської РДА від 14.11.2016 року вищевказані земельні ділянки згідно Генерального плану м. Скадовська, затвердженого розпорядженням Херсонського обласного виконкому №369-р від 18.11.1986 року та рішенням Скадовської міської ради №1047 від 26.06.2015 року, розташовані на курортно-рекреаційній території, яка передбачена для розміщення кемпінгу, турбази. Таким чином, місце розташування земельних ділянок не відповідає містобудівній документації міста Скадовська. Вважаючи, що Скадовською РДА надано у власність земельні ділянки відповідачам з перевищенням повноважень, визначених чт.122 ЗК України просив визнати незаконним: розпорядження Скадовської РДА №211 від 02.04.2008 року в частині надання дозволу на виготовлення технічної документації із землеустрою щодо відведення у власність земельних ділянок для ведення особистих селянських господарств ОСОБА_5, ОСОБА_2, ОСОБА_11, ОСОБА_12, ОСОБА_3 площею 2,00 га на території Скадовської міської ради; розпорядження Скадовської РДА №225 від 07.04.2008 року в частині надання дозволу на виготовлення технічної документації із землеустрою щодо відведення у власність земельних ділянок для ведення особистих селянських господарств ОСОБА_1 площею 2,00 га на території Скадовської міської ради; розпорядження Скадовської РДА №454 від 03.09.2008 року в частині надання дозволу на виготовлення технічної документації із землеустрою щодо відведення у власність земельних ділянок для ведення особистих селянських господарств ОСОБА_10, ОСОБА_7, ОСОБА_8, ОСОБА_6 площею 2,00 га на території Скадовської міської ради; розпорядження Скадовської РДА №421 від 13.08.2008 року та №530 від 10.10.2008 року, в частині надання дозволу на виготовлення технічної документації із землеустрою щодо відведення у власність земельних ділянок для ведення особистих селянських господарств ОСОБА_13, ОСОБА_14 площею 2,00 га на території Скадовської міської ради. Визнати незаконним розпорядження РДА №619 від 19.11.2008 року в частині затвердження технічної документації із землеустрою щодо складання державних актів на право власності на земельні ділянки загальною площею 24,00 га для ведення особистих селянських господарств громадянам ОСОБА_1, ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_13, ОСОБА_5, ОСОБА_6, ОСОБА_7, ОСОБА_8, ОСОБА_14, ОСОБА_10, ОСОБА_11 ОСОБА_12 та передачі даним громадянам земельних ділянок у власність. Визнати недійсним державний акт на право власності на земельну ділянку серія ЯЕ№934723, виданий ОСОБА_1 22.01.2009 року на земельну ділянку площею 2,00 га, розташовану на території Скадовської міської ради, надану для ведення особистого селянського господарства. Визнати недійсним державний акт на право власності на земельну ділянку серія ЯЕ№934727, виданий ОСОБА_2 09.01.2009 року на земельну ділянку площею 2,00 га, розташовану на території Скадовської міської ради, надану для ведення особистого селянського господарства. Визнати недійсним державний акт на право власності на земельну ділянку серія ЯЕ№934726, виданий ОСОБА_3 09.01.2009 року на земельну ділянку площею 2,00 га, розташовану на території Скадовської міської ради, надану для ведення особистого селянського господарства. Визнати недійсним державний акт на право власності на земельну ділянку серія ЯЕ№934728, виданий ОСОБА_13 22.01.2009 року на земельну ділянку площею 2,00 га, розташовану на території Скадовської міської ради, надану для ведення особистого селянського господарства. Визнати недійсним державний акт на право власності на земельну ділянку серія ЯЕ№934731, виданий ОСОБА_5 19.12.2008 року на земельну ділянку площею 2,00 га, розташовану на території Скадовської міської ради, надану для ведення особистого селянського господарства. Визнати недійсним державний акт на право власності на земельну ділянку серія ЯЕ№934737, виданий ОСОБА_15 22.01.2009 року на земельну ділянку площею 2,00 га, розташовану на території Скадовської міської ради, надану для ведення особистого селянського господарства. Визнати недійсним державний акт на право власності на земельну ділянку серія ЯЕ№934736, виданий ОСОБА_16 22.01.2009 року на земельну ділянку площею 2,00 га, розташовану на території Скадовської міської ради, надану для ведення особистого селянського господарства. Визнати недійсним державний акт на право власності на земельну ділянку серія ЯЕ№934735, виданий ОСОБА_17 22.01.2009 року на земельну ділянку площею 2,00 га, розташовану на території Скадовської міської ради, надану для ведення особистого селянського господарства. Визнати недійсним державний акт на право власності на земельну ділянку серія ЯЕ№934732, виданий ОСОБА_14 19.05.2009 року на земельну ділянку площею 2,00 га, розташовану на території Скадовської міської ради, надану для ведення особистого селянського господарства. Визнати недійсним державний акт на право власності на земельну ділянку серія ЯЕ№934734, виданий ОСОБА_10 16.01.2009 року на земельну ділянку площею 2,00 га, розташовану на території Скадовської міської ради, надану для ведення особистого селянського господарства. Визнати недійсним державний акт на право власності на земельну ділянку серія ЯЕ№934729, виданий ОСОБА_11 22.01.2009 року на земельну ділянку площею 2,00 га, розташовану на території Скадовської міської ради, надану для ведення особистого селянського господарства. Визнати недійсним державний акт на право власності на земельну ділянку серія ЯЕ№934730, виданий ОСОБА_12 22.01.2009 року на земельну ділянку площею 2,00 га, розташовану на території Скадовської міської ради, надану для ведення особистого селянського господарства.
Від відповідача ОСОБА_18, надійшов відзив на позовну заяву, в якому він заперечував проти задоволення позову посилаючись на те, що у прокуратури Херсонської області відсутні підстави для представництва в суді Херсонської ОДА, оскільки остання може сама захищати свої інтереси в суді, крім того, позивачем пропущений строк позовної давності, а також відсутні підстави для скасування державних актів на право власності на земельні ділянки передбачені ст.140, 141 ЗК України.
Відзив на позовну заяві від інших відповідачів не надходив.
Представник прокуратури Херсонської області та представник Херсонської обласної державної адміністрації в судове засідання з’явилися, позовні вимоги підтримали з підстав викладених у позові, просили їх задовольнити в повному обсязі.
Представник Скадовської РДА в судове засідання з’явився, проти задоволення позову заперечував мотивуючи тим, що Скадовською РДА правомірно прийнято рішення щодо надання дозволу на виготовлення технічної документації громадянам ОСОБА_1, ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_13, ОСОБА_5, ОСОБА_6, ОСОБА_7, ОСОБА_8, ОСОБА_14, ОСОБА_10, ОСОБА_11 ОСОБА_12 та її затвердження, а також про видачу державних актів на право власності на земельні ділянки, оскільки на це були всі передбачені законом підстави. Крім того, вказані земельні ділянки відносяться до земель сільськогосподарського призначення та розташовані за межами міста, отже не можуть відноситися до земель громадсько-житлової забудови та земель водного фонду
Представник відповідачів ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_13, ОСОБА_5, ОСОБА_10, ОСОБА_11 ОСОБА_12 – ОСОБА_19 в судове засідання з’явився проти задоволення позову заперечував, посилаючись на те, що представниками позивача не надано належних та допустимих доказів щодо неправомірності дій Скадовської РДА при наданні дозволу на виготовлення технічної документації, її затвердження та видачі держаних актів на право власності на землю. Спірні земельні ділянки не входять в межі м.Скадовська, належать до земель сільськогосподарського призначення. Крім того, прокуратурою не оскаржувалися дії Держкомзема та архітектури. Не надано доказів зміни категорії земель та розташування земель в двохкілометровій зоні від урізу води.
Відповідач ОСОБА_1 в судове засідання не з’явився, про час та місце судового засідання був повідомлений належним чином, причини неявки суду не відомі.
Відповідачі ОСОБА_6, ОСОБА_7, ОСОБА_8, ОСОБА_14 в судове засідання не з’явилися, про час та місце судового засідання були повідомлені належним чином, причини неявки суду не відомі.
Представник третьої особи без самостійних вимог – Головне управління Дергеокадастру у Херсонській області в судове засідання не з’явився, про час та місце судового засідання був повідомлений належним чином, причини неявки суду не відомі.
Відповідно до п. 9 ч. 1 розділу ХІІІ «Перехідних положень» справи у судах першої та апеляційної інстанцій, провадження у яких відкрито до набрання чинності редакцією ЦПК, розглядаються за правилами, що діють після набрання чинності редакцією ЦПК.
Суд, заслухавши пояснення представника позивача, представника Херсонської ОДА, представника відповідачів, представника Скадовської РДА, дослідивши письмові докази, приходить до наступного.
Відповідно до розпорядження Скадовської РДА №211 від 02.04.2008 року надано дозвіл на виготовлення технічної документації із землеустрою щодо відведення у власність земельних ділянок для ведення особистих селянських господарств ОСОБА_5, ОСОБА_2, ОСОБА_11, ОСОБА_12, ОСОБА_3 площею 2,00 га на території Скадовської міської ради.
Відповідно до розпорядження Скадовської РДА №225 від 07.04.2008 року надано дозвіл на виготовлення технічної документації із землеустрою щодо відведення у власність земельної ділянки для ведення особистого селянського господарства ОСОБА_1 площею 2,00 га на території Скадовської міської ради.
Відповідно до розпорядження голови Скадовської РДА №454 від 03.09.2008 року надано дозвіл на виготовлення технічної документації із землеустрою щодо відведення у власність земельних ділянок для ведення особистих селянських господарств ОСОБА_10, ОСОБА_6, ОСОБА_7, ОСОБА_8 площею 2,00 га на території Скадовської міської ради.
Відповідно до розпорядження голови Скадовської РДА №530 від 10.10.2008 року надано дозвіл на виготовлення технічної документації із землеустрою щодо відведення у власність земельних ділянок для ведення особистих селянських господарств ОСОБА_14, ОСОБА_13 площею 2,00 га на території Скадовської міської ради.
Згідно до розпорядження голови Скадовської РДА від 19.11.2008 року затверджено технічну документацію із землеустрою щодо складання державних актів на право власності на земельні ділянки загальною площею 24 га для ведення особистих селянських господарств громадянам ОСОБА_1, ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_5, ОСОБА_6, ОСОБА_7, ОСОБА_8, ОСОБА_9, ОСОБА_10, ОСОБА_11, ОСОБА_12.
З державного акту на право власності на земельну ділянку серія ЯЕ№934723 від 22.01.2009 року вбачається, що ОСОБА_1 належить земельна ділянка площею 2,00 га, розташована на території Скадовської міської ради, надана для ведення особистого селянського господарства.
З державного акту на право власності на земельну ділянку серія ЯЕ№934727від 09.01.2009 року вбачається, що ОСОБА_2. належить земельна ділянка площею 2,00 га, розташована на території Скадовської міської ради, надана для ведення особистого селянського господарства.
З державного акту на право власності на земельну ділянку серія ЯЕ№934726 від 09.01.2009 року вбачається, що ОСОБА_3 належить земельна ділянка площею 2,00 га, розташована на території Скадовської міської ради, надана для ведення особистого селянського господарства.
З державного акту на право власності на земельну ділянку серія ЯЕ№934728від 22.01.2009 року вбачається, що ОСОБА_13 належить земельна ділянка площею 2,00 га, розташована на території Скадовської міської ради, надана для ведення особистого селянського господарства.
З державного акту на право власності на земельну ділянку серія ЯЕ№934731 від 19.12.2008 року вбачається, що ОСОБА_5 належить земельна ділянка площею 2,00 га, розташована на території Скадовської міської ради, надана для ведення особистого селянського господарства.
З державного акту на право власності на земельну ділянку серія ЯЕ№934737 від 22.01.2009 року вбачається, що ОСОБА_15 належить земельна ділянка площею 2,00 га, розташована на території Скадовської міської ради, надана для ведення особистого селянського господарства.
З державного акту на право власності на земельну ділянку серія ЯЕ№934736 від 22.01.2009 року вбачається, що ОСОБА_16 належить земельна ділянка площею 2,00 га, розташована на території Скадовської міської ради, надана для ведення особистого селянського господарства.
З державного акту на право власності на земельну ділянку серія ЯЕ№934735 від 22.01.2009 року вбачається, що ОСОБА_17 належить земельна ділянка площею 2,00 га, розташована на території Скадовської міської ради, надана для ведення особистого селянського господарства.
З державного акту на право власності на земельну ділянку серія ЯЕ№934732 від 19.05.2009 року вбачається, що ОСОБА_9 належить земельна ділянка площею 2,00 га, розташована на території Скадовської міської ради, надана для ведення особистого селянського господарства.
З державного акту на право власності на земельну ділянку серія ЯЕ№934734 від 16.01.2009 року вбачається, що ОСОБА_10 належить земельна ділянка площею 2,00 га, розташована на території Скадовської міської ради, надана для ведення особистого селянського господарства.
З державного акту на право власності на земельну ділянку серія ЯЕ№934729 від 22.01.2009 року вбачається, що ОСОБА_11 належить земельна ділянка площею 2,00 га, розташована на території Скадовської міської ради, надана для ведення особистого селянського господарства.
З державного акту на право власності на земельну ділянку серія ЯЕ№934730 від 22.01.2009 року вбачається, що ОСОБА_12 належить земельна ділянка площею 2,00 га, розташована на території Скадовської міської ради, надана для ведення особистого селянського господарства.
Висновком відділу містобудування, архітектури та житлово-комунального господарства райдержадміністрації №7-12-863 від 14.10.2008 року погоджено технічну документацію із землеустрою щодо складання державних актів на право власності на земельні ділянки ОСОБА_1, ОСОБА_2, ОСОБА_20, ОСОБА_13, ОСОБА_5, ОСОБА_6, ОСОБА_7, ОСОБА_8, ОСОБА_14, ОСОБА_10, ОСОБА_11, ОСОБА_12 для ведення особистих селянських господарств розташованих на території Скадовської міської ради Скадовського району Херсонської області.
Висновком начальника відділу земельних ресурсів у Скадовському районі за №1-199 від 16.10.2008 року погоджено технічну документацію із землеустрою щодо складання державних актів на право власності на земельні ділянки вищезазначеним громадянам.
З відповіді Голови Скадовської райдержадміністрації ОСОБА_21 від 14.11.2016 року №01-04-3741 вбачається, що земельні ділянки надані у власність громадян для ведення особистого селянського господарства на підставі розпорядження голови райдержадміністрації від 19.11.2008 року №619 розташовані на території Скадовської міської ради на захід від міста, не відповідають генеральному плану міста 1986 та 2015 років.
Згідно з положеннями ст. 193 ЗК України, державний земельний кадастр – це єдина державна система земельно-кадастрових робіт, яка містить сукупність відомостей про місце розташування та правовий режим земельних ділянок, їх оцінку, класифікацію земель, кількісну та якісну характеристику, розподіл серед власників землі та землекористувачів.
У ст. 194 ЗК України вказано, що призначенням земельного кадастру є забезпечення необхідною інформацією органів державної влади та органів місцевого самоврядування, заінтересованих осіб з метою регулювання земельних відносин, раціонального використання та охороною земель у складі природних ресурсів, контролю за використанням і охороною земель.
Статтею 195 ЗК України визначені основні завдання ведення державного земельного кадастру, зокрема: а) забезпечення повноти відомостей про всі земельні ділянки; б) забезпечення єдиної системи ідентифікації земельних ділянок; в) забезпечення єдиної системи земельно-кадастрової інформації та її достовірності.
Отже, лише дані земельно-кадастрової документації можуть бути належними, допустимими і достатніми доказами щодо будь-яких відомостей про земельні ділянки, в тому числі і щодо цільового їх призначення, правового режиму, розміру, їх розташування відносно інших земельних ділянок, природоохоронних зон, водних об’єктів.
Матеріли справи містять висновок начальника відділу земельних ресурсів у Скадовському районі за №1-199 від 16.10.2008 року згідно якого існуюча категорія і склад угідь на земельній ділянці яка надається згідно з даними 6-зем: землі сільськогосподарського призначення (пасовища), проектна категорія та склад угідь - спірні земельні ділянки обліковуються за цільовим призначенням землі сільськогосподарського призначення (пасовища).
Отже, твердження позивача щодо належності спірних земельних ділянок до інших категорій земель не відповідає даним держземкадастру і в судовому засіданні не доведені.
Крім того, постановою Скадовського районного суду від 20.06.2008 року на яку в своєму висновку посилається начальник відділу містобудування, архітектури та житлово-комунального господарства райдержадміністрації №7-12-863 від 14.10.2008 року встановлені факти, що спірні земельні ділянки відносяться до земель сільгоспризначення, що мають пріоритетність перед іншими категоріями земель.
Згідно ст.20 ЗК України зміна цільового призначення земель здійснюється за рішеннями органів виконавчої влади або органів місцевого самоврядування за затвердженими проектами землеустрою.
Позивачем не надано доказів щодо наявності таких рішень та затверджених проектів щодо зміни категорії земель з сільськогосподарського призначення на інші категорії.
За положеннями ст.38 ЗК України землі житлової та громадської забудови можуть розміщуватися лише в межах населених пунктів. З кадастрового плану (а.с.51-52) вбачається, що спірні земельні ділянки розташовані на відстояні 2 км від м. Скадовська.
Згідно ст.87 ВК України, ст. 63 ЗК України зовнішні межи водоохоронних зон, порядок визначення їх розміру і меж та режимів використання земельних ділянок, смуг відведення визначаються за проектами землеустрою. Разом з тим, представником позивача не надано суду вказаних проектів. Крім того, представником позивача також, не доведено факту розміщення спірних земельних ділянок в межах двокілометрової зони від урізу води.
Відповідно до ч.1 ст.62 ЗК України у прибережних захисних смугах уздовж морів, морських заток і лиманів та на островах у внутрішніх морських водах забороняється: а) влаштування полігонів побутових та промислових відходів і накопичувачів стічних вод; б) влаштування вигребів для накопичення господарсько-побутових стічних вод об'ємом понад 1 кубічний метр на добу; в) влаштування полів фільтрації та створення інших споруд для приймання і знезаражування рідких відходів; г) застосування сильнодіючих пестицидів. Зі змісту вказаної статті не вбачається заборони використання земельних ділянок для сільськогосподарського використання в якості пасовищ, що також свідчить про недоведеність порушень при виділенні земельних ділянок позивачам.
Крім того, на думку суду позивачем обрано неналежний спосіб захисту порушених прав та охоронюваних законом інтересів, виходячи з наступного.
Прийнятті Скадовською РДА розпорядження про передачу у власність земельних ділянок є ненормативними актами місцевого органу виконавчої влади які вичерпали свою дію внаслідок їх виконання. Конституційний суд України в рішенні від 16.04.2009 року №7рп/2009 (справа про скасування актів органу місцевого самоврядування), зазначив, що органи місцевого самоврядування приймають нормативні та ненормативні акти. До ненормативних актів належать акти, які передбачають конкретні приписи, звернення до окремого суб’єкта чи юридичної особи, застосовуються одноразово і після реалізації вичерпують свою дію фактом їхнього виконання. У зв’язку з прийняттям цих рішень виникають правовідносини, пов’язані з реалізацією певних суб’єктивних прав та охоронюваних законом інтересів. В даному випадку на виконання прийнятих розпоряджень фізичними особами відповідачами отримано у власність земельні ділянки, дане право власності зареєстровано як в ДЗК так і в єдиному державному реєстрі прав власності. У зв’язку з цим скасування самих розпоряджень та державних актів не породжують жодних правових наслідків, оскільки право власності у фізичних осіб позивачів вже виникло, а захист порушеного права власності держави має вирішуватися за іншими нормами цивільного законодавства та іншими позовними вимогами. Наведене узгоджується з правовими позиціями ВС України та Верховного Суду викладеними в постановах від 11.11.2014 у справі №21-405а-14, від 09.11.2016 року у справі №916/654/15-г та від 31.01.2018 року №911/1563/17.
Відповідно до ст. 81 ЦПК України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом.
Суд оцінивши наявні у справі докази на підставі свого внутрішнього переконання та за критеріями їх належності, допустимості і достовірності, приходить до висновку, що в задоволенні позову необхідно відмовити.
У зв’язку з відмовою у задоволенні позову судові витрати понесені позивачем відшкодуванню не підлягають.
Керуючись ст.ст. 6-13, 81, 133, 141, 258, 259, 263, 264, 265, 354 ЦПК України,
ВИРІШИВ:
У задоволенні позову заступника прокурора Херсонської області в інтересах держави в особі Херсонської обласної державної адміністрації до Скадовської районної державної адміністрації Херсонської області, ОСОБА_1, ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_5, ОСОБА_6, ОСОБА_7, ОСОБА_8, ОСОБА_9, ОСОБА_10, ОСОБА_11, ОСОБА_12, третя особа без самостійних вимог – Головне управління Дергеокадастру у Херсонській області про визнання недійсними розпоряджень та державних актів на право власності на земельні ділянки – відмовити.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом 30 днів з дня його проголошення до Херсонського апеляційного суду.
Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Суддя М.І. Клімченко
Повний текст рішення
виготовлено: 29.10.2018 року