Постанова № 77485902, 30.10.2018, Жовківський районний суд Львівської області

Дата ухвалення
30.10.2018
Номер справи
461/5729/18
Номер документу
77485902
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Державний герб України

Справа № 461/5729/18

Провадження № 3/444/880/2018

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

30 жовтня 2018 року суддя Жовківського районного суду Львівської області Зеліско Р. Й. з участю особи, яка притягається до адміністративної відповідальності ОСОБА_1, захисника ОСОБА_1- ОСОБА_2, представника потерпілої сторони Галицької районної адміністрації Львівської міської ради- Мартин О. В., розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду у м. Жовкві Львівської області справу про адміністративне правопорушення, яка надійшла з Управління патрульної поліції у Львівській області ДПП про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, зареєстрованого та проживаючого за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_2, працюючого начальником караулу у Третьому державному пожежно-рятувальному загоні 34 пожежно-рятувальної частини, паспорт серії КС № 564938 виданий Жовківським РВ УМВС України у Львівській області 10.05.2007 року, реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1

за ст. 124 Кодексу України про адміністративні правопорушення,

В С Т А Н О В И В :

ОСОБА_1 02.08.2018 року о 04 год. 30 хв. у м. Львів, вул. Підвальна, 3 керував автомобілем Chevrolet Nubira, номерний знак НОМЕР_2, не врахував дорожньої обстановки, не вибрав безпечної швидкості руху, не справився з керуванням та скоїв наїзд на пішохідне огородження та дорожній знак. При дорожньо-транспортній пригоді автомобіль отримав механічні пошкодження з матеріальними збитками. Тобто ОСОБА_1 порушив вимоги п. 12.1 Правил дорожнього руху, за що відповідальність передбачена ст. 124 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

ОСОБА_1 в судовому засіданні свою вину у вчиненні адміністративного правопорушення не визнав та пояснив, що 02.08.2018 року він, проїжджаючи по вул. Підвальна, 3 у м. Львові, потрапив у ДТП, а саме в’їхав в яму лівою стороною автомобіля, оскільки були відсутні попереджувальні знаки про те, що ведуться ремонтні роботи. Внаслідок ДТП його автомобіль зазнав механічних пошкоджень. Дана дорожньо-транспортна пригода відбулася приблизно четвертої ранку, освітлення дороги було тм’яним, дорожні знаки про проведення ремонтних робіт були відсутні, а після зливи дорожнє було у землі та болоті. Зі складеним протоколом незгідний, оскільки вважає, що відповідні комунальні служби не забезпечили безпеки дорожнього руху під час проведення ремонтних робіт дороги, яка при ремонті не освітлювалася, загороджена не була, дорожні знаки про ремонт дороги були відсутні. В той же час, ОСОБА_1 визнав, що він не дотримався безпечної швидкості руху, не врахував дорожньої обстановки щоб уникнути зіткнення. Просить не накладати стягнення у виді позбавлення права керування транспортними засобами, а обмежитися накладенням штрафу.

Представник потерпілої сторони потерпілої сторони Галицької районної адміністрації Львівської міської ради- Мартин О. В. в судовому засіданні пояснила, що розмір шкоди, яка заподіяна особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, ще не встановлено, однак його діями пошкоджено пішохідне огородження та дорожній знак.

Незважаючи на невизнання вини ОСОБА_1, факт вчинення ним адміністративного правопорушення та його вина у цьому підтверджується: 1) протоколом про адміністративне правопорушення серії БР № 082840 від 02.08.2018 року; 2) схемою місця ДТП від 02.08.2018 року; 3) рапортом інспектора взводу № 1 роти № 1 батальйону № 4 УПП у Львівській області ДПП лейтенанта поліції ОСОБА_3 начальнику УПП у Львівській області ДПП ОСОБА_4 від 02.08.2018 року; 4) фототаблицями, які долучені стороною захисту, а також іншими матеріалами адміністративної справи.

Суд вважає, що пояснення ОСОБА_1 спрямовані на уникнення відповідальності.

Суд не перевіряє факту проведення ремонтних робіт та можливу наявність ям на дорозі, оскільки предметом розгляду справи є саме порушення Правил дорожнього руху ОСОБА_5ї

Судом під час розгляду справи встановлено, що ОСОБА_5 не дотримано вимог п. 12.1 Правил дорожнього руху згідно якого під час вибору в установлених межах безпечної швидкості руху водій повинен ураховувати дорожню обстановку, а також особливості вантажу, що перевозиться, і стан транспортного засобу, щоб мати змогу постійно контролювати його рух та безпечно керувати ним.

ОСОБА_5 не було дотрмано такої безпечної швидкості та не ураховано дорожню обстановку щоб мати можливість уникнути ДТП.

А тому в діянні ОСОБА_1 є ознаки правопорушення передбаченого ст. 124 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Відповідно до ст. 124 Кодексу України про адміністративні правопорушення адміністративне стягнення застосовується до осіб, які як учасники дорожнього руху порушили правила дорожнього руху, що спричинило пошкодження транспортних засобів, вантажу, автомобільних доріг, вулиць, залізничних переїздів, дорожніх споруд чи іншого майна.

Вина ОСОБА_1 полягає в тому, що він як учасник дорожнього руху, порушив правила дорожнього руху, що спричинило пошкодження транспортного засобу та пішохідного огородження та дорожнього руху.

Кваліфікація дій ОСОБА_1 за ст. 124 Кодексу України про адміністративні правопорушення є вірною .

Обставин, які б обтяжували чи пом’якшували відповідальність ОСОБА_1 не встановлено.

Санкцією ст. 124 Кодексу України про адміністративні правопорушення передбачено стягнення у виді накладення штрафу в розмірі двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або позбавлення права керування транспортними засобами на строк від шести місяців до одного року.

Обираючи вид та міру стягнення враховую пом’якшуючі та обтяжуючі відповідальність обставини, а саме, характер та ступінь суспільної небезпеки скоєного правопорушення, особу, яка притягається до адміністративної відповідальності, а саме те, що він працює, вперше притягається до адміністративної відповідальності, а відтак приходжу до висновку, що до останнього слід застосувати адміністративне стягнення у виді штрафу в межах санкції статті, за якою він притягується до відповідальності.

Відповідно до ст. 40-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення. Згідно вимог п. 5 ч. 2 ст. 4 Закону України “Про судовий збір” від 08.07.2011 року, (в останній діючій редакції) ставки судового збору у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення встановлюється 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що становить 352,40 грн.

Керуючись ст. ст. 40-1, 124, 283, 284, 287, 294, 307, 308, 310 Кодексу України про адміністративні правопорушення, суддя

П О С Т А Н О В И В :

ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні правопорушення, передбаченого ст. 124 Кодексу України про адміністративні правопорушення і накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу у розмірі 20 (двадцяти) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 340 (триста сорок) гривень 00 коп. в дохід держави.

Стягнути з ОСОБА_1 (ІНФОРМАЦІЯ_1, зареєстрованого та проживаючого за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_2, працюючого начальником караулу у Третьому державному пожежно-рятувальному загоні 34 пожежно-рятувальної частини, паспорт серії КС № 564938 виданий Жовківським РВ УМВС України у Львівській області 10.05.2007 року, реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1) судовий збір в розмірі 352,40 грн. до спеціального фонду Державного бюджету України за наступними реквізитами: отримувач УДКСУ у Жовківському районі, код- 22030101, р/р 31215206013286, МФО-899998, ЄДРПОУ- 36762986, Банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), Код – 22030101, призначення платежу: судовий збір (Державна судова адміністрація України, 050).

Постанова судді у справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржена протягом десяти днів з дня винесення постанови особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником, а також прокурором у випадках, передбачених частиною п’ятою статті 7 та частиною першою статті 287 цього Кодексу.

Апеляційна скарга подається до Львівського апеляційного суду через Жовківський районний суд Львівської області, в порядку ст. 287 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Постанова судді у справах про адміністративне правопорушення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.

Штраф має бути сплачений порушником не пізніше як через п’ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження такої постанови не пізніше як через п’ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.

У разі несплати правопорушником штрафу у цей строк, постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до органу державної виконавчої служби за місцем проживання порушника, роботи або за місцезнаходженням його майна в порядку, встановленому законом.

Строк виконання постанови протягом трьох місяців з наступного дня після набрання постановою законної сили .

У порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягується: подвійний розмір штрафу, визначений постановою; витрати на облік зазначених правопорушень. Розмір витрат визначається КМ України.

Суддя Зеліско Р. Й.