ХЕРСОНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
73027, м. Херсон, вул. Робоча, 66, тел. 48-51-90
_____________
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"25" грудня 2009 р.
11 год.40 хв.Справа № 2-а-14000/09/2170
Херсонський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді: Кисильової О.Й.,
при секретарі: Мкртчян А.С.,
за участю: представника позивача - Гріня А.А.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом
державної податкової інспекції у м. Херсоні
до приватного підприємця ОСОБА_2 про стягнення фінансових санкцій,
встановив:
Державна податкова інспекція у м. Херсоні (далі - позивач) звернулась до суду з адміністративним позовом до приватного підприємця ОСОБА_2 (далі - відповідач) про стягнення фінансових санкцій.
У судовому засіданні представник позивача суду пояснив, що відповідач має заборгованість зі сплати штрафних санкцій в розмірі 785, 75 грн., яку не сплатив у встановлені законодавством строки, а тому дану суму заборгованості слід стягнути в судовому порядку.
Відповідач в судове засідання не зявився, про причини неявки суд не повідомив, заперечення проти позовних вимог не надав. Суд вважає можливим розглянути справу у відсутності відповідача.
Заслухавши пояснення представника позивача, дослідивши матеріали справи, суд прийшов до висновку, що позовні вимоги підлягають задоволенню з наступних підстав.
Відповідно до п.1, п. 2, ч.1 ст. 11 Закону України “Про державну податкову службу в Україні” від 04.12.1990 року № 509-ХІІ із змінами та доповненнями (далі-Закон № 509-ХІІ) органи державної податкової служби у випадках, в межах компетенції та у порядку, встановлених Законами України, мають право здійснювати документальні невиїзні, а також планові та позапланові виїзні перевірки своєчасності, достовірності, повноти нарахування і сплати податків та зборів, додержання валютного законодавства юридичними особами, здійснювати контроль за додержанням порядку проведення готівкових розрахунків, наявністю торгових патентів, а також застосовувати до платників податків фінансові (штрафні) санкції, стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми недоїмки, пені у випадках, порядку та розмірах, встановлених законами України.
Відповідно до ст. 15 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" від 31.03.2005 року № 265/95-ВР (далі-Закон № 265/95 - ВР) контроль за додержанням суб'єктами підприємницької діяльності порядку проведення розрахунків за товари( послуги), інших вимог цього Закону здійснюють органи державної податкової служби України шляхом проведення планових або позапланових перевірок згідно із законодавством України.
Статтею 17 Закону № 265/95-ВР встановлено, що за порушенням вимог цього Закону до суб'єктів підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції за товари (послуги), за рішенням відповідних органів державної податкової служби України застосовуються фінансові санкції у розмірах, встановлених цим Законом.
Відповідно до ст. 25 Закону № 265/95-ВР суми фінансових санкцій, які визначені статтями 17-24 цього Закону, підлягають перерахуванню суб'єктами підприємницької діяльності до Державного бюджету України в десятиденний термін з дня прийняття органами державної податкової служби України рішення про застосування таких фінансових санкцій.
Як вбачається з матеріалів справи, позивачем на підставі акту перевірки щодо контролю за дотриманням вимог чинного законодавства у сфері торгівлі, громадського харчування, послуг суб'єктами підприємницької діяльності від 28.01.2009 року № 64/21/03/23/2731701791 прийняті рішення про застосування фінансових санкцій від 02.02.2009 року № 0000952307 на суму 585, 75 грн. за проведення розрахункових операцій без застосування реєстратора розрахункових операцій, невідповідність суми готівкових коштів на місці проведення розрахункових операцій сумі, яка зазначена у деному звіті реєстратора розрахункових операцій та № 0000962307/0 на суму 200, 00 грн. за порушення порядку використання торгового патенту.
Вищенаведений акт перевірки підписаний найманим працівником відповідача із наданням пояснень, які підтверджують виявлені порушення, рішення про застосування штрафних санкцій отримані відповідачем особисто під розписку.
Беручи до уваги те, що відповідачем право на оскарження рішення про застосування штрафних санкцій не реалізовано, не сплачено у встановлені законодавством строки суму штрафу, суд вважає, що позовні вимоги державної податкової інспекції у м. Херсоні є обгрунтованими та підлягають задоволенню.
Керуючись ст. ст. 158-163, 167 КАС України, суд, -
постановив:
Позов державної податкової інспекції у м.Херсоні до приватного підприємця ОСОБА_2 про стягнення фінансових санкцій задовольнити.
Стягнути з приватного підприємця ОСОБА_2, ідентифікаційний код - НОМЕР_1, до державного бюджету фінансові санкції в розмірі 785 грн. 75 коп. (сімсот вісімдесят п'ять грн. 75 коп.) на бюджетний рахунок 31118104700002, одержувач-держказначейство у м. Херсоні, код платежу 21080900, код ЗКПО 24104230, ГУДК у Херсонській області, МФО 852010.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Одеського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі в 10-денний строк з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до ст. 160 КАС України - з дня складення в повному обсязі заяви про апеляційне оскарження і подання після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, з подачею її копій відповідно до кількості осіб, які беруть участь у справі.
Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Постанова набирає законної сили після закінчення строків подання заяви про апеляційне оскарження та апеляційної скарги, якщо вони не були подані у встановлені строки. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Суддя Кисильова О.Й.