
Справа № 699/1184/18
Номер провадження № 3/699/474/18
ПОСТАНОВА
про повернення матеріалів для належного оформлення
29.10.2018 року м. Корсунь-Шевченківський
Суддя Корсунь-Шевченківського районного суду Черкаської області Линдюк В.С. при підготовці до розгляду справи про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 130 КУпАП,
ВСТАНОВИВ:
До Корсунь-Шевченківського районного суду Черкаської області із Корсунь-Шевченківського ВП Звенигородського ВП ГУ НП в Черкаській області надійшли матеріали про вчинення ОСОБА_1 адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 130 КУпАП.
Відповідно до ст. 278 КУпАП, орган (посадова особа) при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення вирішує питання чи правильно складений протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення.
Згідно ст. 7 КУпАП ніхто не може бути підданий заходу впливу у зв'язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом. Провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності. Застосування уповноваженими на те органами і посадовими особами заходів адміністративного впливу провадиться в межах їх компетенції, у точній відповідності з законом.
Положеннями ст. 255 КУпАП передбачено, що обов'язок щодо належного оформлення матеріалів справи про адміністративне правопорушення покладається на уповноважених посадових осіб органів внутрішніх справ (Національної поліції).
Однак у порушення вимог ст. 256 КУпАП та п. 9 розділу ІІ Інструкції з оформлення матеріалів про адміністративні правопорушення в органах поліції, затвердженої наказом Міністерства внутрішніх справ України від 06.11.2015 року № 1376, у протоколі про адміністративне правопорушення від 15.10.2018 року серія ОБ № 106964 відносно ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 130 КУпАП відсутні відомості про документ на підставі якого встановлено особу правопорушника.
Крім того, у вказаному протоколі відсутні відомості про повну адресу свідків вчинення ОСОБА_1 інкримінованого йому адміністративного правопорушення.
За таких обставин, відсутність у протоколі про адміністративне правопорушення, який згідно з ст. 251 КУпАП при вирішенні справи слід враховувати як один із доказів винуватості особи, відомостей про документ на підставі якого її достовірно встановлено, а також повних адрес свідків, ставить під сумнів факт їх присутності під час складання даного процесуального документу.
Крім того, санкцією ч. 1 ст. 130 КУпАП передбачено накладення на особу адміністративного стягнення у виді позбавленням права керування транспортними засобами на строк один рік.
Водночас у порушення ст. 256 КУпАП та п. 4 розділу VII Інструкції з оформлення поліцейськими матеріалів про адміністративні правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксовані не в автоматичному режимі, затвердженої наказом Міністерства внутрішніх справ України від 07.11.2015 року № 1395, до матеріалів адміністративної справи не долучено відомостей щодо того чи отримував взагалі ОСОБА_1 посвідчення водія.
Відповідно до п. 21 постанови Пленуму Верховного Суду України від 23.12.2005 року № 14 «Про практику застосування судами України законодавства у справах про деякі злочини проти безпеки дорожнього руху та експлуатації транспорту, а також про адміністративні правопорушення на транспорті», позбавлення права керувати транспортними засобами можна застосовувати як додаткове покарання незалежно від того, що особу вже було позбавлено такого права в адміністративному порядку. Однак, призначення цього покарання особі, яка взагалі не мала права керувати транспортними засобами, є неможливим.
За змістом п. 24 постанови Пленуму Верховного Суду України від 23.12.2005 року № 14 визнано правильну практику тих суддів, які вмотивованими постановами повертають протоколи про адміністративні правопорушення, складені не уповноваженою на те посадовою особою або без додержання вимог ст. 256 КУпАП, відповідному правоохоронному органу для їх належного оформлення.
З огляду на наявні недоліки у оформленні матеріалів про вчинення ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_2, адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 130 КУпАП, суд позбавлений можливості всебічно, повно і об'єктивно з'ясувати всі обставини справи, та винести одну з постанов, передбачених ч. 1 ст. 284 КУпАП, а тому вказані матеріали підлягають поверненню до Корсунь-Шевченківського ВП Звенигородського ВП ГУ НП в Черкаській області для їх належного оформлення.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 7, 9, 130, 251, 256, 277, 278 КУпАП, суддя
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний матеріал про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 130 КУпАП (протокол від 15.10.2018 року серія ОБ № 106964), повернути до Корсунь-Шевченківського ВП Звенигородського ВП ГУ НП в Черкаській області для його належного оформлення.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя Линдюк В.С.