Постанова № 77448218, 25.10.2018, Вінницький міський суд Вінницької області

Дата ухвалення
25.10.2018
Номер справи
127/26983/18
Номер документу
77448218
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Справа № 127/26983/18

Провадження № 3/127/6866/18

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

25 жовтня 2018 року м. Вінниця

Суддя Вінницького міського суду Вінницької області Луценко Л.В., розглянувши матеріали адміністративної справи про порушення митних правил, що надійшли від Вінницької митниці ДФС, про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 (ALAGOZ HASAN) ІНФОРМАЦІЯ_1, ідентифікаційний номер НОМЕР_1, громадянина ОСОБА_2 Республіки, проживає за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_2, тимчасового не працює, паспорт серії U04741271, виданий 24.04.2012 року, посвідка на постійне проживання в Україні ІН155195, видана 08.06.2018 року органом 0501 Україна,

за вчинення адміністративних правопорушень, передбачених ст.ст.471, 472 Митного кодексу України, -

В С Т А Н О В И В :

12.09.2018 року о 21 годині 38 хвилин в пункт пропуску “Могилів-Подільський-Отач” відділу митного оформлення «Автомобільний» митного поста «Дністер» Вінницької митниці ДФС, в напрямку “в'їзд в Україну”, по смузі спрощеного митного контролю "зелений коридор" заїхав легковий автомобіль марки "RENAULT MEGANE", державний реєстраційний номер НОМЕР_2 (Україна) під керуванням громадянина ОСОБА_3 ОСОБА_1 (ALAGOZ HASAN).

О 21 годині 55 хвилин, під час проведення митного огляду вищевказаного транспортного засобу та багажу гр. ОСОБА_1 (ALAGOZ HASAN), виявлено товар: фарба для волосся "RENNA hair colour cream" в кількості 460 (чотириста шістдесят) штук ємністю 60 (шістдесят) мл кожна в упаковці виробника, які знаходились в салоні та багажнику вищевказаного легкового автомобіля в 4 (чотирьох) картонних коробках гр. ОСОБА_1 (ALAGOZ HASAN).

Таким чином, громадянин ОСОБА_1 (ALAGOZ HASAN) порушив встановлений порядок проходження митного контролю в зонах (коридорах) спрощеного митного контролю, обравши на свій розсуд проходження митного контролю через таку зону (коридор) при наявності у нього товарів у обсягах, що перевищують неоподатковану норму до переміщення через митний кордон України, тим самим вчинив правопорушення, передбачене ст.471 Митного кодексу України, а також не задекларував шляхом вчинення дій вищевказаний товар органу доходів і зборів України, тобто не заявив за встановленою формою точних та достовірних відомостей про товари які підлягають обов’язковому декларуванню у разі переміщення через митний кордон України, а саме про їх наявність та кількість, тим самим вчинив правопорушення, передбачене ст.472 Митного кодексу України.

В судовому засіданні представник Вінницької митниці ДФС за довіреністю ОСОБА_4 підтримала протокол про порушення митних правил №1465/40100/18, яким гр. ОСОБА_1 притягується до адміністративної відповідальності за порушення митних правил, передбачених ст.ст.471, 472 МК України, вважає вину останнього доведеною доказами, що містяться у матеріалах адміністративної справи, а також просила накласти на правопорушника стягнення в межах санкції за більш серйозне правопорушення з числа вчинених.

В судове засідання гр. ОСОБА_1 не з'явився, однак був належним чином повідомлений про дату, час та місце судового засідання, про що свідчить заява від 12.09.2018 року, яка міститься в матеріалах адміністративної справи (а.с.23).

Суд, вислухавши пояснення представника Вінницької митниці ДФС, дослідивши матеріали адміністративної справи приходить до наступного висновку.

Відповідно до вимог ст.489 МК України при розгляді справи про порушення митних правил суд зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують та/або обтяжують відповідальність, чи є підстави для звільнення особи, що вчинила правопорушення від адміністративної відповідальності, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

Згідно ч.1 ст.374 МК України товари (за винятком підакцизних), сумарна фактурна вартість яких не перевищує еквівалент 1000 євро, що ввозяться громадянами на митну територію України у ручній поклажі та/або у супроводжуваному багажі через пункти пропуску через державний кордон України, відкриті для повітряного сполучення, та товари (крім підакцизних), сумарна фактурна вартість яких не перевищує еквівалент 500 євро та сумарна вага яких не перевищує 50 кг, що ввозяться громадянами на митну територію України у ручній поклажі та/або у супроводжуваному багажі через інші, ніж відкриті для повітряного сполучення, пункти пропуску через державний кордон України, не підлягають письмовому декларуванню (за винятком товарів, на які відповідно до статті 197 цього Кодексу встановлено обмеження щодо переміщення громадянами через митний кордон України, і випадків, передбачених частиною другою цієї статті) та не є об’єктами оподаткування митними платежами.

Згідно абз.2 пп.191.2.3 п.191.2 ст.191 Податкового кодексу України у разі ввезення на митну територію України у ручній поклажі та/або у супроводжуваному багажі товарів (крім підакцизних товарів та особистих речей), сумарна фактурна вартість яких не перевищує еквівалент 500 євро та сумарна вага яких не перевищує 50 кг, через інші, ніж відкриті для повітряного сполучення, пункти пропуску через державний кордон України фізичною особою, яка була відсутня в Україні менше ніж 24 години або яка в’їжджає в Україну частіше одного разу протягом 72 годин, базою оподаткування є частина сумарної фактурної вартості таких товарів, що перевищує еквівалент 50 євро, з урахуванням мита, що підлягає сплаті.

Згідно висновку експерта СЛЕД від 23 жовтня 2018 року №142005901-1645, що міститься в матеріалах адміністративної справи (а.с.12-13), загальна вартість вказаних товарів, тимчасово вилучених у гр. ОСОБА_1 (ALAGOZ HASAN), становить - 35355 грн 60 коп.

Відповідно до ч.ч.4,5 ст.366 МК України, громадянин самостійно обирає відповідний канал ("зелений коридор" або "червоний коридор") для проходження митного контролю за двоканальною системою.

Обрання «зеленого коридору» вважається заявою громадянина про те, що переміщувані ним через митний кордон України товари не підлягають письмовому декларуванню, оподаткуванню митними платежами, не підпадають під встановлені законодавством заборони та/або обмеження щодо ввезення на митну території України або вивезення за межі цієї території та свідчить про факти, що мають юридичне значення.

Згідно приписів ч.2,6 ст.366 МК України, канал, позначений символами зеленого кольору ("зелений коридор"), призначений для декларування шляхом вчинення дій громадянами, які переміщують через митний кордон України товари в обсягах, що не підлягають оподаткуванню митними платежами та не підпадають під встановлені законодавством заборони або обмеження щодо ввезення на митну територію України або вивезення за межі цієї території і не підлягають письмовому декларуванню.

Громадяни, які проходять (проїжджають) через "зелений коридор", звільняються від подання письмової митної декларації. Звільнення від подання письмової митної декларації не означає звільнення від обов’язкового дотримання порядку переміщення товарів через митний кордон України.

Таким чином, суд погоджується, що кваліфікація дій гр. ОСОБА_1 за ст.471 МК України є вірною, громадянин порушив встановлений МК України порядок проходження митного контролю в зонах (коридорах) спрощеного митного контролю, тобто переміщення через митний кордон України особою, яка формою проходження митного контролю обрала проходження (проїзд) через "зелений коридор", товарів в обсягах, що перевищують неоподатковувану норму переміщення через митний кордон України.

Щодо кваліфікації дій гр.ОСОБА_1 за ст.472 МК України суд зазначає наступне.

З диспозиції ст.472 МК України вбачається, що адміністративним правопорушенням є недекларування товарів, транспортних засобів комерційного призначення, що переміщуються через митний кордон України, тобто незаявлення за встановленою формою точних та достовірних відомостей (наявність, найменування або назва, кількість тощо) про товари, транспортні засоби комерційного призначення, які підлягають обов'язковому декларуванню у разі переміщення через митний кордон України.

Відповідно до ч.1 ст.369 МК України особисті речі, що переміщуються (пересилаються) громадянами через митний кордон України у ручній поклажі, супроводжуваному та несупроводжуваному багажі, підлягають декларуванню шляхом учинення дій, усно або, за бажанням власника чи на вимогу органу доходів і зборів, письмово, не оподатковуються митними платежами та звільняються від подання проведення заходів офіційного контролю, а також від подання документів та/або відомостей, що підтверджують дотримання встановлених заборон та/або обмежень щодо переміщення товарів через митний кордон України. Перелік товарів, що можуть бути віднесені до особистих речей передбачено ст.370 МК України.

Як вбачається з протоколу опитування (а.с.19-21), товари, що переміщав гр. ОСОБА_1 через митний кордон України, інспектор митниці виявив саме під час огляду автомобіля, а не під час декларування. Таким чином, гр. ОСОБА_1 здійснив спробу перемістити у смузі спрощеного митного контролю «зелений коридор» на митну територію України товар, який не має ознак особистих речей, а тому останні підлягали обов’язковому письмовому декларуванню та оподаткуванню згідно абз.2 пп.191.2.3 п.191.2 ст.191 Податкового кодексу України, тим самим вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ст.472 МК України.

Вина гр. ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ст.ст.471, 472 МК України, доведена: протоколом про порушення митних правил №1465/40100/18 (а.с. 2-5), описом тимчасово вилучених предметів (а.с. 9), висновком експерта №142005901-1645(а.с. 12-13), протоколом опитування (а.с.19-21).

Відповідно до ч.2 ст.36 КУпАП, якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених. До основного стягнення в цьому разі може бути приєднано одне з додаткових стягнень, передбачених статтями про відповідальність за будь-яке з вчинених правопорушень.

Дослідивши матеріали адміністративної справи, враховуючи особу порушника та ступінь його вини, обставини, що пом’якшують та обтяжують відповідальність, суд вважає за необхідне визнати винним ОСОБА_1 (ALAGOZ HASAN) у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ст.471, 472 МК України, застосувавши до нього на підставі ст.36 КУпАП адміністративне стягнення за більш серйозне правопорушення з числа вчинених, тобто, штраф в розмірі 100 відсотків вартості товарів, що згідно висновку експерта СЛЕД від 23 жовтня 2018 року №142005901-1645, становить – 35355 (тридцять п’ять тисяч триста п’ятдесят п’ять) грн 60 коп. з конфіскацією тимчасово вилучених товарів: фарба для волосся "RENNA hair colour cream" в кількості 460 (чотириста шістдесят) штук ємністю 60 (шістдесят) мл кожна в упаковці виробника, які знаходились в салоні та багажнику вищевказаного легкового автомобіля в 4 (чотирьох) картонних коробках.

Також у відповідності до ст.520 МК України слід стягнути з ОСОБА_1 витрати, пов’язані зі зберіганням вилученого товару в сумі 41 грн 68 коп. на користь Вінницької митниці ДФС (а.с. 27).

Окрім того, судовий збір у розмірі 352,40 грн також підлягає стягненню з ОСОБА_1, оскільки відповідно до ч.1 ст.40-1 КУпАП, п.5 ч.2 ст.4 Закону України «Про судовий збір», судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення.

На підставі викладеного та керуючись ст.ст.366, 461, 466, 486-489, 495, 519, 520 МК України, ст.191 Податкового кодексу України, ст.36 КУпАП, суд, -

П О С Т А Н О В И В :

Визнати винним ОСОБА_1 (ALAGOZ HASAN) у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ст.ст.471, 472 МК України та накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 100 відсотків вартості товарів, що становить 35 355 (тридцять п’ять тисяч триста п’ятдесят п’ять) грн 60 коп з конфіскацією тимчасово вилучених товарів: фарба для волосся "RENNA hair colour cream" в кількості 460 (чотириста шістдесят) штук ємністю 60 (шістдесят) мл кожна в упаковці виробника, які знаходились в салоні та багажнику вищевказаного легкового автомобіля в 4 (чотирьох) картонних коробках, що зберігається на складі Вінницької митниці ДФС у м. Могилів-Подільському.

Стягнути з ОСОБА_1 (ALAGOZ HASAN) на користь Вінницької митниці ДФС (отримувач: Вінницька митниця ДФС, код ЄДРПОУ: 39510664, р/р.№31251220189176, Казначейство України, МФО 899998) витрати, пов’язані зі зберіганням вилученого товару в розмірі 41 (сорок одна) грн 68 коп.

Стягнути з ОСОБА_1 (ALAGOZ HASAN) 352 (триста п’ятдесят дві) грн 40 коп. судового збору в дохід держави.

Постанова судді у справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржена протягом десяти днів з дня винесення постанови, шляхом подачі апеляційної скарги до апеляційного суду через місцевий суд, який виніс постанову.

Суддя: