
Номер провадження 2/243/3330/2018
Номер справи 243/10142/18
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
(заочне)
«29» жовтня 2018 року Слов'янський міськрайонний суд Донецької області в складі:
Головуючого - судді Хаустової Т.А.,
за участю секретаря судового засідання - Кобець О.М.,
розглянувши в порядку спрощеного провадження цивільну справу за позовною заявою Управління соціального захисту населення Дружківської міської ради до ОСОБА_1 про стягнення надміру виплачених грошових коштів,-
ВСТАНОВИВ:
Управління соціального захисту населення Дружківської міської ради звернулося до суду з позовною заявою до ОСОБА_1 про стягнення надміру виплачених грошових коштів, посилаючись на те, що ОСОБА_1 перебувала на обліку в Управлінні соціального захисту населення Дружківської міської ради з 04 листопада 2015 року та мала Довідку про взяття на облік внутрішньо - переміщеної особи № 1423026966 від 04 листопада 2015 року.
ОСОБА_1 звернулася до Управління соціального захисту населення Дружківської міської ради із заявою про призначення щомісячної адресної допомоги внутрішньо переміщеним особам для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг. Її сім'я складається з неї, ОСОБА_1, сина - ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, сина - ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_2.
ОСОБА_1 в своїй заяві у відповідній графі власноруч зазначено інформацію щодо відсутності у будь-кого з членів сім'ї на депозитному банківському рахунку коштів у розмірі, що перевищує 10-кратний розмір прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб. На підставі цього, Відповідачу призначено грошову допомогу на період з 30 жовтня 2014 року по 29 квітня 2015 року в сумі 1768,00 грн. щомісяця.
Грошова допомога призначена:
з 07.12.2015 по 06.02.2016 у розмірі - 2210,00 грн.;
з 07.02.2016 по 06.04.2016 у розмірі - 1989,00 грн.;
з 07.04.2016 по 03.05.2016 у розмірі - 1768,00 грн., зі зменшенням згідно п.7 Порядку надання щомісячної адресної допомоги внутрішньо переміщеним особам для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 1 жовтня 2014 року № 505.
Розпорядженням начальника управління від 10 березня 2016 року № б/н з 01 квітня 2016 року виплата грошової допомоги припинена "до з'ясування обставин" згідно інформації Дружківського МВ ГУ ДМС України в Донецькій області, фактично яких не підтверджено на виконання вимог п. 7 Постанови № 509 від 01 жовтня 2014 року.
21 липня 2016 року довідка переміщеної особи скасована у зв'язку із не підтвердженням фактичного місця проживання.
Розпорядженням начальника управління від 30 вересня 2016 року № 308 припинена виплата щомісячної адресної допомоги на підставі п. 6 Порядку за результатами верифікації (наявність депозитних рахунків, кошти на яких перевищують 10 кратний розмір прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб, та одночасного отримання щомісячної адресної допомоги переміщеним особам на покриття витрат на проживання).
За результатами проведення Міністерством фінансів України верифікації соціальних виплат відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 18 лютого 2016 року №136 та пунктів 4,12 Порядку здійснення контролю за соціальними виплатами внутрішньо перемішеним особам за місцем їх фактичного проживання/перебування, управління соціального захисту населення Дружківської міської ради повідомило Позивача про наявність депозитних рахунків, кошти на яких перевищують 10-кратний розмір прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб. У зв'язку з наявністю депозитних рахунків, утворилася переплата щомісячної адресної допомоги внутрішньо переміщеним особам на покриття витрат на проживання за період з 07 грудня 2015 року по 31 березня 2016 року у сумі 8015, 98 грн. Виплати здійснювалися за рахунок коштів Державного бюджету.
Відповідно до п. 11 Порядку суми грошової допомоги, виплачені надміру внаслідок подання документів з недостовірними відомостями, повертаються уповноваженим представником сім'ї на вимогу уповноваженого органу.
У разі відмови добровільного повернення надміру перерахованих сум грошової допомоги вони стягуються у судовому порядку. ОСОБА_1 добровільно повертати надмірно перераховані суми грошової допомоги відмовляється, у зв'язку з чим Управління змушено звернутися до суду з позовною заявою.
Просить суд стягнути з ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_3, РНОКПП НОМЕР_2 на користь Управління соціального захисту населення Дружківської міської ради суму надміру виплачених коштів щомісячної адресної допомоги внутрішньо переміщеним особам для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово - комунальних послуг в сумі 8015,98 грн. та витрати по сплаті судового збору у розмірі 1762,00 грн.
Відповідно до ч.5 ст.279 ЦПК України суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження за наявними у справі матеріалами.
У зв'язку з тим, що м. Горлівка Донецької області віднесено до переліку населених пунктів, на території яких органи державної влади тимчасово не здійснюють або здійснюють не в повному обсязі свої повноваження, затвердженого розпорядженням Кабінету Міністрів України від 07 листопада 2014 № 1085-р, при цьому, з 27 листопада 2014 року припинено приймання поштових відправлень на/з територію(ї) Донецької та Луганської областей до/з населених пунктів, на території яких органи державної влади тимчасово не здійснюють або здійснюють не в повному обсязі свої повноваження, у т.ч. до/з м. Горлівка (згідно з інформацією, розміщеною на офіційному веб-сайті УДППЗ "Укрпошта").
У відповідності до ч. 7 ст. 128 ЦПК України «У разі ненадання особами, які беруть участь у справі, інформації щодо їх адреси, судова повістка надсилається:
У разі ненадання учасниками справи інформації щодо їх адреси судова повістка надсилається:
1) юридичним особам та фізичним особам - підприємцям - за адресою місцезнаходження (місця проживання), що зазначена в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань;
2) фізичним особам, які не мають статусу підприємців, - за адресою їх місця проживання чи місця перебування, зареєстрованою у встановленому законом порядку.
Згідно ч. 11 ст. 128 Цивільного процесуального кодексу України відповідач, третя особа, свідок, зареєстроване місце проживання (перебування), місцезнаходження чи місце роботи якого невідоме, а також заінтересована особа у справах про видачу обмежувального припису викликаються до суду через оголошення на офіційному веб-сайті судової влади України, яке повинно бути розміщене не пізніше ніж за десять днів, а у разі розгляду справи про видачу обмежувального припису - не пізніше 24 годин до дати відповідного судового засідання. З опублікуванням оголошення про виклик особа вважається повідомленою про дату, час і місце розгляду справи.
Повідомлення щодо розгляду даної справи, через оголошення на офіційному веб-сайті судової влади України, було розміщене 18 жовтня 2018 року, відповідно до приписів ч. 11 ст. 128 Цивільного процесуального кодексу України, тому відповідач вважається повідомленим про дату, час і місце розгляду справи (а. с. 36).
Відповідач ОСОБА_1 про розгляд справи у спрощеному провадженні, а також про необхідність у строк до 29 жовтня 2018 року надати відзив на позовну заяву із зазначенням заперечень та доказів, що підтверджують її відзив.
У відповідності до п.3, п.4 ч. 1 ст. 280 ЦПК України, суд може ухвалити заочне рішення на підставі наявних у справі доказів, якщо відповідач не подав відзив та позивач не заперечує проти такого вирішення справи.
Відповідач ОСОБА_1 своєчасно і належним чином повідомлена про час і місце судового розгляду справи у спрощеному порядку, не використала наданого законом права на подачу відзиву на позовну заяву, тому суд, враховуючи згоду позивача (представника позивача), відповідно до положень частини першої статті 280 ЦПК України, вважає можливим провести заочний розгляд справи, вирішити справу за наявними в матеріалах доказами та ухвалити заочне рішення.
Суд, розглянувши подані сторонами документи та матеріали, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення справи по суті, приходить до висновку, що позовні вимоги Управління соціального захисту населення Дружківської міської ради до ОСОБА_1 про стягнення надміру виплачених грошових коштів підлягають задоволенню з огляду на їх законність та обґрунтованість.
Згідно з вимогами ст. 55 Конституції України права та свободи людини і громадянина захищаються судом. Кожна особа має право в порядку, встановленому законом звернутися за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод, інтересів.
У відповідності до п. п. 10,11 Постанови Пленуму Верховного Суду України № 9 від 1 листопада 1996 року « Про застосування Конституції України при здійсненні правосуддя» «Конституційні положення про законність судочинства та рівність усіх учасників процесу перед законом і судом ( ст. 129 Конституції) зобов'язують суд забезпечити всім їм рівні можливості щодо надання та дослідження доказів, заявлення клопотань та здійснення інших процесуальних прав. При вирішенні цивільних справ суд має виходити з поданих сторонами доказів.
Гарантоване право кожного подати будь-який позов до суду, що стосується його цивільних прав і обов'язків, передбачений пунктом 1 ст.6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод. Проте право на суд не є абсолютним і воно може бути піддане обмеженням, дозволеним за змістом, тому що право на доступ до суду за своєю природою потребує регулювання з боку Держави.
Відповідно до ст. 4 ЦПК України кожна особа має право в порядку, встановленому цим кодексом, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів.
Стаття 12 ЦПК України передбачає, що цивільне судочинство здійснюється на засадах змагальності сторін. Сторони та інші особи, які беруть участь у справі, мають рівні права щодо подання доказів, їх дослідження та доведення перед судом їх переконливості.
Суд на підставі ст. ст. 12, 13, 43, 81 ЦПК України розглядає справу у межах заявлених позовних вимог та на підставі доказів, наданих сторонами. Особа, яка бере участь у справі, зобов'язана надати усі наявні у неї докази та довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень. Доказуванню підлягають обставини, що мають значення для ухвалення рішення у справі і щодо яких виник спір.
Так, Закон України «Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб» в 1 статті надає поняття внутрішньо переміщеної особи «Внутрішньо переміщеною особою є громадянин України, іноземець або особа без громадянства, яка перебуває на території України на законних підставах та має право на постійне проживання в Україні, яку змусили залишити або покинути своє місце проживання у результаті або з метою уникнення негативних наслідків збройного конфлікту, тимчасової окупації, повсюдних проявів насильства, порушень прав людини та надзвичайних ситуацій природного чи техногенного характеру».
Відповідно до ст.12 Закону України «Про боротьбу з тероризмом» наказом керівника АТЦ при СБУ від 07 жовтня 2014 року № 33/6/а «Про визначення районів проведення антитерористичної операції та термінів її проведення» територія Донецької області (у тому числі місто Донецьк) з 07 квітня 2014 року визначена районом проведення антитерористичної операції. Проведення АТО триває і рішення про її припинення не прийнято.
З копії Паспорту громадянина України, серія НОМЕР_3, виданого 12 грудня 2001 року Калінінським РВ Горлівського МУ УМВС України у Донецькій області, вбачається, що ОСОБА_1. ІНФОРМАЦІЯ_3, уродженка міста Горлівка Донецької області, зареєстрована за адресою: АДРЕСА_1, (а.с. 27-28).
В судовому засіданні встановлено, що ОСОБА_1 перебувала на обліку в управлінні соціального захисту населення Дружківської міської ради з 04 листопада 2015 року, як особа, яка переміщується з тимчасово окупованої території України або району проведення антитерористичної операції, її фактичне місце проживання: АДРЕСА_1, що підтверджується довідкою Управляння соціального захисту населення Дружківської міської ради № 1423026966 від 04 листопада 2015 року (а.с.24).
Щомісячна адресна допомога особам, які переміщуються з тимчасово окупованої території України та районів проведення антитерористичної операції на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг, здійснюється на підставі Порядку надання щомісячної адресної допомоги особам, які переміщуються з тимчасово окупованої території України та районів проведення антитерористичної операції, для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України № 505 від 01.10.2014 року, відповідно до п. 2 якого грошова допомога надається громадянам України, іноземцям та особам без громадянства, які постійно проживають на території України і переміщуються з тимчасово окупованої території України та районів проведення антитерористичної операції або змушені були покинути своє постійне місце проживання в населених пунктах, на території яких органи державної влади тимчасово не здійснюють або здійснюють не в повному обсязі свої повноваження, і перемістилися в населені пункти, на території яких органи державної влади здійснюють свої повноваження в повному обсязі (далі - особа, яка переміщується), а також стоять на обліку в структурних підрозділах з питань соціального захисту населення районних, районних у м. Києві держадміністрацій, структурних підрозділах з питань соціального захисту населення виконавчих органів міських, районних у містах (у разі утворення) рад.
З Заяви про призначення щомісячної адресної допомоги особам, які переміщуються з тимчасово окупованої території України та районів проведення антитерористичної операції, для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово - комунальних послуг, складеної 07 грудня 2015 2015 року ОСОБА_1 до Управління соціального захисту населення, вбачається, що ОСОБА_1 просить призначити щомісячну адресну допомогу для покриття витрат, в тому числі на оплату житлово - комунальних послуг, надавши інформацію, що ні вона, ні будь - хто з членів сім'ї на депозитному банківському рахунку коштів у розмірі, що перевищують 10 - кратний розмір прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб не мають (а.с. 23).
Рішенням про призначення допомоги переміщеним особам на проживання від 25 грудня 2015 року, Управління соціального захисту населення призначило ОСОБА_1 допомогу на проживання, як переміщеній особі (а.с. 22).
З Довідки про отримання допомоги переміщеним особам на проживання, вбачається, що ОСОБА_1 знаходиться на обліку в Управлінні соціального захисту населення Дружківської міської ради, та Управлінням соціального захисту населення Дружківської міської ради проводилось нарахування та виплата ОСОБА_1 адресної допомоги як внутрішньо переміщеній особі: грудень 2015 року у розмірі 1782,26 грн., січень 2016 року - 2210,00 грн., лютий 2016 року - 2034,72 грн., березень 2016 року - 1989,00 грн., квітень 2016 року - 0,00 грн., травень 2016 року - 0,00 грн., а всього у сумі 8015,98 грн. (а.с. 19).
Таким чином, в судовому засіданні встановлено та не спростовується матеріалами справи, або будь-якими іншими доказами, що дійсно відповідач ОСОБА_1, знаходячись на обліку в Управлінні соціального захисту населення Дружківської міської ради, як особа, яка переміщується з тимчасово окупованої території України або району проведення антитерористичної операції, у період з з 07 грудня 2015 по 31 березня 2016 року, отримувала щомісячну адресну допомогу, як особа, яка переміщуються з тимчасово окупованої території України та районів проведення антитерористичної операції, для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово - комунальних послуг.
Відповідно до п. 10 Порядку надання щомісячної адресної допомоги внутрішньо переміщеним особам для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг» затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 01.10.2014 року № 505, уповноважені органи мають право перевіряти обґрунтованість видачі та достовірність документів, поданих для призначення грошової допомоги, а також здійснювати запити та безоплатно отримувати відомості від підприємств, установ та організацій усіх форм власності, необхідні для призначення грошової допомоги та контролю за правильністю її надання.
Згідно п. 5 «Порядку надання щомісячної адресної допомоги внутрішньо переміщеним особам для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг» у заяві зазначаються такі відомості про всіх членів сім'ї, які претендують на отримання грошової допомоги: прізвище, ім'я та по батькові; число, місяць, рік народження; серія, номер паспорта громадянина України, ким і коли виданий, або документа, що посвідчує особу та підтверджує громадянство України, а для іноземців та осіб без громадянства - документа, що посвідчує особу та підтверджує її спеціальний статус; реєстраційний номер облікової картки платника податків (не зазначається фізичними особами, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомили про це відповідному органу державної фіскальної служби і мають відмітку в паспорті); зареєстроване та фактичне місце проживання (перебування); наявність у будь-якого із членів сім'ї у власності житлового приміщення/частини житлового приміщення, розташованого в інших регіонах, ніж тимчасово окупована територія України, населені пункти, на території яких органи державної влади тимчасово не здійснюють свої повноваження, та населені пункти, що розташовані на лінії зіткнення; інформація про наявність житла, яке зруйновано або стало непридатним для проживання внаслідок проведення антитерористичної операції; наявність у будь-кого з членів сім'ї на депозитному банківському рахунку коштів у розмірі, що перевищує 10-кратний розмір прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб; місце роботи осіб працездатного віку та час, з якого особа там працює.
Відповідно п. 6 Порядку надання щомісячної адресної допомоги внутрішньо переміщеним особам для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України № 505 від 01 жовтня 2014 року грошова допомога не призначається у разі, коли: будь-хто з членів сім'ї має у власності житлове приміщення, розташоване в регіонах, інших ніж тимчасово окупована територія України, райони проведення антитерористичної операції та населені пункти, що розташовані на лінії зіткнення; будь-хто з членів сім'ї має на депозитному банківському рахунку кошти у сумі, що перевищує 10-кратний розмір прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб.
На виконання Постанови Кабінету Міністрів України від 18 лютого 2016 № 136 «Про затвердження Порядку здійснення верифікації та моніторингу достовірності інформації, поданої фізичними особами для нарахування та отримання соціальних виплат, пільг, субсидій, заробітної плати, інших виплат, що здійснюються за рахунок коштів державного та місцевих бюджетів, коштів Пенсійного фонду України, фондів загальнообов'язкового державного соціального страхування» та листа Міністерства соціальної політики України від 13 вересня 2016 № 13408/0/14-16/5 Міністерством фінансів України здійснено верифікацію виплат грошової допомоги внутрішньо переміщеним особам.
Згідно до вимог ч.1 ст. 76 ЦПК України «Доказами є будь-які фактичні дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин, що обґрунтовують вимоги і заперечення сторін, та інших обставин, які мають значення для вирішення справи».
Як передбачено ст. 77 ЦПК України, належними є докази, які містять інформацію щодо предмета доказування. Сторони мають право обґрунтовувати належність конкретного доказу для підтвердження їхніх вимог або заперечень.
За загальним принципом доказування та подання доказів, відповідно до ст. 81 ЦПК України, кожна сторона зобов'язана довести ті обставини, на які вона посилається, як на підставу своїх вимог і заперечень.
Докази, які заявник повинен подати в рахунок обґрунтування всіх тих обставин, на які він посилається, як на підставу для задоволення його вимог, і на підставі яких суд в подальшому встановить наявність або відсутність підстав для задоволення заяви чи відмови у її задоволенні,- повинні бути виключно належними та допустимими.
Під час проведення ревізії використання коштів, виділених з державного бюджету для надання щомісячної адресної допомоги особам, які переміщуються з тимчасово окупованої території України та районів проведення антитерористичної операції, для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово- комунальних послуг, проведено перевірку справ одержувачів адресної допомоги, щодо наявності у будь-кого з членів сім'ї депозитного банківського рахунку, що перевищує 10-кратний розмір прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб та після надходження файлів-запитів щодо проведеної верифікації внутрішньо переміщених осіб, виявлено що на депозитному банківському рахунку ОСОБА_1 є кошти у сумі, що перевищують 10 - кратний розмір прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб.
Ті обставини, що ОСОБА_1 має на депозитному рахунку кошти, що перевищують 10 - кратний розмір прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб, підтверджена Розпорядженням №308 від 30 вересня 2016 року «Про припинення ОСОБА_1 виплату щомісячної допомоги громадянам, які були переміщені з тимчасово окупованої території України та районів проведення антитерористичної операції, оскільки ОСОБА_1 має депозитний рахунок (а.с. 19).
Дане розпорядження суд приймає як належний доказ по справі, оскільки воно не спростовано відповідачем у належний спосіб.
Відповідно до п. 11 Порядку надання щомісячної адресної допомоги внутрішньо переміщеним особам для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 01.10.2014 року № 505, суми грошової допомоги, виплачені надміру внаслідок подання документів з недостовірними відомостями, повертаються уповноваженим представником сім'ї на вимогу уповноваженого органу. У разі відмови добровільного повернення надміру перерахованих сум грошової допомоги вони стягуються у судовому порядку.
Тобто, у результаті надання недостовірної інформації ОСОБА_1, при заповненні заяви про призначення щомісячної адресної допомоги особам, які переміщуються з тимчасово окупованої території України та районів проведення антитерористичної операції, для покриття витрат на проживання від 07 грудня 2015 року, Управлінням соціального захисту населення Дружківської міської ради були надмірно нараховані та виплачені кошти за період з 07 грудня 2015 року по 31 березня 2016 року у розмірі 8015,98 грн., без законних на то підстав для отримання ОСОБА_1 такої допомоги.
Розпорядженням Управління соціального захисту населення Дружківської міської ради № 308 від 30 вересня 2016 року ОСОБА_1 припинено виплати з допомоги переміщеним особам на проживання (а.с.19).
Відповідно до ч.1 та ч.2 ст. 1212 ЦК України, особа, яка набула майно або зберегла його у себе за рахунок іншої особи (потерпілого) без достатньої правової підстави (безпідставно набуте майно), зобов'язана повернути потерпілому це майно. Особа зобов'язана повернути майно і тоді, коли підстава, на якій воно було набуте, згодом відпала. Положення цієї глави застосовуються незалежно від того, чи безпідставне набуття або збереження майна було результатом поведінки набувача майна, потерпілого, інших осіб чи наслідком події.
Відповідно до ч. 1 ст. 1214 ЦК України, особа, яка набула майно або зберегла його у себе без достатньої правової підстави, зобов'язана відшкодувати всі доходи, які вона одержала або могла одержати від цього майна з часу, коли ця особа дізналася або могла дізнатися про володіння цим майном без достатньої правової підстави. З цього часу вона відповідає також за допущене нею погіршення майна. Особа, яка набула майно або зберегла його у себе без достатньої правової підстави, має право вимагати відшкодування зроблених нею необхідних витрат на майно від часу, з якого вона зобов'язана повернути доходи.
У відповідності до ст. 263 ЦПК України рішення суду повинно бути законним і обґрунтованим. Законним є рішення, яким суд, виконавши всі вимоги цивільного судочинства, вирішив справу згідно із законом. Обґрунтованим є рішення, ухвалене на основі повно і всебічно з'ясованих обставин, на які сторони посилаються як на підставу своїх вимог і заперечень, підтверджених тими доказами, які були досліджені в судовому засіданні.
Таким чином, оскільки ОСОБА_1 в добровільному порядку не повернула надмірно виплачені кошти, то суд приходить до переконання, що у відповідності до норм чинного законодавства, ОСОБА_1 повинна повернути державі надмірно виплачену щомісячну адресну допомогу внутрішньо переміщеним особам для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг, на загальну суму 8015,98 грн., оскільки дана допомога була безпідставно призначена Управлінням соціального захисту населення Дружківської міської ради внаслідок надання ОСОБА_1 неправдивої інформації, викладеної нею у Заявах про призначення щомісячної адресної допомоги особам, які переміщуються з тимчасово окупованої території України та районів проведення антитерористичної операції, для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово - комунальних послуг.
Згідно із частиною 1 статті 133 ЦПК України судові витрати складаються з судового збору та витрат, пов'язаних з розглядом справи.
Згідно з ч.1 ст. 141 ЦПК України, судовий збір покладається на сторони пропорційно розміру задоволених позовних вимог.
Відповідно до п/п 1 пункту 1 частини 2 ст. 4 Закону України від 08 липня 2011 року № 3674-VI «Про судовий збір» з позовної заяви майнового характеру, яка подана юридичною особою, справляється судовий збір в розмірі 1,5% відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду.
Згідно статті 7 Закону України «Про Державний бюджет України на 2018 рік» від 07 грудня 2017 року №2246-19, розмір прожиткового мінімуму для працездатної особи на 01 січня 2018 року складає 1762,00 грн.
При зверненні до суду позивачем сплачено судовий збір у сумі 1762 грн. 00 коп. (а.с.5).
Суд дійшов висновку про задоволення позовних вимог Управління соціального захисту населення Дружківської міської ради до ОСОБА_1 про повернення щомісячної адресної допомоги внутрішньо переміщеним особам для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово - комунальних послуг, а тому з ОСОБА_1 підлягає стягненню на користь держави судовий збір в сумі 1762,00 грн.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 3,10,11, 16, 60, 84, 88, 212,213,214,215 ЦПК України, ст. 55 Конституції України, п. п. 10, 11 Постанови Пленуму Верховного Суду України № 9 від 1 листопада 1996 року « Про застосування Конституції України при здійсненні правосуддя», ст. 1212 ЦК України, п.п. 2, 5, 6, 11 Порядку надання щомісячної адресної допомоги внутрішньо переміщеним особам для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг, затвердженого Постановою КМУ № 505 від 01 жовтня 2014 року «Про надання щомісячної адресної допомоги особам, які переміщуються з тимчасово окупованої території України та районів проведення антитерористичної операції, для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг», п. 35 Постанови № 10 Пленуму Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ від 17 жовтня 2014 року «Про застосування судами законодавства про судові витрати у цивільних справах», суд,-
ВИРІШИВ:
Позовні вимоги Управління соціального захисту населення Дружківської міської ради до ОСОБА_1 про стягнення надміру виплачених грошових коштів - задовольнити.
Стягнути з ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_3, уродженки міста Горлівки Донецької області, громадянки України, РНОКПП НОМЕР_2, Паспорт громадянина України, серія НОМЕР_3, виданий 12 грудня 2001 року Калінінським РВ Горлівського МУ УМВС України у Донецькій області, місце проживання якої зареєстровано за адресою: АДРЕСА_1, на користь Управління соціального захисту населення Дружківської міської ради, код ЄДРПОУ 26010987, місцезнаходження: Донецька область, місто Дружківка, вулиця Машинобудівників, будинок № 64, суму надміру виплачених коштів щомісячної адресної допомоги внутрішньо переміщеним особам для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово - комунальних послуг у розмірі 8015,98 грн. (вісім тисяч п'ятнадцять грн. 98 коп.).
Стягнути з ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_3, уродженки міста Горлівки Донецької області, громадянки України, РНОКПП НОМЕР_2, Паспорт громадянина України, серія НОМЕР_3, виданий 12 грудня 2001 року Калінінським РВ Горлівського МУ УМВС України у Донецькій області, місце проживання якої зареєстровано за адресою: АДРЕСА_1, на користь Управління соціального захисту населення Дружківської міської ради, код ЄДРПОУ 26010987, місцезнаходження: Донецька область, місто Дружківка, вулиця Машинобудівників, будинок № 64, судовий збір у розмірі 1762 грн. 00 коп. (одна тисяча сімсот шістдесят дві грн. 00 коп.).
Рішення може бути оскаржене шляхом подачі апеляційної скарги безпосередньо до Донецького апеляційного суду протягом тридцяти днів з дня його проголошення.
Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача. Заяву про перегляд заочного рішення може бути подано протягом тридцяти днів з дня його проголошення.
Учасник справи, якому повне заочне рішення суду не було вручене у день його проголошення, має право на поновлення пропущеного строку на подання заяви про його перегляд - якщо така заява подана протягом двадцяти днів з дня вручення йому повного заочного рішення суду.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Заочне рішення набирає законної сили, якщо протягом строків, встановлених ЦПК України, не подані заява про перегляд заочного рішення або апеляційна скарга, або якщо рішення залишено в силі за результатами апеляційного розгляду справи.
У відповідності до п.п. 15.5 п. 15 ч. 1 Розділу ХІІІ Перехідних Положень ЦПК України в новій редакції, до дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно- телекомунікаційної системи апеляційні та касаційні скарги подаються учасниками справи до або через відповідні суди.
Рішення прийнято, складено і підписано в нарадчій кімнаті складом суду, який розглянув справу.
Повне судове рішення складено 29 жовтня 2018 року.
Головуючий:
Суддя Слов'янського
міськрайонного суду Т.А. Хаустова