Рішення № 77420322, 16.10.2018, Львівський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
16.10.2018
Номер справи
813/2149/18
Номер документу
77420322
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

справа №813/2149/18

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

16 жовтня 2018 року м. Львів

Львівський окружний адміністративний суд, головуючий суддя Гавдик З.В., секретар судового засідання Курпіта П.І., розглянувши в судовому засіданні адміністративну справу за

позовом Державного реєстратора Державного підприємства «Західний експертно-технічний центр Держпраці» ОСОБА_1, представник – ОСОБА_2 Державного реєстратора Державного підприємства «Західний експертно-технічний центр Держпраці» ОСОБА_3, представник – ОСОБА_2до Міністерства юстиції України, представники – ОСОБА_4, Куманська – ОСОБА_5 за участю третьої особи: Державного підприємства «Національні інформаційні системи», представник – ОСОБА_6про визнання протиправним та скасування наказу,- ВСТАНОВИВ:

Позивачі – Державний реєстратор Державного підприємства «Західний експертно-технічний центр Держпраці» ОСОБА_1 та Державний реєстратор Державного підприємства «Західний експертно-технічний центр Держпраці» ОСОБА_3 звернулись до Львівського окружного адміністративного суду із вищевказаним адміністративним позовом, в якому просили:

- визнати протиправним та скасувати п. 1 Наказу Міністерства юстиції України № 1434/5 від 05.05.2018 року «Про тимчасове блокування доступу державних реєстраторів державного підприємства «Західний експертно-технічний центр Держпраці» до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно», у якому зазначено: «Тимчасово заблоковано доступ державного реєстратора державного підприємства «Західний експертно-технічний центр Держпраці» ОСОБА_1 до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно строком на 5 (п’ять) місяців»;

- визнати протиправним та скасувати п. 2 Наказу Міністерства юстиції України № 1434/5 від 05.05.2018 року «Про тимчасове блокування доступу державних реєстраторів державного підприємства «Західний експертно-технічний центр Держпраці» до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно», у якому зазначено: «Тимчасово заблоковано доступ державного реєстратора державного підприємства «Західний експертно-технічний центр Держпраці» ОСОБА_3 до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно строком на 4 (чотири) місяці»;

- судові витрати розподілити в порядку, встановленому законом.

Позовні вимоги обґрунтовані тим, що на підставі наказу Міністерства юстиції України від 27.04.2018 року №1466/7 «Про проведення камеральної перевірки у Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно державного підприємства «Західний експертно-технічний центр Держпраці» було проведено камеральну перевірку реєстраційних дій державних реєстраторів державного підприємства «Західний експертно-технічний центр Держпраці». За наслідками перевірки Міністерством юстиції України видано Наказ №1434/5 від 05.05.2018 року «Про тимчасове блокування доступу державних реєстраторів державного підприємства «Західний експертно-технічний центр Держпраці» до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно» П. 1 Наказу №1434/5 від 05.05.2018 року передбачено: «Тимчасово заблокувати доступ державного реєстратора державного підприємства «Західний експертно-технічний центр Держпраці» ОСОБА_1 до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно строком на 5 (п’ять) місяців».

П. 2 Наказу №1434/5 від 05.05.2018 року передбачено: «Тимчасово заблокувати доступ державного реєстратора державного підприємства «Західний експертно-технічний центр Держпраці» ОСОБА_3 до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно строком на 4 (чотири) місяці».

На виконання оскаржуваного наказу ДП «Національні інформаційні системи» 10.05.2018 року заблоковано доступ Позивачів до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно.

Позивачі вважають, що наказ №1434/5 від 05.05.2018 року прийнято з порушеннями вимог Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень» та Порядку здійснення контролю у сфері державної реєстрації, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 21 грудня 2016 р. № 990, оскільки аналіз матеріалів перевірки дає підстави стверджувати, що Довідка за результатами проведення камеральної перевірки у Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно державних реєстраторів державного підприємства «Західний експертно-технічний центр Держпраці» від 04.05.2018 року містить пропозицію, отже за своїм змістом і правовим визначенням має рекомендаційний характер, та не є обов'язковою для прийняття Міністерством юстиції України наказу саме у відповідності до цієї пропозиції.

Окрім того, встановлюючи такий тривалий термін блокування доступу державного реєстратора позивачів до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, Міністерство юстиції України мало навести мотиви, з яких виходило, обираючи саме такий строк.

Натомість, Міністерством юстиції України жодного дослідження або перевірки фактів, викладених у Довідці за результатами проведення камеральної перевірки у Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно державних реєстраторів державного підприємства «Західний експертно-технічний центр Держпраці» від 04.05.2018 року не зроблено.

Крім того, під час проведення камеральної перевірки суб'єктом владних повноважень не вживались заходи щодо перевірки порушень, які виявлено на підставі даних реєстру, у тому числі відповідачем не запитувались копії документів на паперових носіях, пояснення суб'єкта перевірки, а також відповідачем при проведенні камеральної перевірки, складенні довідки та винесенні оскаржуваного наказу №1434/5 від 05.05.2018 року не забезпечено участі позивачів у процесі прийняття рішення шляхом можливості надати пояснення.

Представник позивачів в судовому засіданні позовні вимоги підтримав повністю, надав суду додаткові докази та додаткові пояснення, просив позов задоволити повністю.

Відповідач – Міністерство юстиції України подало відзиви на позовну заяву, в якому просило відмовити в задоволенні позовних вимог з підстав, що 16.04.2018 року о 12.08 год. відповідачем було розміщено на офіційному сайті наказ від 13.04.2018 року №1276/7 «Про проведення моніторингу реєстраційних дій у Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно та Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань», отже твердження позивачів про відсутність інформації про проведення моніторингу реєстраційних дій не відповідає дійсності.

Крім цього, відповідач зазначає, що факти наявності виявлених порушень норм чинного законодавства під час вчинення реєстраційних дій державними реєстраторами не оспорюються.

Вважає, що Законом України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень» не передбачено додаткову функцію Міністерства юстиції України щодо перевірки та дослідження фактів, викладених у довідці за результатами камеральної перевірки державних реєстраторів. Також зазначає, що зміст довідки за результатами проведення камеральної перевірки у Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно державних реєстраторів державного підприємства «Західний експертно-технічний центр Держпраці» від 04.05.2018 року відповідає вимогам п.9 Порядку здійснення контролю у сфері державної реєстрації, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 21 грудня 2016 р. № 990.

Відповідач зазначає, що блокування доступу до реєстрів є контрольною функцією Міністерства юстиції України, яка застосовується виключно за наслідками та у випадку вчинення державними реєстраторами порушень в процесі вчинення реєстраційних дій, а тому представники відповідача щодо задоволення позовних вимог заперечили, з підстав викладених у відзивах на позовну заяву, просили відмовити у задоволенні позовних вимог.

Третя особа, яка не заявляє самостійні вимоги на предмет спору на стороні відповідача - Державне підприємство «Національні інформаційні системи» надіслало пояснення на позовну заяву про визнання протиправним та скасування пунктів наказу, в яких вказало, що у ДП «НАІС» відсутні повноваження та фактична можливість надавати правову оцінку рішенням Міністерства юстиції України про тимчасове блокування доступу державних реєстраторів до ДРРП. Відповідно до п.1 ч.2 ст.37-1 Закону України « Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень», ДП «НАІС», як технічний адміністратор ДРРП, у день надходження наказу Міністерства юстиції України №1434/5 від 05.05.2018 року невідкладно його виконало.

Просить суд за результатами розгляду даної адміністративної справи прийняти рішення у відповідності до вимог чинного законодавства України.

Згідно п. 3 ч. 3 ст. 246 КАС України, суд зазначає, що ухвалою 25 травня 2018 року відкрито провадження у справі за правилами спрощеного позовного провадження з повідомленням сторін.

Ухвалою від 16 липня 2018 року було об’єднано в одне провадження адміністративну справу №813/2149/18 за позовом Державного реєстратора Державного підприємства «Західний експертно-технічний центр Держпраці» ОСОБА_1 до Міністерства юстиції України, за участю третьої особи: Державного підприємства «Національні інформаційні системи» та адміністративну справу №813/2394/18 за позовом Державного реєстратора Державного підприємства «Західний експертно-технічний центр Держпраці» ОСОБА_3 до Міністерства юстиції України, за участю третьої особи: Державного підприємства «Національні інформаційні системи», присвоївши їй єдиний номер №813/2149/18.

В адміністративній справі №813/2149/18 відкрито спрощене провадження ухвалою від 18 червня 2018 року. У даній справі 19 червня 2018 року прийнято ухвалу з питань забезпечення позову.

Ухвалою від 23 липня 2018 року здійснено перехід з спрощеного провадження в загальне позовне провадження.

Судом встановлені наступні обставини:

На підставі наказу Міністерства юстиції України від 27.04.2018 року №1466/7 «Про проведення камеральної перевірки у Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно державного підприємства «Західний експертно-технічний центр Держпраці» було проведено камеральну перевірку реєстраційних дій державних реєстраторів державного підприємства «Західний експертно-технічний центр Держпраці», зокрема ОСОБА_1 та ОСОБА_3.

Після проведення вказаної перевірки комісією складено «Довідку за результатами проведення камеральної перевірки у Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно державних реєстраторів державного підприємства «Західний експертно-технічний центр Держпраці» від 04.05.2018 року.

На підставі вищезазначеної довідки Міністерством юстиції України видано Наказ №1434/5 від 05.05.2018 року «Про тимчасове блокування доступу державних реєстраторів державного підприємства «Західний експертно-технічний центр Держпраці» до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно».

П. 1 Наказу №1434/5 від 05.05.2018 року передбачено: «Тимчасово заблокувати доступ державного реєстратора державного підприємства «Західний експертно-технічний центр Держпраці» ОСОБА_1 до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно строком на 5 (п’ять) місяців».

П. 2 Наказу №1434/5 від 05.05.2018 року передбачено: «Тимчасово заблокувати доступ державного реєстратора державного підприємства «Західний експертно-технічний центр Держпраці» ОСОБА_3 до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно строком на 4 (чотири) місяці».

На виконання оскаржуваного наказу ДП «Національні інформаційні системи» 10.05.2018 року заблоковано доступ Позивача до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно.

Зміст спірних правовідносин полягає в тому, що позивачі вважають, що Наказ №1434/5 від 05.05.2018 року не містить викладення фактів порушення державним реєстратором законодавства у сфері державної реєстрації прав, а також не містить будь-яких відомостей про негативні наслідки цих порушень, зокрема порушення прав та законних інтересів юридичних та фізичних осіб, а також мотивів застосування до державних реєстраторів саме такої санкції, як блокування доступу до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, що свідчить про порушення принципу пропорційності.

ОСОБА_5 права, які урегульовують спірні правовідносини і підлягають застосуванню судом, наступні:

Відносини, що виникають у сфері державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень, і спрямовані на забезпечення визнання та захисту державою таких прав, врегульовані Законом України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень».

Відповідно до приписів статті 37-1 Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень», контроль у сфері державної реєстрації прав здійснюється Міністерством юстиції України, у тому числі шляхом моніторингу реєстраційних дій у Державному реєстрі прав з метою виявлення порушень порядку державної реєстрації прав державними реєстраторами, уповноваженими особами суб'єктів державної реєстрації прав.

За результатами моніторингу реєстраційних дій у Державному реєстрі прав у разі виявлення порушень порядку державної реєстрації прав державними реєстраторами, уповноваженими особами суб'єктів державної реєстрації прав Міністерство юстиції України проводить перевірки державних реєстраторів чи суб'єктів державної реєстрації прав.

У разі якщо в результаті проведеної перевірки державних реєстраторів чи суб'єктів державної реєстрації прав виявлено прийняття такими державними реєстраторами чи суб'єктами державної реєстрації прав рішень з порушенням законодавства, що має наслідком порушення прав та законних інтересів фізичних та/або юридичних осіб, Міністерство юстиції України вживає заходів до негайного повідомлення про це відповідних правоохоронних органів для вжиття необхідних заходів, а також заінтересованих осіб.

За результатами проведення перевірок державних реєстраторів чи суб'єктів державної реєстрації прав Міністерство юстиції України у разі виявлення порушень порядку державної реєстрації прав державними реєстраторами, уповноваженими особами суб'єктів державної реєстрації прав приймає вмотивоване рішення про: 1) тимчасове блокування доступу державного реєстратора, уповноваженої особи суб'єкта державної реєстрації прав до Державного реєстру прав; 2) анулювання доступу державного реєстратора, уповноваженої особи суб'єкта державної реєстрації прав до Державного реєстру прав; 3) притягнення до адміністративної відповідальності державного реєстратора, уповноваженої особи суб'єкта державної реєстрації прав; 4) направлення до Вищої кваліфікаційної комісії нотаріату при Міністерстві юстиції України подання щодо анулювання свідоцтва про право на зайняття нотаріальною діяльністю; 5) скасування акредитації суб'єкта державної реєстрації прав.

Технічний адміністратор Державного реєстру прав у день надходження рішень, передбачених пунктами 1 і 2 частини другої цієї статті, забезпечує їх негайне виконання.

Рішення, передбачені пунктами 3-5 частини другої цієї статті, виконуються Міністерством юстиції України протягом п'яти робочих днів з дня їх прийняття.

У разі прийняття рішення про тимчасове блокування або анулювання доступу державного реєстратора до Державного реєстру прав, скасування акредитації суб'єкта державної реєстрації прав Міністерство юстиції України вирішує питання про передачу на розгляд суб'єкту державної реєстрації прав, що забезпечує зберігання реєстраційних справ у паперовій формі, документів, що подані для проведення реєстраційних дій та перебувають на розгляді у відповідного державного реєстратора, акредитованого суб'єкта державної реєстрації прав.

Порядок здійснення контролю, проведення камеральних перевірок та критерії, за якими здійснюється моніторинг, визначаються Кабінетом Міністрів України.

Процедуру здійснення Мін'юстом контролю за діяльністю у сфері державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень і державної реєстрації юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань визначено Порядком здійснення контролю у сфері державної реєстрації, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 21 грудня 2016 р. № 990 (далі - Порядок).

Відповідно до пункту 1 Порядку моніторинг реєстраційних дій - комплекс організаційних та технічних (з використанням програмних засобів ведення Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань (далі - реєстри) заходів, які забезпечують систематичну, вибіркову перевірку дотримання державними реєстраторами прав на нерухоме майно, державними реєстраторами юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань (далі - державні реєстратори), уповноваженими особами суб'єктів державної реєстрації законодавства під час проведення реєстраційних дій за критеріями, визначеними цим Порядком.

Згідно з пунктами 4-7 Порядку моніторинг реєстраційних дій проводиться на підставі відомостей реєстрів за допомогою програмних засобів їх ведення за такими критеріями: 1) порушення строків, визначених Законами; 2) проведення реєстраційних дій в неробочий час; 3) відсутність у реєстрах електронних копій документів, поданих для державної реєстрації, виготовлених шляхом їх сканування; 4) проведення реєстраційних дій на підставі судових рішень; 5) скасування (видалення) записів з реєстрів; 6) державні реєстратори та/або суб'єкти державної реєстрації, визначені Мін'юстом.

Періодичність моніторингу реєстраційних дій за окремими зазначеними критеріями, перелік державних реєстраторів та/або суб'єктів державної реєстрації, щодо яких проводиться моніторинг за критерієм, визначеним у підпункті 6 цього пункту, а також строк, протягом якого проводиться такий моніторинг, визначаються (затверджуються) Мін'юстом з розміщенням відповідної інформації на офіційному веб-сайті.

За результатами моніторингу реєстраційних дій складається відповідний акт в письмовій формі, який засвідчується підписом посадової особи Мін'юсту, що проводила такий моніторинг.

У разі виявлення на підставі акта моніторингу реєстраційних дій порушень порядку державної реєстрації проводиться камеральна перевірка державних реєстраторів та/або суб'єктів державної реєстрації.

Камеральна перевірка проводиться на підставі наказу Мін'юсту, яким утворюється комісія у складі не менше ніж трьох посадових осіб Мін'юсту. Камеральна перевірка проводиться у строк, що не перевищує 14 робочих днів. Наказ Мін'юсту про проведення камеральної перевірки в обов'язковому порядку розміщується на офіційному веб-сайті.

Копія наказу Мін'юсту про проведення камеральної перевірки надсилається протягом трьох робочих днів з дня його прийняття разом із супровідним листом державному реєстратору та/або суб'єкту державної реєстрації.

Відповідно до пунктів 9-10 Порядку результати камеральної перевірки оформляються довідкою, яка підписується усіма членами комісії. За результатами проведеної камеральної перевірки Мін'юст на підставі довідки комісії приймає мотивоване рішення відповідно до Законів у формі наказу.

Відповідно до пункту 8 Порядку під час проведення камеральної перевірки комісія має право: 1) ознайомлюватися з електронними копіями документів, на підставі яких проводилися реєстраційні дії та які розміщені у реєстрах, а також з документами, створеними за допомогою програмних засобів ведення реєстрів; 2) витребувати у суб'єкта державної реєстрації, що забезпечує зберігання реєстраційних справ, у державного реєстратора копії документів в паперовій формі, відомості про які містяться в реєстрах, проте відсутні виготовлені шляхом сканування електронні копії таких документів у реєстрах; 3) вимагати від державних реєстраторів, уповноважених осіб суб'єктів державної реєстрації надання пояснень.

Аналіз наведених норм вказує, що для ухвалення рішення, відповідно до Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень», підставою для якого є наявність у діях державного реєстратора порушення порядку державної реєстрації прав, саме Міністерство юстиції України має ретельно дослідити всі обставини справи, тобто встановити факт порушення державним реєстратором законодавства у сфері державної реєстрації прав, що в свою чергу і може бути мотивом для застосування такого дисциплінарного стягнення, як тимчасове блокування доступу державного реєстратора до Державного реєстру прав. Вказана мотивація, має бути зазначена у відповідному наказі.

Натомість, Міністерством юстиції України жодного дослідження або перевірки фактів, викладених у Довідці за результатами проведення камеральної перевірки у Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно державних реєстраторів державного підприємства «Західний експертно-технічний центр Держпраці» від 04.05.2018 року не зроблено.

Водночас, належних та допустимих доказів, що під час проведення камеральної перевірки суб'єктом владних повноважень вживались заходи щодо перевірки порушень, які виявлено на підставі даних реєстру, у тому числі витребовування копій документів на паперових носіях, пояснення суб'єктів перевірки, тощо, відповідачем не надано і до матеріалів справи не долучено.

Отже, п.1 та п. 2 наказу №1434/5 від 05.05.2018 року, прийнято за обставин, коли відповідачем не були забезпечені права позивачів на подання письмових пояснень по суті виявлених порушень.

З цих підстав судом не враховуються пояснення відповідача.

Відповідно до ст. 77 КАС України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, а суд, згідно ст. 90 цього Кодексу, оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об’єктивному дослідженні.

Згідно з ч. 2 ст. 73 КАС України, предметом доказування є обставини, які підтверджують заявлені вимоги чи заперечення або мають інше значення для розгляду справи і підлягають встановленню при ухваленні судового рішення.

Відповідно до ч. 2 ст. 2 КАС України, у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: 1) на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією та законами України; 2) з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; 3) обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); 4) безсторонньо (неупереджено); 5) добросовісно; 6) розсудливо; 7) з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи всім формам дискримінації; 8) пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); 9) з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; 10) своєчасно, тобто протягом розумного строку.

Таким чином, з урахуванням встановлених обставин та наведених правових норм, суд вважає, що п.1 та .п.2 Наказу №1434/5 від 05.05.2018 року «Про тимчасове блокування доступу державних реєстраторів державного підприємства «Західний експертно-технічний центр Держпраці» до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно» – не відповідають вимогам ч. 2 ст. 2 КАС України, тому підлягають скасуванню, а позов задоволенню.

Відповідно до вимог ст. 139 КАС України, судові витрати відшкодовуються позивачу в повному обсязі.

Керуючись ст.ст. 19-21, 72-77, 242-246, 255, 293, 295, підп.15.5 п.15 Перехідних положень КАС України, суд, –

ВИРІШИВ:

Позови Державного реєстратора Державного підприємства «Західний експертно-технічний центр Держпраці» ОСОБА_1 (79037, м. Львів, вул. Б. Хмельнцького, 233а), Державного реєстратора Державного підприємства «Західний експертно-технічний центр Держпраці» ОСОБА_3 (79037, м. Львів, вул. Б. Хмельнцького, 233а) до Міністерства юстиції України (01001, м. Київ, вул. Городецького, 13) за участю третьої особи: Державного підприємства «Національні інформаційні системи» (04053, м. Київ, вул. Січових Стрільців, 73) про визнання протиправним та скасування наказу - задоволити повністю.

Визнати протиправним та скасувати п. 1 Наказу Міністерства юстиції України № 1434/5 від 05.05.2018 року «Про тимчасове блокування доступу державних реєстраторів державного підприємства «Західний експертно-технічний центр Держпраці» до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно», у якому зазначено: «Тимчасово заблоковано доступ державного реєстратора державного підприємства «Західний експертно-технічний центр Держпраці» ОСОБА_1 до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно строком на 5 (п’ять) місяців»

Визнати протиправним та скасувати п. 2 Наказу Міністерства юстиції України № 1434/5 від 05.05.2018 року «Про тимчасове блокування доступу державних реєстраторів державного підприємства «Західний експертно-технічний центр Держпраці» до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно», у якому зазначено: «Тимчасово заблоковано доступ державного реєстратора державного підприємства «Західний експертно-технічний центр Держпраці» ОСОБА_3 до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно строком на 4 (чотири) місяці».

Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Міністерства юстиції України на користь Державного реєстратора Державного підприємства «Західний експертно-технічний центр Держпраці» ОСОБА_1 (ідентифікаційний номер НОМЕР_1, м. Львів, вул. Б. Хмельнцького, 233а) 704,00 грн. сплаченого судового збору.

Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Міністерства юстиції України на користь Державного реєстратора Державного підприємства «Західний експертно-технічний центр Держпраці» ОСОБА_3 (ідентифікаційний номер НОМЕР_2, м. Львів, вул. Б. Хмельнцького, 233а) 704,00 грн. сплаченого судового збору.

Рішення суду набирає законної сили відповідно до ст. 255 Кодексу адміністративного судочинства України.

Рішення може бути оскаржене за правилами, встановленими ст. 295 -297 Кодексу адміністративного судочинства України відповідно, з урахуванням положень підп.15.5 п.15 розд. VII «Перехідні положення» цього Кодексу.

Повне рішення суду складено 26.10.2018 року.

Суддя Гавдик З.В.