Рішення № 77420052, 23.10.2018, Зміївський районний суд Харківської області

Дата ухвалення
23.10.2018
Номер справи
621/2523/18
Номер документу
77420052
Форма судочинства
Цивільне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Справа №621/2523/18

Пр. №2/621/1280/18

Рішення

іменем України

23 жовтня 2018 року м. Зміїв

Зміївський районний суд Харківської області

в складі: головуючого судді – Шахової В.В.,

за участю секретаря судового засідання – Міненко Н.Є.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Змієві в порядку спрощеного провадження цивільну справу за позовною заявою Заступника керівника Чугуївської місцевої прокуратури Харківської області ОСОБА_1, яка діє в інтересах держави в особі Зміївської районної державно адміністрації Харківської області, Головного управління Держгеокадастру у Харківській області до ОСОБА_2 про внесення змін до Договору оренди землі,

ВСТАНОВИВ:

21.05.2018 року Заступник керівника Чугуївської місцевої прокуратури Харківської області ОСОБА_1 звернулася до суду в інтересах держави в особі Зміївської районної державно адміністрації Харківської області, Головного управління Держгеокадастру у Харківській області із позовом до ОСОБА_2 про внесення змін до Договору оренди землі.

В обґрунтування позову зазначено, що вивченням стану додержання законодавства у сфері земельних відносин встановлено, що розпорядженнями голови Зміївської районної державної адміністрації Харківської області №278 від 10.04.2006 та № 595 від 27.07.2006 ОСОБА_2 надано дозвіл на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки загальною площею 63,2718 га в оренду із земель запасу сільськогосподарського призначення (рілля) для ведення товарного сільськогосподарського виробництва на території Задонецької сільської ради Зміївського району Харківської області. В подальшому, розпорядженням голови Зміївської РДА №443 від 25.05.2007 ОСОБА_2 затверджено проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки в оренду для ведення товарного сільськогосподарського виробництва із земель запасу сільськогосподарського призначення загальною площею 63,2718 га (рілля), на території Задонецької сільської ради Зміївського району Харківської області.

На виконання зазначеного розпорядження 08.06.2007 між Зміївською РДА та ОСОБА_2 укладено 3 договори оренди земельних ділянок для ведення товарного сільськогосподарського виробництва із земель запасу сільськогосподарського призначення загальною площею 63,2718 га (рілля), що знаходиться на території Задонецької сільської ради Зміївського району Харківської області за межами населеного пункту, строком на 25 років, у т.ч. договір оренди земельної ділянки площею 44,0468 га, зареєстрований в Управлінні Держкомзему у Зміївському районі Харківської області, про що у Державному реєстрі земель вчинено записи від 18.06.2007 за №:40769100013, кадастровий номер 6321782500:01:000:0258 (запис у книзі реєстрації договорів оренди землі Зміївської РДА №96 від 08.06.2007).

Рішенням XVI сесії Зміївської районної ради VI скликання від 02.12.2011 затверджено Положення про порядок визначення розмірів орендної плати при укладанні договорів оренди землі у Зміївському районі (зі змінами згідно з рішенням XXXII сесії районної ради VII скликання №565-VII від 23.08.2017, яке опубліковано у газеті «Вісті Зміївщини» №66 (10680) від 05.09.2017). Так, відповідно до п. 2.5 вказаного Положення, розмір річної орендної плати встановлюється на рівні 8 відсотків від нормативної грошової оцінки - для земель сільськогосподарського призначення (рілля, багаторічні насадження, сіножаті, пасовища, перелоги, для ведення садівництва, сінокосіння та випасання худоби, городництва, товарного сільськогосподарського виробництва, в тому числі не витребувані земельні частки (паї) , крім земельних ділянок, на яких розташовані водні об’єкти. Зазначене рішення Зміївської районної ради від 23.08.2017 відповідає вимогам Податкового кодексу України, Закону України «Про оренду землі» та положенням Постанови Кабінету Міністрів України №413 від 07.06.2017 «Про деякі питання удосконалення управління в сфері використання та охорони земель сільськогосподарського призначення державної власності та розпорядження ними», якою затверджено Стратегію удосконалення механізму управління в сфері використання та охорони земель сільськогосподарського призначення державної власності та розпорядженнями ними, у якій зазначено, що за попередніми розрахунками через занижений розмір орендної плати бюджети щороку втрачають більше 1 млрд. гривень.

Таким чином, мінімальний розмір орендної плати за користування землями сільськогосподарського призначення має становити не менше 8 відсотків нормативної грошової оцінки земельної ділянки.

Усі вищевказані рішення Зміївської районної ради є чинними. Згідно зі ст. 144 Конституції України та ст. 73 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» рішення органів місцевого самоврядування в межах повноважень, визначених законом є обов’язковими до виконання на відповідній території.

Відповідно до ст. 271 Податкового кодексу України, базою оподаткування є нормативна грошова оцінка земельних ділянок з урахуванням коефіцієнта індексації. Згідно зі ст. 289 Кодексу для визначення розміру податку та орендної плати використовується нормативна грошова оцінка земельних ділянок. З наведених вище положень вбачається, що обов'язок зі сплати орендної плати є нормативно регульованим і не може визначатися чи змінюватися та припинятися сторонами договору за власним волевиявленням з порушенням умов та порядку, передбачених чинним законодавством; дотримання порядку визначення орендної плати відповідно до проведеної нормативної грошової оцінки є чинником економічного регулювання земельних відносин, визначення економічно обґрунтованих надходжень до місцевих бюджетів та можливості подальшої індексації відповідних надходжень, виконання вимог статті 627 Цивільного кодексу України щодо справедливості укладеного договору шляхом забезпечення застосування рівного підходу при визначенні орендної плати незалежно від особи - учасника правовідносин. Порушення цього порядку суперечить частині 1 статті 13 Закону України «Про оцінку земель».

Отже, нормативна грошова оцінка земель є основою для визначення розміру орендної плати для земель державної та комунальної власності, а договір у цій частині суперечить приписам чинного законодавства.

Відповідно до інформації, наданою Зміївською районною радою, встановлено, що нормативно грошова оцінка земельної ділянки з к.н. 6321782500:01:000:0258 затверджена рішеннями LXXII сесії районної ради VI скликання №1025-VI від 17.10.2017. У ході вивчення технічної документації з нормативної грошової оцінки вказаної земельної ділянки встановлено, що її нормативна грошова оцінка складає 1 221 914 грн. 97 коп.

Проте, згідно з п. 7 договору від 08.06.2007 про оренду земельної ділянки загальною площею 44,0468 га (кадастровий номер 6321782500:01:000:0258) орендна плата вноситься орендарем відповідно до Закону України «Про плату за землю» (втратив чинність) та постанови Кабінету України від 13.12.2006 №1724 у грошовій формі в розмірі 3814,02 грн. на рік за 44,0468 га на рахунок Задонецької сільської ради. У п. 8 вказаного договору зазначено, що обчислення розміру орендної плати за землю здійснюється з урахуванням індексів інфляції.

Згідно з діючим договором оренди землі, укладеним між Зміївською РДА та ОСОБА_2, ставка орендної плати істотно занижена, і остання повинна становити 8% від нормативної грошової оцінки земельної ділянки відповідно до вищевказаного Положення.

Так, відповідно до ст. 21 Закону України «Про оренду землі» орендна плата за землю - це платіж, який орендар вносить орендодавцеві за користування земельною ділянкою. Розмір, форма і строки внесення орендної плати за землю встановлюються за згодою сторін у договорі оренди (крім строків внесення орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності, які встановлюються відповідно до Податкового кодексу України). Обчислення розміру орендної плати за землю здійснюється з урахуванням індексів інфляції, якщо інше не передбачено договором оренди.

Розмір та умови внесення орендної плати встановлюються у договорі оренди між орендодавцем (власником) і орендарем, а підставою для нарахування орендної плати за земельну ділянку є договір оренди такої земельної ділянки, що визначено також приписами п. 288.1 ст. 288 Податкового кодексу України (ПК України). При цьому, п.п. 288.5.1 та 288.5.2 п. 288.5 ст. 288 зазначеного Кодексу встановлено, що розмір орендної плати встановлюється у договорі оренди, але річна сума платежу не може бути меншою розміру земельного податку, встановленого для відповідної категорії земельних ділянок на відповідній території та не може перевищувати 12 відсотків нормативної грошової оцінки.

Згідно з п.п. 271.1.1 та 271.1.2 п. 271.1 ст. 271 ПК України визначено, що базою оподаткування є або нормативна грошова оцінка земельних ділянок з урахуванням коефіцієнта індексації, визначеного відповідно до порядку, встановленого цим розділом або площа земельних ділянок, нормативну грошову оцінку яких не проведено.

Відповідно до п. 3 договору, укладеного між Зміївською РДА та ОСОБА_3 08.06.2007 зазначено, що нормативна грошова оцінка земельної ділянки не проводилась.

Згідно з інформацією, наданою Зміївською РДА №01-32/2331 від 30.08.2018, та ГУ Держгеокадастру в Харківській області №10-20-14,1-6286/0/19-18 від 29.08.2018 зміни до договору оренди землі на сьогоднішні не вносились, з пропозиціями щодо внесення відповідних змін ОСОБА_2 не звертався, позови про внесення змін до діючого договору до суду Управлінням та Зміївською РДА не подавалися.

Таким чином, база розрахунку орендної плати підлягає розрахунку відповідно до приписів п.п. 271.1.1 п. 271.1 ст. 271 ПК України, з урахуванням коефіцієнта індексації, визначеного відповідно до законодавства. Крім того, відповідно до ч.1 ст. 632 Цивільного кодексу України ціна в договорі встановлюється за домовленістю сторін. У випадках, визначених законом, застосовуються ціни (тарифи, ставки тощо), які встановлюються або регулюються уповноваженими органами державної влади або органами місцевого самоврядування.

Враховуючи викладене, наявність нормативної грошової оцінки вказаної земельної ділянки є підставою для внесення змін до договору оренди землі.

Згідно з ст. 30 Закону України «Про оренду землі» зміна умов договору оренди землі здійснюється за взаємною згодою сторін. У разі недосягнення згоди щодо зміни умов договору оренди землі спір вирішується в судовому порядку.

Згідно з інформацією, наданою Зміївською районною державною адміністрацією Харківської області, остання направляла орендарю ОСОБА_2 рекомендованим листом з повідомленням пропозиції від 28.04.2015 №01-31/1352 та від 19.07.2017 №01-31/1947 щодо проведення нормативно грошової оцінки орендованих земельних ділянок та приведення у відповідність до вимог чинного законодавства договорів оренди шляхом укладання додаткових угод щодо зміни розміру орендної плати. Зазначений лист орендарем не отриманий, а повернувся до адміністрації за закінченням терміну поштового зберігання.

Відповідно до ст. 525 ЦК України одностороння відмова від зобов’язання або одностороння зміна його умов не допускається, якщо інше не встановлено договором або законом.

Згідно з ч. 1,2 ст. 651 ЦК України зміна або розірвання договору допускається лише за згодою сторін, якщо інше не встановлено договором або законом. Договір може бути змінено або розірвано за рішенням суду на вимогу однієї із сторін у разі істотного порушення договору другою стороною та в інших випадках, встановлених договором або законом.

Згідно з п. п. 2.18, 2.19 постанови Пленуму Вищого господарського суду України № 6 від 17.05.2011 «Про деякі питання практики розгляду справ у спорах, що виникають із земельних відносин» вирішення спорів про внесення змін до договору пов'язане із застосуванням положення частини першої статті 626 ЦК України, відповідно до якої договір є узгодженим волевиявленням двох або більше сторін, і тому суд не може зобов’язати іншу сторону договору внести зміни до нього. Отже, зацікавлена сторона у випадках, передбачених законом, може просити суд про внесення зміни до договору згідно з рішенням суду, а не про зобов’язання відповідача внести такі зміни до договору. У визначених законом випадках застосовуються ціни (тарифи, ставки тощо), які встановлюються або регулюються уповноваженими органами державної влади або органами місцевого самоврядування. У разі недосягнення згоди щодо зміни умов договору оренди землі спір вирішується в судовому порядку. Оскільки, орендна плата за земельні ділянки державної та комунальної власності є регульованою ціною, то законодавча зміна граничного розміру цієї плати може бути підставою для перегляду розміру орендної плати, встановленої умовами договору.

Відповідно до ч. 3 ст. 653 ЦК України, якщо договір змінюється або розривається в судовому порядку, зобов’язання змінюється або припиняється з моменту набрання рішенням суду про зміну або розірвання договору законної сили.

Для приведення розміру орендної плати відповідно до вимог діючого законодавства в укладений між Зміївською РДА та Відповідачем в договір оренди землі повинні бути внесені відповідні зміни щодо розміру орендної плати та вартості нормативної грошової оцінки земельної ділянки.

Отже, вищевикладене є підставою для представництва інтересів держави у суді, шляхом пред’явлення місцевою прокуратурою даного позову з огляду на наступне.

Відповідно до ст. 23 Закону України «Про прокуратуру», прокурор здійснює представництво в суді законних інтересів держави у разі порушення або загрози порушення інтересів держави, якщо захист цих інтересів не здійснює або неналежним чином здійснює орган державної влади, орган місцевого самоврядування чи інший суб’єкт владних повноважень, до компетенції якого віднесені відповідні повноваження, а також у разі відсутності такого органу.

Згідно з ч. 3 ст. 56 ЦПК України прокурор, який звертається до суду в інтересах держави, в позовній чи іншій заяві, скарзі обґрунтовує, в чому полягає порушення інтересів держави, необхідність їх захисту, визначені законом підстави для звернення до суду прокурора, а також зазначає орган, уповноважений державою здійснювати відповідні функції у спірних правовідносинах.

Згідно ч. 4 ст. 122 Земельного кодексу України, центральний орган виконавчої влади з питань земельних ресурсів у галузі земельних відносин та його територіальні органи передають земельні ділянки сільськогосподарського призначення державної власності, крім випадків, визначених частиною восьмою цієї статті, у власність або у користування для всіх потреб.

Таким чином, прокурор звертається до суду з цим позовом в інтересах держави в особі Головного управління Держгеокадастру у Харківській області, як суб’єкта, уповноваженого розпоряджатися спірними земельними ділянками державної власності сільськогосподарського призначення, Зміївської районної державної адміністрації Харківської області як сторони договірних відносин.

Підставою для представництва є порушення інтересів держави, оскільки у зв’язку із несплатою орендарем орендної плати, встановленої законом, у розмірі 8% від нормативної грошової оцінки земельних ділянок, призводить до ненадходження коштів до місцевого бюджету.

Водночас, органами державної влади – Зміївською районною державною адміністрацією Харківської області, Головним управлінням Держгеокадастру у Харківській області, до цього часу не вжито заходів щодо усунення вищевказаних порушень, у тому числі щодо зобов’язання відповідача привести у відповідність розмір орендної плати до вимог законодавства, що спричиняє порушення економічних інтересів держави.

Враховуючи вищевикладене, не здійснення відповідними органами повноважень щодо захисту вказаних інтересів держави, є підставою для представництва в суді інтересів держави відповідно до ст. 23 Закону України «Про прокуратуру».

Згідно з ч.1 ст. 261 Цивільного кодексу України перебіг позовної давності починається від дня, коли особа довідалася або могла довідатися про порушення свого права або про особу, яка його порушила. Вказані положення Цивільного Кодексу України про позовну давність у даному випадку не можуть бути застосовані з огляду на наступне. Позовна давність на позовні вимоги в даному випадку не поширюється, оскільки відносини між сторонами є триваючими і обов’язки, встановлені договором оренди, підлягають виконанню сторонами протягом всього строку дії договору. Власник земельної ділянки, може пред’явити свої вимоги у будь-який час дії договору, незалежно від того, коли почалося порушення його прав.

Таким чином, незастосування позовної давності до позовів про внесення змін до договору оренди землі у зв’язку з невідповідністю істотних умов договору чинному законодавству обґрунтовується триваючим характером порушення, тому початок перебігу позовної давності весь час автоматично відсувається.

Відносно триваючих порушень Пленум Вищого господарського суду України роз’яснює у пункті 5.1 Постанови від 29.05.2013 № 10 «Про деякі питання практики застосування позовної давності у вирішенні господарських спорів», що позовна давність не може поширюватися на вимоги про усунення перешкод у здійсненні власником права користування та розпоряджання своїм майном, навіть якщо ці порушення і не поєднані із позбавленням володіння (ст. 391 ЦК), оскільки в такому разі йдеться про так зване триваюче правопорушення. Аналогічне положення містить пункт 36 Постанови Пленуму ВССУ № 5 від 07.02.2014 «Про судову практику в справах про захист права власності та інших речових прав».

Більш того, згідно п. 32 договору оренди землі від 08.06.2007, зміна умов договору здійснюється у письмовій формі за взаємною згодою сторін. У разі недосягнення згоди щодо зміни умов договору спір розв’язується у судовому порядку. Таким чином, сторони можуть звернутися до суду у будь-який момент з приводу внесення змін до договору оренди землі у разі недосягнення взаємної згоди.

В судовому засіданні прокурор підтримав позовну заяву з підстав викладених у ній та просив її задовольнити. Внести зміни до договору оренди землі від 18.06.2007, укладеного між Зміївською районною державною адміністрацією Харківської області та ОСОБА_2, про надання в довгострокове платне користування земельної ділянки сільськогосподарського призначення (рілля), для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, яка знаходиться за межами населеного пункту, землі Задонецької сільської ради Зміївського району Харківської області, загальною площею 44,0468 га, зареєстрованого в Управлінні Держкомзему у Зміївському районі Харківської області 18.06.2007, про що у Державному реєстрі земель вчинено запис від за №40769100013, виклавши пункти 3 та 7 договору в редакції, згідно поданого позову.

Від Зміївської міської ради Харківської області надійшов лист про проведення розгляду справи без участі їх представника за наявними в матеріалах справи доказами.

Відповідач ОСОБА_2 подав заяву про визнання позову в повному обсязі, просив розгляд справи провести без його участі та задовольнити позов прокурора.

Станом на день розгляду справи від ГУ Держгеокадастру у Харківській області відомостей про причини неявки, так само заяв про відкладення розгляду справи до суду не надходило.

Суд, дослідивши матеріали справи, оцінивши належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв’язок доказів у їх сукупності, прийшов до наступного висновку:

Судом встановлено, що розпорядженнями голови Зміївської районної державної адміністрації Харківської області №278 від 10.04.2006 та № 595 від 27.07.2006 ОСОБА_2 надано дозвіл на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки загальною площею 63,2718 га в оренду із земель запасу сільськогосподарського призначення (рілля) для ведення товарного сільськогосподарського виробництва на території Задонецької сільської ради Зміївського району Харківської області. (а.с. 11)

08.06.2007 між Зміївською РДА та відповідачем укладено 3 договори оренди земельних ділянок для ведення товарного сільськогосподарського виробництва із земель запасу сільськогосподарського призначення загальною площею 63,2718 га (рілля), що знаходиться на території Задонецької сільської ради Зміївського району Харківської області за межами населеного пункту, строком на 25 років, у т.ч. договір оренди земельної ділянки площею 44,0468 га, зареєстрований в Управлінні Держкомзему у Зміївському районі Харківської області, про що у Державному реєстрі земель вчинено записи від 18.06.2007 за №:40769100013, кадастровий номер 6321782500:01:000:0258. (а.с. 12 - 14)

Як вбачається з Рішення XVI сесії Зміївської районної ради VI скликання від 02.12.2011 року, ним затверджено Положення про порядок визначення розмірів орендної плати при укладанні договорів оренди землі у Зміївському районі. В подальшому, 23.08.2017 року рішенням XXXII сесії районної ради VII скликання №565-VII було внесено зміни до Положення. Вказані зміни було опубліковано у газеті «Вісті Зміївщини» №66 (10680) від 05.09.2017. (а.с. 16 - 20)

Як вбачається з копії листа ГУ Держгеокадастру у Харківській області від 29.08.2018 року та листа Зміївської РДА Харківської області від 30.08.2018 року, зміни до договору оренди землі на сьогоднішні не вносились, з пропозиціями щодо внесення відповідних змін ОСОБА_2 не звертався, позови про внесення змін до діючого договору до суду Управлінням та Зміївською РДА не подавалися. (а.с. 21, 23)

Як вбачається з копії рішення Зміївської районної ради ХХІІ сесії VІІ скликання від 23.12.2016 року № 414-VІІ, Зміївською районною радою Харківської області вирішено затвердити технічну документацію з нормативної грошової оцінки земельної ділянки, сільськогосподарського призначення сільськогосподарських угідь (рілля), що надана ОСОБА_4 для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, загальною площею 44,0468 га, кадастровий номер 6321782500:01:000:0258, розташованої на території Задонецької сільської ради Зміївського району Харківської області. Нормативна грошова оцінка складає 1 221 914 грн. 97 коп. (а.с. 24)

Відповідно до п. 7 Договору оренди земельної ділянки від 08.06.2007 року між Зміївською РДА Харківської області та ОСОБА_2, орендна плата вноситься орендарем відповідно до Закону України «Про плату за землю» (втратив чинність) та постанови Кабінету України від 13.12.2006 №1724 у грошовій формі в розмірі 3814,02 грн. на рік за 44,0468 га на рахунок Задонецької сільської ради. Згідно п. 8 Договору, обчислення розміру орендної плати за землю здійснюється з урахуванням індексів інфляції. (а.с. 12)

З урахуванням Положення про порядок визначення розмірів орендної плати при укладенні договорів оренди землі у Зміївському районі, затвердженого рішенням ХVІ сесії районної ради VІ скликання від 02.12.2011 року № 258-VІ, зі змінами від 23.08.2017 року, розмір орендної плати є заниженим.

Згідно зі ст. 3 Закону України «Про оренду землі», об’єктами оренди є земельні ділянки, що перебувають у власності громадян, юридичних осіб, комунальній або державній власності.

Згідно ст. 15 Закону України «Про оренду землі», однією із істотних умов договору оренди землі є орендна плата із зазначенням її розміру, індексації, форм платежу, строків, порядку її внесення і перегляду та відповідальності за її несплату.

Відповідно до ст. 21 Закону України «Про оренду землі», орендна плата за землю - це платіж, який орендар вносить орендодавцеві за користування земельною ділянкою. Розмір, умови і строки внесення орендної плати за землю встановлюються за згодою сторін у договорі оренди (крім строків внесення орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності, які встановлюються відповідно до Податкового кодексу України).

Згідно ст. 30 Закону України «Про оренду землі», зміна умов договору оренди землі здійснюється за взаємною згодою сторін. У разі недосягнення згоди щодо зміни умов договору оренди землі спір вирішується в судовому порядку.

Відповідно до ст.ст. 651-652 ЦК України, зміна або розірвання договору допускається лише за згодою сторін, якщо інше не встановлено договором або законом. Договір може бути змінено або розірвано за рішенням суду на вимогу однієї із сторін у разі істотного порушення договору другою стороною та в інших випадках, встановлених договором або законом. Істотним є таке порушення стороною договору, коли внаслідок завданої цим шкоди друга сторона значною мірою позбавляється того, на що вона розраховувала при укладенні договору.

Статтею 632 ЦК України передбачено, що ціна в договорі встановлюється за домовленістю сторін. У випадках, встановлених законом, застосовуються ціни (тарифи, ставки тощо), які встановлюються або регулюються уповноваженими органами державної влади або органами місцевого самоврядування.

Зміна ціни після укладення договору допускається лише у випадках і на умовах, встановлених договором або законом.

Відповідно до п. 288.1 Податкового кодексу України,Підставою для нарахування орендної плати за земельну ділянку є договір оренди такої земельної ділянки.

Відповідно до п. 289.1 Податкового кодексу України, для визначення розміру податку та орендної плати використовується нормативна грошова оцінка земельної ділянки.

Відповідно до п. 288.5 Податкового кодексу України, розмір орендної плати встановлюється у договорі оренди, але річна сума платежу не може бути меншою за розмір земельного податку не може перевищувати 12 відсотків нормативної грошової оцінки. (п. 288.5.2)

Відповідно до ст. 206 ч. 4 ЦПК України, у разі визнання відповідачем позову суд за наявності для того законних підстав ухвалює рішення про задоволення позову. Якщо визнання відповідачем позову суперечить закону або порушує права, свободи чи інтереси інших осіб, суд постановляє ухвалу про відмову у прийнятті визнання відповідачем позову і продовжує судовий розгляд.

Визнання позову ОСОБА_2 не суперечить закону та не порушує права, свободи чи інтереси інших осіб.

Судовим розглядом підтверджено обставини на які посилається у позовній заяві прокурор, заявлені вимоги є законними та обґрунтованими, відповідач визнав позов та просив його задовольнити, у зв'язку із чим суд дійшов висновку про наявність підстав для внесення змін до Договору оренди землі в частині нормативно грошової оцінки земельної ділянки та орендної плати.

Згідно ст. 141 ЦПК України, суд стягує з відповідача на користь на користь прокуратури Харківської області понесені і документально підтверджені витрати по сплаті судового збору в розмірі 1762 грн.

На підставі викладеного, керуючись 10, 12, 13, 76, 81, 258, 259, 263-265, 274-275 ЦПК України, суд,-

в и р і ш и в:

Позовну заяву Заступника керівника Чугуївської місцевої прокуратури Харківської області ОСОБА_1, яка діє в інтересах держави в особі Зміївської районної державно адміністрації Харківської області, Головного управління Держгеокадастру у Харківській області до ОСОБА_2 про внесення змін до Договору оренди землі – задовольнити.

Внести зміни до договору оренди землі від 18.06.2007, укладеного між Зміївською районною державною адміністрацією Харківської області та ОСОБА_2, про надання в довгострокове платне користування земельної ділянки сільськогосподарського призначення (рілля), для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, яка знаходиться за межами населеного пункту, землі Задонецької сільської ради Зміївського району Харківської області, загальною площею 44,0468 га, зареєстрованого в Управлінні Держкомзему у Зміївському районі Харківської області 18.06.2007, про що у Державному реєстрі земель вчинено запис від 18.06.2007 за №40769100013, виклавши пункти 3 та 7 договору в наступній редакції:

«3. Нормативно грошова оцінка земельної ділянки становить 1 221 914,97 грн.»;

«7. Орендна плата вноситься орендарем у грошовій формі та у розмірі 8% від нормативної грошової оцінки землі».

Стягнути з ОСОБА_2 на користь прокуратури Харківської області судовий збір у розмірі 1 762 грн. (одна тисяча сімсот шістдесят дві) за такими реквізитами: код 02910108, банк отримувач: Державна казначейська служба України м. Київ, код 820172, рахунок 35212041007171, код класифікації видатків бюджету – 2800.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

Рішення може бути оскаржене повністю або частково до Харківського апеляційного суду через Зміївський районний суд Харківської області шляхом подання апеляційної скарги в тридцяти денний строк з дня його проголошення або в порядку ч.2 ст. 354 ЦПК України.

Повний текст судового рішення складено 26.10.2018 року.

позивач - заступника керівника Чугуївської місцевої прокуратури Харківської області ОСОБА_1 (юридична адреса: 63503, Харківська область, м. Чугуїв, вул. Харківська, 98);

позивач - Зміївська районна державна адміністрація Харківської області (юридична адреса: 63404, Харківська область, м. Зміїв, вул. Адміністративна, 9);

позивач - Головне управління Держгеокадастру у Харківській області (юридична адреса: 61022, м. Харків, майдан Свободи, 5, Держпром, 1 під’їзд);

відповідач - ОСОБА_2 (адреса реєстрації: 61023, АДРЕСА_1).

Головуючий: В.В. Шахова