
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
23 жовтня 2018 р. м. ХарківСправа № 818/1830/18Харківський апеляційний адміністративний суд
у складі колегії:
головуючого судді: Жигилія С.П.
суддів: Спаскіна О.А. , Перцової Т.С.
за участю: секретаря судового засідання - Ващук Ю.О.
позивача - ОСОБА_1
розглянувши у відкритому судовому засіданні у приміщенні Харківського апеляційного адміністративного суду адміністративну справу за апеляційною скаргою ОСОБА_1 на рішення Сумського окружного адміністративного суду від 19.06.2018р. (суддя Савицька Н.В.; м. Суми; повний текст рішення складено 19.06.2018) по справі № 818/1830/18
за позовом ОСОБА_1
до Головного управління Пенсійного фонду України в Сумській області
про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити дії,
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 (далі по тексту - позивач, ОСОБА_1) звернувся до Сумського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Головного управління Пенсійного фонду України в Сумській області (далі по тексту - відповідач, ГУПФУ в Сумській області), в якому просив суд:
- визнати протиправними дії відповідача про скасування ОСОБА_1 надбавки, що входила до складу грошового забезпечення - збільшення грошового забезпечення в розмірі 100% від посадового окладу, окладу за звання та надбавки за вислугу років і припинення її виплати з 01.01.2008;
- визнати протиправними дії відповідача про відмову поновлення раніше скасованої надбавки, що входить до складу грошового забезпечення - збільшення грошового забезпечення в розмірі 100% від посадового окладу, окладу за звання та надбавки за вислугу років за заявою ОСОБА_1 від 22.02.2018 з 01.01.2008;
- зобов`язати відповідача поновити незаконно скасовану складової пенсійної виплати - надбавку, що входила до складу грошового забезпечення - збільшення грошового забезпечення в розмірі 100% від посадового окладу, окладу за звання та надбавки за вислугу років з 01.01.2008.
- зобов`язати відповідача здійснити перерахунок та виплату складової пенсійної виплати - надбавку, що входила до складу грошового забезпечення - збільшення грошового забезпечення в розмірі 100% від посадового окладу, окладу за звання та надбавки за вислугу років з 01.01.2008.
Рішенням Сумського окружного адміністративного суду від 19 червня 2018 року у задоволенні адміністративного позову ОСОБА_1 - відмовлено.
Не погодившись з рішенням суду першої інстанції позивачем подано апеляційну скаргу в якій він просить суд апеляційної інстанції задовольнити позовні вимоги у повному обсязі, посилаючись на порушення судом першої інстанції норм матеріального і процесуального права, а саме: ст. 1 Першого протоколу до Конвенції про захист прав і основних свобод людини, ст. 6 Конвенції про захист прав і основоположних свобод людини, неврахування судом рішень Європейського суду з прав людини (справа Федорченка проти України за заявою № 25921/02 від 01.06.2006) у справі Суханова та Ільченко проти України, за заявами № 68385/10 та 71378/10 від 26.09.2014; ст.ст. 8, 22, 31, 46, 58, 64, п. 6 ч. 1 ст. 92 Конституції України, не враховано рішення Конституційного Суду України від 20.12.2016 № 7-рп/2016 від 03.05.2015 по справі № 1-9/2015, від 28 квітня 2009 року № 9-рп/2009Р, від 09 лютого 1999 року № 1-рп/99. Вказує, що при ухваленні рішення по даній справі суд не навів жодної норми Закону або іншого нормативно-правового акта на підставі якого позивачу було законно скасовано надбавку збільшення грошового забезпечення в розмірі 100 % від посадового окладу, окладу за звання та надбавки за вислугу років.
Відповідач подав відзив на апеляційну скаргу, в якому він, наполягаючи на законності та обґрунтованості рішення суду першої інстанції, просив залишити апеляційну скаргу без задоволення, а оскаржуване рішення без змін.
У надісланих до суду апеляційної інстанції поясненнях позивач, посилаючись на безпідставність доводів та аргументів відповідача викладених у відзиві на апеляційну скаргу, з підстав викладених у поясненнях, просить суд апеляційної інстанції задовольнити у повному обсязі його вимоги зазначені у апеляційній скарзі.
Відповідно до ч. 1 ст. 308 КАС України, суд апеляційної інстанції переглядає справу за наявними у ній і додатково поданими доказами та перевіряє законність і обґрунтованість рішення суду першої інстанції в межах доводів та вимог апеляційної скарги.
Колегія суддів, заслухавши суддю-доповідача, пояснення позивача, перевіривши, в межах апеляційної скарги, рішення суду першої інстанції та доводи апеляційної скарги, дослідивши матеріали справи, вважає, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню з наступних підстав.
Судом першої інстанції встановлено та підтверджено під час розгляду справи в суді апеляційної інстанції, що ОСОБА_1 з 01.01.1996 був звільнений з посади заступника начальника експертно-криміналістичного відділу Сумського міського управління внутрішніх справ за ст. 64 п. "б" (через хворобу) Положення про проходження служби рядовим та начальницьким складом органів внутрішніх справ, перебуває на обліку в Головному Управлінні Пенсійного фонду України в Сумській області як отримувач пенсії за вислугу років відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб.
Як вбачається із довідки Головного управління пенсійного фонду України в Сумській області (а.с. 10) станом на 01.01.2007 розмір пенсії ОСОБА_1 був розрахований з розміру грошового забезпечення, до складу якого, крім іншого, була включена надбавка збільшення грошового забезпечення у розмірі 100% від посадового окладу, окладу за звання та надбавки за вислугу років.
На виконання постанови Кабінету Міністрів України від 07.11.2007 № 1294 "Про упорядкування структури та умов грошового забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб" з 01.01.2008 було проведено перерахунок пенсії позивача. При цьому надбавка збільшення грошового забезпечення у розмірі 100% від посадового окладу, окладу за звання та надбавки за вислугу років не була врахована і в подальшому пенсія позивачу нараховувалась та виплачувалась без урахування вказаної надбавки, що підтверджується матеріалами пенсійної справи ОСОБА_1 (а.с. 28-53).
22.02.2018 ОСОБА_1 звернувся до Головного управління Пенсійного фонду України в Сумській області із заявою, в якій просив здійснити перерахунок та встановити раніше скасовану надбавку збільшення грошового забезпечення у розмірі 100% від посадового окладу, окладу за звання та надбавки за вислугу років, що входила до складу грошового забезпечення, з 01.01.2008 (а.с. 11-12).
Листом від 07.03.2018/ № 895/К-11 Головне управління Пенсійного фонду України в Сумській області повідомило позивача, що питання визначення розміру грошового забезпечення чи окремих його складових для обчислення пенсії, проведення її перерахунків належить до компетенції структурних підрозділів силових міністерств та відомств, де особа проходила службу та перебувала на обліку як одержувач пенсії. На виконання постанови Кабінету Міністрів України від 07.11.2007р. № 1294 "Про упорядкування структури та умов грошового забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу" ОСОБА_1 був проведений перерахунок пенсії з 01.01.2008 на підставі довідки про розмір грошового забезпечення, наданої управлінням Міністерства внутрішніх справ України в Сумській області. Згідно з наданою довідкою розмір грошового забезпечення, зокрема, його складові для обчислення пенсії враховані у повному обсязі. Враховуючи викладене вище, для перерахунку пенсії ОСОБА_1 з 01.01.2008 із встановленням: надбавки збільшення грошового забезпечення 100% посадового окладу підстави відсутні, оскільки вони не включені до складу грошового забезпечення згідно з наданою довідкою (а.с. 13).
Не погодившись з діями відповідача щодо відмови у здійсненні перерахунку пенсії з урахуванням надбавки збільшення грошового забезпечення 100% посадового окладу, позивач звернувся з даним позовом до суду.
Приймаючи рішення про відмову у задоволенні позовних вимог, суд першої інстанції виходив з того, що до складу грошового забезпечення з якого повинна була бути нарахована пенсія ОСОБА_1 у період з 01.01.2008 по теперішній час відповідачем правомірно не було включено надбавку збільшення грошового забезпечення у розмірі 100% від посадового окладу, окладу за звання та надбавки за вислугу років, оскільки згідно із відповідними змінами до законодавства, починаючи із вказаного періоду, вказана надбавка не входить до складу грошового забезпечення.
Колегія суддів погоджується з рішенням суду першої інстанції з таких підстав.
Спеціальним законом, який регулює правовідносини в сфері пенсійного забезпечення осіб, які перебували на військовій службі є Закон України від 09 квітня 1992 року N 2262-ХІІ "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" (далі Закон № 2262-ХІІ).
Вказаним Законом держава гарантує гідне пенсійне забезпечення осіб, які мають право на пенсію, шляхом встановлення їм пенсій не нижче прожиткового мінімуму, визначеного законом, перерахунок призначених пенсій у зв'язку із збільшенням рівня грошового забезпечення, надання передбачених законодавством державних соціальних гарантій, вжиття на державному рівні заходів, спрямованих на їх соціальний захист.
Відповідно до частини третьої статті 43 Закону № 2262-XII (у редакції, чинній на час призначення пенсії позивачу) пенсії особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, та членам їх сімей обчислюються з розміру грошового забезпечення, враховуючи відповідні оклади за посадою, військовим (спеціальним) званням, процентну надбавку за вислугу років, щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії в розмірах, установлених законодавством, та у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.
Пунктом 7 постанови Кабінету Міністрів України від 17 липня 1992 року N 393 "Про порядок обчислення вислуги років, призначення та виплати пенсій і грошової допомоги особам офіцерського складу, прапорщикам, мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ та членам їхніх сімей" (надалі Порядок № 393), в редакції чинній на момент призначення пенсії позивачу, було передбачено, що пенсії обчислюються з таких видів грошового забезпечення: окладу за останньою штатною посадою, займаною перед звільненням; окладу за військове або спеціальне звання; процентної надбавки за вислугу років; в тому числі додаткових видів грошового забезпечення, що надаються щомісяця (надбавки за вчене звання і науковий ступінь, кваліфікацію та умови служби), розмір яких визначається (за вибором тих, хто звернувся за пенсією) за 24 останні календарні місяці служби підряд перед зверненням за пенсією або за будь-які 60 календарних місяців служби підряд протягом усієї служби перед зверненням за пенсією незалежно від наявних перерв у службі.
П. 1 Указу Президента України від 23.02.2002, № 173/2002 "Про посилення соціального захисту військовослужбовців та осіб рядового і начальницького складу органів внутрішніх справ" установлено військовослужбовцям (крім військовослужбовців Служби безпеки України, Управління державної охорони України та військовослужбовців строкової військової служби) щомісячні надбавки у розмірі 100 відсотків грошового забезпечення (окладів грошового забезпечення та надбавки за вислугу років).
Як свідчать матеріали справи, станом на 01 січня 2007 року розмір пенсійної виплати становив 1053,15 грн., який розраховано з розміру грошового забезпечення 1903,55 грн., до складу якого включено: посадовий оклад - 137 грн. 50 коп., оклад за військове звання - 125 грн. 00 коп., надбавка за вислугу років 35% - 91 грн. 88 коп., збільшення грошового забезпечення 100% - 354 грн. 38 коп., надбавка за особливі умови служби 50 % - 131 грн. 25 коп., надбавка за безперервну службу 70% - 588 грн. 01 коп., премія 33,3% - 475 грн. 53 коп.
Відповідно до ч. 3 ст. 63 № 2262-ХІІ (у редакції Закону, чинній на час виникнення спірних правовідносин), усі призначені за цим законом пенсії підлягають перерахунку у зв'язку зі зміною розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за вказаним Законом, або у зв'язку з введенням для зазначених категорій осіб нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством. Перерахунок пенсій здійснюється на момент виникнення права на перерахунок пенсій і провадиться у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України у строки, передбачені ч. 2 ст. 51 цього Закону.
Отже, підставою для проведення перерахунку пенсії є фактична зміна хоча б одного звидів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, проведена на підстав рішення суб'єкта владних повноважень, наділеного правом встановлювати чи змінювати види грошового забезпечення військовослужбовців.
Відповідно до Указу Президента України від 18 грудня 2007 року N 1234/2007 у зв'язку з упорядкуванням грошового забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу були визнанні такими, що втратили чинність, зокрема: Указ Президента України від 23 лютого 2002 року N 173 "Про посилення соціального захисту військовослужбовців та осіб рядового і начальницького складу органів внутрішніх справ", яким позивачу була встановлена надбавка в розмірі 100 % грошового забезпечення.
Вищенаведений Указ Президента України від 18 грудня 2007 року N 1234/2007 набрав чинності з 01.01.2008.
Порядок перерахунку пенсій з 1 січня 2008 року регулюється постановами Кабінету Міністрів України №45 та №1294.
Так, пунктом 6 постанови Кабінету Міністрів України №1294 надано право керівникам державних органів у межах асигнувань, що виділяються на їх утримання виплачувати: 1) надбавку за вислугу років військовослужбовцям (крім військовослужбовців строкової військової служби), особам рядового і начальницького складу в розмірах згідно з додатком 29; 2) надбавку за знання та використання іноземної мови військовослужбовцям (крім військовослужбовців строкової служби, Служби безпеки, Служби зовнішньої розвідки та інших розвідувальних органів), особам рядового і начальницького складу, які займають посади, що потребують знання та використання іноземної мови: однієї європейської; 3) надбавку за знання та використання іноземної мови військовослужбовцям Служби безпеки, Служби зовнішньої розвідки та інших розвідувальних органів, які займають посади, пов'язані з необхідністю знання та використання іноземної мови: однієї західноєвропейської; 4) доплату за науковий ступінь кандидата або доктора наук з відповідної спеціальності, якщо діяльність за профілем відповідає науковому ступеню; 5) доплату за вчене звання особам офіцерського та начальницького складу, які займають посади, пов'язані з педагогічною або науковою діяльністю і мають вчене звання доцента (старшого наукового співробітника); 6) надбавку за спортивні звання військовослужбовцям (крім військовослужбовців строкової служби), особам рядового і начальницького складу, які мають спортивні звання "заслужений тренер", "заслужений майстер спорту"; 7) надбавку за почесні звання; 8) надбавку за виконання функцій державного експерта з питань таємниць та надбавку за службу в умовах режимних обмежень військовослужбовцям (крім військовослужбовців строкової військової служби), особам рядового і начальницького складу - у розмірах та порядку, визначених законодавством; 9) грошову допомогу військовослужбовцям строкової військової служби, звільненим з військової служби.
Пунктом 5 постанови Кабінету Міністрів України №45 передбачено, що для перерахунку пенсій враховуються: посадовий оклад, оклад за військовим (спеціальним) званням та відсоткова надбавка за вислугу років - у розмірах, установлених Кабінетом Міністрів України або керівником державного органу у межах його повноважень на момент виникнення права на перерахунок за відповідною посадою та військовим (спеціальним) званням; надбавки за знання та використання в роботі іноземної мови, почесне звання "заслужений" чи "народний", службу в умовах режимних обмежень, спортивні звання, доплата за науковий ступінь кандидата або доктора наук та вчене звання - у розмірах, установлених Кабінетом Міністрів України на момент виникнення права на перерахунок, якщо вони були фактично встановлені особі; щомісячні надбавки, доплати та підвищення, конкретні розміри яких за відповідними посадами (категоріями) установлені Кабінетом Міністрів України - у зазначених розмірах на момент виникнення права на перерахунок; інші щомісячні надбавки, доплати (крім доплати, розмір якої визначається як різниця між розміром грошового забезпечення до і після запровадження нових умов його виплати), підвищення та щомісячна премія - у середніх розмірах, що фактично виплачені за місяць, у якому виникло право на перерахунок пенсії за відповідною посадою (посадами) у тому державному органі, звідки особа звільнилася на пенсію.
Додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії, скасовані чи такі, що не виплачуються на момент виникнення права на перерахунок пенсії за відповідною посадою (посадами), для перерахунку пенсії не враховуються.
Таким чином, з 01 січня 2008 року змінено структуру та умови грошового забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу. Зокрема, збільшено розмір посадових окладів для відповідних категорій особового складу органів внутрішніх справ, а також передбачено встановлення інших додаткових видів грошового забезпечення.
У зв'язку зі зміною розмірів грошового забезпечення, УМВС України направило до ГУ ПФУ в Сумській області довідку від 14.03.2008 № 11/357-185 про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії ОСОБА_1 з 01.01.2008 (а.с. 35 зворот. стор.).
При цьому до вказаної довідки надбавки у розмірі 100 відсотків грошового забезпечення (окладів грошового забезпечення та надбавки за вислугу років) включено не було, перерахунок пенсії проведено без її урахування.
Так, на виконання постанови Кабінету Міністрів України від 07 листопада 2007 № 1294 "Про упорядкування структури та умов грошового забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб" з 01 січня 2008 р. ОСОБА_1 було проведено перерахунок пенсії у відповідності до довідки УМВС в Сумській області від 14.03.2008 № 11/357-185. При цьому враховано: посадовий оклад - 1050 грн. 00 коп., оклад за військове звання - 125 грн. 00 коп., надбавка за вислугу років 35% - 411 грн. 25 коп., надбавка за особливо важливі завдання 52 % - 824 грн. 85 коп., премія 25%- 602 грн. 78 коп. Всього грошового забезпечення: - 3013 грн. 88 коп. Основний розмір пенсії: (3013,88 х 50%) -1506 грн. 94 коп.
Оскільки обставина, яка потягла за собою зміну розміру пенсії, виникла 1 січня 2008 року (дати набрання чинності постановою КМУ № 1294), то для перерахунку пенсії позивача було правомірно застосовано порядок, який передбачав такий перерахунок виходячи з установленого станом на 1 січня 2008 року розміру грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ, з якого обчислюються пенсії.
При цьому пунктом 8 постанови № 1294 Уряд передбачив, що у разі зменшення у зв'язку з прийняттям цієї постанови розміру грошового забезпечення (без премії) окремих військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу на період їх служби на займаній посаді та у військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу, яким передбачено збереження умов грошового забезпечення за попередньою посадою, установлюється щомісячна доплата, розмір якої визначається як різниця між розміром грошового забезпечення (без премії), встановленим до набрання чинності цією постановою, і грошовим забезпеченням, установленим за новими умовами.
Натомість, як свідчать матеріали справи, розмір пенсії позивача після проведеного перерахунку з 01.01.2008 збільшився з 1053,63 грн. до 1577,44 грн.
Враховуючи те, що станом на 1 січня 2008 року деякі надбавки та доплати, які виплачувались позивачу раніше, були скасовані, то вони не могли бути включені до грошового забезпечення при перерахунку раніше призначеної пенсії.
Аналогічна правова позиція зі спірного питання була висловлена Верховним Судом України у постанові від 01.10.2013 року у справі № 21-248а13.
Таким чином, до грошового забезпечення для перерахунку пенсії позивачу правомірно не враховано надбавку у розмірі 100 відсотків грошового забезпечення (окладів грошового забезпечення та надбавки за вислугу років) оскільки такий вид додаткового грошового забезпечення був скасований і не виплачувалися на момент виникнення права на перерахунок пенсії у 2008 році.
Позиція позивача, що його пенсія повинна перераховуватись виходячи із нового розміру посадового окладу, що визначена в постанові КМУ № 1294, але із застосуванням до старої структури оплати праці, що існувала до 01.01.2008 року, є хибною і не ґрунтується на нормах законодавства.
Також безпідставними є посилання позивача на те, що його права щодо розміру пенсії були звужені відповідачем, оскільки після перерахунку пенсії відповідно до Постанови КМУ №1294 від 07.11.2007 "Про упорядкування структури та умов грошового забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу" розмір пенсії останньому було збільшено.
Відповідно правової позиції Європейського суду з прав людини, викладеної в рішенні від 09.10.1979 року у справі "Ейрі проти Ірландії", здійснення соціально-економічних прав людини значною мірою залежить від становища в державах, особливо фінансового. Такі положення поширюються й на питання допустимості зменшення соціальних виплат, про що зазначено в рішенні цього суду у справі "Кйартан Асмундсон проти Ісландії" від 12.10.2004 року.
Європейський суд з прав людини в рішенні "Великода проти України" від 03.06.2014 року зазначив, що законодавчі норми можуть змінюватися, передбачені законами соціально-економічні права не є абсолютними. Механізм реалізації цих прав може бути змінений державою, зокрема, через неможливість їх фінансового забезпечення шляхом пропорційного перерозподілу коштів з метою збереження балансу інтересів усього суспільства.
Конституційний суд України в своєму рішенні від 26.12.2011 року №20-рп/2011 зазначив, що зміна механізму нарахування певних видів соціальних виплат та допомоги є конституційно допустимою до тих меж, за якими ставиться під сумнів сама сутність змісту права на соціальний захист. Отже, одним з визначальних елементів у регулюванні суспільних відносин у соціальній сфері є додержання принципу пропорційності між соціальним захистом громадян та фінансовими можливостями держави, а також гарантування права кожного на достатній життєвий рівень.
Відповідно до ч. 2 ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Оскільки на момент проведення перерахунку пенсії за вислугу років позивача, з 01.01.2008 року пенсійне законодавство України не передбачало збільшення розміру пенсії за вислугу років з урахуванням надбавки в розмірі 100 % грошового забезпечення, колегія суддів погоджується з висновком суду першої інстанції, що відмовляючи у здійсненні перерахунку пенсії позивачу з урахуванням цієї надбавки, відповідач діяв на підставі та у спосіб, що передбачені чинним законодавством, а тому колегія суддів погоджується з висновком суду першої інстанції про те, що позовні вимоги не підлягають задоволенню.
У відповідності до ст. 242 КАС України, рішення суду повинно ґрунтуватися на засадах верховенства права, бути законним і обґрунтованим. Законним є рішення, ухвалене судом відповідно до норм матеріального права при дотриманні норм процесуального права. Обґрунтованим є рішення, ухвалене судом на підставі повно і всебічно з'ясованих обставин в адміністративній справі, підтверджених тими доказами, які були досліджені в судовому засіданні, з наданням оцінки всім аргументам учасників справи.
Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 315 КАС України, за наслідками розгляду апеляційної скарги на судове рішення суду першої інстанції суд апеляційної інстанції має право залишити апеляційну скаргу без задоволення, а судове рішення - без змін.
Згідно ч. 1 ст. 316 КАС України, суд апеляційної інстанції залишає апеляційну скаргу без задоволення, а рішення або ухвалу суду - без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.
З огляду на викладене, колегія суддів вважає, що суд першої інстанції вірно встановив фактичні обставини справи, дослідив наявні докази, надав їм належну оцінку та прийняв законне і обґрунтоване рішення, з дотриманням норм матеріального і процесуального права.
Доводи апеляційної скарги, з наведених вище підстав, висновків суду першої інстанції не спростовують, а тому підстав для його скасування не вбачається.
Керуючись ст.ст. 229, 241, 243, 250, 308, 310, 315, 316, 321, 322, 325, 327-329 Кодексу адміністративного судочинства України суд, -
П О С Т А Н О В И В:
Апеляційну скаргу ОСОБА_1 залишити без задоволення.
Рішення Сумського окружного адміністративного суду від 19.06.2018 по справі № 818/1830/18 залишити без змін.
Постанова набирає законної сили з дати її прийняття та може бути оскаржена у касаційному порядку протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення шляхом подачі касаційної скарги безпосередньо до Верховного Суду, крім випадків, встановлених ч.5 ст. 328 Кодексу адміністративного судочинства України.
Головуючий суддя (підпис)С.П. ЖигилійСудді(підпис) (підпис) О.А. Спаскін Т.С. Перцова Повний текст постанови складено 26.10.2018.