
23.10.20181371/18-Вих
Справа № 431/3893/18
Провадження № 3/431/459/18
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
23 жовтня 2018 року Старобільський районний суд Луганської області
В складі: головуючого - судді Ткач О.В.,
за участю секретаря с/з: ОСОБА_1,
прокурора: Вихрової Н.В.,
розглянувши матеріали, що надійшли з УЗЕ в Луганській області ДЗЕ Національної поліції України стосовно ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, громадянки України, уродженки ІНФОРМАЦІЯ_2, не працюючої, зареєстрованої та проживаючої за адресою: кв. Ватутіна, 40/49, м. Старобільськ, Луганської області, в скоєнні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 1726 КУпАП,
В С Т А Н О В И В :
Згідно протоколу № 168 від 26.07.2018 року про адміністративне правопорушення, пов’язане з корупцією ОСОБА_2 будучи відповідно до ч. 1 ст. 1, абзацу 2 ч. 2 ст. 45 Закону «Про запобігання корупції» (далі-Закону) суб’єктом декларування та примітки до статті 172-6 КУпАП суб’єктом правопорушення, несвоєчасно, без поважних причин подала декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за минулий 2017 рік (після звільнення), чим вчинила адміністративне правопорушення, пов’язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена частиною першою статті 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Статтею 68 Конституції України визначено, що кожен зобов'язаний неухильно додержуватися Конституції України та законів України, не посягати на права і свободи, честь і гідність інших людей. Незнання законів не звільняє від юридичної відповідальності.
Відповідно до наказу начальника Луганської митниці ДФС у Луганській області № 16-о від 01 січня 2017 року ОСОБА_2 призначено на посаду головного державного інспектора відділу по роботі з персоналом Луганської митниці ДФС у Луганській області з 18 січня 2017 року.
Наказом в.о. начальника Луганської митниці ДФС у Луганській області № 446-о від 17 жовтня 2017 року ОСОБА_2 звільнено за згодою сторін з посади головного державного інспектора відділу по роботі з персоналом Луганської митниці ДФС у Луганській області з 17 жовтня 2017 року.
Перебуваючи на посаді головного державного інспектора відділу по роботі з персоналом Луганської митниці ДФС у Луганській області ОСОБА_2 відповідно до підпункту «в» пункту 1 частини першої статті 3 Закону, є суб’єктом на якого поширюється дія цього Закону.
Частиною 1 статті 45 Закону визначено, що особи, зазначені у пункті 1 підпунктах «а» і «в» пункту 2, пункті 5 частини першої статті 3 цього Закону, зобов’язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, повноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за минулий рік за формою, що визначається
Національним агентством вказана декларація вноситься до Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування та оприлюднюється на офіційному сайті НАЗК.
Згідно із абзацом 2 частини 2 статті 45 Закону зазначено, що особи, які припинили діяльність, пов’язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, зобов’язані наступного року після припинення діяльності подавати в установленому частиною першою цієї статті порядку декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік.
Подання зазначеної Декларації відбувається у порядку затвердженому рішенням № 3 Національного агентства з питань запобігання корупції від 10.06.2016 року (зареєстровано в Міністерстві юстиції України 15 липня 2016 р. за № 959/29089) «Про функціонування Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування».
Таким чином ОСОБА_2 будучи суб’єктом декларування зобов’язана була подати декларацію за минулий (2017) рік до 01.04.2018 року.
Згідно з відомостями, які вказані у публічній частині інформаційно- телекомунікаційної системи «Єдиний державний реєстр декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування», ОСОБА_2 подала Декларацію за минулий 2017 рік лише 18.04.2018 року о 23 годині 19 хвилин, тобто несвоєчасно.
Згідно пояснень ОСОБА_2 встановлено, що при звільненні з посади головного державного інспектора відділу по роботі з персоналом Луганської митниці ДФС у Луганській області, посадові особи ДФС у Луганській області, що закріплені по контролю за дотриманням Закону України «Про запобігання корупції» повідомили її про обов’язок подачі декларації за 2017 рік після звільнення, яку необхідно подати до 1 квітня 2018 року. Також ОСОБА_2 пояснила, що вона несвоєчасно подала декларацію за 2017 рік після звільнення, так як вона намагалась подати декларацію, але сайт НАЗК не працював.
Перевіркою сайту АЦСК ПАТ«Приватбанк» https://acsk.privatbank.ua/certs встановлено, що ОСОБА_2 отримала в АЦСК ПАТ «Приватбанк» два цифрові електронні сертифіковані ключі від 30.03.2018 року та від 18.04.2018, які дійсні на протязі року.
Згідно листа НАЗК № 93-05/4886/17 від 02.03.2017 р. дата публікації документів, вказана у публічній частині інформаційно-телекомунікаційної системи «Єдиний державний реєстр декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування» (далі - Реєстр) співпадає з фактичною датою подання суб’єктами декларування документів до Реєстру.
Відповідно до листа ДП «Українські спеціальні системи» № 07-530 від 2“ 14.2018 встановлено дати та години тимчасового обмеження в доступі до ресурсів порталу Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за період з 01.01.2018 по 27.04.2018. Так, 02.01.2018 близько 09-00 виявлено помилки про спробі авторизації у системі. Належне функціонування Реєстру забезпечено з 09:50 02.01.2018. Близько 12:00 15 13.2018 Реєстр не функціонував (фіксувалась помилка доступу до сайту, помилка шлюзу 502). О 12:40 15.03.2018 роботу Реєстру відновлено. Починаючи із зазначеного часу Реєстр функціонує в штатному режимі. Поважних причин щодо несвоєчасного подання декларації за минулий 2017 рік не мала.
Відповідно до п. 10 ч. 1 ст. 1 Закону України «Про запобігання корупції» правопорушення, пов’язане з корупцією - діяння, що не містить ознак корупції, але порушує встановлені цим Законом вимоги, заборони та обмеження, вчинене особою, зазначеною у частині першій статті 3 цього Закону, за яке законом встановлено кримінальну, адміністративну, дисциплінарну та/або цивільно-правову відповідальність.
Згідно з ч. 1 ст. 172-6 КУпАП відповідальність за вказаною статтею настає за умови несвоєчасного подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
В суді ОСОБА_2 факт скоєння адміністративного правопорушення визнала.
Крім визнання своє провини ОСОБА_2 факт скоєння нею адмінправопорушення підтверджується:
- протоколом № 168 від 26.03.2018 року про адміністративне правопорушення, пов’язане з корупцією (а.с. 2-8);
- письмовими поясненнями ОСОБА_2 (а.с. 9-10);
- письмовими поясненнями ОСОБА_3 (а.с. 12);
- витягом з Єдиного державного реєстру декларації (а.с. 24), в якому вказана дата подач декларації 18.04.2018 о 23 год. 19 хв.;
- повідомленням начальника відділу роботи з персоналом Луганської митниці ДФС (а.с. 22), що ОСОБА_2 подала декларацію несвоєчасно.
Приймаючі до уваги вищевикладене, суддя дійшов висновку про наявність факту адміністративного правопорушення ОСОБА_2, передбаченого ч. 1 ст. 1726 КУпАП – неподання декларації про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру, передбачені Законом України «Про засади запобігання і протидії корупції».
Як суб’єкт декларування ОСОБА_2 зобов’язана була подати декларацію за минулий (2017) рік до 01.04.2018 року.
Місцем вчинення правопорушення є м. Старобільськ Луганської області так як ОСОБА_2 18.04.2018 заповнювала декларацію після звільнення за адресою: Луганська область, м. Старобільськ, кв. ВатутінаАДРЕСА_1.
За ст. 38 КУпАП строк притягнення особи до адмінвідповідальності за корупційні правопорушення встановлюється протягом 3-х місяців з дня виявлення,але не пізніше 2 років з дня вчинення. Таким чином, річний строк притягнення ОСОБА_2 до адмінвідповідальності не сплинув.
При обранні адміністративного стягнення відносно ОСОБА_2 судом враховується особистість правопорушника: відсутність матеріальної шкоди, те, що вона свою провину визнала, раніше до відповідальності не притягувався. За таких обставин суд вважає за можливе призначити адмінстягнення правопорушнику у вигляді штрафу в мінімальному розмірі.
На підставі вищевикладеного, керуючись ч. 1 ст. 1726, ст. 283 КУпАП, суддя
П О С Т А Н О В И В :
ОСОБА_2 (і.н. НОМЕР_1) визнати винною у скоєні адміністративного правопорушення передбаченого ч. 1 ст. 1726КУпАП та обрати адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі 850 (вісімсот п’ятдесят) гривень.
Штраф перераховувати в дохід держави, отримувач – УК у Старобільському районі/Старобільський район, код отримувача (ЄДРПОУ) 37858396, банк отримувача Казначейство України (ЕАП), код банку отримувача (МФО) 899998, рахунок отримувача 31119106012331, код класифікації доходів бюджету 21081100.
Стягнути з ОСОБА_2 (і.н. НОМЕР_1) судовий збір у розмірі 352 (триста п’ятдесят дві) гривні 40 копійок в дохід держави (стягувач: Державна судова адміністрація України, вул.Липська, 18/5, м.Київ, 01601, код ЄДРПОУ стягувача 26255795, отримувач коштів ГУК у м.Києві/м.Київ/22030106, код отримувача (код за ЄДРПОУ) 37993783, банк отримувача Казначейство України (ЕАП), код банку отримувача (МФО) 899998, рахунок отримувача 31211256026001, код класифікації доходів бюджету 22030106).
Постанову може бути оскаржено до апеляційного суду Луганської області через Старобільський районний суд протягом 10 днів з дня винесення постанови.
Суддя: О. В. Ткач