
ЧЕРНІВЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
26 жовтня 2018 р. м. Чернівці Справа № 824/996/18-а
Суддя Чернівецького окружного адміністративного суду Брезіна Т.М., розглянувши матеріали адміністративного позову ОСОБА_1 до Кіцманської міської ради Кіцманського району Чернівецької області про визнання протиправною відмову,-
в с т а н о в и в:
Ухвалою Чернівецького окружного адміністративного суду від 11.10.2018 р. позовну заяву залишено без руху, зокрема вказано позивачу на необхідність надати належним чином складену позовну заяву із сформованими чіткими позовними вимогами, зазначенням назви, номеру та дати оскаржуваного документу (рішення).
На виконання ухвали суду 19.10.2018 р. ОСОБА_1 подала позовну заяву в новій редакції, де просить суд винести рішення, яким визнати протиправною відмову Кіцманської міської ради Чернівецької області №1419 від 12.09.2018 р. у надані дозволу на розроблення технічної документації із землеустрою щодо розподілу земельної ділянки.
Розглянувши подану позивачем позовну заяву та додані до неї документи, суд дійшов висновку, що її слід залишити без руху, з наступних підстав.
Згідно з ч. 2 ст. 160 КАС України позовна заява подається в письмовій формі позивачем або особою, якій законом надано право звертатися до суду в інтересах інших осіб.
Відповідно до п. 4 ч. 5 ст. 160 КАС України в позовній заяві зазначаються зміст позовних вимог і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а в разі подання позову до декількох відповідачів - зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів.
Згідно з п. 1 ч. 1 ст. 19 КАС України юрисдикція адміністративних судів поширюється на справи у публічно-правових спорах, зокрема спорах фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи індивідуальних актів), дій чи бездіяльності, крім випадків, коли для розгляду таких спорів законом встановлено інший порядок судового провадження.
Відповідно до п. 19 ч. 1 ст. 4 КАС України дано визначення, що індивідуальний акт, це акт (рішення) суб'єкта владних повноважень, виданий (прийняте) на виконання владних управлінських функцій або в порядку надання адміністративних послуг, який стосується прав або інтересів визначеної в акті особи або осіб, та дія якого вичерпується його виконанням або має визначений строк.
Судом встановлено, що позивач оскаржує по факту повідомлення Кіцманської міської ради Кіцманського району Чернівецької області від 12.09.2018 р. №1419 про те, що за результатами розгляду комісією з питань містобудування, будівництва, земельних відносин, екології та охорони навколишнього природного середовища Кіцманської міської ради заяви від 23.07.2018 р. рекомендовано відмовити ОСОБА_1 у надані дозволу на розробку технічної документації із землеустрою щодо розподілу земельної ділянки кадастровий номер НОМЕР_1 площею 0,6365 га, яка розташована в м. Кіцмань за межами населеного пункту, для ведення особистого селянського господарства.
Однак, суд звертає увагу, що вказане повідомлення відповідача не є рішенням (індивідуальним актом) органу місцевого самоврядування - Кіцманської міської ради по суті розгляду заяви позивача, якою ОСОБА_1 просить надати дозвіл на розробку технічної документації із землеустрою, а є інформаційним листом про хід розгляду заяви позивача від 23.07.2018 р. та про розгляд вказаного питання комісією з питань містобудування, будівництва, земельних відносин, екології та охорони навколишнього природного середовища Кіцманської міської ради. При цьому, суд наголошує, що Кіцманська міська рада у листі від 12.09.2018 р. №1419 не повідомляла про прийняття міською радою рішення (індивідуальний акт) за результатами розгляду заяви ОСОБА_1 від 23.07.2018 року.
Зі змісту обґрунтувань позову, позивач фактично не погоджується із рекомендаціями комісії з питань містобудування, будівництва, земельних відносин, екології та охорони навколишнього природного середовища Кіцманської міської ради, якими рекомендовано міській раді відмовити ОСОБА_1 у надані дозволу на розробку технічної документації із землеустрою щодо розподілу земельної ділянки кадастровий номер НОМЕР_1 площею 0,6365 га, яка розташована в м. Кіцмань за межами населеного пункту, для ведення особистого селянського господарства. При цьому, позивач не надав суду вказаного рішення (рекомендацій) комісії з питань містобудування, будівництва, земельних відносин, екології та охорони навколишнього природного середовища Кіцманської міської ради, не сформував належним чином зміст позовних вимог та не зазначив належного відповідача по справі, дій та/або рішення якого оскаржується.
З вказаних підстав, суд позбавлений можливості вирішити питання про відкриття провадження по справі, оскільки позивачем подано позовну заяву та докази, які містять суперечності в змісті позовних вимог та в зазначені суб'єкта (суб'єктів) владних повноважень, рішенням, діями або бездіяльністю якого (яких) порушено права, обов'язки та інтереси позивача.
Вказані недоліки унеможливлюють встановити обґрунтованість порушеного права ОСОБА_1 та встановити належний склад учасників справи, оскільки позивачем не дотримано вимог ст. 160 та ст. 161 КАС України. Тому в суду є достатньо підстав для залишення заяви без руху та надання строку для усунення недоліків, у встановлений судом строк.
Відповідно до ч. 1 ст. 169 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п'яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
В разі невиконання вимог ухвали і не усунення недоліків у вказаний строк позовна заява буде вважатися неподаною і буде повернута особі, яка її подала на підставі пункту 1 частини четвертої статті 169 Кодексу адміністративного судочинства України.
У зв'язку з цим, для усунення недоліків позовної заяви позивачу необхідно надати належним чином складену позовну заяву із зазначенням суб'єкта владних повноважень та рішення (індивідуальний акт), дії або бездіяльність якого оскаржується.
На підставі наведеного та керуючись статтями 122-123, 169, 248 КАС України, суддя,-
У Х В А Л И В:
1. Позовну заяву залишити без руху.
2. Встановити позивачу строк для усунення недоліків позовної заяви - пять днів з моменту отримання даної ухвали шляхом приведення позовної заяви у відповідності до вимог, встановлених статтею 160, 161 Кодексу адміністративного судочинства України.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та оскарженню не підлягає.
Суддя Т.М. Брезіна