
Харківський окружний адміністративний суд 61004, м. Харків, вул. Мар'їнська, 18-Б-3, inbox@adm.hr.court.gov.ua, ЄДРПОУ: 34390710
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
Харків
26 жовтня 2018 р. № 642/4156/18
Харківський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді - Бадюкова Ю.В., розглянувши в порядку письмового провадження за наявними у справі матеріалами в приміщенні суду в м. Харкові адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 (вул. АДРЕСА_2) до Київського об'єднаного управління Пенсійного фонду України м. Харкова (пл. Свободи, 5, Держпром, 2 під., 3 пов., м. Харків, 61022) про зобов'язання вчинити певні дії, -
В С Т А Н О В И В:
До Ленінвського районного суду м. Харкова звернулась ОСОБА_1 (далі по тексту - позивач, ОСОБА_1.) з адміністративним позовом до Київського об'єднаного управління Пенсійного фонду України м. Харкова (далі по тексту - відповідач, Київське ОУПФУ, пенсійний орган), в якому просить суд:
- зобов'язати Київське об'єднане управління Пенсійного фонду України в м. Харкові провести перерахунок пенсії з 15 серпня 2017 року, включивши в суму первісної пенсії 5606 грн. 12 коп. надбавку в сумі 403,00 грн., що складає 6009 грн. 12 коп.;
- зобов'язати Київське об'єднане управління Пенсійного фонду України в м. Харкові виплатити недонараховану суму пенсії за період з 15.08.2017 по теперішній час з розрахунку: 403,00 грн*12 міс+201,50 (с15.08.2017р), що склало 5037 грн. 50 коп.
Свої позовні вимоги обґрунтовує тим, що 23 серпня 2017 року позивач для оформлення пенсії за віком згідно Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» подала документи до Київського об'єднаного управління Пенсійного фонду.
04 травня на прохання інспектора Пенсійного фонду позивачем надано посвідчення учасника бойових дій та їй нараховано надбавку згідно Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», проте дана надбавка на розмір пенсії не вплинула та пенсія не збільшилася. Вважає, що надбавка у розмірі 403,00 грн. повинна включатися до первинної пенсії, оскільки факт участі у бойових діях підтверджено архівними довідками. У зв'язку з чим просила задовольнити позовні вимоги у повному обсязі.
Відповідач, у встановлений судом строк, подав відзив на позовну заяву та просив відмовити у задоволенні позовних вимог у повному обсязі з огляду на наступне.
Позивачка перебуває на обліку в Управлінні. їй було призначено пенсію за віком з 15.08.2017 на підставі наданих документів.
Згідно ч.2, п.5 Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", затвердженого постановою Правління Пенсійного фонду України N 22-1 від 25.11.2005, посвідчення учасника бойових дій - документ, необхідний для призначення, перерахунку пенсії, поновлення виплати раніше призначеної пенсії, переведення з одного виду пенсії на інший, та документ, що засвідчує особливий статус особи.
При зверненні за пенсією позивачка не надала посвідчення учасника бойових дій, а тому їй не було нараховано надбавку як учаснику бойових дій відповідно до вимог ЗУ „Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту".
З 1 жовтня 2017 року згідно вимог п.11 ЗУ „Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій" N 2148-VІІІ від 03.10.2017 позивачці було проведено перерахунок пенсії з урахуванням величини оцінки одного року страхового стажу за період участі в системі загальнообов'язкового державного пенсійного страхування - 1%. У зв'язку із зменшенням урахуванням величини оцінки одного року страхового стажу за період участі в системі загальнообов'язкового державного пенсійного страхування з 1,08% до 1%, розмір пенсії зменшився.
Згідно п.4 Прикінцевих положень ЗУ „Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" у разі, якщо внаслідок перерахунку пенсії за нормами цього Закону її розмір зменшується, пенсія виплачується в раніше встановленому розмірі. Тому позивачці було зроблено доплату до попереднього розміру - 1412,59грн., та її пенсія склала 5606,12 грн.
Згідно розписки - повідомлення 04.05.2018 позивачка надала Управлінню копію посвідчення учасника бойових дій, та їй Відповідно до вимог ЗУ „Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту" їй було нараховано надбавку як учаснику бойових дій у розмірі 403,00грн.. про що свідчать відомості з підсистеми Призначення та Виплати Пенсії.
Загальний розмір пенсії за віком - 4193,53 грн.
Підвищення учасникам бойових дій - 363.00 грн.
Цільова допомога учасникам бойових дій - 40,00грн.
Доплата до старого розміру пенсії - 1009,59грн.
Розмір пенсії з надбавками - 5606,12 грн.
Отже, надбавку як учаснику бойових дій у розмірі 403,00 грн. нараховано з 04.05.2018 з моменту підтвердження особливого статусу позивачки.
Позивач подав до суду заяву, в якій позов підтримав і просив розглянути справу в порядку письмового провадження.
Ухвалою Ленінського районного суду від 13 серпня 2018 року вказану адміністративну справу передано до Харківського окружного адміністративного суду.
Ухвалою від 17 вересня 2018 року адміністративний позов прийнято до розгляду та відкрито провадження у справі.
Ухвалою від 04 жовтня 2018 року витребувано від Київського об'єднаного управління Пенсійного фонду України м. Харкова (пл. Свободи, 5, Держпром, 2 під., 3 пов., м. Харків, 61022) належним чином засвідчену копію пенсійної справи ОСОБА_1 від Київського об'єднаного управління Пенсійного фонду України м. Харкова та всіх матеріалів, що були або мали бути взяті до уваги при прийнятті оскаржуваного рішення для долучення до матеріалів адміністративної справи.
Згідно п. 1 ч. 3 ст. 205 КАС України якщо учасник справи або його представник були належним чином повідомлені про судове засідання, суд розглядає справу за відсутності такого учасника справи у разі неявки в судове засідання учасника справи (його представника) без поважних причин або без повідомлення причин неявки.
Відповідно до ч. 3 ст. 194 КАС України учасник справи має право заявити клопотання про розгляд справи за його відсутності. Якщо таке клопотання заявили всі учасники справи, судовий розгляд справи здійснюється в порядку письмового провадження на підставі наявних у суду матеріалів.
Відповідно до ч. 9 ст. 205 КАС України якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але прибули не всі особи, які беруть участь у справі, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.
Відповідно до ч. 4 ст. 229 КАС України у разі неявки у судове засідання всіх учасників справи або якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється за відсутності учасників справи (у тому числі при розгляді справи в порядку письмового провадження), фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.
Суд визнає можливим справу розглянути без участі в судовому засіданні представників сторін в порядку письмового провадження на підставі наявних у ній доказів.
Розглянувши матеріали справи, вивчивши доводи позову, дослідивши наявні у справі докази в їх сукупності, проаналізувавши зміст норм матеріального і процесуального права, які врегульовують спірні правовідносини, суд дійшов висновку, що позов підлягає частковому задоволенню з наступних підстав та мотивів.
З матеріалів справи судом встановлено, що 23 серпня 2018 року ОСОБА_1 звернулась до Київського ОУПФУ м. Харкова з заявою про призначення пенсії (а.с.5). Разом з заявою позивачем надано: довідку про присвоєння ідентифікаційного номеру НОМЕР_4 від 08.11.2001, документи про місце проживання (реєстрації) особи, паспорт серії НОМЕР_2 трудову книжку НОМЕР_3, дов. 7/1/1/4695 від 18.10.2013р., №258 від 17.08.09р., диплом про навчання НОМЕР_5, свідоцтво про народження дитини НОМЕР_6 свідоцтво про шлюб НОМЕР_7. Документів яких не достатньо для призначення пенсії вказано: довідка про заробітну плату за період страхового стажу до 01.07.2000 року, документи про стаж, що визначені постановою Кабінету Міністрів України від 12.08.93 № 637, що підтверджено розпискою - повідомленням від 23.08.2017 року (а.с.6).
Позивач, 04.05.2018 року, додатково надав до пенсійного органу заяву про перерахунок пенсії, паспорт мерії НОМЕР_8 та посвідчення учасника бойових дій серії НОМЕР_9, що підтверджено розпискою - повідомленням від 04.05.2018 року.
Згідно із положеннями частини 2 статті 19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Згідно п. 6 ст.92 Конституції України, виключно законами України визначаються основи соціального захисту, форми і види пенсійного забезпечення. Такими Законами є: Закон України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", Закон України "Про пенсійне забезпечення" та спеціальні закони, норми яких застосовуються при призначенні пенсії окремим категоріям громадян.
Відповідно до ст. 5 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» від 22.10.1993 №3551-ХІІ (далі - Закон №3551), учасниками бойових дій є особи, які брали участь у виконанні бойових завдань по захисту Батьківщини у складі військових підрозділів, з'єднань, об'єднань всіх видів і родів військ Збройних Сил діючої армії (флоту), у партизанських загонах і підпіллі та інших формуваннях як у воєнний, так і у мирний час.
Безпосередньо перелік пільг, що передбачені для учасників бойових дій, передбачений у ст. 12 Закону №3551.
Згідно діючого Закону, до учасників бойових дій відносяться:
1) військовослужбовці, які проходили службу у військових підрозділах, частинах, штабах і установах, що входили до складу діючої армії в період громадянської та Другої світової воєн, під час інших бойових операцій по захисту Батьківщини, партизани і підпільники громадянської та Другої світової воєн;
2) учасники бойових дій на території інших країн - військовослужбовці Радянської Армії, Військово-Морського Флоту, Комітету державної безпеки, особи рядового, начальницького складу і військовослужбовці Міністерства внутрішніх справ колишнього Союзу РСР (включаючи військових та технічних спеціалістів і радників), працівники відповідних категорій, які за рішенням Уряду колишнього Союзу РСР проходили службу, працювали чи перебували у відрядженні в державах, де в цей період велися бойові дії, і брали участь у бойових діях чи забезпеченні бойової діяльності військ (флотів).
Судом встановлено та підтверджено довідкою за № 2/127175 від 14.01.2010 року (на дівоче прізвище Михненко) та довідкою від 18.10.2013 №7/1/1/4695 участь позивача в бойових діях (а.с.3,4).
Згідно пункту 2.6 Розділу II Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсії відповідно до Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", затвердженого Постановою Правління Пенсійного фонду України 25.11.2005 року № 22-1 (із змінами) до заяви при призначенні до пенсій надбавок, допомог, додаткової пенсії, компенсації та підвищень відповідно надаються, зокрема, такі документи: документи про визнання заявника ветераном війни; особою, на яку поширюється дія Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту".
Пунктом 2.12.Порядку встановлено, що за документ, який засвідчує, що особі встановлено статус ветерана війни, особи, на яку поширюється чинність Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту", та особи, яка має особливі заслуги перед Батьківщиною, приймаються завірені в установленому порядку копії посвідчень: учасника війни; учасника бойових дій; інваліда війни; особи, на яку поширюється чинність Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту"; документи, що підтверджують наявність заслуг, передбачених статтею 11 Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту"
Судом встановлено, що при первинному зверненні позивач не додала жодних документів, що підтверджують її статус як учасника бойових дій.
Суд зазначає, що чинним пенсійним законодавством не передбачено встановлення підвищення до пенсії як "учаснику бойових дій" на підставі запису в трудовій книжці або підтверджуючій довідці .Такі документи можуть підтверджувати лише роботу позивача на певних посадах у військових частинах польова пошта 84641 та польова пошта 94131.
Частиною 2 статті 74 КАСУ встановлено, що обставини справи, які за законом мають бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватися іншими засобами доказування.
А відтак підстав для встановлення підвищення до пенсії як учаснику бойових дій з моменту призначення пенсії , а саме з 15.08.2017 року у відповідача не було.
У зв'язку з чим вимога позивача про зобов'язання Київського об'єднаного управління Пенсійного фонду України в м. Харкові провести перерахунок пенсії з 15 серпня 2017 року по 03.05.2018 року, включивши в суму первісної пенсії 5606 грн. 12 коп. надбавку в сумі 403,00 грн., що складає 6009 грн. 12 коп. є необґрунтованою та задоволенню не підлягає.
Стосовно вимоги позивача про зобов'язання Київського об'єднаного управління Пенсійного фонду України в м. Харкові виплатити недонараховану суму пенсії за період з 15.08.2017 по теперішній час з розрахунку: 403,00 грн*12 міс+201,50 (с15.08.2017р), що склало 5037 грн. 50 коп. суд також зазначає, що вона не підлягає задоволенню як похідна від першої вимоги.
Частиною першою статті 9 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" 1058-ІV від 09 березня 2003 року (далі - Закон №1058-ІV) передбачено, що за рахунок коштів Пенсійного фонду України в солідарній системі призначаються такі пенсійні виплати: пенсія за віком; пенсія по інвалідності внаслідок загального захворювання (у тому числі каліцтва, не пов'язаного з роботою, інвалідності з дитинства); пенсія у зв'язку з втратою годувальника.
Відповідно до частини першої статті10 Закону №1058-ІV особі, яка має одночасно право на різні види пенсії (за віком, по інвалідності, у зв'язку з втратою годувальника), призначається один із цих видів пенсії за її вибором.
Коефіцієнт страхового стажу - величина, що визначається відповідно до цього Закону для обрахування страхового стажу при обчисленні розміру пенсії у солідарній системі загальнообов'язкового державного пенсійного страхування (№1058-ІV).
Згідно частини 1 статті 25 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" коефіцієнт страхового стажу, що застосовується для обчислення розміру пенсії, визначається із заокругленням до п'яти знаків після коми за формулою:
Кс= (См*Вс)/100%*12
Кс - коефіцієнт страхового стажу;
См - сума місяців страхового стажу;
Вс - визначена відповідно до цього Закону величина оцінки одного року страхового стажу (у відсотках). За період участі в системі загальнообов'язкового державного пенсійного страхування величина оцінки одного року страхового стажу дорівнює 1%.
Порядок визначення показників зазначеної заробітної плати затверджується Пенсійним фондом України за погодженням з центральними органами виконавчої влади, що забезпечують формування державної фінансової політики, державної політики у сферах економічного розвитку, статистики.
Згідно з частиною 3 статті 45 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" з урахуванням змін, внесених Законом України від 08 липня 2011 року № 3668-VI "Про заходи по законодавчому забезпеченню реформування пенсійної системи" переведення з одного виду пенсії на інший здійснюється з дня подання заяви на підставі документів про страховий стаж, заробітну плату (дохід) та інших документів, що знаходяться на час переведення з одного виду пенсії на інший в пенсійній справі, а також додаткових документів, одержаних органами Пенсійного фонду.
При переведенні з одного виду пенсії на інший за бажанням особи або перерахунку пенсії може враховуватися заробітна плата (дохід) за періоди страхового стажу, зазначені в частині першій статті 40 цього Закону, із застосуванням показника середньої заробітної плати (доходу), який враховувався під час призначення (попереднього перерахунку) попереднього виду пенсії.
В силу частини 4-3 Прикінцевих положень Закону №1058-ІV пенсії, призначені відповідно до цього Закону до набрання чинності Законом України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій", з 1 жовтня 2017 року перераховуються із застосуванням середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачено страхові внески, обчисленої як середній показник за 2014, 2015 та 2016 роки із застосуванням величини оцінки одного року страхового стажу в розмірі 1 %.
При здійсненні перерахунку пенсій відповідно до абзацу першого цього пункту використовується розмір прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, установлений на 1 грудня 2017 року Законом України "Про Державний бюджет України на 2017 рік", збільшений на 79 гривень.
Відповідно до частини 4-4 Прикінцевих положень Закону №1058-ІV з 1 жовтня 2017 року по 31 грудня 2017 року при призначенні пенсії застосовується середня заробітна плата (дохід) в Україні, з якої сплачено страхові внески, обчислена як середній показник за 2014, 2015 та 2016 роки із застосуванням величини оцінки одного року страхового стажу в розмірі 1,35 %.
Відповідно до абз. 2 п. 2 розділу ІІ Прикінцеві та перехідні положення Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій" у разі якщо внаслідок перерахунку, проведеного відповідно до цього Закону, розмір пенсії зменшується, пенсія виплачується в раніше встановленому розмірі.
Сторонами не заперечувався той факт, що ОСОБА_1 зроблено доплату до попереднього розміру пенсії у сумі - 1412,59 грн. та пенсія після проведеного перерахунку склала 5606,12 грн.
Проте, суд зазначає, що згідно з частиною 2 статті 9 Кодексу адміністративного судочинства України, суд розглядає адміністративні справи не інакше як за позовною заявою, поданою відповідно до цього Кодексу, в межах позовних вимог. Суд може вийти за межі позовних вимог, якщо це необхідно для ефективного захисту прав, свобод, інтересів людини і громадянина, інших суб'єктів у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку суб'єктів владних повноважень.
Суд вважає за необхідне для повного захисту прав позивача вийти за межі позовних вимог з огляду на наступне.
Після звернення позивача, 04 травня 2018 року, з заявою про перерахунок пенсії та надання посвідчення учасника бойових дій, пенсійним органом зроблено перерахунок пенсії, а саме: розмір пенсії за віком становить - 3509,64 грн.; доплата за понаднормовий стаж становить - 157, 44 грн.; підвищення ст. 29 ч.3 становить - 526,45 грн.; загальний розмір пенсії становить - 4193,53 грн.; цільова допомога учасникам бойових дій Пост. №1603 п.1 становить - 40,00 грн.; підвищення учасникам бойових дій (1кат) (25% від 1452 грн.) становить - 363,00 грн.; доплата до старого основного розміру пенсії (01.10.2017) становить - 1009,59 грн.; розмір пенсій з надбавками становить - 5606,12 грн., що підтверджено перерахунком пенсії (а.с.25).
Надбавка позивачу як учаснику бойових дій, яка призначена відповідно до вимог абзацу четвертого п. 22 ст. 12 Закону України № 3551-XII у розмірі 25 процентів прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, що, станом на 2018 рік, становить 363,00 грн. (1452,00 - прожитковий мінімум для осіб, які втратили працездатність на даний час) х 25%).
Крім того, позивачу встановлена цільова допомога учасникам бойових дій відповідно до Постанови КМУ №1603 від 16.03.2004 року у розмірі 40 гривень, тому до суми основної пенсії повинно також додаватися вказана надбавка.
Судом встановлено, що позивачем надано документи до пенсійного органу, які засвідчують особливий статус особи лише 04.05.2018 року, у зв'язку з чим позивач підтвердив своє право на отримання надбавки з травня 2018 року.
Суд зазначає, що надбавка, доплата та підвищення у пенсійному забезпеченні - це збільшення розміру пенсії за наявності у пенсіонера певних умов, таких як складні життєві обставини чи як заохочення за досягнення, що спрямовані на додатковий соціальний захист таких осіб.
По-перше, надбавки, доплати та підвищення не є окремими виплатами. Вони встановлюються та виплачуються разом з пенсією і оформити їх окремо не можна.
По-друге, найчастіше, за наявності умов, що дають право на призначення надбавки, особа має надати додаткові документи, підтвердити саме наявність законодавчо визначених умов.
По-третє, надбавки, доплати та підвищення не врегульовані Законом України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», вони містяться у низці законів, кожен з яких передбачає певну надбавку, доплату чи підвищення окремим категоріям громадян, а закон лише передбачає можливість їх отримання.
Таким чином, спочатку особі розраховується основний розмір пенсії, який залежить від заробітної плати та страхового стажу, а всі інші суми, які становлять розмір пенсії, є надбавками, доплатами чи підвищеннями.
У зв'язку з викладеним, суд зазначає, що позивачу первинно визначено основний розмір пенсії у сумі 5606,12 грн. Після здійснення перерахунку пенсії з 01 жовтня 2017 року згідно вимог п. 11 Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсії» № 2148-VIII від 03.10.2017 року розмір пенсії залишився незмінним 5606,12 грн.
У зв'язку з чим вказана сума основної пенсії у розмірі 5606,12 повинна додатково збільшитися на 25 процентів прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність.
Крім того, позивачу встановлена цільова допомога учасникам бойових дій відповідно до Постанови КМУ №1603 від 16.03.2004 року у розмірі 40 гривень, тому до суми основної пенсії повинно також додаватися вказана надбавка. Таким чином, станом на момент здійснення перерахунку, сума пенсії, що належить до виплати позивачу повинна складати 6009,12 грн. (5606,12 грн. - основна пенсія, 363,00 грн. - підвищення учасникам бойових дій (станом на 2018 рік) та 40,00 грн. - цільова допомога учасникам бойових дій).
У зв'язку з чим суд вважає за необхідне зобов'язати Київське об'єднане управління Пенсійного фонду України в м. Харкові провести перерахунок та виплату пенсії ОСОБА_1 з 04 травня 2018 року, донарахувавши до основного розміру пенсії 5606,12 грн. надбавку як учаснику бойових дій у розмірі 25 процентів прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність відповідно до вимог абзацу четвертого п. 22 ст. 12 Закону України № 3551-XII та цільову допомогу учасникам бойових дій відповідно до Постанови КМУ №1603 від 16.03.2004 року у розмірі 40,00 грн. з урахуванням сплачених сум.
Відповідно до статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України, завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень. До адміністративних судів можуть бути оскаржені будь-які рішення, дії чи бездіяльність суб'єктів владних повноважень, крім випадків, коли щодо таких рішень, дій чи бездіяльності Конституцією чи законами України встановлено інший порядок судового провадження.
Згідно з частиною 2 статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України, у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: 1) на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України; 2) з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; 3) обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); 4) безсторонньо (неупереджено); 5) добросовісно; 6) розсудливо; 7) з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи несправедливій дискримінації; 8) пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); 9) з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; 10) своєчасно, тобто протягом розумного строку.
Таким чином, вимоги позивача є обґрунтованими, а отже, такими, що підлягають частковому задоволенню.
Розподіл судових витрат здійснюється з урахуванням норм ст. 139 КАС України.
На підставі викладеного, керуючись статтями 14, 243-246, 293, 295, 296 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
В И Р І Ш И В:
Адміністративний позов ОСОБА_1 до Київського об'єднаного управління Пенсійного фонду України м. Харкова про зобов'язання вчинити певні дії - задовольнити частково.
Зобов'язати Київське об'єднане управління Пенсійного фонду України в м. Харкові (майдан Свободи, 5, Держпром, 2 під., 3 пов., м. Харків, код ЄДРПОУ 61022) провести перерахунок та виплату пенсії ОСОБА_1 (АДРЕСА_1, 61016, ідентифікаційний код НОМЕР_1) з 04 травня 2018 року, донарахувавши до основного розміру пенсії 5606,12 грн. надбавку як учаснику бойових дій у розмірі 25 процентів прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність відповідно до вимог абзацу четвертого п. 22 ст. 12 Закону України № 3551-XII та цільову допомогу учасникам бойових дій відповідно до Постанови КМУ №1603 від 16.03.2004 року у розмірі 40,00 грн. з урахуванням раніше виплачених сум.
У задоволенні іншої частини позовних вимог - відмовити.
Рішення суду може бути оскаржене в апеляційному порядку, передбаченому п.п. 15.5. п. 15 ч. 1 Розділу VII Перехідних положень КАС України до Харківського апеляційного адміністративного суду через Харківський окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги протягом тридцяти днів, з дня його проголошення .
В разі, якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Учасник справи, якому повне рішення суду не були вручені у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження рішення суду - якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Повне рішення складено 26 жовтня 2018 року.
Суддя Бадюков Ю.В.